פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הפרטים שעליהם אתה מותר הם החשובים
דוד סיון (יום חמישי, 11/12/2014 שעה 8:40) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבת הקדמה ארוכה שלמעשה לא מהווה נימוק כלשהו לצורך בחוק כזה. ה''... קונסטלציה העולמית הנוכחית, והמזרח-תיכונית...'' לא תושפע מחוק כזה.

הפרטים של הצעות החוק והניסוחים השונים שנדונים כעת הם הבעיה ולכן הסיבה להתנגדות לחוק. לא מוכר לי נבחר ציבור ציוני שמתנגד עקרונית לחוק כזה. לדעתי התנאי של המתנגדים במצב הנוכחי הוא שחוק כזה ישקף את מהותה של מגילת העצמאות. לכן הויכוח בעת הזאת נוגע לפרטי ההצעות שנמצאות בתהליכי חקיקה. לכן הבחירה שלך לא להתייחס לפרטים האלה היא בחירה להישאר מחוץ לדיון המהותי.

על אלה כבר כתב היועץ המשפטי קבע (http://news.walla.co.il/item/2803917): ''יש בהסדרים המסוימים המוצעים בהצעות החוק לשנות שינוי של ממש של עקרונות היסוד של המשפט החוקתי כפי שעוגנו במגילת העצמאות ובחוקי היסוד של הכנסת, ויש בהן כדי לרדד את המאפיין הדמוקרטי של המדינה... המציעים מפצלים את הנוסחה המקובלת 'יהודית ודמוקרטית' אשר אימצה הכנסת במספר חוקי יסוד... אחת ההצעות קובעת כי ליסוד הראשון יש מעמד בכורה פרשני בעוד היסוד השני אינו זוכה למעמד כאמור''.
גם ההתנגדות שהביע נשיא המדינה מתמקדת במה שכתוב בציטוט הזה (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4596211,00.h...). משה ארנס כתב כי ''איננו זקוקים לחקיקה על מנת להפוך את ישראל למדינה יהודית. אי אפשר להפוך אותה למדינה יהודית באמצעות חקיקה. היא מדינה יהודית משום שרוב תושביה הם יהודים,...'' (http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.2494257).

שני אלה ודאי מכירים אתה הציטוט הבא מדברים שנשא ז'בוטינסקי לפני הפרלמנט הבריטי בקשר להמלצות ועדת פיל בשנת 1937):
''... אינני סבור כי רצוי שחוקתה של איזו מדינה תכיל סעיפים מיוחדים המבטיחים במפורש את אופיה ה''לאומי''. סבורני, כי סימן טוב הוא לחוקה, אם נמעיט למצוא סעיפים כאלה. הדרך הטבעית והטובה ביותר היא שאפיה ה''לאומי'' של מדינה יהא מובטח על-ידי עצם העובדה שיש בה רוב מסויים. אם הרוב הוא אנגלי, הרי המדינה אנגלית'' (ז'בוטינסקי, ''נאומים (1927 – 1940)'', עמ' 224).

העם הפלשתינאי לא הומצא על ידי אף אחד הוא נולד-נוסד בגין הנסיבות ההיסטוריות. ונציגיו ובניו כבר טענו לזכויות לאומיות מזמן, בודאי לפני 1967. העובדה שאתה חוזר שוב ושוב על ''השגיאות'' שלך בהקשר הזה מעידה שהעובדות ההיסטוריות לא מעניינות אותך. מה גם שקיומו של העם הפלשתינאי ושאיפותיו לא יושפעו מ''חוק כזה''.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי