פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אתה צודק. צריך לעזור למשרתי הצבא והמילואים
המסביר לצרחן (יום חמישי, 21/07/2011 שעה 16:19) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בכל דרך שהמדינה יכולה. כבר היום יש מענקי שחרור שגדולים ריאלית ממה שהיה לפני עשר או עשרים שנה שיכולים להספיק למשוחרר ללמוד באוניברסיטה לתואר ראשון.
בכל מקרה נכון להעלות את משכורות החיילי החובה מכמה מאות שקלים בחודש למשכורת מימנימום במשק.

האוניברסיטאות ומקומות עבודה ממלכתיים וציבוריים צריכים להעדיף מבין שניים, באותו אחד ששירת בצבא או עושה מילואים על פני זה שלא שירת, במידה וזה שלא שירת חמק משירות מסיבות פוליטיות - אידיאולוגיות. זה שרצה לשרת ושנדחה ע''י הצבא מסיבות אחרות לא צריך להיפגע בשל כך. אם כי אני מעריך שגם מקום העבודה הציבורי יימנע מלקלוט את אותו אחד מאותן סיבות שהצבא דחה אותו (סיבות נפשיות, התנהגותיות, תפקודיות, רמת משכל נמוכה וכו').

הדבר החשוב הוא שהמדינה צריכה לתת למשתחררי הסדיר מענק גדול שיתן להם פיצוי על 3 השנים או יותר ששירתו, באופן יחסי למהות תפקידם - קרבי או מנהלי - ולמישכו.

האגודה למען החייל הקימה את המועדון ''יותר'' שעוסק בסיוע לחיילים משוחררים ולמשרתי המילואים בכל עניין מתמיכה כלכלית לפי קריטריונים שנקבעו, דרך תמיכה משפטית, רפואית, אקדמאית וסיוע במציאת תעסוקה. תקציבה של האגודה למען החייל ברובה היא מתרומות מהארץ ומחו''ל ורק חלק קטן הם כספים מתקציב משרד הביטחון. דרך הועד למען החייל מתקיימים קשרים בין בעלי עסקים, תעשיינים ומנהלים במשק שמגייסים עובדים חדשים מהחבר'ה שהשתחררו ועושים מילואים. בשנים האחרונות יותר ויותר בעלי מפעלים התגייסו לתמוך בעובדיהם שעושים מילואים, על רקע התנהגות בהמית של כמה מפעלים שפיטרו עובדים אצלם רק בגלל שעשו מילואים וזה לכאורה הפריע לעבודת העסק.
כאן צריך להתגייס גם הציבור ולהחרים מפעלים שפוגעים במשרתי המילואים.

אפשר שהמדינה צריכה להגדיל את חלקה בתקציב למועדון ''יותר'' ולתת למועדון לעשות את העבודה הטובה, וכך לעקוף את הקושי המשפטי לחוקק חוקים מיוחדים שתומכים ומפלים לטובה את המשרת על אלה האחרים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי