פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הצגת הנושא - מצביע על דעה קדומה.
יענקלה (יום שלישי, 02/11/2010 שעה 6:06) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הייתי רוצה להתייחס לנושא בשני מישורים:
הראשון נושא החינוך.
השני נושא לימודי החול כלומר אנגלית מתמתיקה מדעים וכו..
החנוך החרדי עולה על החינוך החילוני, הוא מייצר יהודים שדבקים בתורת ישראל, המורים בדרך כלל מעולים, והתלמיד מקבל חבילה של תורת ישראל, מוסר דרך ארץ וכלים ללימוד ..בחור שלומד 22 שנה החל מגיל שלוש הוא בדרך כלל בעל יכולת לימוד מרשימה גם במיקצועות אחרים.
המכללות החרדיות שצצות כפטריות אחרי הגשם מייצרות כיום אלפי בוגרים חרדיים במקצועות ההנדסה, המשפטים, והכלכלה. אולם אלה טיפה בים, וחמשת אלפים בוגרי המכללות הם רק כ-עשרה אחוזים מכמות שנתית של בוגרי הישיבות החרדיות, הליטאיות, החסידיות, המזרחיות, וגם הדתיות לאומיות.
כמובן שמשאת הנפש של ניצן הורוביץ שילמדו אזרחות לא תעבור את סף הקבלה של קובעי תכניות הלימוד מפני שיש ניגוד רעיוני בחנוך החרדי לומדים מוסר יהודי למשל שיחסים הומוסקסואלים הם תועבה, והורוביץ ההומו המוצהר רוצה שילמדו על זכויות הגאים.
מאידך, תכניות הלימוד שמבוססות על לימודי קודש בלבד שמוןת את הדגש על לימוד לחיים יהודים ולא נותנים כל נגיעה למקצועות כללים שיעזרו לבוגר להתפרנס ולפרנס את משפחתו הגדולה והולכת

עשרות אלפי בוגרים יוצאים ממערכת החינוך החרדי ללא מקצוע יצרני, וללא כלים לפרנסת משפחותיהם הגדלות והולכות.
ויכולות הפרנסה שלהם מצטמצמות להוראה בבית ספר יסודי, או בישיבה, בלהיות משגיח כשרות, בשחיטה, מהילה, פקידודת ,מסחר תווך או קבצנות שזה נחשב מקצוע בעדה החרדית.
הטענה שבוגר החנוך החרדי מסוגל ללמוד כל דבר בפרק זמן קצר בהרבה מבוגר החינוך החילוני, נכונה בהחלט אולם, בכל זאת, אדם שמטופל בילדים ויוצא לעבוד ללא תעודות מתאימות ייתקל בחסמים ביורוקרטיים ואובייקטיבים.
למשל חוסר מוחלט בידיעת אנגלית חוסם להם יכולת עבודה במחשבים , בתכנות או אפילו במקצוע כמו שרטוט ממוחשב.
אני מעסיק בעסקי אנשים חרדים ומודע לבעיה הזו, לכן אני נאזר בסבלנות רבה עד שהעובד עובר את מחסום אפסות הידיעה באנגלית,או בטכנולוגיה מדעית, אולם כעבור פרק זמן, של לימוד מתגלים החרדים כעובדים מסורים עם מוסר עבודה, לא נרתעים מכל עבודה, גם פיסית וגם מחשבתית, מדובר באנשים שאין להם בעיה לעבוד, אנשים נעימים וחרוצים שמתחבבים בנקל על חבריהם החילונים.
וכאן הטעות של המנהיגים.
עליהם ליזום קורסי הכשרה מיקצועית חובה! לבוגרי ישיבות שיעמידו כלים לבוגרי הישיבות לרכוש מקצוע של ממש, בכל תחומי הייצור, החל ממכונאים וכלה בנגרים בנאים ובבעלי מקצוע מבוקש אחר.
_new_ הוספת תגובההצגת הנושא - מצביע על דעה קדומה.
ע.צופיה (יום שלישי, 02/11/2010 שעה 7:10)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כנראה שאתה לא חי בארץ.
_new_ הוספת תגובההחינוך החרדי הוא חינוך לתפארת
המסביר לצרחן (יום רביעי, 03/11/2010 שעה 13:33)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמייצר רובוטים אוהבי תורת ישראל ושונאי מדינת ישראל שמשלמת להם כדי להיות שונאי ישראל.

אומרים שפעם המדינה מימנה 400 תלמידי חכמים מתוך כוונה שמהם ייצאו גדולי תורה שיובילו את המחשבה היהודית בימנו. אבל המנגנון הזה הסתאב והפך לקופת שקלים שמממנת גידול אזרחים טפילים שרק לומדים איך להתפלל ולקבל כסף משמים (מהממשלה) במקום לצאת לעבור להביא כסף-לחם הביתה ולתרום לכלל החברה בהם הם חיים.

משום מה אותם אברכים יוצאים לעבוד בק''ק ניו יורק וניו ג'רסי, כי שם אין להם ברירה ואף אחד לא מממן את בטלנותם. מה זה אומר? שכנראה הבטלנות היא לא מהתורה אלא סתם בגלל שהחרדים כאן לא רוצים לתרום למדינה אותה הם שונאים.

אני רוצה לציין שיש מעט חרדים שכן יוצאים לשוק העבודה ומסתובבים בין חילונים. הללו מפגינים ידע ויכולות טובות ביותר, וברור שהתבטלותם של האברכים מרצון היא אסון להם ולישראל. הדרך היחידה להתמודד מולם היא לצמצם את מספר מקבלי הסיוע הכספי לל''ו צדיקים, ובמקביל לתגמל באופן דומה במסגרת 'תלפיות' מספר דומה יחסית של חילונים המגלים ידע רב במדעים השונים.

צריך לאלץ את היתר ללמוד מקצוע ולעבוד לפרנסתם או לחילופין שידאגו לעצמם לתורמים פרטיים מהארץ או מחו''ל.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי