פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
[•] החרצופים מזנים את האקדמיה בשם חופש האקדמאי
חוק שימור האלרגיה (יום ראשון, 11/07/2010 שעה 15:18) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הפרופסורים החתומים על ההצהרה נגד כוונתו של שר החינוך לפעול משפטית ואקדמאית נגד המרצים הקוראים לעולם להחרים את האקדמיה הישראלית, שהיא במקרה גם מקום עבודתם, מתנהגים כמגיני זונות שנהנות מזה שהעולם דופק אותן ואפילו לא משלם להן כגמולן הטוב, והכל בשם איזו אידיאה אנטי-ציונית.

מרצה שקורא לעולם לדפוק אותו ולהחרים אותו בשם אידיאולוגיה פוליטית רדודה ראוי שייארוז את מצלצליו ויעוף החוצה מן האקדמיה שאותה הוא כה רוצה להחרים. מבחינתי עדיף שיהיה אמיץ מעל עצמו ויטוס לחו''ל. אקדמיה היא חופש מחשבה, ביטוי ודיונים פתוחים ובלתי תלויים, [•]... אני מכיר כמה 'לוחמי חופש הדיבור' שלא מרשים לתלמידיהם לבטא דיעות ציוניות בשיעוריהם, ואם יש צורך מבחינתם הם אפילו מעיפים ופוסלים סטודנטים ציונים אמיצים שמביעים את דעתם השקולה שחותרת נגד יסודות תפיסות עולמם של המרצים הלא-ציונים שלהם.

כמו שזונה משתמשת בזכותה הטיבעית לדפוק את עצמה ולהרוויח בשם חופש העיסוק, ככה המרצים הקוראים לדפוק את עצמם לדעת בשם חופש הביטוי האקדמי. אלא שכאן זה כבר מעבר למעשה הביטוי עצמו. בעניין הזה המרצים נותנים היתר לרצח יהודים בשם חופש הביטוי. זה כבר לא חופש ביטוי אקדמי, אלא חופש הסתה ושקר שתפקידו לפגוע בפועל ומיידי בישראלים עצמם.

אירופה אסרה בשם חופש הביטוי להכחיש את קיומה של השואה, כי היא ראתה בזה מעשה אנטי-אקדמאי ואנטי-דמוקרטי שבא רק לקדם פוליטיקה קיצונית המוגנת ע''י מעטה אקדמאי שיקרי.

ישראל צריכה לעצור את המחלה הפנימית הזאת גם היא, אלא שכאן לא מדובר רק על הבעת דיעה אקדמאית בעניין המשבר הישראלי-ערבי או בעניין מהותה של הציונות, אלא שכאן יוזמי החרם קוראים לפעולה מעשית נגד ישראל, נגד הארגון שמשלם להם את משכורותיהם ונגד עצמם. [•]...

וולטר האנטישמי היה מתהפך בקיברו אילו שמע עד כמה אקדמאים יכולים להיות חסרי שכל ולקרוא בשם חופש הביטוי לחסל את עצמם. אם האקדמיה מתוך עצמה לא יכולה להגן על שפיותה, ראוי שהמציל יבוא מחוץ לה.

אני מקווה ששר החינוך יצליח לתקן את המחלה הזאת ולא יסוג בשל לחצים בזויים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי