פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
פעם ראשונה שקורא על שבועות - תודה..
(יום רביעי, 19/05/2010 שעה 19:29) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פעם ראשונה שקורא על שבועות - תודה.

אבל לא מסכים עם כל הדברים האחרים שכתבתה.
מדינת ישראל היא כל מדינת חוק.

אני עצמי אדם מאמין. אדם חילוני ומאמין.

כל מה שרשמתה על חג השבועות מאד דיבר אל ליבי, אבל לא השנאה שפעפעה מהשורות של כתבתך כשרשמת על ראש עיריית ת''א ועל שר הבטחון. שנבחרו בבחירות דמוקרטיות. צריך לכבד את הדיעה של האחר גם אם לא מסכימים לה.

הדת הנפלאה שלנו היא דת נפלאה כמו כל דת אחרת - כמו הנצרות וכמו האיסלאם או כמו הבודהיזם. אנחנו לא טובים מהם ולא גרועים ככלל.

צריך לכבד את בני כל הדתות האחרות. ואז להתפלל שיכבדו גם את הדת שלנו. אם אז הם לא יכבדו - זו הבעיה שלהם כבר ולא שלנו.

ודבר ראשון - ואהבת לרעך כמוך.

ואני לא מדבר על רעך היהודי. זה קל לכבד. קל וגזעני. אני מדבר על רעך החי והנושם. הרע שנשמת ה' באפו. אותו ה' שברא את כולנו - ברא גם מוסלמים וגם נוצרים וגם בודהיסטים וגם יהודים וגם עובדי אלילים. וברא גם את כל בעה''ח - לכן לא לרצוח אותם כדי לאכול את בשרם.

''וגר זאב עם כבש..'' אלה הפסוקים שגרמו לי כשהייתי בן 32 להפוך לצמחוני. זו המציאות ''וגר זאב עם כבש'' שה' רוצה עבור כולנו - גם עבור נוצרים וגם עבור מוסלמים וגם עבור בודהיסטים וגם עבור יהודים וגם עבור עובדי אלילים.

זו גם דרך לקדם את ביאת המשיח.

והכי חשוב - כמו שלא הייתה רוצה שיכריחו אותך לחלל שבת או שיכריחו אותך לשרוף בתי כנסת או לגזוז פאותיך, אל תכריח את החילוניים לעשות דברים הקשורים לדת - לא רוצה שיכריחו אותי לשמור שבת. אין בזה טעם. שמירת שבת או שמרית כשרות - צריכה לבוא מהלב.

ה' יתברך נתן לנו את האפשרות לבחור - זו מצווה ה' - לבחור!!

איך הדתיים מעיזים בשם ה' לקחת מהחילוניים וגם מהדתיים עצמם את הזכות לבחור. לבחור אם לשמור שבת או לא. לבחור אםם לאכול כשר או לא.

דוגמה מדהימה לרב שכן מכבד גם את החילוניים וגם את בני כל הדתות הוא הרב' מתקוע - כל הזמן שוכח את שמו. אבל הוא הרב היחיד העושה את דבר השם - ואהבת לרעך כמוך. כל רע. כל דת. כל אמונה.

בברכה,

טל דרור
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי