פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
רוב מהומה
יובל רבינוביץ (שבת, 08/03/2008 שעה 11:33) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במערכה התקשורתית המתנהלת בינינו לבין הפלשתינאים הם בדרך כלל מנצחים. חלק מהגורמים לכך לא ניתנים לשינוי, כמו היות ישראל הצד החזק מבחינה הצבאית. חלק מהעניין הוא שמתוך אלפי תקריות בין ישראלים לפלשתינאים יש מקרים בהם הצד הישראלי עושה דברים לא ראויים והחלק הארי הוא טיפשותה של ישראל בניהול ההסברה.

העובדה המצערת היא שבמלחמה הפיזית בין ישראל לבין הפלשתינאים נהרגו מאות ילדים עד כה. הסיבה לכך היא שזוהי מלחמה. בינתיים איש עוד לא גיבש מפתח לניהול מלחמה אסימטרית והאופי הנוכחי של המלחמה הזו גורם להרג של אזרחים רבים; הן משום שארגוני המחבלים פועלים מתוך אוכלוסיה אזרחית, הן בשל התמיכה העממית הרחבה שיש להם בקרב האזרחים, והן משום שהיעד העיקרי שלהם הוא פגיעה באזרחים.

האם הצדדים משקרים בניהול התעמולה?
כן, כולם. במקרים רבים מתבצעות פעולות המדגישות נקודה שאליה חותר הצד המסביר. מבחינתו זה לא שקר, אלא שיחזור. אני מאמין שישראל ממעטת בכך ושהפלשתינאים מרבים בכך, אבל גם אם הסרט בויים, אין לי ספק שהבמאי האמין שהוא משחזר אירוע שישראל נוהגת לעשות.
אחת מהדוגמאות הראשונות לשחזור על ידי פוליטיקאי היא הפיגוע במעלה עקרבים, אחד הפיגועים ההמוניים הראשונים. בשנת 1954 הותקף אוטובוס אגד בקו אילת-תל אביב. 11 נוסעים נרצחו. כשצלמי התקשורת הגיעו לזירת האירוע, האוטובוס והגופות כבר פונו. ראש הממשלה דוד בן-גוריון הורה להחזיר את הגופות לשטח כדי לתת לתקשורת לצלם את האירוע.
האם זהו שקר וביום? מבחינה טכנית – כן. עם זאת, הוא הראה שחזור פחות-או-יותר מדוייק של המציאות.

האם חיילים ישראלים רוצחים ילדים פלשתינאים בדם קר?
מתוך היכרות רבת-שנים עם המערכות, באופן חד משמעי, על פי פקודות צה''ל אסור בכלל להרוג אזרחים לא לוחמים. כל אזרח שנהרג אמור להיות תקלה הנובעת מכך שהאזרח נקלע לנקודת עימות בין צה''ל לבין מחבלים. אבל זה לא כל הסיפור. כשחייל יחיד מכוון את נשקו, רואה פלשתינאי בין כוונות הרובה ואצבעו מונחת על ההדק, אין לידו מי שימנע ממנו לירות. אין לי ספק שבחלק מהמקרים החייל סוחט את ההדק גם כשהוא מודע לכך שמולו עומד אזרח. גם זהו חלק מעימות אסימטרי מתסכל.

אז מי, אם בכלל, רצח את מוחמד א-דורה?
אני מאמין שא-דורה נהרג מאש חיילי צה''ל בקרב יריות בין הפלשתינאים לבין הישראלים. אבל הוא לא קורבן של צה''ל, אלא קורבן של המלחמה המטומטמת שהפלשתינאים מנהלים נגד צה''ל תוך ניצול הרוח הגבית של הסכם אוסלו. אני לא מאמין שהחייל ידע שהוא יורה על ילד. אש נורתה על צה''ל וצה''ל השיב אש. חלק מהפלשתינאים בשטח לא היו שותפים פעילים בעימות, אבל האחריות לקרב הזה היא פלשתינאית.

כששאלו את גדעון לוי מ„הארץ” הוא טען שזה לא חשוב, משום שעד כה נהרגו בעימות 800 ילדים פלשתינאים. זה אחד מהקשקושים הרגילים של לוי. בטורי ההסתה שלו הוא תמיד מביא את סיפורו של הקורבן הבודד מתוך התעלמות מכוונת מהתמונה הכללית. כשמצביעים על כך שמקרה מסויים אינו כפי שנטען, הוא פתאום מביא את התמונה הכללית. אבל גדעון לוי הוא „עיתונאי” מוטה מלכתחילה. זכור לי טור שלו בו תקף את העובדה שישראל לא שיחררה אסיר בטחוני חולה. בעומק הכתבה אפשר היה למצוא מה פשעו של אותו אסיר. כדבריו של לוי האסיר הטמין מטען שכתוצאה ממנו נהרג חייל. הניסוח הפשוט למשפט הפתלתל הזה היה שהאיש רצח חייל והמדינה סירבה לשחררו כשחלה, אבל אמת פשוטה ממילא אינה חלק מהארסנל של גדעון לוי.
_new_ הוספת תגובהליובל, ראה בסרט התחקיר המצורף למאמר שהירי הגיע מהעמדה הפלשתינאית
נחום שחף (יום רביעי, 12/03/2008 שעה 6:04)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וליתר דיוק הירי הגיע מהכיוון האנכי בעוד חיילי צה''ל היו ממוקמים בכיוון האלכסוני (45 מעלות הצידה).
בסרטון המצורף תראה הוכחה כפולה.
א- צילום חורי הירי מקרוב מראה את כיוון הירי (ניסוי דומה אתה יכול לעשות בבית. קדח חור בקיר ואת כיוון החור תקבל מתוך הסתכלות על שפת החור),
ב - כיוון הירי מתקבל לפי צורת ענן האבק ובעיקר גודלו. בירי אנכי קוטר ענן האבק לאחר חלקיק השניה היה כ-‏30 ס''מ בעוד קוטר ענן האבק בירי אלכסוני הגיע ל-‏150 ס''מ (פקטור 5 בקטרים, פקטור 125 בנפח לפי חזקה שלישית של הקוטר).
נתונים אלו הצגתי בפני מאות מומחים בליסטים בכנס ה-AAFS.
מעבר להוכחות אלו ישנם הוכחות רבות שזה לא המקום לפרטן שמכיוון עמדת צה''ל לא ניתן היה לראות את הילד והאב או לפגוע בגוף הילד והאב.
על כן אם הילד נהרג הרי שהוא נפגע בירי הפלשתינאים. ומאחר וכיוון עמדת צה''ל סוטה ב-‏90 מעלות מכיוון עמדת הילד והאב, הרי שמדובר ברצח.

אלא שהילד המת הגיע לפי דיווח הרופאים לפני הצהרים (תוכל שלמוע את עדותו המוקלטת של מנהל בית החולים ד''ר סאקא, באתר www.a-dura.com )ואילו הארוע בנצרים החל לפחות 3 שעות אח''כ בשעה (3 אחה''צ). על כן הילד המת לא היה א-דורה.
ממצאים אלו אושרו ע''י המומחה הבלסטי של צרפת, המומחים הבליסטיים של משטרת ישראל (ברני שכטר ואחרים) וע''י מאות המומחים (בליסטיקה פתלוגיה כרימינולוגיה) באקדמיה האמריקאית למדעי המשפט.

השאלה היא מדוע העתונות הישראלית מסתירה את הממצאים שאושרו ע''י מומחים בין לאומים, מדוע צה''ל מסתיר אותם, מדוע דוברת משטרת ישראל (ידידה טובה שלי) מסתירה את הממצאים.
ראוי לציין שגם עם יוסי אלמוג איתו הייתי מיודד באמצעות ידידה משותפת שהתמנתה לאחראית על דוברות משטרת ישראל.

דומני שהשיטה הפוסט ציונית שלא לומר אנטי ציונית השתלטה לנו על המדינה. ראה רבים מחברינו בשמאל הישראלי שרואים בחיילי צה''ל רוצחי ילדים, שמתעלמים מההוכחות שמדובר בעלילות דם רבות (מוחמד א-דורה, ג'נין, פאליווד).
_new_ הוספת תגובהליובל, מאז הפנתי בתגובתי לסרט הוידאו ממבט שני, הסרט נמחק
נחום שחף (יום רביעי, 12/03/2008 שעה 14:18)
בתשובה לנחום שחף
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם ידוע לך מי הכניס את הסרט ליוטיוב? ומי מחק אותו?
אם לא ידועה לך התשובה, האם תוכל להפנות אותה לסיוון?
_new_ הוספת תגובהנסה את הקישור במאמר
דוד סיון (יום רביעי, 12/03/2008 שעה 14:57)
בתשובה לנחום שחף
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי