פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=68149
ישראל היקר, יש גם אינטרסים כלכליים
מיכאל שרון (שבת, 15/10/2005 שעה 19:04)

דומני שמר נוי מייצג שכבה לא יצרנית באופן יחסי, שהיזרימה את משאבי המדינה אליה. זאת, וחשוב להדגיש זאת, תוך דחיקת שכבות נירחבות מהשותפות במשאבים ודילולם ממשאבים. הגזענות הקשה של נוי ודומיו, וכמובן, ניסיונו רב המאמץ לחפות על גזענות זאת, עניינם בהצגת רבים מעדות המזרח (ובני שכבות אחרות) כנחותים או לא ראויים, על מנת לנשלם ממשאבים, ולמנוע מהם גישה לצמתות הכוח. וזאת בשרות המונופול של בני שכבת רמי נוי על צמתות כוח אלה ברובם. שהרי, אילו היתה כאן רק בעייה פסיכולוגית של אמונה גזענית ומנגנון הגנה פסיכולוגי של הכחשה, למה המאמצים המרובים להסתיר? וזאת בדור בו רבים מודים בחולשותיהם הפסיכולוגיות, דבר שהפך לאופנה?

להערכתי, מאמצי ההסתרה האלה, עניינם דבר חמור בהרבה מאיזו עמדה או אמונה גזענית מוטי זרויות פסיכולוגיות: מקורם בשוד רחב מימדים בן שנים רבות של משאבים, וחבירת חוגי אליטה מסויימים בישראל לגורמי פשע מאורגן, שאף עניינם שוד משאבים.

הצגת גורם כלשהו כנחות, עניינו בראש וראשונה גזל משאבים. וכבר יצא לפני חצי שנה ספר חשוב המתאר כיצד רבים בגרמנייה הנאצית נהנו משוד רכושם של היהודים, כך שהמצג הגזעני היה בשרות אינטרס כלכלי ועברייני.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.