פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לDjx, 14/09/05 12:49)

http://www.faz.co.il/thread?rep=66121
יוזמה ברוכה
Djx (יום רביעי, 14/09/2005 שעה 12:52)
בתשובה לDjx

זה לא פיתוח של האתר הנוכחי!
וזה לא בניה ולא כלום של האתר הנוכחי!
הנה האתר שנותן את השירות בניה הזה http://www.effectivebrand.com
בעל האתר לא יפה לקחת קרדיט למשהו שאתה לא עשית
נו נו נו

http://www.faz.co.il/thread?rep=66176
יוזמה ברוכה
יובל רבינוביץ (יום רביעי, 14/09/2005 שעה 20:28)
בתשובה לDjx

נראה שיש כאן ליקוי בהבנת הנקרא.

„סרגל הכלים של פא''צ הוא תוסף לדפדפן המאפשר לשמור על קשר עם מה שקורה בפורום ארץ הצבי, ועוד כמה תוספות שימושיות”.

זהו. לא נאמר מי פיתח אותו ומי לא פיתח אותו, לא לקחתי לעצמי את הקרדיט וגם לא נתתי אותו למישהו אחר.

האתר effectivebrand.com מציע סרגלי כלים הניתנים להתאמה לאתר. אנחנו בהחלט לא היחידים המשתמשים בו, וגם לא היחידים שמציעים אותו באתר עברי.

אין כאן שום סוד. אני מופיע גם בפורום הדיונים של effectivebrand.com תחת השם FAZ. פורום הדיונים משמש, בין השאר, לשיתוף תכני הסרגל בין אתרים שונים. בין השאר דנתי שם בפומבי עם ישראלי אחר מהי הדרך המועדפת לתרגם מלה בעזרת הסרגל: מורפיקס או בבילון. אף אחד לא לוקח קרדיט לא שלו, וכולם משתפים את כולם.

לפני כשנה או שנתיים בחנתי את סרגל הכלים של pbar המוצע גם הוא חינם לאתרים, ולאחר מספר נסיונות החלטתי לא להציע אותו לגולשי פא''צ. גם כיום אני סבור שמדובר בתוכנת ריגול.

הסרגל של effectivebrand.com הוצע לגולשים רק לאחר חודשיים בהם השתמשתי בו בעצמי וניסיתי לכסות כל היבט של השימוש בו.

התכנים של סרגל פא''צ הם ייחודיים. עד כה אין, ככל הידוע לי, אף סרגל המציע ניקוד אוטומטי של האתר בו גולשים באותו רגע. רק סרגל פא''צ. הניקוד האוטומטי אינו פיתוח שלנו, אלא של אתר nazgol, אבל ההטמעה המאפשרת לגולש ניקוד מיידי של האתר בו הוא נמצא, ללא חיתוכים והדבקות, היא שלי. תרגום מלה מאנגלית לעברית ולהיפך אינה שלי, אלא של אתר morfix. עם זאת, מי שישאיר חלון פתוח קבוע למורפיקס יגלה שלאחר כמה דקות הוא אינו יכול להשתמש בחלון לתרגום מבלי לגלוש לאתר מחדש. בסרגל פא''צ הבעיה אינה קיימת, משום שהוא אכן מבצע את האיתחול האוטומטי בכל הזנת מלה.

יש שני יישומים שהם פיתוח מקורי שלי: רדיו פא''צ והמקלדת הוירטואלית המשוכללת שלנו. סרקתי הרבה את האינטרנט ולא מצאתי שום יישום המבצע את מה שהם מבצעים באותה רמה. יש מספר אתרים שהעתיקו אליהם את היישומים האלה מאיתנו, חלקם ברשות וחלקם ללא נטילת רשות. שני היישומים האלה הוטמעו בסרגל לאחר הפיתוח. האתר effectivebrand.com מציע סוג אחר של מקלט רדיו להטמעה בסרגל הכלים, שהחלטתי שלא להשתמש בו.

אנחנו משתמשים גם ביישומים שפותחו על ידי בנק לאומי לישראל, השירות המטאורולוגי, אתר פרש ועוד. הפורום עצמו רץ על תוכנת Backlash שפותחה על ידי טל כהן תוך בשפת PHP, עם מספר נגיעות והתאמות שלי.

אשמח לענות על כל שאלה מנומסת.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.