פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=3427
תרבות הגינוי
אלכסנדר מאן (יום חמישי, 20/06/2002 שעה 14:54)

אינני יודע על איזה מידע נשענים ה''ה בן אליעזר וסביר בדברם על התפכחות פלסטינאית, בחודש אשר מתחילתו נרצחו בברוטליות אכזרית 51 אזרחים ישראלים, נשים גברים, זקנים ותינוקות בפיגועי תופת שונים.

ההתפכחות עליה מצביעה המודעה שפורסמה בעיתון אלקודס נוגעת לכמה עשרות אנשי רוח ופובליציסטים פלסטינאים, אשר מודאגים מהשחיקה בדעת הקהל העולמית על מעשי טרור מסוג זה, אך כנראה לא יותר מכך.

זוהי הנקודה המעניינת אצל הפלסטינאים ואצל קבוצות המבקשות לראות את עצמן כקורבן תמידי: הסבל האובייקטיבי שהן סובלות הוא תמיד קולקטיבי לשיטתן, ויש לראותו באופן סולידארי בו כל נפש שווה לשניה, ובמקרה זה בו כל פלסטינאי ערב לאחיו הפלסטינאי, אך במידה ומתרחשים אירועי רצח ברבריים מחרידים מסוג זה, נעלמת לה חיש קל האחריות המשותפת והקולקטיב הפלסטינאי זועק כי אין הוא אחראי למעשי יחידים ו/או קבוצות קיצוניות.

אם בזמנו יסרתי את מדינת ישראל בגין מוסרה המשולש, עליי להצביע בנקודה זו באופן הברור ביותר על תופעה פלסטינאית זו, אשר יש לשיטתי לכנותה כ'סינדרום הגינוי'.

http://www.faz.co.il/thread?rep=3430
אמינות משני הצדדים
אסף ברטוב (יום חמישי, 20/06/2002 שעה 17:09)
בתשובה לאלכסנדר מאן

מלים כדורבנות, מר מאן.

גם אני, למקרא הידיעה, מיד נזכרתי בפואד בן-אליעזר, שמצליח, במאמץ ברור, להפיק את הניסוח המרשים ''אני לא יודע על דבר כזה. אין דבר כזה'', בהישאלו על תנופת הבנייה בהתנחלויות.

ועל-כך נאמר, לא עשו אותנו באצבע.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.