פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לראובן גרפיט, 16/06/02 21:19)

http://www.faz.co.il/thread?rep=3239
תרגילי יסוד במפא''יניקיות למתחילים
אלכסנדר מאן (יום שני, 17/06/2002 שעה 18:29)
בתשובה לראובן גרפיט

מר גרפיט הנכבד,

קו-שרון האמור אינו יכול למלא את הפונקציות שתולים בו מפאת מוגבלותו הטכנית; זהו קו פרוץ ובלתי רציף, אשר נועד לקרוץ, לזגזג ולהטעות את הבוחר הימני והשמאלי כאחד. הבוחר הימני אמור לקבל רמזים אלו את ההרגשה כי המדובר בתיקון קוסמטי בלבד, אשר חלילה אינו עומד להוציא את ההתנחלויות אל מחוץ לגדר או חלילה לספק רמז לכל כוונת נסיגה, בעוד שבצידה השמאלי של המפה מתואר קו זה כתחילתה של הפרדות ונסיגה חד צדדית, בדרך להקמתה של מדינה פלסטינאית.

מבחינה זו דומה רעיון הקמת החומה לרעיון אוסלו, שפירושו בשטח היה דילוג על אבני משוכות בלתי נעימות, אשר לשיטתי הובילו לקטסטרופה הנוכחית.
שני הצדדים בחרו לפרש את הסכם אוסלו לפי צרכיהם בשטח, ולאחר
שהפאנטום - שעד אז דידה על רגלי פרוטזה מלאכותיות - נעשה בלתי נסבל, דברו לפתע הצדדים על 'רוח אוסלו' משל ההמדובר היה במשב בריזה או בתנועה פילוסופית בירכתי arabia felix. הנסיון בשטח מוכיח כי פירושיהם השונים של הצדדים להסכם זה הוו מלכתחילה את המסמר הראשון בארון הקבורה של ההסכם האמור.

הרצון לדלג ולפסוח על הדברים הבלתי נעימים, חוסר היכולת הנפשית לקבל החלטה ולעמוד מול תוצאותיה, הרצון לרקוד כלהטטוטן קירקס על כמה חתונות בו זמנית, מאפיינות את השיח הישראלי פנימי כפי שגרס, ובצדק, ד''ר מילשטיין בתגובותיו השונות.
גם מעבר להיותו קו בלתי רציף אין קו-שרון יכול לפתור את בעיית החדירות, היות והוא אינו שואף ואולי אף אינו מעוניין לנסות ולשחזר את גבולה של ישראל לאורך תווי גבול 67 בתיקונים מזעריים מתבקשים, שהוא הגבול המוכר על ידי הקהילה הבינלאומית, או לפחות שעליו קיים קונצנזוס עולמי רחב
בנושא - קונצנזוס אשר ישראל זקוקה לו יותר מתמיד לשיטתי.

מטרתו היחידה הברורה של קו-שרון היא להפריד בין אוכלוסיית ערביי ישראל לאוכלוסיית תושבי השטחים, ולנסות ולהילחם בתופעת השב''חים (שוהים בלתי חוקיים) הזורמים והמטפטפים לאיטם אל תוך ישראל הריבונית, שלא לדבר על הקשר הכללי במתן עזרה ולוגיסטיקה, ולו באופן פוטנציאלי, בין שתי אוכלוסיות ערביות פלסטינאיות אלו. על מטרתו זו של קו שרון, לפחות לשיטתי, יש לדבר ולדון ואולי אף להגיע למסקנות שונות, שאינן חייבות לשיטתי מראש להיות שליליות - אך אינני רואה כיצד ניתן לתאר קו גבול חדש זה כתחילתו של פיתרון הבעייה הפלסטינאית.

בברכה

א. מאן

http://www.faz.co.il/thread?rep=3374
מאן - השאלה מה אתה / אני מצפים מהגדר?
ראובן גרפיט (יום רביעי, 19/06/2002 שעה 20:22)
בתשובה לאלכסנדר מאן

נבחן - מה נקודות ההסכמה :1) שנינו מסכימים שהגדר לא תביא שלום.2) הגדר - תקשה על מעבר מחבלים.3) הגדר תקבע את ההפרדה ביננו לבינם ולכן תקל על הקמת מדינה פלשתינאית.4) תאפשר לגרש את השב''כים.5) תיצור תעסוקה במשק במיתון (תעסוקה לעובדים פשוטים ולאנשי הי-טק כי האמצעים שאלקטרונים מאד מתוחכמים).
איך אומרים בהגדה של פסח? דיינו.
האם אנו מסכימים לנקודות אלה?

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.