פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לגדעון ספירו, 11/06/02 3:05)

http://www.faz.co.il/thread?rep=2862
שמאל והתנחלויות
רפי גטניו (יום שלישי, 11/06/2002 שעה 10:10)
בתשובה לגדעון ספירו

גדעון שלום
אין לי כל ויכוח איתך (ונראה לי שגם לאלכסנדר מאן אין) מה צריך שמאל לעשות בנושא ההתנחלויות. צריך לקרוא בקול גדול לפנותם, ואת זה אני עושה עוד משחר נעוריי.
אני לא מצליח להבין מה אתה מציע לעשות כאשר אנו קוראים בקול גדול , ורוב הצבור באמצעות ממשלה נבחרת לא שומע בקולנו. אני כאיש שמאל שנמצא - מה לעשות - רוב הזמן במיעוט , התרגלתי לקבל עלי את הכרעות הרוב גם כאשר אינן מוצאות חן בעיני, כמובן שזה כפוף לגבולות של ''חוקי המשחק''. לדעתי לא הגענו אליהם. לכן אין מקום להפקרת חיי אדם מעבר לקו הירוק , ואני מצטרף לדעתו של יובל שיש לספק להם הגנה כמו לכל קבוצה אחרת הזקוקה להגנה. (בשולי משפט זה אעיר ליובל שאני מקווה לטובתם של מתנחלינו , שהם יזכו להגנה ''קצת'' יותר טובה מזו שמעניקים השלטונות לסוחרי חברון מפני הפורעים והופכי הדוכנים שם).
אני גם רואה יתרון מסוים (כמה מקאברי) אם אוכלוסיות הולכות וגדלות יהיו שותפות בדרך זו או אחרת במה שקורה בשטחים , הן מבחינת ראייה ממקור ראשון של מה שקורה שם , הן כנפגעים כלכלית כתוצאה ישירה מהמשך הכיבוש. וזאת מאחר ואני מאמין כי כל אדם הגון , ואין זה משנה אם הוא ימין או שמאל , כאשר הוא רואה מקרוב ובגודל טבעי את התנהגות המתנחלים לערבים (ראה מקרי התפרעותם של המתנחלים בחברון ובמקומות אחרים , ואת כמות המשאבים האדירה הנדרשת על מנת לכלכל את המפעל (המפלצתי בעיני) הזה , יבין כי המחיר של הכיבוש יקר מידי.
לפיכך , בקשתם של המתנחלים לתוספת משאבים , תחזור אליהם כבומרנג , ותפגע במפעלם ברגע האמת כאשר יבוא היום לפנותם .(וגם אם יתמהמה - בוא יבוא)

בברכה
רפי

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.