פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לarieeiran@gmail.com, 14/09/20 16:14)

http://www.faz.co.il/thread?rep=177961
תתייחס לעובדות העניניות
בצלאל פאר (יום שני, 14/09/2020 שעה 22:00)
בתשובה לarieeiran@gmail.com

יש טעויות בחלק טענותיך ובחלק אחר את תומך בטענותי.

1 - בזמן קורונה כל התקהלות המונית מסוכנת, במקום סגור ובמקום פתוח. סיכויי ההדבקה המקום פתוח נמוכים יותר, אבל כשמפגינים צועקים ושרים בקול זה מול פרצופו של זה, מספר שעות, התחלואה שם בטוחה.

2 - לא טענתי שההפצה פסקה. ישנה שאלה של היקפה, וגורמיה. מאז תחילת ספטמבר הגילאים שנפגעו יותר מכל יתר קבוצות הגילאים הם בני ה-‏35 - 49, וזה מוסבר מחזרת ילדיהם ללימודים. הרבוצה השניה הם הני הגיל השלישי, משום שחלקם מרוכזים בבתי אבות [ובחלק מבתי האבות התחזוקה שערורייתית] וחלקם בעלי מחלות קשות - לחץ דם, סכרת, סרטן, לב וכו', ולכן הם פגיעים יותר.

3 - ''גם בבתי הספר ובגנים מופצת המחלה ומשם אל בתי המשפחות''. נכון. זה מסביר את סעיף 2.

4 - ''האכיפה הייתה חלשה וכעת חלשה יותר''. - נכון. אבל מנגד אפשר גם לטעון שיותר מדי אזרחים הם דמויות לא הגונות ומפירות חוק, תוך סיכון עצמם ואחרים.

5- היקף הנשאים מקרב הנבדקים זינק... בגלל רשלנות האזרחים וגם בגלל הגדלת היקפי הבדיקות היומיות מ-‏4000 ביוני ל-‏50 אלף היום.

6- שלילי. מערכת הבריאת שלנו מתפתחת ומתרחבת. הוקם אסותא באשדוד. בבניה היום 2 בתי חולים חדשים - האחד באזור באר שבע והשני בקרית אתא. אבל השינוי הגדול האמיתי היה בבינוי חדש ורחב בכל בתי החולים בארץ. השטחים הבנויים בבתי החולים הורחבו ב-‏15 השנים האחרונות פי 3. רוב בתי החולים שינו את צורתם ב-‏15 השנים האחרונות בגלל הבינוי הזה.
אתה צודק לגבי יחס רופא/חולה, אבל היה שיפור קל. יחס אחות/חולה שופר גם הוא, אבל לא במידה מספקת. מספר המיטות הוא גבולי - תפוסה שנתית ממוצעת 87% מהמיטות. באירופה הממוצע הןא 65%. מנגד אפשר לטעון שמיצוי 87% הוא חסכוני יותר. אבל זה יוצר מצב שבתקופת שפעות החורף התפוסה היא מעל 100%. בכל מקרה בתי החולים כבר מתורגלים בזה.
לעניין הקורונה - מאשפזים במחלקות פנימיות ובמרחבים תת קרקעיים. קח דוגמה את שיבא, שם הם נערכו יפה באחד החניונים.

7 - מה זה גנטיקה גרועה? ביטוי לא מוצלח. זה קשור לכך שרמת הרפואה במדינות העולם השלישי הוא נמוך. הבאתי את פרו וקולומביה רק כדי להאיר את מה שמתרחש בדרום אמריקה, וכדי להראות לכם שמצב בישראל הוא הרבה יותר טוב.

8- הממשלה לא ויתרה לאף אחד. האוכלוסיות החרדות למדו לקח מתקופת ראשית הקורונה ודווקא משתפות פעולה עם העיריות המקומיות והמשטרה. אלא שהציבור החרדי כמו החילוני, לא מבין למה לבלפיריאדים מותר ולהם לא, גם כדהם מתפללים מחוץ לבתי הכנסת. נתניהו לא ויתר והחיל את הסגר [הפחות דרקוני מהראשון] ולא נענה לחרדים ולכן ליצמן התפטר.

9- משטרת ישראל יש סמכויות רשומות בחוק. היא אוכפת את מדיניןת הממשלה ולא את המדיניות של עצמה, כי לא קיימת מדיניות כזאת. כדי להחמיר בעונש צריך חקיקה בכנסת.

http://www.faz.co.il/thread?rep=177967
פאר, תתייחס לעובדות בעניניות
דוד סיון (יום שלישי, 15/09/2020 שעה 12:17)
בתשובה לבצלאל פאר

הנסיון שלך להטיל על הציבור (החילוני, החרדי) הוא חסר שיקול דעת רציני.

אנשים מתייחסים להוראות לפי איך שמוציאי ההוראות מתייחסים. כאשר ראש הממשלה מפר את ההוראות בפסח, הוא מייצר חוסר אמון בהוראותיו. כאשר בערב מודיעים לאזרח על הוראה חדשה ומחרת בבוקר שהוא קם היא כבר שונתה, זה מייצר חוסר אמון.

כאשר ראש הממשלה מפיץ אזהרה שהמגפה תגרום לעשרות אלפי מתים, ובמבחן התוצאה רואים שזה לא נכון, נוצר חוסר אמון.

ואלה רק קצת מהנסיון שלנו כאזרחים חילוניים בישראל מאז סוף פברואר את האחריות.

במקרה של החרדים נוסף עוד גורם מאד משמעותי שדאג לייצר את חוסר האמון. עד כדי כך משמעותי שלגביהם נקבעו כללים אחרים משיקולים פוליטיים.

זה התנהלות ההנהגה שייצרה את חוסר האמון של רבים בציבור שגרם וגורם לאי-קיום ההנחיות והתקנות. מצד אחד המנהיגות מייצרת חוסר אמון ומצד שני לא מנסה לאכוף ברצינות את המדיניות שלה,

לכן הכשלון ידוע מראש. זה לא אשמת ''הציבור''!!!

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.