פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
נתניהו אשם תמיד בעיני שונאיו משמאל, גם כשהוא נוהג נכון וצודק
בצלאל פאר (יום ראשון, 06/09/2020 שעה 23:15) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינני רואה באשמה המגוללת כנגדו כאן כאשמה יוצאת דופן מסוג אחר. כל הטיעונים נגדו הם טיעונים פוליטיים ולכן יש להתייחס לאישומים נגדו במשקפיים פוליטיות. להזכירכם, הבחירות השלישיות נערכו כבר בזמן קורונה, ונתניהו התחזק וקיבל יותר קולות מאשר כל מפלגה אחרת. עכשיו לאחר שאנחנו עמוק בקורונה, אני מעריך שבבחירות הרביעיות העניין הזה יעלה כנושא לתעמולת בחירות, מתוך הנחה של השמאל שזה יגרע קולות מנתניהו.

קורונה א', קורונה ב'
---------------------
הגל הראשון של הקורונה תפס את כל העולם בהפתעה. ישראל דווקא היתה אחת המדינות הראשונות שהבינו זאת ונערכו נכון. אומנם מספר שבועות היה סגר כללי, שפגע במשק, אבל לאחר כחודשיים כולם הבינו שנכון להיערך אחרת, לפתוח יותר את הכלכלה, בלי להאיץ את התפשטות הקורונה. ואז נתניהו ניהל לבדו את המשבר.

בגל השני התרחבה התפשטות המחלה לאחר שנפרם הסגר הכללי וההדבקה התעצמה, בגלל הריפיון החברתי, התכנסויות המוניות [למשל חגיגות סיום לימודים בגימנסיה העברית בירושלים, הפגנות ענק בבלפור, מסיבות טבע של אלכוהול, סמים וזנות, זרימה חופשית למכוני ספורטף בריכות, מסעדות ושווקים המוניים וכו']. מי שמחאו כפיים ליפעת שאשא ביטון שפתחה את השווקים, מכוני הספורט לנשאי הקורונה בניגוד להחלטת הממשלה, מאשים היום את נתניהו בהתרחבות מספר נשאי הקורונה. ההתרופפות החברתית בגל השני נובעת ממספר סיבות: הרגשה כללית כאילו הקורונה אינה איום גדול על החברה, והסיכוי להידבק הוא זניח. הפקרות ההפגנות ההמוניות שהפרקליטות ובית המשפט העליון עיצבו בתנאים מרחיבים, מקלים ומופקרים (בניגוד לפרשנות מצמצמת שקיבל העליון ואהרון ברק ב-‏1992 כשההפגנות היו של הימין וראש הממשלה היה שמאל) מראים על זלזול עמוק אצל מערכות הפקידים הלא-נבחרים של המדינה בדמוקרטיה ובבריאות הציבור, זלזול שמקרין לציבור כולו, ובלבד שזכות המחאה נגד נתניהו תישמר.

גנציסיזם
----------
אני רוצה להזכיר לקוראים שגנץ תירץ את הצטרפותו לממשלת נתניהו מסיבה אחת בלבד: הקורונה. והינה כשהם חילקו בינהם את התיקים גנץ דחה כל הצעה שמפלגתו תקבל את תיק הבריאות, ואפילו לא את תיק האוצר. כי הם ידעו שהם תיקים חברתיים, שקשה להשיג בהם הצלחה מיידית, ומאחר והממשלה מלכתחילה היתה אמורה לכהן רק חלק מהקדנציה שלה [גנץ מעריך כך ולכן הוא נוהג בנתניהו כיריב פוליטי גם כשהוא מכהן בממשלתו], הוא לא רצה להיתקע עם תיקים בעייתיים. תיקי הבטחון והחוץ הם תיקים בטוחים – כל הצלחה מיוחסת לשר, כשלון יגולגל על נתניהו. ולצד גנץ עומדים מערכות תקשורת משומנות – ערוץ 11, אין-‏12, 13, ''הארץ'' ו''אידיוט אחרונות'', הם עומדים בינו לבין הציבור ומסרבים לחקור את השחיתות ''לכאורה'' שעניין ''תיק המימד החמישי'', קלטות מנדלבליט, ''תיק שמן'', שכל אחת מהן חמורה הרבה יותר מרכילות זולה נגד נתניה בתיקי 1000, 2000, 4000 [רק בחירת כותרות התיקים מעידה על המניפולציה שנעשתה לצורך הינדוס דעת הקהל].

דו''ח המבקר הוא דו''ח כללי ומפרשיו טועים ברכיבתם היום על משבר הקורונה, למרות שהוא לא נכתב בזמן הקורונה. השלמת פערי מיטות האשפוז אינן פוגעות באשפוז בפועל. שום בי''ח לא מיצה את 100% התפוסה בחירום, הצורך היחיד היה להוריד את מטופלי הקורונה למרתפי בתי החולים. כך גם לגבי הצוותים הרפואיים והציוד, כאשר הבדיקות הפנדמיות קיבלו פתרון (ואינני מתייחס לשביתה שהפנדמיסטים עושים שאותה סיימו היום), השלמות הציוד הרלוונטי נרכש תוך השלב הראשון של הקורונה. למשל מטושים, לא היו בדו''ח המבקר. גם ההיסטריה לגבי מספר מערכות הנשמה היתה מוגזמת, היום מונשמים 123 חולי קורונה. עם פרוץ הקורונה הצליחה ישראל [הרבה בסיוע המוסד] בשלב הראשון לרכוש 2,299 מכונות הנשמה - ובסך הכל ישנם 5,372 מכשירים, שהם פי 12 מכלל הנזקקים להנשמה באופן סדיר. על הפרק רכישת עוד כ-‏7000 מערכות הנשמה. השאלה הכבדה היא אם נכון לרכוש עוד, כדי יעמדו במחסן ויעלו עובש? הממשלה גייסה גם כמה מאות רופאים ובוחני פנדמיה.

כך לגבי המוסדות הסיעודיים. לא צריך תגבור כוח אדם שם [אלא אם במוסד כלשהוא עובדים קבוע מתחת לתקן, משיקולי בעלי המוסד, שזה דבר המנוגד לחוק], אלא צריך לשמור על כללי היגיינה בסיסיים בלי כל קשר לקורונה. עובדה היא שבבתי אבות היגייניים ומסודרים, הקורונה לא הרימה ראש שם. במרבית בתי האבות לא מת אחד מקורונה. ובבתי אבות המוזנחים בכל השנה, הקורונה חדרה ופעלה. תקציב הבריאות יותר מהכפיל את עצמו בעשור האחרון ורוב הכסף הלך לשיפור משכורות הרופאים והאחיות. במקביל, גם בסעיף התקציב למחקר ופיתוח, כשבישראל הוא יחסית הסעיף הגדול ביותר אל מול מדינות המערב, חלק גדול מושקע למחקר ופיתוח בשדה הרפואה.

נתונים כלליים
---------------
כללית, מספר המאותרים כנגועי קורונה בישראל צמח בגל השני בגלל הדישדוש הקואליציוני, הריפיון החברתי והגדלת היקפי הבדיקות היומית [ישראל עומדת בראש המדינות לבדיקה יומית יחסית, עד ], אבל מספר המאושפזים ומספר המתים בפועל הם מהנמוכים בעולם [במדינות המתעדות לפי נתוני אמת, ככל יכולתן]. אם אנחנו בוחנים את המספרים הנכונים לחום שישיהאחרון אנחנו רואים שמספר המתים בישראל למיליון נפש הוא 108, לעומת גרמניה - 117, פורטוגל – 179, שוויץ - 232, קנדה - 242, אירלנד - 359, הולנד - 364, צרפת - 470, ארה''ב - 577, שבדיה - 577, איטליה - 587, ברזיל - 586, בריטניה - 611, ספרד - 625, בלגיה - 853 מתים [הערת הסתייגות: אין בטחון שההשוואה מציגה את האמת, כל האמת ורק את האמת כי הם מתבססים על דיווחי המדינות עצמן, וכידוע שיטות הרישום, הדיוק, האיכות ואמינות שונות בכל מדינה, ומכאן שההשוואה הזו היא בבחינת מדידת מרחק לפי צעדים ולא לפי מד-מטר]. גם יחס המאותרים כנגועי קורונה למספר המאושפזים בבתי החולים, ובינהם המאושפזים במצב קשה, הוא מנמוכים בעולם, נומינלית ויחסית. נכון לאתמול, מאושפזים בגלל קורונה: 830, ובהם 426 במצב קשה (123 מונשמים). כלומר, בפועל מערכת הבריאות היתה ערוכה למשבר בהיקף גדול, למרות שאופיה של מגפת הקורונה טרם הובהר כליל עד היום.

כאן המקום לציין שגם מדינות שנהוג אצלנו לטעון שהתמודדו נכון עם הקורונה, מתמודדות בשבועות האחרונים גם הן עם התחדשות ההתפשטות ועליה המספר הנפגעים, המאושפזים והמתים. לא כל הסיבות לתופעות האלה מוכרות עדיין לאנשי המחקר והרפואה, ולכן לא תמיד התנהגות מסויימת בהכרח היא שגורנת להחמרה או הקלה במימדי ההתפשטות.

כלומר מסיבות שונות, חלקן אולי עדיין לא ברורות לאנשי המקצוע, ההערכות בישראל למתקפת פתע רפואית וההתמודדות מולה היתה סבירה, למרות התקלות, בשלב ראשון ובשלב שני. זה נכון לומר תמיד שיכולנו להצליח יותר, אבל מה לעשות שישראל היא מדינה דמוקרטית, והציבור ישפוט את כולם בבחירות הבאות. מעבר לכך, לדעתי הפרטית, לאחר שהמצב יתייצב, יהיה נכון להקים ועדת בדיקה מקצועית, לא ועדה משפטית שתחלק ציונים לפוליטיקאים, אלא ועדה שתפיק לקחים לגבי השינויים שמערכת הבריאות צריכה לעשות כדי שתדע להיערך לשעת חירום, כמו גם עדכון הפעלת מערך החירום הלאומי/פיקוד העורף, מול איומים שונים כמו: תקיפת רקטות/טילים המונית, חומרים רדיו-אקטיביים, רעידת אדמה, מגיפה המונית מדבקת וכו'.
_new_ הוספת תגובהנתניהו אשם משום שהוא הוביל ומוביל תהליך שגוי
דוד סיון (יום שני, 07/09/2020 שעה 10:54)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. נתניהו לא התכונן למגיפה כראוי למרות קריאת ההשכמה של המבקר.
ב. הוא לא התכונן כראוי כאשר ברור שהיתה תוכנית עבודה לטפל במגיפות שעד היום לא יושמה.
ג. עד הקמת ''ממשלת האחדות'' (17.5.2020) נתניהו ניהל ל את הטיפול במגפה לבדו ולכן התוצאות של השלב הזה הם ''אשמתו''.
ג.1 הוא לא הפעיל את המנגנון ליציאה מהסגר הארוך (שהחל ב-‏17 במרץ) עליו המליצו יועציו (ועדת וקסמן, פרופסור בליצר).
ג.2 התהליך שנבחר על ידי נתניהו ליציאה מהסגר היה שגוי בעיקר משום שהמנגנון הנ''ל או מנגנון שקול אחר לא הופעל.

ד. המדיניות הכלכלית בעשור שנתניהו ניהל את הממשלה גרמה להתדרדרות הצמיחה הכלכלית.
ה. הבחירה בסגר ארוך היא הגורם ליצירת המיתון הכבד (בעקבות קיטון בתוצר)

בכל אלה נתניהו האשם העיקרי ועימו גם כל שרי ממשלתו...

מאחר ובזמן הטיפול בגל השני הוקמה ממשלה חדשה הרי שכל שריה שותפים לאשמתו של נתניהו.

לבסוף ההשוואות לתוצאות במדינות אחרות כלל לא רלוונטיות משום שברור לגמרי שנתניהו הוביל תהליכים שגויים שגרמו נזקים בריאותיים וכלכליים.

הטענות שלך, פאר, לגבי הדו''ח של המבקר הן מופרכות ביסודן:
1. הוא נכתב ופורסם למבוקרים במהלך ההתפרצות של המגפה.
2. הדו''ח מבהיר במפורש שההכנה לטיפול במגפות היתה לקויה.

במבחן התוצאה ברור שדבריו של המבקר היו מעין נבואה...

נתונים הידועים מעידים על כישלון שה''אשם'' בו הוא נתניהו!!!
_new_ הוספת תגובהנתניהו אשם משום שהשמאל מקנא בו ושוקק לחזור ולשלוט אבל כוחם אינם
בצלאל פאר (שבת, 12/09/2020 שעה 16:32)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במותנם.

מצבה היחסי של ישראל, גם מבחינה בריאותית וגם מבחינה כלכלית הוא טוב יותר מרוב מדינות העולם.

ההיתפסות עכשיו לאוירת הנכאים שערוצי הזבל מפיצים פועלת נגד הרוח והעונש עליה היא נשימת הסירחון היוצא ממנה. כאן אני רוצה להבהיר, שלמרות שעליה הדרמטית במספר נגועי הקורונה, מעכירה את ההתבוננות הכללית של קטני האמונה. הידבקות בקורונה היא פקטור שלילי, אך לא יחידי. התקשורת מתמקדת בה כדי להעכיר את האוירה הציבורית. אבל חלק ממנה מוסבר מעצם העליה הדרמטית בהיקף הבדיקות היומיות והיחס למספר הכללי של האוכלוסיה. כבוחנים את כל הנתונים רואים שישראל עומדת [ועמדה מאז מרץ] בראש המדינות הבודקות את אזרחיהן, ולכן אין זה פלא שנחשפים יותר אנשים שנפגעו מקורונה. היום מבוצעים מדי יום 44 אלף – 50 אלף בדיקות. למשל ב-‏9 לספטמבר נערכו 44 אלף בדיקות של אנשים עם לכאורה תסמיני מחלה ו-‏4000 (0.04%~ מכלל האוכלוסיה] מהם אותרו כחולי קורונה. מתוכם נכנסו לאישפוז בבתי חולים 27 נפש. באותו יום המספר הכולל של המאושפזים הגיע לשיא של 961 איש (930 יום לפני כן), כשמתוכם 487 (472) במצב קשה (מתוכם 137 מונשמים, יום לפני כן 140, ו- 145 מונשמים ב-‏7 לספטמבר) ו-‏161 במצב בינוני.
תאמין לי שאם ישראל לא היתה בודקת כלל, אז מספר הנפגעים מקורונה היה כמספר המאושפזים בפועל, כלומר, ישראל היתה עומדת בראש רשימת המדינות שנפגעו הכי פחות מקורונה. לכן התיזוז של הנתון, הזה בתשקורת מוטה וחוטא לאמת, בודאי כשהוא בא לכשעצמו, וכל כוונתו להטעות את הציבור ולפגוע בנתניהו ובממשלה. שברי חשוב מי אומר זאת וכיצד. אם נתניהו אומר את זה זה נאמר בקונטקסט של הרתעת הציבור מתוך רצון שיישמע ויקיים את 3 הוראות ההתמודדות בקורונה: מסיכה, שמירת מרחק והיגיינה. אבל כשזה בא בקונוטציות של התרסה ושמחה לאיד מפי דוברים בתשקורת, זה בא מתוך רצון פוליטי לומר למאזינים שזה כשלון של נתניהו.

נתניהו מתוך ממשלת מעבר ניהל את המשבר לבדו עשה דווקא עבודה טובה. אפילו לוקאץ' בערוץ האין-‏12 התליח להודות בכך בחשות אתמול בערב. נתניהו היה מבין המנהיגים הראשונים שזיהו את משמעותה של הקורונה והכניס את ישראל לסגר, וצמצם את האסון. למרות שפרופ' כרמי (רופאה, לשעבר נשיאת אוניברסיטת בן גוריון ושמאלנית פעילה) כבר לפני בחירות מרץ 2020 טענה שעניין הקורונה זה פיקציה פוליטית של ביבי כדי לנצח את הבחירות. ופרופסור לס, איש שמאל, המחרה ומחזיק אחריה הפך לשופר נודניקון בערוצי הדומן 11, 12 ו-‏13. עוד במאי עדיין היו פוליטיקאי שמאל שגיחכו ואמרו שאין קורונה ושנתניהו רוצה להפחיד את האזרחים וזה הכל פוליטיקה. יאיר גולן, זה שפיקד בעבר על פיקוד העורף ורצה להיות רמטכ''ל, טען במאי כי ''משבר הקורונה הוא לא משבר נורא וכי מערכת הבריאות של ישראל לא צריכה את ראש הממשלה בכדי לפעול במקצועיות''.

רבים בעולם שיבחו את ישראל. ראש ממשלת אוסטריה אמר שבשיחת טלפונית עם נתניהו בראשית המשבר, הוא השתכנע שאוסטריה צריכה לנקוט בצעדים דרסטיים כדי להתמודד עם האיום, ואכן הוא עשה זאת והצליח.

הממשלה הפריטטית שהוקמה, נועדה לשתק את מעשיה. נתניהו חייב לתאם כל החלטה עם גנץ, וגנץ נמצא בעולמות אחרים. לא רק בקורונה. ניזקה של הממשלה הזאת גבוהה מתרומתה.

הבחירה בסגר ארוך בשלב א' נבע מהיעדר מידע על פוטנציאל הסכנת והנזק של הקורונה. כל המדינות המתקדמות נהגו כמו שישראל נהגה, מלבד בריטניה בראשית הדרך ושבדיה עד היום. אף אחד לא התכונן לקרונה כי היא מגיפה מסוג חדש ולא ידוע, ועדיין אינו ידוע עד תום גם היום. אז להאשים את נתניהו שלא ידע מראש על דבר שאינו ידוע אפילו היום בדיעבר, גם לא לגדולי הרופאים, וגדולי המומחים, שלא מפסיקים להציף בתשקןרת דיעות מנוגדות, ולא רק בישראל,, הוא מעשה נלוז. .

מנגד, דווקא הפופוליסטים מרימים ראש, מימין ומשמאל, כדי לנצל את המצב להישגים פוליטיים מפוקפקים. השמאל מאמץ את הליברמניזם - ביריונות פופוליסטית דמגוגית נמוכה. ואבל הם במקביל מפירים את ההוראות משרד הבריאות בהפגנות ובהכרזות, בקריאתם לסרב להיענות להוראות הממשלה. ואחר כך הם עוד מאשימים את נתניהו. ליברמן קורא: ''לא לקבל את הנחיות הממשלה, הן בלתי חוקיות בעליל'', כולם מדביקים את כולם חוץ מבהפגנות שמאל (''חבר'ה, תסגרו פלאפונים''), והחרדים אומרים שיפרו את הוראות הממשלה ויתכנסו בצפיפות בבתי הכנסת בחגים.

דו''ח המבקר לא מתייחס לתקופת הקורונה. מדובר בדו''ח ישן יחסית שחיכה על מדף ועוכב ע''י המבקר החדש כשנכנס לתפקידו. בגלל לחצים פנימיים על המבקר הוא יצא בימים הראשונים של הקורונה כדי לומר ''אמרנו לכם''. אבל כל הקביעות שישנן בדו''ח לא רלוונטיים לעניין הקורונה, לכן השימוש בנתוניו הוא מניפולטיבי וגניבת דעת. הוא עוצב ונוספו לו כמה מילות תואר שתתאמנה למצב החדש, ניתוח פלסטי. אז אם לזה אתה קורא נבואה, שיבושם לך. מבקר המדינה הודיע לממשלה שהוא פותח בחקירת ההתנהלות כמצופה, רק ב-‏31 למאי 2020.
https://www.mevaker.gov.il/(X(1)S(1jivndxddicijhk2o5dk4a2n))/he/publication/Articles/Pages/2020.06.04-Covid-19.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1

_new_ הוספת תגובהנתניהו אשם במבחן התוצאה, וזה בכלל לא שאלה פוליטית
דוד סיון (יום שני, 07/09/2020 שעה 11:34)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נזקי הקורונה ונזק למשק הישראלי הם באחריות-ב''אשמת'' נתניהו.
הנתונים העובדתיים מראים זאת בבירור.

פתרון השאלות הפוליטיות לא יכול לשנות את הנתונים הכמותיים שמגדירים את כובד ה''אשמה'', ולכן אינן רלונטיות.

צמיחת רמת החיים ירדה במהלך העשור עד הקורונה והוחרפה בגלל הטיפול הכושל במגפה ולכן מבססת אשמה.
_new_ הוספת תגובהנתניהו אשם במבחן התוצאה, וזה בכלל לא שאלה פוליטית
בצלאל פאר (שבת, 12/09/2020 שעה 16:33)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מצבה הכלכלי של ישראל בעקבות הקורונה הורע, אבל זה לא בגלל נתניהו אלא בגלל הקורונה. בהשוואה למדינות מתקדמות אחרות מצבה של ישראל טוב יותר, כי ישראל נכנסה למשבר כשמצבה הכלכלי היה איתן יותר. המשבר נבע מסגר כללי, אצלנו ובכל העולם וירידת היקפי המסחר הבינ''ל. זה היה המצב הרבעון השני ומשפיע גם על הרבעון השלישי. אבל זה הסתיים כבר, ומדינות מחדשות את החזרת המשק לפעילות מלאה, במגבלות הכרחיות. הנפגעים הראשיים הם עסקים קטנים בתחום במסעדנות [שהתאושש מעט בינתיים] והאומנים.

הקורונה פגעה קשות בכלכלה, אך בצורה פחותה ממרבית מדינות העולם המפותח - כך עולה מאומדן ראשוני שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. על פי האומדן, כלכלת ישראל התכווצה ברבעון השני של השנה (חודשים אפריל-יוני) ב-‏8.1% לעומת הרבעון הראשון - בחישוב רבעוני. ממוצע הכיווץ באזור הסחר האירופי (12.1%), בארה''ב (9.5%) ואפילו בשוודיה בה נרשמה צניחה היסטורית של 8.6% בתמ''ג - על אף שההגבלות על המשק במדינה היו מינימליות ביותר. על פי הלמ''ס, מצבה של ישראל טוב גם מזה של גרמניה, אוסטריה, קנדה, הולנד ובריטניה. רק ליטא וקוריאה הדרומית מציגות נתונים טובים יותר מישראל. התוצר התכווץ בחישוב שנתי ב- 7.8%, לעומת 22% בבריטניה, 15% באיחוד האירופאי ו- 9.5% בארה''ב.

חבילת הסיוע הישראלית לאזרח היתה פחות טובה מהאמריקאית, וקצת יותר טובה מאלה של מדינות אירופה. ישראל נכנסה למשבר עם יחס חוב תוצר של 60% ותצא ממנו בסבירות עם 80%, שזה עדיין יחס טוב יותר מרוב מדינות המערב מלפני ואחרי המשבר. מערכות הבנקאות בישראל יציבות. חזרת עובדים מחל''ת מתנהלת בקצב טוב, למרות קטעים של סרבני חזרה לעבודה, הרבה בשל התמיכה הכלכלית של המדינה במובטלים.
לפי כלכלני בנק הפועלים הפעילות באוגוסט זינקה ומתקרבת לזו של טרם תקופת הקורונה. שיעור האבטלה הוא סביב 12%, גבוה ב- 8% מזה של טרום הקורונה. ההכנסות ממסים בחודש אוגוסט הפתיעו לחיוב. הרכישות בכרטיסי אשראי עלו אף הן באוגוסט לרמה של טרם הקורונה. בשבוע האחרון שהסתיים ב- 17 לאוגוסט חל גידול של 9% ברכישות בכרטיסי האשראי ולמעשה רמת הצריכה חזרה לרמה בתחילת השנה. הקניות המסורתיות בחו''ל [הכוונה בעיקר לרכש בחו''ל ולא רכש אינטרנטי] חזרו לרשתות המקומיות. בנק ישראל העריך שההתכווצות בתוצר השנה יהיה 4.5%, לעומת 6.0% שהעריך ביולי. ההתכווצות בתוצר בישראל מתונה יחסית לעולם. ישראל נהנית מסקטור היי טק גדול יחסית אשר ממשיך להתרחב למרות הכל, לעומת סקטור התיירות המצומצם יחסית ולכן למרות עצירתו, בשקלול יחסי השפעתו הכללית מצומצמת יחסית.
_new_ הוספת תגובהנתניהו ''אשם'' במבחן התוצאה. נקודה!
דוד סיון (יום ראשון, 13/09/2020 שעה 8:38)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

פאר, אתה מתעקש לעסוק בפרטים ולכן לא רואה את התמונה העיקרית.

נתניהו התעלם מסימני האזהרה בנושא הקורונה שנפלו עליו מההתרחשות בסין ועוד. בין אלה כדאי להדגיש את החומר שהגיע במהלך 2019 ממשרד מבקר המדינה.
צריך להדגיש שהניהול הפוליטי של היוצאים מהכלל בעניין הסגר כמוהטסה ארצה של אנשים חולים שלא נכנסו לביוד (בגלל אכיפה עלובה - שזה באחריות נתניהו).

הכי גרוע בנושא המגפה זה היציאה המופקרת מהסגר הקודם. זה קרה למרות המלצות צוות היועצים בראשותו של פרופ' וקסמן איזה מנגנונים צריך להקים כדי לצאת. סגנון היציאה הזה הוא שורש הבעיות שמשתמעות מהנתונים כעת. העובדה שרק לפני כחודש התחילו להקים מה שהמליצו המומחים היא עוד ''אשמה'' שנתניהו הוא בראש ה''אשמים''. הוא ''אשם'' שהמערכת הציבורית איבדה שליטה בנושא

כמי שלמעשה הפקיר את הכלכלה מאז שמונה לראשות הממשלה ב-‏2009). מספיק אם לוקחים בחשבון את הדרדרות הצמיחה הכלכלית במהלך העשור של נתניהו. צריך כמובן לקחת בחשבון את ההחלטות שלו ושל כחלון שפגעו ביכולת הצמיחה. כל זה קרה לפני שהגיעה הקורונה.

זה בעיקר בגלל נתניהו שישראל כנראה תהייה בין המדינות הבודדות שהולכת לסגר נוסף. בשורה התחתונה שיקולי הזמן הקצר של נתניהו הובילו לאבדן שליטה במגפה ולמדיניות פופוליסטית בנושאי התקציב ועוד.

נתניהו ''אשם'' כי הוא ניהל ממשלה שטובת עם ישראל בנושאים כלכליים ובריאותיים לא עמדה בראש דאגותיו.
_new_ הוספת תגובהאינך רואה ום תמונה כללית אם אתה מתעלם מהנתונים
בצלאל פאר (שבת, 03/10/2020 שעה 23:01)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נתניהו היה אחד המנהיגים הראשונים שהגיבו נכון לקורונה. אתה מדבר על ''אזהרה'' שבאה אבל שוכח שלא היתה שום אזהרה. סין הסתירה, ורבים בעולם לא היו מודעים לה. והרבה אנשי שמאל זילזלו כשנתניהו הכריז על סגר וסגר את גבולות המדינה. כולל רופאים מוכרים. זה נכון שהיתר לכניסת ישראלים שבים, סייע לכניסת הקורונה לארץ, אבל במה שמכונה 'הגל הראשון' ישראל יצאה עם תוצאות מעולות בהשוואה לרוב מדינות אירופה [ואני משווה את ישראל אליהן משום שהנתונים שהממשלות מדיגות הם אמינים יותר מאצל מדינות אחרות, למרות שיש בעיית ספירת מאותרי קורונה בשל שיטות דיווח שונות בין מדינות]. אולי בגלל שזו היתה ממשלת מעבר ויכלה לרבל החלטות טובות ומהר.

היום ישנה ממשלת שיתוק לאומי. כחול לבן עושים פיליבסטר על ''הזכותלהפגין נגד נתניהו'' ומתעקשים לדבר על זה 7 שעות בישיבת ממשלה, כדי שכותרות העיתונים למחרת יאשימו את נתניהו. ד''ר וקסמן לעומת דוקטור גמזו, לאל רוםא דיעה משלו. הסגר נפתח מהר מדי בגלל ההלךטות חסרות השחר של ועדת הקורונה של הכנסת. המשילות נהרגה בגלל הממשלה הפריטטית המסוכנת הזאת. לכחול לבן אין אינטרס שהממשלה תצליח בעניין הקורונהף שהיתה לכאורה העילה לכניסתם לקואליציה. לא קורונה ולא בטיח, אם זו היתה הסיבה אז הם היו מתעקשים לקחת את משרד הבריות. אבל הם התעקשו לשים ידם על משרד המשפטים, כדי להגן על מי שמגן עליהם ומונע קיום חקירה בענייניהם הפליליים לכאורה - המימד החמישי, תיק אשכנזי/קלטות (אינטרס משותף עם מנדלבליט, שמכר את נשמתו לשטן הפרקליטות כדי לעצור את פרסום הקלטות שמא יועמד לדין), מערכות האיומים בין אשכנזי לברק ב-‏2010/2011 והיבטיה הפליליים, המשפט הפליל של תיק שמן, וכל תיקי מנהיגי 'יש עתיד' וכמה מבכירי הפרקליטות, שרק בכלל הקשרים והאינטרסים המשותפים, הם תיקים שנסגרים מפני עצמם באורח פלא.

כלכלת ידראל היתה חזקה יחסית בכנסיה לקורונה ממדינות דומות לה במערב, ולשמחתי במצבה היום היא עדיין טובה יותר מרוב אותן כלכלות, אם אתה באמת מסתכל בתמונה הכללית.

אבל אני מניח שההבדל ביננו הוא על הפרטם הקטנים או התמונה הכללית, אלא עם פרשנותם.
_new_ הוספת תגובהפאר, אינך רואה את התמונה שמשתמעת מהנת אם אתה מתעלם מהנתונים
דוד סיון (יום ראשון, 04/10/2020 שעה 8:41)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היתה גם היתה אזהרה של המבקר.

היציאה מהסגר הראשון הביאה בחובה את הגל השני ההרבה יותר חמור. הכשלון הזה רשום על שמו של נתניהו שניהל לבד את כל הפרוייקט.

לפי דבריך, פאר, אתה כאילו לא מבין שהפרוייקטור, נתניהו, אשם בהצלחות וגם בכשלונות.
- יציאה ''מופקרת'' מהסגר הראשון היא כשלון של הפרוייקטור.
- איחור של כחודשיים ואלפי נדבקים (וחולים קשה) הוא כשלון של הפרוייקטור (=נתניהו).

יש עוד אבל אלה מספיקים
_new_ הוספת תגובהסיון, כולם מזהירים את כולם
בצלאל פאר (יום ראשון, 04/10/2020 שעה 18:58)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רופאי אין-כלום את רופאי הכל-כלול,
הימין מזהיר את השמאל, והשמאל עושה דווקא הפוך,
אבל כבר ראינו רופאים ששינו דעתם ככל שהשעון תיקתק,
אז צלמה הרופא שלך טוב מהרופא שלי או להיפך?

בודאי שנתניהו אשם בכל מה שקורה במדינה. גם בהפגנות המופקרות בבלפור, שהוא לא העיז לעצור אותן בזמן, ובכך תרם להפצת הקורונה.

אם לנתניהו היה רוב להקמת קואליצית ימין אז היתה משילות, והכל היה מתנהל טוב יותר. אבל בשלטון פריטטי [עוד מונח ניבזי] הפריטטיות מייצרת חסמים, עכבות, כבלים וגם חלוקת אחריות שווה.
_new_ הוספת תגובהפאר, גייסת את 'תאוריית האם' המופרכת... ממש חכמולוגיה!
דוד סיון (יום שני, 05/10/2020 שעה 8:41)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שוב אתה מגייס את הקישקוש 'שמאל' או 'ימין' הלא רלוונטי.
'אם לנתניהו היו כנפיים הוא יכול היה לעוף'...

השאלות שלך מעידות שאינך קורא את המציאות. הרופא שלך לא
רלוונטי.
אבל הרופאים-האפידמיולוגים המומחים שמייעצים לנתניהו מאד רלוונטיים
והעדויות שלהם (שממלאות את התקשורת) ושל מומחים נוספים מהוות
עדות שנתניהו לא נהג נכון ולא נוהג נכון - נכשל.

נתניהו (הפרוייקטור), אשם בבכשלונות:
- יציאה ''מופקרת'' מהסגר הראשון היא כשלון של נתניהו.
- איחור של כחודשיים ואלפי נדבקים (וחולים קשה) הוא כשלון של נתניהו.
_new_ הוספת תגובהאתה הרינג אדום כי
(יום ראשון, 04/10/2020 שעה 11:08)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפני שנים כשברחו אנשים מהכלא רדפו אותם עם כלבי גישוש.
להטעיית כלבי הגישוש חיברו דג הירינג אדום ומסריח לגופו של חתול.
הבורחים מהכלא ברחו לכוון אחר מזה שאליו רץ החתול עם ההרינג האדום והמסריח.

שיטה זו היא מה שנוקט נתניהו החשוד במרמה והפרת אמונים . ראוי גם להוסיף לזה חשד בבגידה. כן - בגידה.
אבל טענות על מניות שמן, המימד החמישי, קלטות אשכנזי ועוד מטרתם אחת + לנסות להפנות את הרדיפה מנתניהו אל אחרים.

נתניהו אחראי לכך שכבר שנים אין מפכ''ל, חודשים אין פרקליט מדינה, אין מחליף ליועמ''ש, אין סיפוח.
נתניהו ב-כ-ו-ו-נ-ה הקטין את מספר הרופאים ביחס לאוכלוסיה, הקטין את מספר האחיות בייחס לאוכלוסיה, הקטין את מספר מיטות האישפוז ביחס לאוכלוסיה. לכאורה יש גידול במספרים הכלליים וזה מה שתנסה לענות לי
אבל
המספר היחסי נעשה קטן יותר.
במצב הזה של מערכת בריאות הנמצאת כל שנה וכל השנה באחוזי תפוסה גבוהים, בלי רזרוות ועם חולים במסדרונות בעונת החורף, במצב הז הגיעה מגפת הקורונה.
נתניהו איפשר לחולי קורונה להכנס לישראל בהמוניהם בלי פיקוח על זה שעליהם לשהות בבידוד 14 יום.
נתניהו נמנע לחלוטין מאכיפת סגר על חלק גדול מהאוכלוסיה החרדית חסרת הרופאים והמפגרת בכל אספקט של יידע, של שותפות במטלות הציבוריות מצבא וכלכלה ועד ציות לתקנות חוקיות.
הפוליטיקאים החרדים וציבור בוחריהם מחזיקים את נתניהו לבל ייפו
הציבור החרדי חולה בקורונה, מפיץ קורונה ותופס מיטות אישפוז ומאמצי רפואה .

נתניהו הוא ראש ממשלת ישראל - לא בני גנץ. נתניהו אחראי למותם של יותר מ-‏1600 אנשים בקורונה והמספר הזה אינו סופי.
גולדה וממשלתה אחרים למחדל מלחמת יום הכיפורים עם 2656 מתים + 7251 פצועים.
ממשלת נתניהו מתקרבת לצערנו למספרים האלה.

ואל תשכח לרגע זו ממשלת נתניהו ולא ממשלת בני גנץ.
כי
בשבילך בני גנץ וסיעתו הם רק הרינג אדום להסטת ההאשמות מנתניהו.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי