פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=177908
דווקא היתה לנו ממשלה יציבה
בצלאל פאר (יום חמישי, 07/05/2020 שעה 21:39)

שעל פי החוק היא ממשלה לכל דבר, כל עוד לא מתמנה הממשלה החדשה. אלא שהפוליטיקה הישראלית המקרטעת עיצבה את ממשלת המעבר כממשלה זמנית, שכוחה נסדק ונחלש משום מה. אבל ממשלת מעבר היא הממשלה היציבה ביותר משום שאי אפשר להפילה שוב, עד הקמתה של הממשלה המחליפה אותה.

אין לנו משה רבנו היום, כי משה רבנו לא נכנס אל הארץ. משה רבנו היה כהרצל, או נכון יותר הרצל היה כשמה רבנו, שבתחילה הם הפנו גב ליהודים והתבוללו בחברה המקומית המארחת. עד שראו גויים מכים/רודפים איש עברי, איש יהודי, ואז הגיבו כל אחד בדרכו, והפכו לציונים. ושניהם לא באו אל הארץ.

היום אנחנו בתקופת יהושע והשופטים, למרות שבימינו הם הולכים רכיל אחר תפארת התפקיד והופכים את המשפט לפוליטיקה ואת הפוליטיקה ל''כל הארץ משפט''. רוח המשפט התנפחה ויצאה כשד מהבקבוק שלה. היום שופט עליון חושב שהוא אלוהים ולוקח סמכויות יש מאין ומרחיב התערבותו ל''הכל שפיט'', בלי שניתנה לו הרשאה לכך. האיזונים והבלמים נפרצו, והכנסת הפכה למשרתם של העליונים. המצב מחייב תיקון. ואני חושש שבגלל שיש לנו ממשלה פריטטית התיקון לא יבוא. בשנה הקרונה אמורים להתמנות נדמה לי 4 שופטים עליונים - אני חושש מאוד ששוב ייבחרו בחשיכה ובלי שום דין וחשבון לציבור, 4 שופטים שמאלנים, שיחזקו את התחושב בציבור שהבג''צ הוא מפלגה משפטית בעלת עניין פוליטי. אני מקווה שנתניהו וגנץ הגיעו להבנות בקשר למינוי השפטים, כי אם לא, אז מערכות השלטון יהרסו זו את זו.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.