פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=177813
הטענה האנטי ציונית ההזויה-המופרכת של מבקר הספרות
דוד סיון (יום ראשון, 26/08/2018 שעה 9:26)

כבר לא מעט זמן מדבר הסופר א. ב. יהושע על נושא היחסים עם הפלשתינאים. לא פעם הוא אמר שהדרך של מדינת ישראל מובילה למציאות של מדינה דו לאומית. הטענה האנטי ציונית ההזויה של יוסף אורן כאילו א. ב. יהושע ממליץ על מדינה דו לאומית היא מופרכת, וזה במקרה הטוב. למשל להלן ציטוטים מראיונות שנתן הסופר בשנים האחרונות:

1. לפני כמה שנים אמר בראיון: ''... אנחנו לא רוצים מדינה דו-לאומית''.
2. בראיון המתייחס לספרו האחרון הוא נשאל:
בסיפור על השב''זים בחורבה הנבטית אתה רומז שאם נעשה פחות עניין מ''הזהות'' שלנו, אם נשכח אותה וניתן לה להתפורר, תיווצר כאן זהות חדשה? כמו שאין היום זהות נבטית, אולי בעתיד לא תהיה זהות ''ישראלית''? זה בעצם השיטיון כמטאפורה פוליטית?

תשובתו של א. ב. יהושע:
''ללא ספק. תראה איך אנחנו מנסים להיאחז בזהות היהודית ואיך היא חומקת מאיתנו. אנחנו צריכים להיערך למחשבה אחרת על הזהות שלנו בתוך המדינה הדו-לאומית שאנחנו כבר בתוכה, אם נרצה ואם לא נרצה''.
הוא ממליץ להיערך למציאות של מדינה דו לאומית. לא פלא שקריאת המציאות הזאת מקבלת ביטוי בספר. הטענה שבספר הוא מבטא המלצה להקמת מדינה דו לאומית היא הזיה מופרכת בעליל.

3. מר אורן, לקחת טענה הזויה-מופרכת ולעשות ממנה הכללה הזויה-מופרכת כאילו ש''מחנה השלום'' תומך ביסודה של מדינה דו לאומית, זה מעשה דמגוגיה עלוב.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.