פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=177802
10 כזבים אבנריים
(יום ראשון, 03/06/2018 שעה 1:18)

1. ''אנחנו עזבנו את רצועת-עזה מרצוננו, ומה שקיבלנו זה טרור!'' שאריאל שרון הוציא את צה''ל וההתנחלויות מרצועת-עזה, ולא חשוב מאיזו סיבה. אין שום הצדקה להמשך הטרור מעזה מרגע שיצאנו, גם אם יצאנו חד צדדית. כי אם היציאה היא נכונה לדעת אבנרי, היא ראויה בכל מחיר. אבל העזתים שיכלו להתחיל ולבנות עזה ולהפוך אותה ל''סינגפור השניה'' החליטו גם בגלל חוסר יכולתם לשלוט ולהקים מדינה וגם בגלל שהקמת מדינה היתה פועלת נגד ''מדיניות השלבים'' שלהם, הם החליטו להמשיך בטרור. מרגע שהחליטו להמשיך בטרור ובחרו עליהם את החמאס, דינם מוות.

2. את החלל הריק מילאה תנועת החמאס. כי ישראל כבר לא היתה בתוך עזה ואזרחי עזה חופשיים ב''דמוקרטיה'' שלהם לבחור את מנהיגיהם שייצגו אותם לפי השקפתם ורצונם.

3. ''אחרי שיצאנו מרצוננו מהרצועה, היא הפכה לקן של טרור נגד ישראל.'' אחרי שאבנרי אומר בסעיף 1 שיצאנו מעזה מיד ב-‏2 הוא שואל אם יצאנו מעזה? לא מוזר? אבל גם הטלנו על עזה 'מצור מחניק' זה משום שאנחנו בחוץ! ואתו 'מצור מחניק' שאיננו מצור ואיננו מזיק [אלא אם כוונתו שהוא מזיק לטרור שלהם], בא בתגובה לטרור שלהם בלבד. ישראל חייבת לפעול נגד הטרור הג'יהאדיסטי בכל דרך שיש לה ולפי שיקול דעתה. מעבר לכך, אם באמת יש מצור, למה אבנרי ותועמלני החמאס בכל העולם לא מאשימים גם את מצרים במה שקורה בעזה? הרי מצרים סגרה את גבולה עם עזה במשך רוב ימות השנה, מכאן שהיא מחניקה הרבה יותר. רק לידיעת אבנרי, ישראל לא מחליטה מה וכמה מזון ייכנס לעזה. בסכסוך אחר בכל העילם המדינה המותקפת היתה מפסיקה את כל אספקתה למדינת האוייב התוקפנית. העזתים מזמינים, והמשאיות מביאות את הזמנותיהם למעבר הגבול. כך גם לגבי המים והחשמל שישראל מספקת לישות האוייב שלה שתוקפת אותה שוב ושוב. ישראל מספקת לפי מה שהם קונים ומשלמים. הרש''פ הוא המשלם, וכהוא לא משלם אין מה לספק לעזתים. כך שיש מקום שיפסיק עם תעמולתו שפוגמת יותר בטיעוניו. לגבי העובדים, למה שישראל בכלל תסכים להכניס אליה עובדים מאזור של האוייב? היא לא מפירה בכך שום חוק או מוסר! זה עצוב שהחמאס שיגר בכוונה רקטות למתקן הפקת החשמל באשקלון שמספק להם 30% מהחשמל ושרפו אותו. זה עצוב ומרגיז עוד יותר שישראל חידשה לעזה את החשמל הזה כבר אחרי יומיים, לאחר שעובדי חברת חשמל סיכנו את חייהם כדי לתקן את הנזקים ולחדש את החשמל לעזה!

4. השלטון הישראלי לא ניתק את הקשר בין עזה לרש''פ כי הריב בתוך עצמם עזה זאת. להזכיר לאבנרי את שהוא מנסה להשכיח, כשהחמאס עלה לשלטון בעזה פרצו מהומות בהם חיסלו אנשי החמאס הרבה תומכי אש''פ. גם המשברים בשנה האחרונה בתגובה לניסיונות הפיוס בינהם עלו בתוהו. אבו מאזן הודיע שהוא לא ישלם את חובות החמאס ולא בעבור המים שלהם. זה ריב בתוך המשפחה ואין ישראל חלק ממנו.

5. החמאס והפגנות בלתי חמושות זה אוקסימורון. ההפגנות היו חמושות והן בוצעו במעין בימוי די רשלני של הפגנות לא-חמושות. כשאנשי חמאס מורידים מדים ומנסים לפרוץ את הגדר הם עדיין אנשי חמאס והם כבר פורעי חוק. אם הם עושים את זה בכלים מלחמתיים כמו נשק, מטעני נפץ, מוקשים ובונגלורים זו כבר מלחמת טרור. וזה מה שהיה.

6. ''הם הסתערו על הגדר בכוונה לפרוץ לשטח ישראל ולממש את זכות-השיבה.' – העובדה שהחמאס לא הצליח לייצר ראשיתו של מומנטום לגיוס המונים והוא כשל בניסיונו לממש ואפילו סימלית את ''זכות השיבה'' אינה מאשרת את הנחת אבנרי שהערבים ירדו מדרישתם לממש את הזכות הזו, לדעתם, אלא רק שכרגיל הם מתקשים לגייס את ההמונים ולא מצליחים להניע ''תהלוכת מיליון לאל-קודס''. האם אבנרי מאשים שוב את ישראל בחוסר היכולת של החמאס לממש את מדיניותו? כל עוד התינוקות בעזה וברש''פ מתחנכות על ''זכות השיבה'', כל עוד מנהיגים קוראים לממש את 'זכות השיבה'', כל עוד ''זכות השיבה'' היא סעיף חשוב בכל האמנות הפוליטיות של ארגוני הטרור למיניהם, ''זכות השיבה'' היא איום, ועלינו לאיים עליהם שיבטלו את הדרישה הזו.

7. מנהיגי ארגוני הטרור התייצבו בימים הראשונים להצגה על רכס שממזרח לגדר במרחק של כחצי קילומטר כשהם מעבירים לצה''ל שהם מתכוונים להגיע לשם, משום שהם לא רצו להסתכן ב-‏0.1% שהם ייפגעו בטעות. ושם הם נשאו את נאומי השנאה המתלהמים ביותר, כולל הקריאה למימוש ''זכות השיבה'' בכל מחיר והזכות שלהם להשמיד את ישראל, כלומר 'היישות הציונית' ה''בלתי לגיטימית''. השתתפו במחזה אנשי טרור ואזרחים [בדרך כלל משפחותיהם]. ''התעמולה'' הישראלית לא התעלמה מזה, ולכן לא ברור למה התועמלן אבנרי טוען שכן.

8. ''למחרת הזוועה'' - - איזו זוועה? האם אבנרי מתכוון לחיסולים של 62 הטרוריסטים? דוברי צה''ל הובילו ומתדרכים כתבים צבאיים וזרים, וצלמים כבר חודשיים. אז על מה אבנרי מתלהם? יש צילומים על הנחת מטענים בגדר ופיצוצן לפני, בזמן ואחרי ''למחרת הזוועה'' של אבנרי. ישראל לא שינתה את מדיניות ההסברה שלה לאורך כל המשבר.

9. גם התעמולה הכי מוכשרת אינה מסוגלת ליצור יש מאין. - - - מאחר שתמיד מאשימים את ישראל שאין לה תעמולה משוכללת ומוכשרת, אני מניח שאבנרי מתכוון לתעמולה של החמאס ושלו שאינם מצליחות למכור את הלוקשים שלהם לאנשי תרבות ואינטליגנציה. אני יודע שהרבה ברשתות החברתיות תוקפים את ישראל, אבל מה לעשות שתקציב התעמולה של הפלסטינים [רוב של אש''פ + ופחות מ-‏10% של החמאס] הוא 75 מיליון דולר [ב-‏2015] ושל ישראל הוא היה 9 מיליון ₪. זה מסביר את הכמות הבלתי פרופורציונלית של סוכני טרור פלסטינים בגולשים במרשתת. ואני מבקש סליחה מאבנרי שאין לנו אפילו לא פצוע אחד! [ואני מקווה שגם לא יהיה].

10. אני שמח שאין שוויון בין כובש לנכבש. אלא שהחמאס ועזה לא כבושים. לכל היותר גם הם חמוצים, כמו אבנרי.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.