פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=177779
שלמה גזית גם אומר לא וגם עושה כן
(יום שישי, 06/04/2018 שעה 15:17)

שהרי הוא לא אומר מה הוא היה עושה היום, כי זו שאלה לא הוגנת. אבל הוא חבר בארגון שקורא לעצמו ''בטחון ושלום'' שלא מפסיק להפציץ המלצות איך לסגת מהר, חזק ולא אלגנטי. אבל .... בין רגע הוא שכח, ומתחיל לזמר המלצות, שהוא קורא להן טקטיות (למרות שהן אחלה אסטרטגיות), כרוצה לומר, ''אני בכל זאת אומר להם מה צריך לעשות'', אבל לא בדיוק עשייה שתפתור את הבעיה, אלא רק תנמיך את הלהבות, כ א י ל ו .

שלמה גזית מתעלם מסיבת הסיבות של הסכסוך. לא מדובר על סכסוך גבול בין הודו לאפגניסטאן, אלא מדובר על מאבק בן יותר מ-‏100 שנים על זכות קיומה של מדינה יהודית, לא אסלאמית, במזרח תיכון אסלאמי. מכאן שאין ערך ומשמעות לנסיגה כאן או סיפוח שם.

• רמטכ''ל חייב להשאיר את ההחלטה אם לירות לחייל בשטח, שהרי אי אפשר לבקש רשות אש בכל פעם היא מתחייבת ולחכות שהרמטכ''ל ישיב. זה לא מעשי, גם אם היה מדובר על צלף אחד בלבד. צה''ל צריך לנהוג לפי הכללים, ותת הוראות ירי מדוייקות ולתת לחייל ולמפקדו בשטח סמכות ואחריות.
• האין במסגרת הקינה המשתפכת על שמאלנינו ש''כולנו אשמים'' כאשר חשוד יהודי ברצח ערבי לא תופסת על ערביי עזה, שלא אחד בלבד מהם בחר בחמאס? אז למה לתגמל אותם בחשמל חינם על חשבוננו?
• גם אם היה שת''פ ישראלי אמריקאי לסייע לעזה, מי מאמין שהחמאס היה מתיר זאת?
• מצד שני למה לא לתת לעזתים להתייאש מעצמם וממעשה ידם, ואולי ילמדו לקח?
• למה לא לבקש מארה''ב שתלחץ על א-סיסי לפתוח את גבולם עם עזה ולתת לסחורות ולאנשיה לצאת ולהיכנס כרגיל? לדעתי דווקא התנתקות ישראל מעזה חייבת להשלים את עצמה – גבולות סגורים לכל דבר ועניין כל עוד ממשלת עזה חותרת להשמדת ישראל ומייצרת טרור נגדה.
• מנגד, אני חושב שישראל ראויה לתת לעזתי להיכנס אליה רק במצב שיש לו כרטיס טיסה חד-כיווני לאירופה. ישראל צריכה להבטיח שהיא תירה בספינות שמובילות מהגרים אל לב הים התיכון.

אולי בסוף בצורה כזאת עזה תהפוך לשוויץ, אם לסינגפור היא לא מצליחה.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.