פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=177664
אמנת ג'נבה לא רלוונטית
בצלאל פאר (יום חמישי, 10/08/2017 שעה 14:20)

אמנת ג'נבה היא אמנה המתקיימת בין שתי מדינות החתומות עליה. האמנה אינה מתמודדת עם סוגיות של מלחמה בין מדינה ריבונית לבין ארגון טרור בתחומי המדינה הריבונית או מחוצה לה. לכן בו ננסה להבין מה ראוי לאמץ בהתנדבות מאמנת ג'נבה, ומה יש לדחות בטענה של חוסר רלוונטיות או חוסר כדאיות.

מדינות נאט''ו תוקפות בימים אלה מטרות דאע''ש בסוריה ובעיראק. גם זו לא מלחמה שמתנהלת בין מדינות, אלא בין מדינה ובין ארגון טרור. גם כאן אמנת ג'נבה לא אפקטיבית. אבל כמו שאנחנו רואים, חילות האויר של ארה''ב וגם של בריטניה, תוקפים יעדי טרור באזורים מיושבים באזרחים, בלי שום מגבלות מבצעיות ובלי לתת התרעות לאזרחים בטרם הם תוקפים. בשל המציאות הזאת אנחנו נתקלים שוב ושוב במקרים שמטוסי הקואליציה וגם מטוסים רוסיים פוגעים והורגים עשרות ומאות אזרחים, משמידים בתי חולים ותשתיות אזרחיות. מסתבר שאמנת ג'נבה לא עובדת כשהיא לא משרתת את החזקים והצודקים. http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/871/332.html
ממליץ, במקום לשחק את ההגון, המוסרי והאידיוט, שישראל תתחיל לשחק את האכזרי, התוקפני והחכם, בעיקר בהקשר הפלסטיני. אבל אם יהיה צורך, גם מול דאע''ש ודומיו וגם מול כל מדינה ערבית בעתיד שתחליט שטוב לה יותר לתקוף את ישראל.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.