פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=177466
הממשלה נוהגת נכון כאשר היא מפרסמת הערת אזהרה למקום מסויים
בצלאל פאר (יום שלישי, 25/04/2017 שעה 14:37)

או מחליטה להחמיר את האמצעים ולסגור את מעבר הגבול שלה למדינה שכנה, בשעה שהגופים המוסמכים לכך מגיעים למסקנה שיש מסוּכָנוּת.

השאלה אם למדינה סמכות למנוע כניסת ישראלי למדינה זרה שמקיימת קשרים דיפלומטיים עם ישראל. הערת אזהרה טובה כאשר האזרחים מקבלים אותה ברצינות . השאלה היא - אם אזרח נוסע למדינה לגביה מתקיימת הערת אזהרה, האם כאשר הוא נפגע מטרור באותה מדינה, האם לישראל ישנה עדיין חובה לעשות הכל כדי לחלץ אותו בכל מחיר? הרי הוא נסע בניגוד לדעת המדינה ולקח אחריות אישית לגורלו.

באותו האופן, האם כשאזרח יוצא לטאבה כשיש הערת אזהרה או לא מתפנה ממנה מיד כשהיא מתפרסמת, האם תהיה לישראל מחוייבות משפטית לעשות הכל כדי לחלצו בכל מחיר?

לדעתי צריך להבהיר את זה ואולי אפילו לחוקק חוק מתאים לפיו שאדם הנוהג בניגוד לאזהרות מסע של המדינה, יהיה אחראי לבדו לגורלו והמדינה תהיה פטורה מכל חובה לחלצו בכל מחיר.

הפריווילגיה של לסגור את הגבול מתקיימת רק מול מצרים וירדן. לכן נכון עושה המדינה כאשר ישנה התרעה נקודתית באמינות גבוהה, היא פשוט סוגרת עת מעבר הגבול, ולא נותנת אפילו לאזרח את שיקול הדעת. תפקידה של המדינה להגן על אזרח ולא לתת לו ליפול לגחמות עצמו, ככל שהיא יכולה.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.