פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לע.צופיה, 27/12/12 4:47)

http://www.faz.co.il/thread?rep=169746
מה זה התקפה על הדמוקרטיה?
????? ???? (יום חמישי, 27/12/2012 שעה 5:57)
בתשובה לע.צופיה

בוא תלמד אותי שיעור בדמוקרטיה: אם אני רוצה להגיד לרה''מ שהוא ''רוצח'' איך עלי לעשות את זה? קודם כל האם מותר לי להביע את דעתי עליו או לא? האם מותר לי להגיד לו שהוא רוצח למשל וכי הוא שולח את החיילים לטבח...? לדעתי אתה מבלבל בין הבעת דיעה לבין השמצה - מה שנקרא הוצאת דיבה או ''לשון הרע''.

לשון הרע ולעניות דעתי זה כשהקשר בין הדיעה המובעת לבין האיש המושמץ אינו קשר רלוונטי מבחינת נשוא הדיעה. למשל אם אני מאשים את רה''מ שהוא כופר ואוכל שרצים; מאידך אם אני מטיל את ההאשמות הללו על הרב הראשי- הרי זה רלוונטי לחלוטין. אליצור דיבר במאמר שלו עם הרב הראשי של צה''ל ודיבר איתו בעניינים הלכתיים גרידא, ויתכן וצדק או לא אבל הוויכוח על זה הוא וויכוח אינטלקטואלי או בעגה הדתית ''וויכוח הלכתי'' - לא משפטי.

http://www.faz.co.il/thread?rep=169750
מה זה התקפה על הדמוקרטיה?
ע.צופיה (יום חמישי, 27/12/2012 שעה 9:20)
בתשובה ל????? ????

א. איני משפטן וכל הכתוב הוא דעתי האישית.
ב.השאלה היא אם הבעת הדעה היא במסגרת פרטית או ציבורית. וציבורית גם קיימת השאלה באיזזו מסגרת.
ג.אם תכתוב מאמר, או תכין תכנית בטלויזיה שמאשימה את ראש הממשלה, באופן אישי, ברצח כזה או אחר ואם יסכימו לפרסם זאת אתה עלול להיתבע על הוצאת דיבה, לשון הרע וכו'. כנראה שבמקרה זה לא תתבע על העלבה כי העונש על האישומים האחרים גדול פי כמה.
כולנו שוכחים להזכיר כי לפי החוק, עובד הציבור שהועלב אינו יכול להתגונן באופן אישי אלא דרך פרקליטות המדינה. לכן לרב הצבאי האישי לא הייתה ברירה אלא לדרוש הגנה מהפרקליטות ובצדק.
יתכן שכבן אדם פרטי הוא היה תובע מיליונים מסגל וזוכה.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.