פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=162093
גלעד היפתחי (שבת, 16/07/2011 שעה 12:54)

בלעם בן בעור, בן הבערות, מזכיר מאוד באופיו את השמאל הקיצוני והאנרכיסטי שמתגייס גם כיום באמצע ההגשמה הציונית כאז, נגד התיישבות בני ישראל בארץ ישראל. בלעם מנסה להרתיע, להסית, להסיט, לאיים, לחבל ולתקוף את בני ישראל בתקופות ההתנחלות שלהם בארץ ישראל. וכנראה שיש מספיק אתונות בשמאל של היום שמתגייסות למלא תפקיד בעמותות השמאלניות שכל חפצן הוא לסייע לאוייב הערבי להקים מדינת טרור לצד ישראל ועל ישראל. למזלנו, לאתונות אין מרחב חשיבה עצמאית של ממש, וכל מלאכתם מובליה את שונאי ישראל להיתקע בין סלעי המציאות ולאבד מומנטום ברגע הקובע.
כאז כן עתה, יוצאים בני בלעם בן בעור (מוכי הבערות)
ומחזקים את בני בלק להילחם בישראל באמצע התגבשותו בארצו. אותם בני בלק בן ציפור הם אותם בני עמון של היום, שמקדשים את מלחמת החורמה שלהם נגד היהודים ההולכים ומתאספים בארץ ישראל. והללו כאז נזקקים לבני בלעם בכל מרחב הבערות האוניברסלית, החזקים בנבואותיהם, אמרותיהם, כיתביהם ושנאתם לישראל.

בני בלעם של ימינו מגיעים באתונותיהם בין אם במשט ובין אם במטס (בציפור של בלק ואולי בעצם בצפיר שלו, הלא הוא התיש, ומכאן שהם גם בני תיש), להטיל קללה על ישראל ולברך את בני בלק בשְחור כישופיהם.

בלק ובלעם, ערב ומערב (הרעים שבהם), רוצים לקלל את עם ישראל ולהוציא את שמו לדיבת עולמים, כל אחד מטעמיו שלו. לא מתוך שהם אוהבים אחד את השני, אלא משום ששניהם שונאים את היהודי.

ואותם בני בלק של היום, בוֶרסיה הערבית של היום, הלהיבו בשקריהם את נביאי השקר אשר בגויים וביהודי-השקר. בני הבלעם כשמם הם בליל עממים אשר צובאים מסביב על ארץ ישראל כדי לא לתיתה ליהודים. ובני בלעם, הלוא הם בני
הבליעל, שיושבים בפתור אשר בחוץ לארץ, ליד הפרת שבסוריה או באמריקה המדומיינות ומעיזים לתת לנו פתרונות-מלכודת. הם נפגשים עם אויבינו העומדים בדרכנו, עם אותם בני בלק אשר בקרית חוצות, היא ברוב חוצות, על סיפוני
ספינות ולעיני עממי הטלוויזיון או הטלבּיזיון או הטמבלוויזיון, היא קריתים של אז, ואולי כרתים של היום, אשר להמן היושב בעמאן בין המוני העמונים.

וכשנפגשים בני הבלעמיים מכל תפוצות מרחב הפרת עם בלק השָחור משְחור, הם מנסים לקלל את בני ישראל, אולם שלוש פעמים הם נכשלים ויוצאות להם נבואות ברכה ושבח לישראל. שרצו לקלל ויצאו מברכים. שנאמר:

כִּי לֹא נַחַשׁ בְּיַעֲקֹב וְלֹא קֶסֶם בְּיִשְׂרָאֵל כָּעֵת
יֵאָמֵר לְיַעֲקֹב וּלְיִשְׂרָאֵל מַה פָּעַל אֵל:
הֶן עָם כְּלָבִיא יָקוּם וְכַאֲרִי יִתְנַשָּׂא לֹא יִשְׁכַּב עַד
יֹאכַל טֶרֶף וְדַם חֲלָלִים יִשְׁתֶּה:

ובמשך:
מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל:
כִּנְחָלִים נִטָּיוּ כְּגַנֹּת עֲלֵי נָהָר כַּאֲהָלִים נָטַע
יְ־הֹוָ־ה כַּאֲרָזִים עֲלֵי מָיִם:
יִזַּל מַיִם מִדָּלְיָו וְזַרְעוֹ בְּמַיִם רַבִּים וְיָרֹם מֵאֲגַג
מַלְכּוֹ וְתִנַּשֵּׂא מַלְכֻתוֹ:
אֵל מוֹצִיאוֹ מִמִּצְרַיִם כְּתוֹעֲפֹת רְאֵם לוֹ יֹאכַל גּוֹיִם
צָרָיו וְעַצְמֹתֵיהֶם יְגָרֵם וְחִצָּיו יִמְחָץ:
כָּרַע שָׁכַב כַּאֲרִי וּכְלָבִיא מִי יְקִימֶנּוּ מְבָרֲכֶיךָ
בָרוּךְ וְאֹרְרֶיךָ אָרוּר:

אֶרְאֶנּוּ וְלֹא עַתָּה אֲשׁוּרֶנּוּ וְלֹא קָרוֹב דָּרַךְ כּוֹכָב
מִיַּעֲקֹב וְקָם שֵׁבֶט מִיִּשְׂרָאֵל וּמָחַץ פַּאֲתֵי מוֹאָב
וְקַרְקַר כָּל בְּנֵי שֵׁת:

וְהָיָה אֱדוֹם יְרֵשָׁה וְהָיָה יְרֵשָׁה שֵׂעִיר אֹיְבָיו
וְיִשְׂרָאֵל עֹשֶׂה חָיִל:

''עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב''
===================================

העם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב – האם זו באמת התעלמות מגויי העולם?
זו פרשנות אחת.
ובגויים לא יתחשב – כשעושים מעשה לא צריכים לבדוק מה חושבים עליו אחרים אלא מה נכון לעשות לעצמך ולאחרים. מבחינתנו היום יש אמירה מקובלת דומה כאימרתו של דוד בן
גוריון שהוא ''יעשה מה שטוב לישראל ולא מה שישראל רוצים''.

מי יודע? אולי אם היה בלק מסתפק בכך שבלעם יברכו הוא היה יוצא ונצחונו בידיו, אבל משרצה לקלל את האחר קולל הוא עצמו.

כך רוצים רוצים בני בלק של היום לקלל את ישראל ואפילו שהם עצמם לא יברכו. כך הפלסטינים מפיצים שקרים על ישראל כדי להסתיר את שקר-פלסטין. יותר משרוצה עם פלסטיני להקים את עצמו, הם רוצים לבטל ולהשמיד את העם היהודי המתנחל בארצו.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.