פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=151404
יפי הבלורית והתואר .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שני, 14/06/2010 שעה 12:05)

בנעורי קראתי ספרים שעסקו במלחמת הקוממיות . יש באותם ספרים תמונות של יפי הבלורית והתואר . מי שנולד בשנת 1930 היה בגיל 18 בתש''ח והיום גילו/גילה 80 . אחת ששוחה יום יום איתי בבריכה עונדת את סמל הפלמח והיא היום '' סתם רומניה זקנה'' .
את מנחם רוסק מפקד הגדוד החמישי הכרתי בזמן שהותנו בצרפת בשנת 1968 . אז לא ידעתי מיהו , סתם אחד מהחברה שניגן נהדר בפסנתר .
בכנסים רואים אנשים מהדור ההוא והם זקנים שנראים כמו זקנים . זה כולל את קניוק . אז מה ? בתשח הם היו יפי בלורית ותואר . כן ''צעירים שהיו בעלי מוּדעוּת אידיאולוגית, גם ציונית וגם לאומית, ואשר גילו אומץ-לב, התנדבות, הקרבה, רֵעוּת, ערכים אנושיים ומוסר לחימה'' כפי שכתב יוסף אורן .

''חכמים מעדיפים מדינות קיימות על-פני מדינות נחלמות''

האמנם ?
במדינות הקיימות נרדפו היהודים . שינאת היהודים נפוצה על פני התבל . לכן הגה הרצל את מדינת היהודים . 35 שנים אחרי מות הרצל החלה מדינה קיימת להשמיד את העם היהודי . באותו זמן ושלוש שנים לאחר סיום מעשה זוועה זה קמה ''מדינה נחלמת '' בהתחשב בנתונים הרי הקמת מדינה כזו הייתה מעשה חכם , המזים את העדפת מדינה קיימת .

''בארץ מלאה ערבים בני המקום ומוקפת מדינות ערביות שרואות בהם זרים מזידים''

זה לב הבעיה .
אנו היהודים הקמנו מדינה יהודית בארץ ישראל . מדוע בארץ ישראל ?
אכן בארץ היו ערבים ועליהם נוספו ערבים רבים . כל הערבים רואים בנו פולש מהים . גוף לאומי ודתי זר לסביבה . בעל תרבות אחרת ובעל יכולות אחרות מאלו שלהם . עובדה היוצרת שינאה כלפינו .
מה הועלנו אם משינאה נושנה רכשנו שינאה חדשה ?
התשובה מצויה בראש וראשונה בתנך . בהבטחה האלוהית ''בַּיּוֹם הַהוּא כָּרַת ה' אֶת אַבְרָם בְּרִית לֵאמֹר לְזַרְעֲךָ נָתַתִּי אֶת הָאָרֶץ הַזֹּאת מִנְּהַר מִצְרַיִם עַד הַנָּהָר הַגָּדֹל נְהַר פְּרָת.'' כל ניסיון להקים מדינה יהודית במקומות אחרים לא צלח . היהודים בחרו בארץ ישראל כארצם לאורך דורות .

הירהורים על איכות ההחלטה .
ההחלטה של העם , בשונה מהמנהיגות הפוליטית , התקבלה טיפין טיפין . אחרי הרצל המעבר של יהודים לארץ ישראל התנהל באיטיות . לפני 1939 היו בארץ ישראל רק 3% מהעם . בתש''ח היו רק 650.000 ואפילו היום יש בה רק 5 מיליון מתוך 13 מיליון יהודים .
במה זה שונה מחיי היהודים בפולין ? או 500 שנה קודם בספרד ? רק בדבר אחד . בהתבדלות מדינית הנשענת על כח צבאי !
אבל מה עם איכות ההחלטה ?
ארץ ישראל אשר ממוקמת גיאוגרפית בצומת בין אפריקה לבין אסיה-אירופה ומשמשת אלפי שנים ציר תנועה בין עם גדול על הנילוס לבין ארצות ''הקשת הפוריה'' ואשר הרי יהודה , בקעת הירדן ומדבריות עבר הירדן משמשים לה גבול התפתחות , היא בחירה גרועה !
''If You Have a Lemon: Make Lemonade''
מה נותר לעשות ממצב נתון ?
התפשטות . הרחבה מתמדת של הישוב היהודי ממרכזו בציון – היא ירושלים , על פי התוכנית של ברית בין הבתרים . מנהר מצרים עד נהר פרת .

אין ברירה אחרת .

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.