פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה ליובל רבינוביץ, 18/10/09 6:51)

http://www.faz.co.il/thread?rep=140506
אכן, חוסר האינטליגנציה שלי מביאני לשנות גישתי בעקבות ממצאים
סתם אחד (יום ראשון, 18/10/2009 שעה 14:49)
בתשובה ליובל רבינוביץ

סותרים. לפי רבינוביץ, אדם אינטליגנטי לעולם לא משנה את דעתו בעקבות מידע נוסף, וכל משפט שלו הוא תמיד מבוסס ולא ניתן לשינוי, ללא קשר לממצאים. האדם האינטליגנטי לפי רבינוביץ גם אם יובאו לפניו ממצאים סותרים לגישתו הראשונית, ישאף לקדמה בכל מחיר, ולעולם לא ישנה את דעתו. אז מה אם קארל פופר גדול הפילוסופים של המדע, כינה זאת ''גישה מוכחנית'' justificationist approach - דהיינו כל טענה שטענת היא תמיד בהמשך בבחינת סימון מעגל מסביב לחץ, וניסיון בכל מחיר לצאת צודק? יש הבדל בין מניפולציה כוחנית מסוג זה, שמטרתה לפאר באופן אישי את מציב הטענה כבלתי ניתן לטעות, ובין גישה מדעית, שכלל אינה מוכוונת-אני.

http://www.faz.co.il/thread?rep=140510
אכן, חוסר האינטליגנציה שלי מביאני לשנות גישתי בעקבות ממצאים
יובל רבינוביץ (יום ראשון, 18/10/2009 שעה 19:57)
בתשובה לסתם אחד

הגישה שלך לא השתנתה בעקבות ממצאים סותרים.
אתה החלטת קודם כל מהי המטרה. רק אחר כך החלטת שכל נתון תומך במטרה שלך, ולא משנה מהו. מי שסימן את המטרה מסביב לחץ הוא אתה.

אני לא יודע מהיכן הבאת את הגישה של „לפי רבינוביץ”, אבל אין בדעתי להמשיך בדיון חסר תוחלת מול אדם המסתתר מאחורי אנונימיות בעודו מתיז הכללות גזעניות.

http://www.faz.co.il/thread?rep=140511
במה התבטאה ''גזענותי''? דבריך - הסתה נוכלית ושקרית
סתם אחד (יום ראשון, 18/10/2009 שעה 20:16)
בתשובה ליובל רבינוביץ

האם שקרנים הם גם נוכלים?

http://www.faz.co.il/thread?rep=140513
כל נתון תומך? ואם שליש היו סינים, שליש שחורים ושליש לבנים?....
סתם אחד (יום ראשון, 18/10/2009 שעה 21:22)
בתשובה ליובל רבינוביץ

נדירותם של שחורים, בצרוף לעובדה שהם מיוצגים בכ''ז, תומכת בהשערתי. עיצבתי את ההשערה מ''אפס שחורים'', ל''יש גם שחורים'' דבר שכמובן מחזק את טענתי (שכן אם היתה נטייה ששחורים כלל לא זוכים, גם אובמה לא היה זוכה...) וזאת בעקבות טירחתך לפשפש ברשימה, שציפיתי לה, ועל כך רחשי תודה.. זאת היתה אמנם מעין בדיחה שלי (עיינו שוב בנוסח דברי המבודחים...) מול הרצינות התהומית בעלת הניחוח הפשיסטי של רשימתך בנושא, אבל גם מבדיחה לומדים משהו. חוץ ממישהו כאן. יצאתי מעובדה במציאות ולא יצרתי אותה על ידי חץ ועיגול....

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.