פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=140260
האין זו יריה בטרם הוגדרה המטרה?
סתם אחד (שבת, 10/10/2009 שעה 9:14)

אז איך הועדה פגעה בול, אם בכלל?

מסתבר שלועדת החמישה הזאת (שמשתנה רק באופן נדיר) יש חשק להתערב בחיים הפוליטיים בארה''ב. הועדה נתנה פרסים רק למועמדים דמוקרטיים ובלבד שהם נחשבים כשמאלנים מספיק. דווקא ביל קלינטון שעשה מאמצים אמיתיים מבחינתו לשמור את השלום בסוף כהונתו, לא זכה לפי אותם קריטריונים לפרס (ולא שהיה ראוי לו לפי דעתי).
הועדה בוחרת זוכים לפי האג'נדה הסודית שלה, שמוכתבת מהמשטר הנורבגי שמאלני שממנה אותה. אפשר לומר שפרס נובל לשלום הוא אחד מהכלים של הנורבגים במדיניות החוץ שלהם.

שנים הועדה לא ראתה את קרטר כראוי לפרס. מתי קרטר היה ראוי לו? ב-‏2002 כשבוש אירגן את צבא ארה''ב למלחמה נגד תאי האסלאם הפונדמנטליסטי באפגניסטאן ונגד מסייעיהם בעיראק התעוררו אנשי הועדה כדי לתת את הפרס לג'ימי קרטר שהתנגד למלחמה.

כיום מנסים הנורבגים להציב מכשול לאמריקה להשלים את המלאכה באפגניסטאן ובעיראק, באמצע ויכוח פוליטי פנימי האם צריכה אמריקה להגדיל את כוחה באפגניסטאן כדי להשיג הכרעה ולצאת בזמן סביר משם או להמשיך ולדשדש עד הבריחה הצפויה. פרס נובל לשלום מנסה לכבול את ידי אובמה בהתמודדות מול הטרור האסלאמי ומול איראן הגרעינית.

אני מקווה שהציאות חזקה יותר מכל פרס נובל שהוא ואובמה תמיד יראה לנגד עיניו את טובתה של אמריקה והעולם החופשי, למרות שהמדליה תהיה תלויה על צווארו לתמיד... ובתקווה שהיא לא תחנוק אותו.

• חכם ציון

http://www.faz.co.il/thread?rep=140268
האין זו יריה בטרם הוגדרה המטרה?
סתם אחד (שבת, 10/10/2009 שעה 19:00)
בתשובה לסתם אחד

לוי

פוליטיקה עלובה
הזניית הפרס
בשנה הבאה זוכה הפרס יהיה אחמנג'ד-הקצב מאירן.

לוי

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.