פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לע.צופיה, 19/07/09 16:09)

http://www.faz.co.il/thread?rep=135745
הערות למגיבים על מאמרי
סתם אחד (יום ראשון, 19/07/2009 שעה 16:37)
בתשובה לע.צופיה

יהיה עליך, ע. צופיה, להמתין לפירסום שלושת החלקים הבאים כדי להכיר את יחסי אל סופרי ''השאננות לציון'' ואת הויכוח שאני מנהל עם השקפותיהם בענייני ''המצב הישראלי'' ו''הסכסוך''.
עליך להבדיל בין טענה שאני מעלה נגדם, שהם ''מחלישים את מעמדה של המדינה בדעת הקהל בעולם ומקשיחים את מדינות-ערב בעמדת הסירוב המסורתית שלהן להצעות השלום של ישראל'' לבין האשמתם כ''לא-פטריוטים'' - שמעולם לא יצאה מפי או מעטי. לצערי, אינך מכיר בעובדה, שעל השקפתם בנושאים האמורים מבססים מנהיגים באירופה ומנהיגים במדינות ערב את עמדתם העויינת למדינת-ישראל. ואנא, אל תבקש ממני ציטוטים מהעיתונות, הנח לי לצטט מהתחום שאני בקיא בו יותר - מספריהם של סופרי השאננות לציון.
ואשר לבקשתך שאסביר במה התייחדה הספרות העברית לדורותיה כספרות יהודית-ציונית-לאומית - היה רציני, הן אינך מתכוון שאסביר זאת בתגובה לתגובתך. כתבתי שני ספרים שעוסקים בכך : ''ספרות וריבונות'' (2006) ו''צו-קריאה לספרות הישראלית'' (2009), שניהם הופיעו בהוצאת ''יחד'', ואם ההסבר הזה באמת נחוץ לך, אתה מוזמן לקרוא בהם.

http://www.faz.co.il/thread?rep=135747
הערות למגיבים על מאמרי
ע.צופיה (יום ראשון, 19/07/2009 שעה 17:39)
בתשובה לסתם אחד

הטענה שלך היא בדיוק האשמה ב''לא-פטריוטיזם''. איני חסיד של הפטריוטיזם כמושג עליון,אך ההגדרה שלך לגבי דעותיהם ומעשיהם (שגם לכך איני חסיד)היא בדיוק: אנטי פטריוטיזם. אני חושב שהסופרים הללו הם כן פטריוטים של המדינה,אך ,כנראה ,לא לפי השקפת עולמך.
איני אוהב הגדרות מליציות שאי אפשר לעמוד מאחוריהם. אם ההסבר להגדרה ''יהודית-ציונית-לאומית''מצריך קריאת 2 ספרים אז,כנראה, זו באמת מליציה-סתמית.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.