פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לנתנאל ראוך, 01/10/02 16:49)

http://www.faz.co.il/thread?rep=12702
דווקא לא. להלן דיווח עדכני על תמיכת דפדפנים בעברית
יובל רבינוביץ (יום שלישי, 01/10/2002 שעה 20:48)
בתשובה לנתנאל ראוך

דווקא בדקתי בנטסקייפ 7 ולא ראיתי בעיה. 6 התמונות מוצגות כראוי. לנטסקייפ 7 יש בעיות אחרות, שאינן נראות במסמך המסויים הזה.

המסמך נבדק על הדפדפנים הבאים:
אינטרנט אקספלורר 5.0
אינטרנט אקספלורר 5.5
אינטרנט אקספלורר 6.0
נטסקייפ 7
אופרה 6.05
אמאיה 6.3
כמו כן הוא עבר מבחני תקפות ל-html ול-CSS באתר הקונסורציום של W3, שהוא הסמכות הרשמית לקביעת תקן כתיבת מסמכי אינטרנט.

מבחינת מבחני התוקף המסמך הזה עומד בכל הדרישות של w3c, כך שבאופן ודאי ומוחלט מדובר בבאג של הדפדפן (הדפדפן חייב לציית לחוקי w3c ולא להיפך).

האמת היא שאינני ממליץ על שימוש באף אחד מהדפדפנים לקריאת מסמכי אינטרנט עבריים, פרט לאינטרנט אקספלורר. מצער לומר שעל אף כל אי הנוחות שיש מהדומיננטיות של מיקרוסופט, זוהי החברה היחידה המתייחסת ברצינות למסמכים הכתובים מימין לשמאל. נטסקייפ מאד צימצמו את הפער, אך לא סגרו אותו, וחלק מהמסמכים עדיין אינו מוצג כראוי, למשל הגדרות סגנון המנסות לדחוף טקסט לצד ימין.

בכוונה אני נמנע מבדיקת מסמכים על MSN Explorer בשל נטייתו לכתוב את עצמו בהגדרות של איתחול המחשב בכל פעם שמריצים אותו. בעבר נראה לי שהוא תומך באופן סביר בעברית.

התמיכה של שאר הדפדפנים בעברית היא בדיחה עצובה. גם מצב הדפדפנים למקינטוש ולמחשבי כף יד הוא בעייתי מאד בכל הנוגע לקריאת עברית.

http://www.faz.co.il/thread?rep=12709
יובל, אתה צודק
ישראל בר-ניר (יום שלישי, 01/10/2002 שעה 22:00)
בתשובה ליובל רבינוביץ

לגבי הפגמים שיש לנטסקייפ בנושא התמיכה בעברית. אפשר לקרוא עברית (לא תמיד) אבל קשה מאוד (לרוב אי אפשר) לכתוב בעברית.
כמה שאני משתדל להימנע מהשימוש בתוכנות של מיקרוסופט (התוכנה היחידה שלהם שבאמת שווה מה שהוא היא אקסל), כשזה מגיע לתמיכה בעברית, אין להם מתחרה.
אני עדיין מצפה ממך לתשובה בנושא של שידרוג הדפדפן אינטרנט אקספלורר. אתה מתייחס לגירסה עברית ולגירסה אנגלית. האם שימוש בגירסה האנגלית לא יאפשר כתיבה בעברית?

http://www.faz.co.il/thread?rep=12727
גירסה עברית מול גירסה אנגלית באקספלורר
יובל רבינוביץ (יום שלישי, 01/10/2002 שעה 23:48)
בתשובה לישראל בר-ניר

ישראל, שלחתי לך אימייל בנושא.

אבל אם השאלה עולה, כדאי להבהיר גם כאן: כשמדובר על אקספלורר בעברית מול אקספלורר באנגלית, מדובר רק על צורת הממשק. התוכן מוצג ללא שום הבדל. כפתורי הסרגלים, כמו File,Edit וכדומה מוצגים בעברית ובסדר הפוך. גם בשורת הכתובת מוצג ה-URL כשהוא מוצמד לצד ימין.

לטעמי זה מאד לא נוח, אבל זו כבר שאלה של טעם והרגל. ככל הידוע לי אין הבדל בהצגת מסמכי אינטרנט בין אקספלורר בעברית לבין אקספלורר באנגלית.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.