פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לצבי הכהן, 12/12/07 15:19)

http://www.faz.co.il/thread?rep=108916
חוזרים לכפר-סבא או לטורונטו
יוסלה (יום חמישי, 13/12/2007 שעה 12:46)
בתשובה לצבי הכהן

צבי הכוהן יהיה הראשון שיסע לקנדה
ביום הפינוי מיהודה ושומרון. כי אין לו מה לעשות
בישראל. במה יעסוק? בהטלת רפש בתור מקצוע?
או בעקירת עצי זית?

ועבורו הכנתי את הידיעה הבאה:

''קבלן בהתנחלות עקר עשרות עצי זית בבילעין:
קבלן פרטי שעבד במודיעין עילית עקר עשרות עצי זית לצורך עבודות תשתית. ''כל העקירה התבצעה אל מול עיניהם של החיילים ומאבטחי הגדר'', סיפר ל-ynet אחד התושבים בבילעין. המשטרה פתחה בחקירה מאת עלי ואקד 24.11.05

בתחילת החודש נדהמו תושבי הכפר בילעין שבין מודיעין לרמאללה לגלות שעשרות עצי זית נעקרו ממטעיהם ועימם נעקרה פרנסתם של עשרות משפחות. ממשרד הביטחון נמסר ל-ynet ש''האירוע אינו קשור לגדר הביטחון. מדובר בפעילות של קבלן פרטי שעבד במודיעין עילית, ומשדווח על פעילותו, היא הופסקה על-ידי המשטרה''.

הכפר בילעין מוכר כמי שמייצג את המאבק בגדר ההפרדה. מדי שבוע מפגינים תושבים מקומיים יחד עם פעילי שלום ישראליים ובינלאומיים נגד הקמת הגדר על אדמותיהם. דונמים רבים כבר הופקעו מהם לצורך בניית הגדר. כעת נעקרו עצי זית, לצורך פיתוח תשתיות לשכונותיה החדשות של מודיעין עילית.

''בתחילת החודש, כשהיינו טרודים בחג שאחרי הרמדאן, גילינו ש-‏190 עצי זית, מהיותר איכותיים, נעלמו מהאדמות שלנו, הועמסו על משאיות ונעלמו'', סיפר ל-ynet אחד מבעלי האדמות שנפגעו מהעקירה, מוחמד אבו רחמה. ''נכון שהאדמות נמצאות מאחורי הגדר, אבל אנחנו יכולים להיכנס ולעבוד בהן על-פי ההסכם עם הצבא. נכון שהצבא מציב הרבה קשיים בכל פעם שאנו מבקשים להיכנס לאדמה, אבל הם לא מתכחשים לעובדה שהאדמה הזו שייכת לנו ומאפשרים לנו לעבד אותה''.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.