פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
שאלה בשולי הנושא
אלכסנדר מאן (יום רביעי, 12/12/2007 שעה 16:44) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

דוד ידידי,

האם יש איזו הוכחה שכריתה ספציפית התבצעה על ידי אנשי ימין/ימין קיצוני ישראלי? אני מציג שאלה זו בשיא הרצינות, שכן מובן לי שבנקודה זו ישנו ויכוח מר בינך לבין משתתפים אחרים בדיונים שהיו בסוגייה זו, אולם גם אם צדקת בטענותיך הקודמות, יש לבדוק אם ידוע בבירור מיהו הגורם שביצע זאת הפעם.

בהקשר זה אינני יכול שלא להיזכר בדבריו של פרקש, אשר להבנתי הציג את הבעייה במלואה ובשפה סבירה, ולמיטב הבנתי לא ניסה לברוח או להסתתר. הוא הציג זאת, אמנם, מזווית הראייה של האג'נדה הפוליטית שלו, ובכל זאת: הוא העלה שאלות שכל אדם קוגניטיבי במדינה מערבית מתוקנת היה מעלה בהקשר ספציפי זה. זאת ועוד: לא תוכל לסתור שגם לך יש בנקודה זו אג'נדה פוליטית, כך נראה שהעניין מורכב פי כמה, גם אם אתה חש כצודק במלוא מאת האחוזים בהשערותיך אלו.

האם למשטרה ישנם אי אלו חשודים במעשים אלו? האם יש איזה הוכחה כי גורם זה או אחר ביצע מעשה מסוג זה?
_new_ הוספת תגובהשאלה בשולי הנושא
צבי הכהן (יום רביעי, 12/12/2007 שעה 16:58)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בטח האג'נדה השמאלנית קיצונית של סיון
מחייבת אותו לשלוף מהר, לירות ולפספס....
_new_ הוספת תגובהשאלה בשולי הנושא
אלכסנדר מאן (יום רביעי, 12/12/2007 שעה 20:07)
בתשובה לצבי הכהן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ד''ר סיוון עשה עבודה רצינית וחקר רבות במקרה זה, ואין שום טעם לזלזל בממצאיו. האמת היא שאני אפילו נוטה לקבל את הדברים שטוען, ובכל זאת: הדבר היחידי שלא נהיר לי הוא שאלת האשמים מבחינה טכנית ומבחינה משפטית; האם משטרת ישראל או כל גוף חוק אחר בשטחים, הצליח אי פעם לעצור/ללכוד אנשים שגדעו עצי זית ו/או שנחשדו כעוקרי עצי זית? האם בכלל נעשה אי פעם מאמץ מסוג זה?

האם יש חשודים קונקרטיים שנגדם נאסף חומר בנושא לצורך הכנת תיק תביעה?

אני חושב שבעניין זה יש להיות זהירים במיוחד, שכן בסיפור זה הכל ייתכן. הדבר שעשוי לקבוע בהקשר זה, לשיטתי, הוא תוצאות החקירה המשטרתית והממצאים שעולים בקני מידה אחד עם הגשת כתב אישום בסוגייה זו.

כל השאר אינן אלא השערות.
_new_ הוספת תגובהשאלה בשולי הנושא
צדק (יום חמישי, 13/12/2007 שעה 12:32)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא רצינית ולא נעליים, עלילות דם נטו !!
אף מתנחל יהודי לא נתפס מבצע עבירה כזו.
לעומת זאת שמאלני מוכר כמו מהרשק נתפס עם משור חשמלי בשטח ערבי כשהוא מנסה להחביאו.
שמאלנים וערבים רבים נתפסו כשהם פוגעים בעצי זית של ערבים על מנת לייצר עלילת דם,
וגם בפגיעה בעצים וחממות של מתנחלים.

מעשי הפשע המוכחים של השמאלנים והערבים אינם זוכים לאיזכור בכלי התקשורת השמאלנים
המשתפים פעולה עם מעלילי עלילות הדם ועם המרצחים הערבים.
_new_ הוספת תגובהאתה אפילו לא רואה...
דוד סיון (יום רביעי, 12/12/2007 שעה 20:08)
בתשובה לצבי הכהן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא רק שאינך קורא אתה גם לא רואה את הפגיעות...
_new_ הוספת תגובהשאלה בשולי הנושא
דוד סיון (יום רביעי, 12/12/2007 שעה 20:01)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אלכסנדר ידידי,

על פי נסיוני והתעייצות עם מומחים אני יודע בביטחון שמדובר בכריתת זדון. כל מי שמבין בנושא ויאמר את האמת יגיד זאת. אין במאמר טענה שמאשימה מישהו ספציפי בכריתה בזדון של העצים הללו. אינני צריך להוכיח מה שמישהו (כמו צבי כהן, ופרקש בזמנו) מנסה להכחיש.

כמו שעושים כעת צבי הכהן וחבריו שמנסים להכחיש מה שלא טענתי כך עשה בזמנו פרקש. העלה כל מיני טיעונים לא נכונים וניסה לפרש את דברי שלא כלשונם ושלא כרוחם. הוא כמו צבי הכהן הרחיק ועסקו בהפצת סיפורי שקר ביודעין. הסיפור על המשור הוא המובהק שבטריקים.

בנתיים אין לאף אחד שום עדות הוכחה או משהו חוץ מדיבורים שקושרים את המשור לחבלות. אף אחד לא תפס את מרשק בכלום. הם היו רוצים מאד. גם המשטרה החליטה שאין לסיפור בשר. אבל את הסיפור הזה מגייסים כל פעם מחדש. אפילו פרקש לא תפס שהבהרתי שהמשור הנדון לא היה של יואל מרשק אבל המשיך לקשקש כאילו כן.

כשהיו לי טענות מבוססות אז הצגתי אותן. כך היה למשל עם הסיפור כמו על עקירת עצי הזית ונטיעתם במקום אחר (דיון 4409) אז הצגתי אותן כמיטב יכולתי.

בנתיים אף אחד (כולל פרקש) לא הציג עובדות שהפריכו את הטענות העיקריות שלי. כאן נכנס עניין האג'נדה. האג'נדה שלי, זכויות האזרח שלי (הסבר בפעם אחרת), הוליכה אותי לבדוק את העובדות. מה שהעלתה הבדיקה מעיד שהדג מסריח גם מהראש. יש תהליך שנמשך כבר זמן רב וגם ידיו של הריבון במעל או לא ממש עוסקות במניעה או בהבאת העבריינים לדין (דיון 4640). גם במאמר הזה שנכתב לפני פחות מחודש מוצגת עדות של בני קצובר שלטעמי מפלילה מתנחלים.

האג'נדה של פרקש וצבי הכהן לא הובילה אותם לבדוק את העובדות אלא לנסיונות ההכחשה של המסקנות, זהירות בדרך כלל, שהצגתי בפניהם.

יש לי עוד נקודת זכות. אני מכיר יותר מאדם אחד, שהשקפת העולם שלהם מימין לי, שמאמינים לדברי בנושא החבלה בעצי הזית. כך שאם אצטרך להגן על דברי בבית המשפט אקבל תמיכה.
_new_ הוספת תגובהשאלה בשולי הנושא
אלכסנדר מאן (יום רביעי, 12/12/2007 שעה 20:22)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין לי שום וויכוח עם העובדות והדברים שכתבת כאן; אני רק טוען שכולנו נחכים יותר ברגע שיעצרו חשודים וברגע שיפתחו תיקים ויוגשו כתבי אישום נגד חשודים בדבר, לאחר חקירה משטרתית מקיפה. זה הדבר המקובל המדינות תרבות, ואין לי ספק שישראל, אם תרצה, יכולה לנסות ולעמוד בקריטריון זה בהצלחה סבירה.

האמת היא שגם אני נוטה לפרש את המציאות מתוך ראיית העולם שלך, אולם חסרות לי כמה פיסות משמעותיות בפאזל שהתארך כאן על כמה דיונים. ממה שהסבנתי, ואנא תקן אותי אם אני טועה, הרי שאין בסיפור זה חשודים, חקירה או מעצרים, ונראה כאילו 'יד עליונה' ובלתי נראית מנהלת את הדברים מלמעלה. אולי הגיע הזמן שגורמי חוק מנוסים יגשו לטפל בבעייה בדרכים המתוחכמות שחוקרים מנוסים מכירים: הרי במקרים מסובכים מזה הצליחו למצוא חשודים.

מכל מקום, עבודתך ראוייה לשבח.
_new_ הוספת תגובהלא שאלה שולית כלל
דוד סיון (יום רביעי, 12/12/2007 שעה 20:38)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם נבחן את המציאות סביבנו נגלה שהריבון (ממשלות ישראל) מצליחות לא רע למנוע ארועים ביטחוניים וגם להעמיד לדין לא מעט מן העבריינים. זה לבד מעיד שאפשר לטפל בבעית מטעי הזיתים הרבה יותר טוב. משום מה זה לא קורה. מדוע?
בעיני יש שתי תשובות אפשריות (שאולי פועלות במשולב):
1. ריבוי המשימות המוטלות על גורמי אכיפת החוק וסדרי העדיפויות שלהם לא מותירים אמצעים לזוטות כמו חבלות בעצי זית.
2. אין לריבון עניין לפתור באמת את הבעיה (וזאת סיבה טובה מאד לדאגה למי שזכויות האזרח שלו חשובות לו), כי התהליך מתפתח לפי האג'נדה שלו.

-----

מצד שני צריך לזכור שלא רק את מטעי הזיתים של הפלשתינאים שורפים וכורתים בזדון. גם בפורעים אחרים לא מטפלים כמעט. כך זה במגרשי הכדורגל, בפקיעין, בטובה זנגריה (ליד ראש פינה). אז אולי היד העליונה לא מעוניינת לסגור את הסיפורים הללו.
_new_ הוספת תגובהלא שאלה שולית כלל
מתנחל משיינקין (יום רביעי, 12/12/2007 שעה 22:27)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה ממציא השערות שאינן מתחברות למציאות. אתה עושה מישמיש בשאינו ממינו, מערבב כדורגל בזנגריה, גניבת פרות של ערבים בגליל עם התפרעות הדרוזים בפקיעין, היד העליונה עם שריפת יערות בכרמל... אני מבחין אצלך ביאוש שאינך מצליח להוכיח את מה שרצית.

אני מבין שלא עולה לך לכתוב את הזוטות הזולות האלה, לכן אתה יורה אוצתן חופשי חופשי.
_new_ הוספת תגובההסכם הקבע יביא לפינוי ההתנחלויות
יוסלה (יום חמישי, 13/12/2007 שעה 13:11)
בתשובה למתנחל משיינקין
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השופטת בייניש, היום נשיאת בית המשפט העליון:

''ואולם, על אף ההתייחסות החוזרת ונשנית בדו''ח [ועדת שמגר] ובהזדמנויות נוספות אחרות לבעיות הקשורות באכיפת החוק באזור, ועל אף הצעדים שננקטו בתחום זה בעבר, עולה מתוך העתירה אוזלת ידם של המשיבים באכיפת החוק כנגד אלה המפרים אותו ופוגעים בגופם של החקלאים הפלסטינים וברכושם. ביטחונם הפיזי של החקלאים הפלסטינים נתון בסכנה של ממש בעת שהם יוצאים לעבוד את אדמתם וזאת בשל מעשי אלימות קשים מצד מתיישבים ישראלים. גם רכושם של החקלאים הפלסטינים הינו הפקר כאשר לאחר יום העבודה, בחסות החשיכה, חוזרים פורעי החוק לאדמות החקלאיות על מנת לכרות עצים ולחבל בכלים חקלאיים... באשר לליקויים בנושא אכיפת החוק בשטחים הרי שהטיפול בטענות אלה מסור בידי המשיבים והסוגיה כולה מונחת על שולחנם של מקבלי ההחלטות הבכירים ביותר במדינת ישראל. חזקה על מגורמים אלה כי ישכילו להתמודד עם הטענות שהעלו העותרים וכי יעשו כן במהירות וביעילות הנדרשים מטיבה, מאופייה ומחשיבותה של אכיפת החוק.''

[מדבריו של אייל גרוס]
''... אי-אכיפת החוק, ואת העובדה שהדברים טרם תוקנו למרות שמתריעים עליהם כבר מאז 1982, אי אפשר לדעתי להבין ככשל מקרי: מדובר בחלק מתמונה גדולה יותר של הפקרת הפלסטינים לגורלם, בלי הגנה מדינתית. הנישול והפגיעה המתמשכת בהם על ידי צה''ל תוך הפרת העקרונות המגנים של המשפט הבינלאומי משתלב בפגיעה בהם על ידי המתנחלים, פגיעה שעוברת בלי תגובה הולמת של רשויות אכיפת החוק. התוצאה, בהשאלה ממונחיו הפילוסוף האיטלקי ג´ורגיו אגמבן, היא הפקרה של הפלסטינים לכוח לא מרוסן. וזהו אחד הסיפורים המרכזיים של הכיבוש.''
אי אפשר לדעתי להבין ככשל מקרי: מדובר בחלק מתמונה גדולה יותר של הפקרת
הפלסטינים לגורלם, בלי הגנה מדינתית. הנישול והפגיעה המתמשכת בהם על ידי צה''ל תוך הפרת העקרונות המגנים של המשפט הבינלאומי משתלב בפגיעה בהם על ידי המתנחלים, פגיעה שעוברת בלי תגובה הולמת של רשויות אכיפת החוק. התוצאה, בהשאלה ממונחיו הפילוסוף האיטלקי ג´ורגיו אגמבן, היא הפקרה של הפלסטינים לכוח לא מרוסן. וזהו אחד הסיפורים המרכזיים של הכיבוש.''
_new_ הוספת תגובהשברת אותנו
צדק (יום חמישי, 13/12/2007 שעה 14:18)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ציטוטים כאלו מפי שמאלנים אנטישמים שונאי ישראל,
מי יכול לעמוד בפניהם...ההוכחה האולטימטיבית..
מיד להעניש את היהודים.........
אם לא נמצא יהודי אשם, תמיד אפשר לנקוט בשיטה האנטישמית הידועה שאימצו השמאלנים
ממוריהם הרוחניים באירופה הנוצרית, פוגרום בכל יהודי מזדמן.
_new_ הוספת תגובהשוב נשברת, צדק?
דוד סיון (יום חמישי, 13/12/2007 שעה 16:58)
בתשובה לצדק
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה קורה לך שאתה נשבר? מסתבך עם מכנסיך מופשלים.
מכחיש פוגרום שמבצעים יהודים ומייחל לפוגרום שיבצעו
יהודים. יותר מכך אתה משבח פוגרומים שכבר בוצעו.

עלה והצלח על עץ ההסתה.
_new_ הוספת תגובה[•] הסכם הקבע יביא לפינוי ההתנחלויות
לוי (יום חמישי, 13/12/2007 שעה 18:14)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאני זוכר את השופטת בייניש ,דורנר וארבל
אריה (יום חמישי, 13/12/2007 שעה 18:57)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יושבות באולם הקונצרטים ונהנות מיצירה של ואגנר שניגן היהודי הארגנטיני שעובד בברלין ומטפח ילדים ערבים .
אני לא זוכר את 3 הגראציות האלה מקצרות תהליכים בבתי המשפט או מענישות עברינים כראוי להם . כעת מנדנדים להן את הכיסא והן אחוזות פחד .
_new_ הוספת תגובהשל נעליך מעל רגליך
יוסלה (יום חמישי, 13/12/2007 שעה 21:22)
בתשובה לאריה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אריה עירן,
אם ב-'היהודי הארגנטיני שעובד בברלין ומטפח ילדים ערבים'
כיוונת לדניאל ברנבוים,
אז פיספסת בגדול.
קודם כל האיש הוא תל-אביבי יותר
אותנטי ממך, זה בטוח. שנית, נראה
לי שאהבתו את ישראל אינה נקוטה בחפץ
כפי שזה אצלך ואצל שאר אנשי 'ארץ ישראל
השלמה'.
ואחרון: דניאל ברנבוים, בדיוק להיפך ממך,
מקדיש עיתותיו לקידום החינוך למוסיקה ולשלום,
בכל מקום אליו הוא מגיע,
-ואיננו עוסק בהפצת תיאוריות גזע יהודיות.
אפילו הביקורת שלך עליו מורכבת משלושה ביטויים
של גזע ומוצא: הוא ארגנטיני, חי בברלין ומטפח ילדים ערבים.

אריה, נראה לי שיש לך בעיה רצינית עם העניין הזה של
מוצא וגזע.
אני יכול רק להניח ש'עירן' הוא שם יהודי עתיק כמו 'לוי',
ושאתה חי בעיר עברית, ומטפח נכדים יהודים כשרים.
תנו ליהודים בשטחים לעשות את העבודה השחורה.
_new_ הוספת תגובהשל נעליך מעל רגליך
אריה עירן (יום שישי, 14/12/2007 שעה 6:04)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני יחף כעת . ממש יחף . נוח לי כך .
כן ,כן . זו דוגמא לדוגמה שלך . אתה כותב שבארינבויים תלאביבי יותר אותנטי ממני . זו אולי מטאפורה אבל לא עובדה מוחשית . הוא יליד ארגנטינה . הוא עובד בתזמורת בברלין . הוא מתבולל . אשתו הראשונה ממנה התאלמן לא הייתה יהודיה . אינני עוקב אחרי הקריירה שלו ,לכן ספר לי אתה מי אשתו השניה. כמה ילדים יש לו היכן הם חיים גדלים ומתחנכים .
אני לא יודע מה זה ''אהבה נקוטה בחפץ'' אם תסביר לי ואבין אגיב .
נכון יש לי בעיה עם העיניין הזה של מוצא וגזע . ניסו להכחיד אותו והצליחו להשמיד שליש ממנו . עמדתך המדינית , אם חלילה תתגשם תמשיך תהליך זה .
עירן הוא לא שם עתיק . הוא תרגום לעברית של השם הגרמני שהיה למשפחתי במשך כמה דורות .

עמדתך בנושא שמי ממש מצחיקה . אתה מופיע בשם ''יוסלה'' ולא בשמך האמיתי . יתכן ששמך הוגו צ'אבס , ספידי גונזלס , הארי קרישנה , פראנסואה פטיט , הנס ביגלאייזן או מיקי מאוס . דבר אחד ברור לי , אתה לא אחמד חוראני .
_new_ הוספת תגובהבייניש וגרוס הם אנטישמים
סתם עוד אחד (שבת, 15/12/2007 שעה 19:13)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי בייניש יודעת אם נשיאה של משהו ששום מתנחל לא נתפס, לא הואשם ולא הורשע על השחתת זיתים. העובדה שהשמאלנים אומרת דבר שלא הוכח שנעשה מעיד על אופייה ודעתה הקדומה.
_new_ הוספת תגובהלמה אתה שולף בלי לבדוק עובדות?
מתנחל משיינקין (יום רביעי, 12/12/2007 שעה 22:35)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המשטרה טיפלה, חקרה, בדקה ולא מצאה שיש אמת בסיפורים שלך. אילו היית בודק גם אתה היית מגיע למסקנה דומה. אלא שכנראה יש לך כוונה פוליטית לנגח את הימין, שאינך יכול לו בדרך אחרת. אז למה לא לפתח עלילה. קראתי את הלינק שהבאת, ולא הוכחת בו בעצם דבר.

להלן דיכטר עונה לשאילתה בכנסת:

דיכטר מודה: אף מתנחל לא הורשע בעקירת זיתים
יום רביעי, יח כסלו תשס''ח 28/11/2007
חבר הכנסת אורי אריאל שאל את השר לביטחון פנים ביום י''ט בחשוון התשס''ח (31 באוקטובר 2007):

פורסם כי מתנחלים מואשמים בעקירת זיתים. אין שום תיעוד של זיתים עקורים ואף אחד לא הואשם בעקירה.

רצוני לשאול:
1. כמה חקירות נפתחו? כמה זיתים עקורים מתועדים? כמה יהודים הואשמו בעקירה?

2. בכמה מקרים נבדק הבסיס להאשמות? באיזה כלים נבדק הדבר?

3. מה נעשה להבטיח שלא יוגשו האשמות חסרות ראייה?

4. מה נעשה בעניין מי שמאשים אחרים ללא ראייה?

השר לביטחון פנים אברהם דיכטר:

אדוני היושב ראש, חברי הכנסת, חבר הכנסת אריאל. במהלך השנים, 2003 עד 2006, נפתחו כ-‏94 תיקים בגין עבירות בעונת מסיק הזיתים. אין לנו את הנתונים של 2007 מאחר וזה לא מכבר רק נפתחה עונת המסיק.

חלוקת התיקים לפי השנים - אם יש עניין, יהיה אפשר לפרט את זה בהמשך. לגבי השנים האחרונות: ב-‏2006 - 19 תיקים בגין פגיעה ב-‏60 עצים, ונחקרו 10 חשודים. שנה לפני כן - 21 תיקים בגין פגיעה ב-‏800 עצים ונחקרו 20 חשודים. ב-‏2004 - נחקרו 69 חשודים בגין 37 תיקים שנפתחו על פגיעה ב-‏140 עצים, ושנה קודם לכן - 17 תיקים על פגיעה ב-‏400 עצים ונחקרו 21 חשודים. סה''כ, ע''פ הרשומות שברשות המשטרה, אנחנו מדברים על כ– 1400 עצים שנפגעו ו- 120 חשודים בגין עבירות במהלך עונת מסיק הזיתים כאמור.

במשטרת ישראל בכלל ובמחוז ש''י בפרט נבדקת כל תלונה שמוגשת לעומקה. במידה ויש ראיות, הן נאספות על-ידי צוותים מיומנים המתמחים בטיפול בעבירות של הפרות סדר ישראלי כנגד פלסטיני או פלסטיני כנגד ישראלי.

בכל התיקים שציינתי, קרי 94 במספר, נבדק הבסיס לחשד, ובמקרים בהם היו ראיות התיק הועבר לטיפול יחידת התביעות שם נבדקו הראיות עפ''י פקודת הראיות וכתב אישום הוגש במקרים בהם נמצאו ראיות מספיקות נגד מבצעי העבירה. בשנת 2006 הוגש כתב אישום אחד. גם ב-‏2007 עד לעת הזו הוגש כתב אישום אחד. ב-‏2005 הוגשו ארבעה כתבי אישום. במקרים בהם לא היו ראיות מספיקות או שלא אותרו החשודים, נגנזו התיקים על-פי הנימוקים הקבועים בחוק.

אחד מתפקידי משטרת ישראל על-פי סעיף 59 לחוק סדר הדין הפלילי הוא לפתוח בחקירה אם נודע לה על דבר עבירה. בסעיף 58 לחוק סדר הדין הפלילי נאמר: ''כל אדם רשאי להגיש תלונה על שבוצעה עבירה'', כך שאין המשטרה יכולה למנוע הגשת תלונה כמובן. כפי שאמרתי, כל תלונה נבדקת ביסודיות, ועל-פי חומר הראיות שנאסף מוחלט על המשך טיפול. במקרים בהם מוגשת תלונה שקרית כאמור, פותחת המשטרה בחקירה נגדית בגין מתן הודעה כוזבת על-פי סעיף 243 לחוק העונשין.

לעניין האירוע בכפר עינבוס, שאליו הפנה חבר הכנסת אריאל בשאילתה: ב-‏07 באוקטובר שנת 2003 הותקפו פלסטינים ואנשי שמאל ונכרתו 400 עצי זית. נפתחו שני תיקים בגין גרימת נזק לעצי זית ותקיפה בנסיבות מחמירות. לאחר חקירה מאומצת שבוצעה על-ידי ימ''ר תשאול ש''י, נעצרו שני חשודים למשך כ– 5 ימים בגין מעורבות באירוע. לאחר שלא נמצאו ראיות הקושרות את החשודים העצורים לעבירה הם שוחררו. החשודים שביצעו את העבירה לא אותרו, והתיק נגנז ביום 12.10.2004 והנימוק היה: עבריין לא נודע. עד כאן.
_new_ הוספת תגובהעקירת עצי הזית נמשכת
יוסלה  (יום שלישי, 01/01/2008 שעה 19:50)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אלכסנדר מאן ה'ספקן' טוען ''כולנו נחכים יותר ברגע שיעצרו חשודים וברגע שיפתחו תיקים ויוגשו כתבי אישום נגד חשודים בדבר, לאחר חקירה משטרתית מקיפה. זה הדבר המקובל המדינות תרבות, ואין לי ספק שישראל, אם תרצה, יכולה לנסות ולעמוד בקריטריון זה בהצלחה סבירה.''

חסרות ל'חוקר' המכובד ''כמה פיסות משמעותיות בפאזל''.
מה שחסר למלומדנו בניכר זו יכולת עשיית תחקיר ואיסוף מידע
של ילד בכיתה ב'. העיוורון של מאן ואחרים למתרחש אין לו קשר
למציאות בשטחים, העיוורון הזה ידוע בפסיכולוגיה של העבריינות
(delinquency) בתור אחד האמצעים שה'עבריין' מפתח כדי לא
להתמודד עם מעשה העבירה, - במקרה הזה, דחיית החקירה האמיתית
דחיית איסוף המידע למועד מרוחק, והדחקה של המודעות לקיום המעשים
באופן מוחלט כמעט, - וכמובן התעקשות על השתתפות 'עירנית' (מלשון
'עירן') בדיון בנושא.

עקירת עצי זית בדרום הר חברון
מאת: מחסום Watch

2007 / 04 / 27
במשמרת זו היינו עדות לעקירת עצי זית, גניבתם, סתימת בור מים, וכל זאת על ידי כוחות צה''ל. זאת, כנראה, במסגרת הניסיונות הברורים לגרש את תושבי הכפרים בדרום הר חברון, ולייצר רצף של התנחלויות. אנו פותחות את הדו''ח בתיאור אירועים אלו.

9:20 הכפר א-טוואני - כביש 317, ליד מעון: נפגשנו עם ג´ומעה מהכפר על מנת לשמוע על ההתרחשויות שהיו עם מתנחלי חוות מעון. כך סיפר ג´ומעה: ביום שני 16.4, בזמן שג´ומעה רעה את צאנו על אחת הגבעות מסביב לא-טוואני, הוא ראה כמה מתנחלים יורדים מהחורשה (המאחז הלא חוקי בחורשה שליד חוות מעון) לכיוון רועה אחר. המתנחלים היו רעולי פנים. הם החלו להתנכל לרועה, להכותו ולהבריח את הצאן. ג´ומעה התקשר למשטרה וביקש שיבואו מהר. בינתיים אחת המתנדבות של ארגון ה-CPT, ארגון בינלאומי שמתנדביו גרים בא-טוואני (Christian Peacemaker
Teams) הגיעה וניסתה לעזור לרועה. ג´ומעה קרא לשניהם להגיע איליו מאחר שפחד מתוצאות האלימות (הוא כבר מנוסה).

בינתיים הגיעה המשטרה, עצרה את המתנחלים, לקחה אותם, ואז... שיחררה אותם בטענה שהרועה לא הצליח לזהות את פני התוקפים מכיוון שהיו רעולי פנים (הערה שלנו: זה גם מה שפורסם בחדשות).
מדוע עליו לזהות את פני התוקפים אם הם כבר היו בידי המשטרה? הם נתפסו בשעת מעשה, אך במשטרה מצאו תירוץ לשחררם. מדוע טרחו לעצור את המתנחלים ואז לחפש תירוץ מופרך לשחררם?
אלמלא התנסינו אנו באוזלת היד של משטרת חברון, ובסירוב המוחלט שלה להתעמת עם המתנחלים, אפשר היה לחשוב שהסיפור מפוברק. אולם, המתנדבים הבינלאומיים אישרו אח''כ את הסיפור כלשונו.

במהלך שהותנו בחצרו של ג´ומעה הבחנו מרחוק בפעילות צבאית בגבעה הסמוכה לכביש הגישה למאחז הבלתי חוקי ''מצפה אביגיל''. החיילים שהתפרסו על הגבעות הסמוכות מנעו מהפלסטינית וממתנדבי ה-CPT את הגישה. ניסינו להתקרב אל המקום דרך הכביש ולפנות לכיוון מצפה אביגיל. רכב צבאי חסם
את דרכנו. לאחר כמה דקות הגיע ג´יפ נוסף וקצין בדרגת סרן הציג צו שטח צבאי סגור חתום ע''י מפקד החטיבה. החיילים (מילואים) סירבו לומר לנו מה הפעילות. ניסיונותינו להבין מה קורה עלו בתוהו.
ג´ומעה העריך שהצבא כורת עצי זית (מנקודת התצפית שלו בא-טוואני) אבל גם הוא לא ידע בוודאות כיוון שהמרחק היה גדול והשטח נאסר לכניסה). במינהל התיאום והקישור (מת''ק) היפנו אותנו לדובר.
הוא אמר תחילה שהוא נוהג ולא יכול לדבר וביקש שנתקשר עוד 10 דקות. בהמשך היה לא זמין. בדובר צה''ל לא ידעו דבר והתחילו להעביר אותנו ממשרד למשרד ללא תוצאות. מכונית אזרחית הורשתה לעבור - מתנחלים ממצפה אביגיל.

אחרי 20 דקות של המתנה שמענו טרקטור המתקדם לכיווננו. הוא הועמס על משאית ואז יצאה מהאזור שיירה של 8 ג´יפים צבאיים (בהם שלושה של מג''ב), בט''שית ורכב מסוג האמר. ג´יפ נוסף עלה לכיוון אביגיל. לשיירת כלי הרכב הצבאיים התלוו שני כלי רכב אזרחיים שגררו כל אחד עגלה מכוסה. הנהגים
היו אזרחיים שחבשו כיפות.

עלינו לגבעה (שעד לפני כמה דקות היתה שטח צבאי סגור) - גבעה שקודם היה בה כרם זיתים ובור מים. במקום לא נותר זכר לעצים (בדיעבד הסתבר לנו שהעצים שנעקרו היו על העגלות המכוסות). רק אדמה ועליה סימנים של הטרקטור הכבד. במקום פגשנו מספר תושבים המומים ושתי מתנדבות מה-
CPT שצילמו מרחוק את ההתרחשות.

בעל השטח הוא עלי רביעא. הוא סיפר שבשנת 99´ נטע זיתים בשטח אך הצבא קבע שמדובר בשטח שבו אסור לנטוע עצים ולכן נפתח משפט בעניין שהתנהל בבית אל. ארבע שנים התנהל המשפט, עד שלאחרונה קיבל רביעא אישור מהמת''ק (סרן טארק) להשתמש בשטח כאדמה חקלאית.

בנוסף לעקירת העצים נהרסה גדר האבנים שהקיפה את השטח וגם בור המים נפגע.

באופן כללי מראה ההרס היה נורא, עצוב מאוד, מכעיס ומקומם. החלקה נמצאת קרוב מאוד למצפה אביגיל הלא חוקי, העומד על תילו, עם קרוונים, אספקת מים זורמים, חשמל, כביש גישה והגנה צבאית.
לתושבי א-טוואני אין מים זורמים, ובקיץ הם נסמכים על מי הגשמים הנאגרים בבורות. הידיעה שעמדנו עשרות מטרים מהמקום ולא יכולנו לעשות דבר היתה מתסכלת ביותר.

צבא הגנה לישראל אחראי ל:

1. עקירת עצי זית של תושב א-טוואני.
2. גניבת עצי זית של תושב א-טוואני.
3. הרס בור מים של תושב א-טוואני (בסוף החורף ולפני הקיץ).
4. הרס גדר האבנים של החלקה של תושב א-טוואני.
5. שיתוף המתנחלים בעקירה.ובגניבה.
6. אי מסירת הודעה/התראה לבעל החלקה.
_new_ הוספת תגובהעלילת עקירת עצי הזית נמשכת
לוי (יום רביעי, 02/01/2008 שעה 18:46)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מכונת השקר האנטישמת פועלת במלוא הקיטור בסיוע כסף של גופים אנטישמיים .
_new_ הוספת תגובהעובדה לספקן המגוחך משהו
יוסלה (יום חמישי, 13/12/2007 שעה 5:37)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''מתנחלים השיבו מאות עצי זית שגנבו
יום שלישי, 26 ביוני 2007, 22:06 מאת: יובל אזולאי, הארץ

המנהל האזרחי הורה למתנחלים מצפון השומרון להחזיר את העצים, שעקרו בשבוע שעבר משטח של חקלאי פלסטיני.
תושבים מהמאחז עדי-עד שבצפון השומרון החלו להחזיר היום מאות עצי זית שעקרו בשבוע שעבר משטח חקלאי בבעלות פלסטיני תושב הכפר קריות. זאת, בעקבות דרישה של המינהל האזרחי שעשה באחרונה בדיקה ומצא כי טענותיו של החקלאי ולפיהן כ-‏300 עצים שבבעלותו נעקרו ונלקחו מהמקום בידי מתנחלים - נכונות.'' [סוף ציטוט]

אני מקווה שאלכסנדר מאן יעשה כבוד לשני השמות המכובדים שלו
(אלכסנדר ומאן) ויפסיק להעמיד פנים שאינו קורא עיתונים.

אם כבודו הכפול יעשה חיפוש גוגל פשוט בנושא עצי זית ביהודה ושומרון
ימצא את כל המידע שליבו לא חפץ אך שבפומבי הוא כביכול חפץ בו.

זה מסוג החיפושים ה'נסוגים' - מתקדם טפח חוזר טפחיים ובלבד שלא
ימצא חס וחלילה מידע מהימן על עקירת עצי זית בידי הצבא והמתנחלים.

ואשר לפרקש ונושא עצי הזית, הייתי אומר רק שאין שעתו היפה
ביותר של פרקש. כל הדיון של פרקש בנושא השחתת עצי הזית עומד בסימן
עמדתו הנחרצת שרק פסקי דין בעניינם של עבריינים שנמצאו אשמים
בהשחתת עצים יהיו קבילים בפורום הציבורי.
כבוד השופט אולי טעה וחשב אז שאירועים שלא עברו דיון משפטי אין להם
מעמד בפני הציבור. לא רק שטעה, אלא שדבריו בעניין עצי הזית אינם יכולים
שלא לעורר גיחוך כאשר המידע על השחתות עצי זית בידי מתנחלים כה
נפוץ ומצוי בהישג יד בעיקר בגלל ההצהרות הפומביות בנושא של משרדי
הממשלה השונים, משר הפנים ועד היועץ המשפטי לממשלה.
פרקש ומאן ידידו הספקן וודאי יטענו שהמידע שגוי, וכאשר האו''ם מפרסם
דיווחים בעניין אז יטענו השניים שהאו''ם ידועים כשונאי ישראל. אין אפס.
העיקר שחס וחלילה לא תיפול שערה מראשו של צפריר רונן או אחרון
המתנחלים. אכן, אנשי מוסר.

בית המשפט!
_new_ הוספת תגובהידיעה סתמית בעיתון אינה רצינית.
y 7 0 0 0 (יום חמישי, 13/12/2007 שעה 9:06)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואינה יכולה להיחשב כראיה או כעדות.

העתון הארץ ידוע כבעל נטיות שאל קיצוניות, ומרבה בהפצת ידיעות שהינן בגדר תעמולה אנטי יהודית\ימנית\ מתיישבים.

האם קיימת חקירה משטרתית?
האם ישנם שמות ה''מתנחלים'' שלקחו עצים?
האם ידועות לך הנסיבות?
ואולי בכלל שתלו הערבים עם משתפי הפעולה השמאליים את העצים על שטח ששייך ליהודים והיהודים פעלו כדין?
ישנם הרב הנעלמים בסיפורי עצי הזיית ונראה שאין הוכחה אחת אמיתית, או לפחות העמדה לדין, או לפחות חשודים.

כל עוד זה המצב- ראוי לרדת מהעץ הגבוה הזה. לא מכובד לאתר ובייחוד לעורכיו לכתוב דברים שלא ניתן להוכיח.
_new_ הוספת תגובהידיעה סתמית בעיתון אינה רצינית.
y 7 0 0 0 (יום חמישי, 13/12/2007 שעה 9:06)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואינה יכולה להיחשב כראיה או כעדות.

העתון הארץ ידוע כבעל נטיות שאל קיצוניות, ומרבה בהפצת ידיעות שהינן בגדר תעמולה אנטי יהודית\ימנית\ מתיישבים.

האם קיימת חקירה משטרתית?
האם ישנם שמות ה''מתנחלים'' שלקחו עצים?
האם ידועות לך הנסיבות?
ואולי בכלל שתלו הערבים עם משתפי הפעולה השמאליים את העצים על שטח ששייך ליהודים והיהודים פעלו כדין?
ישנם הרב הנעלמים בסיפורי עצי הזיית ונראה שאין הוכחה אחת אמיתית, או לפחות העמדה לדין, או לפחות חשודים.

כל עוד זה המצב- ראוי לרדת מהעץ הגבוה הזה. לא מכובד לאתר ובייחוד לעורכיו לכתוב דברים שלא ניתן להוכיח.
_new_ הוספת תגובההמתנחלים בדרך לקנדה
יוסלה (יום חמישי, 13/12/2007 שעה 11:19)
בתשובה לy 7 0 0 0
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המנהל האזרחי הוא גוף ממשלתי
ופעולותיו מבוקרות בפומבי.

נסיבות האירוע ברורות לכל הנוגעים
בדבר, כולל הגנבים שנאלצו להחזיר
את 300 העצים למקומם וגם להכין את
התשתית להחזרתם לבעליהם הפלסטינים.

לא הבאתי את מלוא הידיעה היות וזה נוגד
את המדיניות של האתר.

צריך חוצפה כדי לטעון שהידיעה על הגניבה,
התערבות הממשל, והחזרת העצים הגנובים,
אינם בעלי תוקף עובדתי.

אתה מדבר על 'לא מכובד'?
_new_ הוספת תגובההם רצו להחזיר את העצים
דוד סיון (יום חמישי, 13/12/2007 שעה 11:36)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הם גם עשו עיסקה עם המנהל האזרחי והחזירו רק כחצי
מהעצים. כאן היה מי שזיהה גם את העקירה, הגניבה
ודאג להחזרת (רק חלק מן) העצים (דיון 4409)...
_new_ הוספת תגובההמתנחלים בדרך לקנדה
לוי (יום חמישי, 13/12/2007 שעה 18:22)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המינהל האזרחי הוא פקיד תחת מגפו של מנהל האג'נדה המושחת . הוא מפליץ מה שמכתיבים לו . אם לא יעשה זאת יעוף כמו טיל (יעלון) יאבד את קידומו , פרנסתו והפנסיה שלו על כן אין בדבריו ראיה .
_new_ הוספת תגובההשמצת עיתון 'הארץ' מעידה על מהימנותו של הכותב
יוסלה  (יום שלישי, 01/01/2008 שעה 20:11)
בתשובה לy 7 0 0 0
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חובת ההוכחה במקרים של עקירת עצי זית
ביהודה ושומרון היא על המתנחלים ונופחי
הרוח הגבית באתר.

הנסיונות החוזרים ונישנים להטיל דופי בכל ידיעה
שעניינה עקירת עצי זית, הם קצת דביליים.
במהלך השנים היו מאות אם לא אלפי מקרים
כאלה שלא הגיעו לטיפול משטרתי בגלל
שה'טיפול המשטרתי' בשטחים הוא בדיחה.

אלסנדר מאן מטיל 'ספק' זהיר - הוא איש הנרטיב
הליברלי הזהיר - אל תצחיקו אותי.

רשע, רוע, ניבזות, שיתוף פעולה עם הכוחות האפלים
ביותר שיצאו מהציבור היהודי בהסטוריה היהודית
הארוכה. סדום ועמורה, - ויהודים, חובשי כיפות כחילונים,
ניצולי שואה וצברים כאחד, 'חוגגים ומכרכרים בשפלות היהודית
החדשה מסביב לעגל הזהב של ההתנחליויות ושנאת הפלסטיני.

היהודי ה'גלותי', אשר מלכתחילה היה יותר מיתוס מאשר מציאות
הסטורית, זוכה לתחייה בדמות היהודי הגזען הטריטוריאליסט
שכל מירצו מופנה להכחשת הזוועות של הכיבוש הישראלי
בשטחים. זו בהחלט נבואה המגשימה את עצמה.
מדינת הכאילו-ישראל בשטחים הפלסטינים,
מדינה שבה שולטים חוקי הגזע והבריונות.
מדינת הטרנספר והאפלייה.
_new_ הוספת תגובהיוסלה מפריח שקרים
אבי גולדרייך (יום שלישי, 01/01/2008 שעה 22:05)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל יוסלה בחברה ''טובה''
גם גבלס דרש מהיהודים להוכיח כי אינם חולדות.
גם דורקוומדה דרש להוכיח כי אינם מקללים את ישו.
וגם נופחי עלילות הדם דרשו ...

אכן יוסלה בחברה''טובה''.
_new_ הוספת תגובהאם יוסלה שקרן אז אבי גולדרייך לא יודע למדוד
יוסלה  (יום רביעי, 02/01/2008 שעה 2:51)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יוסלה כתב:
'חובת ההוכחה במקרים של עקירת עצי זית
ביהודה ושומרון היא על המתנחלים ונופחי
הרוח הגבית באתר.'

מה עניין 'שקר' לכאן?

האם גולדרייך רואה עצמו כאחד מ'נופחי
הרוח הגבית באתר'? אחרת איך להסביר את
התגובה שטוענת בסגנון האמין כל-כך
שהכל עלילת-דם אחת גדולה.

האם גולדרייך עצמו באמת מאמין שהעצים מתים
זקופים? האם אלפי עצי הזית שנעקרו על ידי צה''ל,
קבלנים יהודיים ומתנחלים עבריינים בחרו במותם
בנפש חפצה, במעין 'תרום עקירת עץ למען ייהוד
ארץ ישראל'?

גולדרייך נשמע רוב הזמן כמו איש רציונלי למדי,
ויעמוד לזכותו פועלו בפולין להשבת רכוש של יהודים.

אך כאשר פונים לעסוק ביהודה ושומרון - ארץ ישראל
השלמה, או בעזה, גולדרייך מתחיל להחליף צבעים.

גולדרייך אולי דמוקרט, אך לא בביתו:

''קיסריה הינה המקום היחיד בארץ שמנהלת אותו חברה כלכלית, לא מועצה לא עירייה ולא ועד סטטוטורי, אלא החברה לפיתוח קיסריה. החברה לפתוח קיסריה (חפ''ק) שייכת למשפחת רוטשילד, הקימה את קיסריה בשנות החמישים ומנהלת את הישוב ביד רמה.''

והשראה לחיים הפוליטיים של ישראל עתידית, גולדרייך מוצא בחוק היהודי:

''מפלגה שתחרוט על דגלה את היהדות כמצע, החוק העברי כחוקה ואת התורה כעיקר, ומתוך כך נגזר השאר.''

עם ''החוק העברי כחוקה'' וכחוק המדינה, ה'דיקטטורה הנאורה' של הרוטשילדים בקיסריה תיראה כמו קייטנה בהשוואה למה שגולדרייך מתכנן
לנו. קואליציה שלו ושל אריה עירן יכולה להבטיח לנו שנים של שלטון
ימי-ביניימי מובהק:

''ועומד הציבור הגדול והעצום הזה בשער העיר ומחכה לסוחר שיבוא עם סחורתו.
לציבור הזה קוראים ''הציבור היהודי'' והוא עומד ומחכה למוצר שנקראת ''יהדות''. כן, סתם יהדות. הציבור הזה מחכה למפלגה שתיקרא מפלגה יהודית.
לא איחוד לאומי, לא איחוד הימין לא מפלגה דתית, לא ספרדים שומרי תורה. מפלגה שתחרוט על דגלה את היהדות כמצע, החוק העברי כחוקה ואת התורה כעיקר, ומתוך כך נגזר השאר - חינוך ביטחון, תרבות, גאווה לאומית, שמחת חיים, צדק חברתי, כלכלה בריאה, משפט צדק והערכת ממשפחת העמים.
ייחוד יהודי. יביא לאיחוד יהודי.''

ולאחר שביררנו מה מתכנן הדמוקרט הדגול עבור עם ישראל, שווה לבדוק
מה יחסו לזר ולגר ובאותה הזדמנות לראות מה הוא מתכנן עבור הפלסטינים:

בנושא 'השפעת הכיבוש על עם אחר': ''זה שוב ענין של טרמינולוגיה התלויה בדיעה פוליטית לחלוטין. מה השפעת הכיבוש האמריקאי על האינדיאנים על המזג הוואספי. כיצד מתבטא הכיבוש השוייצרי על המיעוט הרומאני. מה הקשר בין הכיבוש הספרדי על העם הבאסקי לבין תופעת הסמים במדריר. תסבירי לי מדוע האנגלים כובשים את וולס, סקוטלנד ואייר והאם זו הסיבה למזג האנגלי המתנכר. אהה ושכחנו כמובן את הכיבוש השוודי על המיעוט האסקימוסי המדוכא . ובכלל מדוע הצרפתים הקווייבקאנים חייבים לסבול את השלטון האנגלי השנוא עליהם. ככה זה בעולם חביבתי, יש מאבקי כוחות, החזק כובש, החלש נכנע וישמור אותנו אלוהים מלהיות חלשים .''

מזכיר את ההערות של אריה עירן בעניין היחסיות של המוסר בחברות שונות,
- אחד התירוצים הנפוצים להכשרת הזוועות של הכיבוש הישראלי בשטחים.

ומי אמר שלגולדרייך אין חוש הומור:
''לא ברור לי משהו, אם הישראלים כובשים את העם הפלשתינאי עלול להיות מצב עגום בו גם ''הערבים הפלסטינאים הישראלים'' שותפים לדבר עבירה. או שהם גם כן כבושים , (הם די רבים מליון וחצי).''

ב- 2004 גולדרייך כותב ש-''חוזה שלום
כורתים כשמסתיימת המלחמה. לא לפני כן.''

ו-''המקרה שלנו והפלסטינים הינו מקרה קלאסי של קונפליקט הסטורי, דתי, וחמרי (אדמה ואמצעי ייצור) קונפליקטים כאלה נפתרו מאז היות האדם נעלה מהבהמה על ידי דבר מכוער שנקרא מלחמה.''

הכל טוב ויפה.
אך גולדרייך שוכח כנראה שאכן היתה מלחמה,
מלחמה שיש הוכחות לכך שאכן התקיימה - מלחמת
ששת הימים, אשר בה ניצח צה''ל את צבאות ערב, וכבש
את השטחים, והחיל את שליטתו על התושבים הפלסטינים
של עזה, יהודה ושומרון. גולדרייך גם שכח שב-‏1987 פרצה
התקוממות עממית של הפלסטינים בשטחים.

''חוזה שלום כורתים כשמסתיימת המלחמה. לא לפני כן.''
ובכן הבעיה עם הפלסטינים בשטחים החלה לאחר שהסתיימה
המלחמה. האם גולדרייך מציע שנצא למלחמה ונכבוש את
יהודה ושומרון? הרי האיזור נמצא בשליטת הצבא הישראלי מזה
ארבעים שנה? באמת הגיע הזמן 'לכרות' שלום.

אך גולדרייך אינו מסתפק בהנחיות אלה למתנחל המתחיל.
הוא מוודא שלא נהיה פראיירים - ''הדבר החשוב ביותר הוא לשנות את התודעה, להבין, כי אין מקום למוסר הנוצרי המזויף של השמאל.''
אכן חזון המדינה הטוטליטרית המושלמת: בעלות פרטית (אולי של הרוטשילדים)
על המדינה, ועמוד שידרה מוסרי בשיטה המונגולית:

''השיטה המונגולית, במשך מאות שנים הטילו החשישיין את אימתם על העולם. הם היו למעשה קבוצת טרור אימתנית שאנשיה היו מוכנים להקרבה עצמית - הובטח להם גן עדן ו- 70 בתולות תמורת ההקרבה, ולצורך המחשת גן העדן נהגו ליטול את סם החשיש וגם בצאתם לפעולותיהם היו מסוממים. מכאן השם חשישיין. הגנרל המונגולי, ביגולאי אי חאן, הבין את הבעיה ופשוט השמיד את העיר חומס השמדה מוחלטת על גבריה, נשיה, וטפה וכך פתר את העולם מבעיית החשישיין.
הדבר החשוב ביותר הוא לשנות את התודעה, להבין, כי אין מקום למוסר הנוצרי המזויף של השמאל, ''במלחמה כמו במלחמה'', כמו גדעון, ודוד המלך, בוחרים את הלוחמים שלנו בפינצטה, ולא את האוייב. כאשר אתה נלחם, לאמץ חזרה את ערכי המוסר היהודי - הקם להרגך השכם להורגו - אוי לרשע ואוי לשכנו.

נשאיר את המוסר הנוצרי המזוייף לשונאינו, וכשהמוסלמים יתחילו לחוס על ''חפים מפשע'' במעשי הרצח והזוועה שלהם, נבין כי הגיעה העת לשלום.''

אכן הדברים ברורים, ולא נותר ליוסלה אלא להסיר את הכובע בפני
גולדרייך על הבהירות שבהרצאת עמדתו.

ויוסלה חושב שעל רקע זה נכון יותר מתמיד לומר:
סדום ועמורה, - יהודים, חובשי כיפות כחילונים,
ניצולי שואה וצברים כאחד, חוגגים ומכרכרים בשפלות יהודית
חדשה מסביב לעגל הזהב של ההתנחליויות ושנאת הפלסטיני.
_new_ הוספת תגובהיוסלה- כתיבתך טרחנית ומשעממת.
אבי גולדרייך (יום רביעי, 02/01/2008 שעה 4:01)
בתשובה ליוסלה 
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מימי לא ראיתי , מיכתם, ארוך , ומשעמם כל כך.

תנסה להיות יעיל, את הרעיונות שלך תוכל , גם בחמישה אחוז מהכתוב.

האמת, הפקתי תועלת מרובה מהמאמר, תנומה נעימה. השתלטה על גופי כשהתחלתי לקרוא.
אבל אתה לא יחיד בכתיבה זו יוסלה או מיכאל שרונלה לא משנה מי אתה.
_new_ הוספת תגובהעוד תגובה לא עניינית
יוסלה  (יום רביעי, 02/01/2008 שעה 5:11)
בתשובה לאבי גולדרייך
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא היגבת לאף אחד מהעניינים
המוזכרים.

תשעים אחוז מהפוסט האחרון הם
דברים שכתבת בעצמך. מעניין
שהשתעממת. עוד פוזה של עייפות
פתאומית. גם אריה עירן פתאום
מתעייף כשאינו אוהב את מה שהוא קורא.

שניכם מראים סימנים של הדחקה של
כל רגש הקשור לפשעים של ישראל נגד
הפלסטינים השטחים.

האם חוץ מטרנספר של כל הפלסטינים מהשטחים
יש לך מה להציע לנו?
_new_ הוספת תגובהספקן VS מוראליסט
אלכסנדר מאן (יום ראשון, 16/12/2007 שעה 2:20)
בתשובה ליוסלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מסכים שעמדתי הספקנית בעייתית משהו בהקשר הצורך בסיפוק מהיר בדמות ציור העיגולים מסביב למטרה, אך מה לעשות שאני אדם אפור במהותי אשר יושב בחו''ל הרחוקה וניזון מעיתונים שונים שאינם כתובים בשפת הקודש, אשר לפי התרשמותי אין בהם – לפחות בשלב זה – הפניית אצבע ישירה ומאשימה אל ציבור המתנחלים, ככל הנראה מן הסיבה הפשוטה שאין כתב אישום, אין אשמים ואין גזר דין (ואנא תקן אותי בנדון).
מאחר ואני מאמין שאתה אדם רציני ובעל כוונות פדאגוגיות טובות, הרי אני משער כי יש לך ידע באורחות הגויים המשכילים בחו''ל ובדרכי מדינותיהם, אשר בהן אזרח נקרא אל הדין במידה והנו חשוד, ולעיתים אף מואשם בדליקט זה או אחר. מבחינה זו, הרי שאני נשאר נאמן למסורת ארוכת שנים זו, שבמקרה זה דורשת הוכחות ברורות, כתב אישום ופסק דין בהקשרים אלה או אחרים. כל זמן שאין זה המצב בהקשר ספציפי זה, הרי שהמדובר להבנתי בהשערות, רכילות, fantasticum, או סתם מדע בדיוני כבקשתך. פרקש צודק במאת האחוזים בדרישתו ל-corpus delicti, שכן הרשעה משפטית היא הקריטריון היחידי התקף במקרה זה, היות ולחשוד בגורם כלשהו ללא ניהול חקירה ומשפט אינו רציני, לשיטתי.

זאת ועוד: אם אינני טועה הרי שגם מאמריו של ד''ר סיוון אינם מצביעים על 'אשם' או 'אשמים' ספציפית, ועל כן אני מרשה לעצמי להטיל ספק בכל אחת מקריאות ה- mea culpa הקולקטיביות שאתה מפזר כאן ביד נדיבה ובאופן בי-פולארי לטובת העניין הפלסטינאי. להזכירך: אינני מצוי בסוציאליזציה ישראלית הומניסטית חד-נראטיבית, וכפי שליבי איננו מתרחב או מתכווץ למשמע דיבורי אד-הומינם מחמיאים או עולבים, אינני מתרגש מהמוראליזם הצרוף שאתה מפיץ כאן. הנראטיב שאתה מתאר בהקשר הסכסוך מקובל עליי בעירבון מוגבל ביותר, גם אם אינני מחבב את ציבור המתנחלים. אין לי מחוייבות לאיש מלבד לתבונה ולשכל הישר.

אגב, ולו על מנת לסבר מעט את אוזנך – אני נוטה לקבל בקווים כלליים ובזהירות הדרושה את כיוון החשד שד''ר סיוון מעלה, אם כי יש לבדוק גם כיווני חקירה אחרים. יחד עם זאת מאוד לא ברור לי מדוע עד היום לא נמצאו אשמים/מורשעים בקרב בני אותו ציבור שאתה כה-אוהב-שלא-לאהוב, ובמיוחד לאור כל רשימת הציטוטים המפוארת שהבאת שכללה את שמנא וסלתא של החברה הישראלית. אנא תן דעתך לכך כי במקום בו אני מתגורר, גורמים רשמיים מבררים דואגים לברר את פני הדברים לפני שמשחררים הצהרות מסוג זה, ומשתדלים להקפיד לסייג עצמם אם יודעים כי טרם הורשעו אנשים בדבר עליו הם מרמזים.

איכשהו אינני מבין; האם לא ניתן להגיש כתב אישום נגד אנשים שגנבו עצי זית? או נגד חשודים שגדעו עצי זית? מה כבר כל כך מסובך בכך? האם אותם גורמים שדורשים את החזרת עצי הזית שנגנבו אינם מסוגלים להגיש כתב אישום למתחילים? האם מדינת ישראל כה עלובה ושלומיאלית עד כדי כך שהדברים היחידים שנציגי החוק והממשל שבה מסוגלים לבצע הנו קינה על חלב שנשפך ועץ שנגדע, ולפזר רמזים כחול אשר על שפת הים תוך אפס מעשה?

אדרבא - יקומו אנשי חוק וארגוני זכויות אדם ויתבעו את אשר יש לתבוע, ונראה אם יזכו או לא. אני מאמין כי כך צריכה לעבוד מדינה וחברה מתוקנת שערכיה משמשים לה נר לרגליה
_new_ הוספת תגובהספקן VS מוראליסט
לוי (יום ראשון, 16/12/2007 שעה 3:15)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המערכת המשפטית הישראלית היא פוליטית ומושחתת .
ראה מה קרה עם הנשיא קצב . הענין התחיל עם פניה של קצב ליועץ המשפטי לממשלה לקבלת יעוץ על סחיטה של אישה כל שהיא .
האישה לא נחקרה אלא קצב. הודלפו כל מיני דברים והיה מדובר בהאשמה חמורה של קצב .
פתאום ברגע האמת נחתמה עיסקת טיעון בטענה שהעדויות של הנשים הן בעייתיות .
אין לי מושג מה היה באמת אבל קצב כבר הורשע ללא משפט .
נראה לי אבסורד שבגץ יכריח את היועץ המשפטי להגיש תביעה כאשר הוא משוכנע שאינה מבוססת
גם כל ההתנהלות האתרוגית של התעלמות מפשעים ועוונות של הדרג המדיני ,הצבאי והמשפטי המקרינה איפה ואיפה מדרדרת את המדינה לבור תחתיות .
לי אין אמון מינימאלי במערכות השלטוניות של מדינת ישראל . האסון הוא שצמרת המשפט הישראלית דהינו הבגץ הוא מוביל האג'נדה המושחתת .
_new_ הוספת תגובהשאלות של תמימות
דוד סיון (יום ראשון, 16/12/2007 שעה 6:09)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרשעה משפטית היא אכן הקריטריון הטוב ביותר שיש. אבל כדי שזה יהיה קריטריון מעשי, כדי להגיע להרשעה, על רשויות אכיפת החוק לחקור, לברר להכין כתבי אישום ולהגיש למשפט. התהליך הזה לא מתבצע כראוי במקרים הרבים עליהם מדובר. הרי היה מקרה אחד שבו נעקרו ונגנבו עצים ובתביעת המנהל האזרחי הוחזר חלק מהעצים ולמיטב זכרוני בזה נגמר הסיפור. אינני טוען שהמנהל האזרחי ידע בדיוק מי הגנבים אבל בהחלט עמדו לזכותו כיווני חקירה.

יש מקרים שרשויות אכיפת החוק ''מרוצות'' מהפרת החוק. מצד אחד, פלשתינאי שמגיש תלונה כלשהי מאבד חלק ממעט זכויות האזרח שעוד נותרו לו. ותלונות שמוגשות לא מעוררות חקירה ממשית. וכאשר הרשות משוכנעת שהופר החוק והורסת את ההפרה החוק מופר שוב במהירות הבזק.

לעומת זאת, יש מקרים שאוכפי החוק ''לא מרוצים'' אבל ''פחד'' מונע חקירה ראויה. הרי החשודים במקרה של פקיעין מסתובבים חופשי כי הוקמה ועדת חקירה. יש עוד לא מעט מקרים מהסוג הזה ודבר ממשי לא נעשה. אני מפרש את המציאות בהקשרים שהזכרת בכך שפעולות אוכפי החוק תלויות פוליטיקה.

יותר מכך בהקשרים בהם אנחנו דנים היו פסיקות של בתי המשפט שלא נאכפו ולא יאכפו. מול זה הדרישה הנכונה, שהיא חסרת סיכוי במציאות של מדינת ישראל, היא חקירה בלי פניות של כל דיווח על הפרת החוק. עד אז, במציאות שנוצרה, אז ''הדרישה'' של פרקש היא תירוץ בלבד, היא וירטואלית ותו לא.
_new_ הוספת תגובהשאלות של תמימות
אלכסנדר מאן (יום שלישי, 18/12/2007 שעה 2:03)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

צר לי האיחור בתשובה שנבע מהתחייבויות אחרות;

מה שאתה בעצם טוען, הוא שמדינת ישראל אינה מדינת חוק, על כל המשתמע מכך. זוהי הצהרה קשה ובעייתית שיש לחשוב עליה היטב מבחינת נכונותה הכללית, שכן מצב מסוג זה מוציא הלכה למעשה את ישראל ממשפחת מדינות המערב – ומצרפה כמעט אוטומטית למשפחת המדינות הלטיניות בדרום אמריקה, במקרה הטוב.

שאלת אכיפת החוק והחלתו באופן שווה על גורמים פליליים (ומבחינתי עקירת עצי זית הנו אירוע פלילי) בישראל ושטחי המריבה אמורה להוות אבן יסוד בהבנת הרזון-דטרה של כל ארגון פוליטי המנהל מדינה את עצמו, שכן אם לא כך הדבר הרי שהוא יורה ברגלו בסיבוב הבא.

כיצד פותרים בעיות מסוג זה, אם בכלל?

אני משער שהפתרון חייב לבוא בראש ובראשונה בגבולות הקו הירוק, ובהמשך חייב לזלוג אל שטחי המריבה, שפירושו שלטון החוק ואכיפתו באופן הנקי משיקולים פוליטיים.

האם דבר זה אפשרי בישראל מודל 2008?

לי אישית אין תשובה על כך, אבל אני משער שבטווח הבינוני תחוה ישראל שינויים לטובה בתחום.
_new_ הוספת תגובהשאלות של תמימות
לוי (יום שלישי, 18/12/2007 שעה 5:06)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדינת ישראל אינה מדינת חוק .
המערכת המשפטית הישראלית בנתה לעצמה אג'נדה פוליטית . מוביל המהלך היה אהרון ברק .הוא סחף אחריו את השופטים , היועצים המשפטיים לממשלה , פרקליטות המדינה , השבכ , המשטרה והתקששורת .
העובדה שהעסקונה הפוליטית היתה נגועה בפלילים עזרה מאוד לתהליך . עסקנים אלו היו נתונים לסחיטה ואיומים . כל מי שניסה להרים קול נתפר לו תיק והוא סולק או השתתק .
מכאן הדרך קצרה לאיפה ואיפה ול''אתרוגיות'' . דהינו לפני שחוקרים מבררים מי האיש ומה הן עמדותיו הפוליטיות . האם הוא אמור להשתלב באג'נדה הפוליטית המעדפת .
מצב זה הביא לשחיתות טוטאלית של המערכת . כולל בדוי ראיות , הסתרת ראיות , הטרדת עדים , סחבת אין סופית . כמו כן אנשים הגונים התרחקו מגופים אלו וההדרדרות הואצה .
יש מה לתקן .
_new_ הוספת תגובההעובדות מדברות
דוד סיון (יום שלישי, 18/12/2007 שעה 5:44)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. הסיווג של מדינת ישראל לא חשוב כמו העובדות שמאירות את המציאות:
- יש כריתת עצי זית ביהודה ושומרון, אין כתבי אישום.
- יש אלימות וחבלות בפקיעין, אין כתבי אישום.
- יש אלימות במגרשי הספורט, וברוב המקרים עוברים לסדר היום (זה קורה גם במדינות הנאורות של אירופה).
- יש פשיעה באזור טובה-זנגריה (אזור ראש פינה), אין כתבי אישום.

אלו רק כמה דוגמאות לתהליכים במציאות.

ב. העובדה שאין כתבי אישום אינה הוכחה שהתופעות לא קיימות. מה שקובע הן העובדות בשטח. מי שנתלה בכתבי אישום בעצם אומר שעמוד החשמל ליד ביתו לא קיים כי אין על כך כתב אישום; שאין מאחזים לא חוקיים (בגבולות הקו הירוק ומחוצה לו) כי אין כתבי אישום.

ג. אם וכאשר יש כתבי אישום ופסקי דין (כולל של בג''ץ) הם לא מבוצעים. ראה בג''ץ אלון מורה מסוף שנות ה-‏70 ופסקי דין בקשר לכריתת עצי הזית.

ד. יש לא מעט גורמים, פוליטיים ואחרים, שמרגישים נוח ואפילו משגשגים במציאות הזאת. זאת הסיבה העיקרית שהמציאות הזאת לא משתנה.
_new_ הוספת תגובההעובדות מדברות
לוי (יום שלישי, 18/12/2007 שעה 7:26)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

החקירות , כתבי האישום ופסיקות השופטים לא מבוססים על החוק אלא על נטיות פוליטיות של המטופלים והמטפלים .
אותם מטפלים משקרים במצח נחושה ואומרים כאילו הם פועלים על פי החוק .
_new_ הוספת תגובהמה עניין שמיטה לכלי מיטה?
דוד סיון (יום שלישי, 18/12/2007 שעה 7:39)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טענתי שיש הפרות חוק רבות שלא מטופלות כלל. אבל אתה
מתעסק במה שלא עושים או שעושים מעט מאד (חקירות וכתבי
אישום).
_new_ הוספת תגובהמה עניין שמיטה לכלי מיטה?
לוי (יום שלישי, 18/12/2007 שעה 8:19)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבחירה במה לטפל נקבעת על פי שיקולים פולטיים או סתם שחיתות של המשטרה , הפרקליטות , השבכ , היועץ המשפטי לממשלה והשופטים
איפה ואיפה זהו הקו המנחה .
ואם זה לא מספיק מזבלים את השכל עם מידתיות ושאר המצאות מחוץ לחוק .
_new_ הוספת תגובהמה עניין שמיטה לכלי מיטה (תגובה 109145)?
דוד סיון (יום שלישי, 18/12/2007 שעה 9:00)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהמה עניין שמיטה לכלי מיטה (תגובה 109145)?
לוי (יום שלישי, 18/12/2007 שעה 15:48)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבעיה היא שחיתות משפטית .לכן לא נתן להסמך על נתונים המבוססים על נתונים ממעכת זו .
_new_ הוספת תגובהמה עניין שמיטה לכלי מיטה (תגובה 109145)?
דוד סיון (יום שלישי, 18/12/2007 שעה 16:41)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבעיה היא שאתה לא ענייני.
_new_ הוספת תגובהמה עניין שמיטה לכלי מיטה (תגובה 109145)?
לוי (יום שלישי, 18/12/2007 שעה 16:53)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא חוקרים אז אי אפשר לתבוע ולעשות .
רק לאחרונה ערבים תקפו מתפללים בתוך בית כנסת בלוד . המשטרה אפילו לא הגיעה לראות מה קורה .
פולין , אוקראינה , רוסיה וכו' לפני מאה שנים ויותר .
עידן הפוגרומים .
_new_ הוספת תגובהסוף סוף אתה ענייני ואפילו צודק
דוד סיון (יום שלישי, 18/12/2007 שעה 19:53)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אכן כאשר לא חוקרים אי אפשר לתבוע ולשפוט או לעשות משהו.
זה מה שבעצם טענתי לפני שהצטרפת לתת-הדיון (תגובה 109141).
_new_ הוספת תגובהסוף סוף אתה ענייני ואפילו צודק
לוי (יום שלישי, 18/12/2007 שעה 20:17)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שים לב אנחנו חלוקים על הסיבה לחוסר החקירה .
טענתי היא שהסיבה היא שחיתות פוליטית של מערכת האכיפה הישראלית .
השקר , הכזב , הרמיה , הרשע והשנאה מובנים במערכת . זו אנטישמיות ולא רשלנות גרידא .
_new_ הוספת תגובהסוף סוף אתה ענייני ואפילו צודק
דוד סיון (יום שלישי, 18/12/2007 שעה 20:38)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נכון אני חולק עליך בדבר הסיבה. כבר ציינתי בעבר,
ובתחילת הדיון שהסיבה קשורה בפוליטיזציה של מערכת
אכיפת החוק. הנפגעים הם החלשים שהפוליטיקה לא רוצה
בשימור זכויותיהם (היהודים בפקיעין ובעלי מטעי
הזיתים הפלשתינאים ביהודה ושומרון כדוגמה).

אני גם חושב שהגידופים הם מיותרים ואתה נזקק להם.
_new_ הוספת תגובהסוף סוף אתה ענייני ואפילו צודק
לוי (יום רביעי, 19/12/2007 שעה 3:57)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני לא מגדף .
מערכת האכיפה היא פוליטית החוק לא מענין אותה אלא האג'נדה הפוליטית של הפוקציונרים הסמולניים למיניהם וסוגיהם .
הכוון הוא אנטישמיות ישראלית מובהקת .
_new_ הוספת תגובהאתה בהחלט מגדף ומטעה בניתוח
דוד סיון (יום רביעי, 19/12/2007 שעה 6:53)
בתשובה ללוי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם בוחנים מי מרוויח מן המצב שאין אכיפה ראויה רואים שיש
ביניהם יהודים, פלשתינאים. גם בין המופסדים ישנן קבוצות
משני הלאומים. מכאן שאי-אפשר לטעון שהאג'נדה מעדיפה קבוצה
לאומית כלשהי בלי לסייג ולהסביר. לכן המסקנה המגדפת שלך לא
נכונה ובודאי שהגידוף מיועד ליצור רושם מטעה.

מי שבודק את העובדות יכול לראות תמונה שההעדפות של מערכת
האכיפה נוטות לצד כלשהו וזה לא הצד עליו אתה מצביע.
_new_ הוספת תגובהאתה בהחלט מגדף ומטעה בניתוח
לוי (יום רביעי, 19/12/2007 שעה 7:11)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההעדפה היא לצד שאני מצביע באופן גורף .
הנתונים שאתה מציג בשקר יסודם .
שקרים אלו מקורם בתקשורת הישראלית האנטישמית ובמערכת האכיפה המושחתת והאנטישמית כולל כל חבריה. מירב השופטים , הפרקליטות , המשטרה וכו' .
_new_ הוספת תגובה  אתה, לוי, בהחלט מגדף ומטעה  (דוד סיון)
  אתה סיון מעליל עלילות דם  (צדק)
  אתה סיון מעליל עלילות דם  (אריה עירן)
  אתה אריה נוהג לא חכם  (דוד סיון)
  אתה צדק מעליל  (דוד סיון)
  [•] אתה צדק צודק  (צדק)
  אתה, לוי, בהחלט מגדף ומטעה  (לוי)
  הבעיה שלך, לוי, הובהרה כעת  (דוד סיון)
  הבעיה שלך, לוי, הובהרה כעת  (לוי)
  מסורת ארוכת שנים של תחיבת הראש לתחת  (יוסלה)
  סינדרום האדם הטוב  (אלכסנדר מאן)
  סינדרום האדם הטוב  (אריה עירן)
  הכל טוב ויפה, אלכסנדר  (יוסלה )
  עובדה לספקן המגוחך משהו  (סתם עוד אחד)
  שאלה בשולי הנושא  (רבקה)

חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי