פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
עשרת הימים הנוראים עד לבחירות ב'
יוסף אליעז (יום שישי, 12/03/2021 שעה 10:00)


עשרת הימים הנוראים עד לבחירות ב'

מסעות בנימין השלישי

יוסף אליעזלא מדובר במסעות ר' בנימין מִטוּדֶּלָה שבספרד בן המאה ה-‏12 באירופה, אסיה ואפריקה אלא במסעות בנימין מרחוב בלפור בירושלים.

דומני שמעולם לא היה ראש-ממשלה ישראלי, כולל אהוד ברק ואהוד אולמרט, חובבי טיסות בעצמם, שכה הרבה בטיסות בכלל, ותמיד עם רעייתן הכבודה בפרט. ועם תקן למזכירה מיוחדת שתטפל בלוחות הטיסות, כנראה תפקיד או תקן, שהוריש לו אולמרט.

בדרך כלל, ובמדינה מתוקנת, המרבה בנסיעות רשמיות מבין חברי הממשלה הוא שר החוץ, ולעתים נדירות - שרי הבטחון, הכלכלה והתיירות. לראש ממשלה סבירה שמתפקד כראוי יש הרבה אחריות והרבה עבודה לעשות במדינה ואין שעתו פנויה למסעות ולקבלת פני אורחים נכבדים מעבר למינימום ההכרחי. אלא שביבי מזמן אינו מנהל את המדינה, הוא מנהל את טובתו האישית והבטחת כסאו. כל השאר נעשה ''בשליפות מן המותן'', כך הצהרות על סיפוח, על העברות כספים אדירות ללא תקציב מסודר, הבטחות במיליונים לחרדים ולמגזר הערבי, פיזור כספים ללא אבחנה, וכך גם בניהול המאבק בְּמַגֵּיפַת הקורונה.

לא כך נתניהו. ידו בכל. הוא פועל מעל לראשי השרים שאליהם הוא מתייחס בזלזול והתנשאות. בפעולותיו אלה הוא חורג מכל נוהל דמוקרטי תקין, כך הוא מזמין צוללות בלי כל דיון בממשלה, וללא ידיעת שרי הבטחון והאוצר וללא ידיעת הרמטכ''ל ומפקד חיל הים, כך גם בענין ספינות השטח, תוך ביטול המכרז הבינלאומי לאספקתן.
ביבי קושר קשרים עם מדינות שונות בלי דיון ממצה במשרדי החוץ והבטחון, וקונה בחשאי את הסכמתן לפומביות היחסים עם ישראל בהסכמתו לארה''ב לאספקת מטוסי 35-F לאמירויות, כמובן שוב ללא התיעצות עם שר הבטחון, הרמטכ''ל ומפקד חיל האויר.

ביבי מנהל את יחסי ישראל-ארה''ב מעל ראשו של שר החוץ וללא דיון בממשלה ובכנסת. כך בחר לסייע לטראמפ בבחירות הפנימיות בארה''ב, תוך יצירת קרע עם הדמוקרטים ותוך נאום בקונגרס מעל לראשו של הנשיא אובמה, כאילו אין מחר וכאילו טראמפ יכהן כמלך לכל ימי חייו ואין חשש שיובס בבחירות .

ביבי מרבה בכל שנות כהונתו הארוכות בטיסות יקרות ומיותרות, בעיקר לארה''ב ובשנים האחרונות גם אל פוטין ברוסיה, תוך שהוא מורה להשקיע מאות מיליונים בהכשרת מטוס לשירותו האישי.

פרט לטיסות החשאיות, שגם שרי הממשלה יודעים עליהן רק בדיעבד, הנה כל טיסה מלווה בטכסים ראוותנים ורהבתנים, ביגוד מיוחד לגברת (שזוכה להצגתו בעיתוני הנשים ובידי ''המקורבות'' למלכות). גם טיסה של ''הגברת'' לביקור אישי אל אשת נשיא גווטמאלה הוצגה כביקור ממלכתי רשמי בראשותה, הגם שגב' נתניהו אינה מלאת כל תפקיד ציבורי או יצוגי במדינה, כך כל הביקור מומן מכספי הציבור ואין פוצה פה ומצפצף.

ביבי לרוב מלווה בפמליה גדולה ובשומרי-ראש, ונושא לְהָאַדָּרָתּוֹ נאומים לציבור כאן ובחו''ל , חלקם על כבש המטוס, בהם ביבי מתפאר בהישגיו גם כשאין כאלו.
כאשר צעירה נעצרת ברוסיה בשל סם שנמצא בכליה מיד ביבי אישית נחלץ לתשועה מצולמת, ביבי טס לפוטין, ולאחר שחרורה מהכלא טס שוב במטוס מיוחד להביא את אותה עלמה ארצה למצהלות חסידיו. כך גם היה זה עתה בענין אותה צעירה שחצתה את הגבול לסוריה, והושבה לישראל תמורת שחרור אסירים סורים ורכישת חיסונים מרוסיה עבר סוריה.
איןם ספק שפוטין ואסד מאד מרוצים מהעיסקאות שכלל לא נדונו בכנסת.
היו צילומים של ביבי המושיע? אז למי חשוב כמה עלו טיסות אלה?!

כמובן שטיסות אלו מהוות תעמולת בחירות המתמשכת לאורך כל השנה, כל טיסה מלווה בתצלומים, בראיונות המנהיג הדגול, בכתבות בטלויזיה ובעיתונות. טיסה זו לדעת הח''מ היא עבירה על חוק הבחירות.

היום, כאשר הקורונה עדיין לא מוגרה, כאשר אירופה וביידן מחזרים אחרי איראן בכדי להגיע
עמה להסכם גרעין מחודש, כאשר אין תקציב מאושר, גם לא לצה''ל ולאימוניו ולבתי-החולים העמוסים, עת הגבולות פרוצים לפלסטינים ולקורונה, וחיזבאללה וחמאס מתחמשים ומאיישים עמדות בצמידות לגבולותינו - הנוסע המתמיד שוב יוצא לטיסה כשבוע לפני הבחירות. לדעתי טיסה זו היא עוד תעמולה פסולה על חשבון המדינה.
כאשר ביבי ביקש להופיע כסטנדאפיסט בטלוויזיה מנע זאת היועץ המשפטי, אך לגבי טיסת תעמולה זו קול היועץ נָדַם. יש גבול כנראה לאומץ לבו להתעמת עם ראש הממשלה המציג עצמו כקרבן נרדף (בר''ת: ''קרנף''), בעודו מאמין כי ''המדינה זה אני''.

ברגע האחרון – בטרם נשלח מאמר זה למערכת פורסם דְּבַר ביטול טיסת התעמולה למדינות המפרץ עקב מצבה הרפואי של הגב' שרה נתניהו. לא נותר אלא לאחל לה רפואה שלמה מכל מַדְּוֶויהָּ. חזקה על ביבי שגם נושא זה ישמשו לתעמולת בחירות כבעל האוהב והמסור.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי