פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
טבע עקצה אותנו
עגל הזהב / דוד סיון (יום ראשון, 17/12/2017 שעה 15:00)


טבע עקצה אותנו

ד''ר דוד סיוןלמעשה, אם קוראים את תמונת המציאות נכון מגיעים למסקנה ברורה.
... טבע ''עקצה'' את קופת המדינה: היא בנתה כמה מפעלים שבהם העסיקה כמה אלפי עובדים, ובתמורה קיבלה הטבות בהיקפים שהיו פי כמה מעלות ההשקעה - כך יכלה לצאת לרכישות, לשלם משכורות עתק למנהליה ולהעניק להם תנאי שירות מפנקים.
...
... מה שמדהים הוא שפעם אחר פעם מנהיגי המדינה ומנהלי התאגידים רוצים כלכלה קפיטליסטית בלי התערבות של המדינה ובלי שזו תביע את דעתה על שכר המנהלים - אבל כשמגיע המשבר, והוא תמיד מגיע, כולם רוצים לפתע לחזור למודל של קיבוץ סוציאליסטי, סולידרי ומחבק
אבל אין עשן בלי אש. המשבר של טבע הוא העשן והחוק לעידוד השקעות הון הוא האש... לכן על ממשלת ישראל להמנע מלהקצות כסף ל''הצלת'' החברה כי זה יהיה כאילו היא 'שמה את כספנו על קרן הצבי'. אם להשקיע כסף אז בעזרה למפוטרים לקצר את תהליך מציאת פתרונות תעסוקה.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


שרגא ברוש מציע עזרה בהשמת מפוטרי טבע
דוד סיון (יום שני, 18/12/2017 שעה 16:58) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

''... נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, אמר היום (א') ל-TheMarker כי ההתאחדות החלה במיפוי מדויק של צורכי המפעלים במשק, לאור מחסור של יותר מ-‏7,000 עובדים מקצועיים במגוון תחומים, מעובדי פארמה ועד לחשמלאים ונהגים. לדבריו, בכוונת התאחדות לערוך למפוטרים הסבות מקצועיות שיאפשרו את קליטתם המהירה במפעלים אחרים המשוועים לעובדים מקצועיים.
...
על פי נתוני הלמ''ס, חסרים בתעשייה כ-‏130 עובדים בתחומי כימיה ופרמצבטיקה, 1,003 מפעילי מכונות, 803 מהנדסים, 903 פקידים, 699 רתכים, 421 חשמלאים ומתקינים, 385 אנשי מחשבים, 332 הנדסאים וטכנאים, 262 אנשי מכירות ועובדי שיווק, 272 נהגים ו-‏486 עובדים בלתי מקצועיים'' (https://www.themarker.com/news/macro/1.4727772).
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי