פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
סירוב חברות הביטוח - קרטל
יוסף אליעז (שבת, 02/12/2017 שעה 10:00)


סירוב חברות הביטוח - קרטל

הודעתן: נהג שהיה מעורב בשתי תאונות לא יבוטח בביטוח מקיף

יוסף אליעזבעיתונות פורסמה בימים אלה הידיעה כאמור. מאחר ולפי אותה ידיעה מדובר בכל חברות הביטוח בישראל היה מקום להתערבות מיידית של משרד האוצר על שפע פקידיו ורשויותיו, לרבות המפקח על הביטוח והמפקח על הקרטלים לביטול רוע הגזירה, באשר על פני הדברים מדובר בקרטל האסור על פי החוק.

כיום, כאשר בכבישים סובבות גם מכוניות שמחירן מיליון שקל ויותר הנה מְעוֹרָבוּת בתאונה יכולה להביא נהג חסר-ביטוח מקיף לפשיטת רגל. לעתים – מדובר בנהג שכיר שאינו בהכרח עתיר רכוש. מעטים הנהגים שיעמדו בתשלום פיצוי נזק לרכב יקר כזה.

יְצוּיָין שלפי הדו''חות המתפרסמים חברות הביטוח מַרְוִיחוֹת יפה מאד מהביטוחים הנוכחיים ואין שום הצדקה לצעד כוללני כזה. ניתן להבין דרישה לתוספת סבירה לדמי הביטוח לנהג חדש או צעיר, או נהג שהיה אחראי לתאונה, אך אין להסכים לסירוב כללי ומתואם בין חברות הביטוח.

עוד יצויין כי קיים ''פוּל'' של חברות ביטוח המכסה נזקי-גוף בתאונה במקרים של העדר ביטוח חובה. אם סֵירוּבַי המבטחים לבטח ''ביטוח מקיף'' ימשכו ראוי לשקול חקיקה להקמת מין ''פול'' כזה גם לנזקי רכוש ולא רק לנזקי-גוף.

ושוב: היכן הפיקוח למניעת קרטלים?!
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


צודק. הקרטל הוא לא אצל חברות הביטוח
בצלאל פאר (שבת, 02/12/2017 שעה 18:43) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כי אם גם אצל הבנקים ואצל חברות-העל שמייצרת מזון.

אזרחי המדינה בד''כ לא יכולים לבטח את עצמם בחברות ביטוח מחו''ל, אבל את הקרטלים של חברות המזון אפשר לעקוף ע''י רכש מוצרים פרטי בחו''ל. היום התהליך הזה פשוט יחסית וזול יותר.

אז אם יש ויכוח בציבור לגבי הצורך בשבירת הקרטל של ''קוקה קולה'',תנובה, אוסם, שטראוס במוצרי מזון, אז חשוב במקביל לעורר את הויכוח לגבי חברות הביטוח והבנקאות.

חשוב לתת לחברות ביטוח ולבנקים חדשים להיכנס ובתנאי שיעמדו בתנאי יסוד של הון עצמי והתחייבות מימון, חשוב לעשות את זה בשכל, לאט ובשלבים, כדי לבחון את יכולת החברות החדשות לעמוד בתנאי הפעילות הכספית שלהן. עדו בנק או שניים. עוד 3 - 4 חברות ביטוח יכולים ליצור תחרות בריאה שיוזילו את הביטוחים וינטרלו אפשרות של מניעת יכולת לבטח בגלל עניין 2 התאונות. בהחלט צריך לבדוק במקביל גם חקיקה מיוחדת כנגד כל המגבלות שחברות הביטוח מציבור בפני האזרחים.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי