פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
זר פרחים
סמרטוט אדום / גדעון ספירו (יום ראשון, 30/04/2017 שעה 7:00)


זר פרחים

גדעון ספירוזר פרחים לשר החוץ הגרמני זיגמר גבריאל, שלא נכנע לאולטימטום של נתניהו, ופגש את נציגי ''בצלם'' ו''שוברים שתיקה'', הנמנים עם ישראל הנאורה - שלצערי הולכת ומצטמקת.

שוחרי עולם ללא נשק גרעיני, מצפים שגבריאל יעשה עוד צעד ''קטן'' אחד, ויבטל את תמיכתו במכירת צוללות גרעיניות תוצרת גרמניה לישראל. השמדה אחת מספיקה, לא צריך להוסיף עליה עוד.


מופע הצביעות

יום הזיכרון לשואה התקיים השנה בצל 50 שנות כיבוש. בטקס המרכזי, שהתקיים ב''יד ושם'', ניצבה על הבמה כיתת צנחנים מצבא הכיבוש והאפרטהייד. בתפילת אל מלא רחמים, שחוברה לרגל יום השואה, נאמר שששת המיליונים מתו על ''קידוש השם''. זהו חלק מתהליך ההדתה שעובר על ישראל. ששת המיליונים לא מתו על קידוש השם, אלא הם נרצחו ע''י משטר עריצות גזעני ששלט בגרמניה הנאצית.
ממשלת ישראל אומרת ''לא עוד'', אבל איננה מתכוונת למיגור הגזענות, שהרי ישראל היא כיום המדינה הגזענית ביותר בגלובוס; כוונתה לא עוד גזענות כנגד יהודים. אבל הגויים יכולים להשמיד איש את רעהו בסיוע חימוש ישראלי.

רמטכ''ל העומד בראש מנגנון דיכוי דורסני אכזרי וגזעני, שניצב בשערי אושוויץ, בראש מה שמכונה ''מצעד החיים'', מחלל את זכר השואה וקורבנותיה.


להלן מכתב ששלחתי לשופט ביהמ''ש העליון ניל הנדל

27.4.2017
לכבוד
ניל הנדל
שופט בית המשפט העליון
ירושלים

אתה כתבת את פסק הדין בהסכמת חבריך להרכב מרים נאור ואליקים רובינשטיין, הדוחה את עתירתו של מרדכי ואנונו (העשירית במספר) להסרת המגבלות המוטלות עליו (בג''ץ 5113/15).

היתה לך הזדמנות לנהוג כשופט עצמאי ולהסיר את המגבלות על מרדכי ואנונו, כמחווה של צדק מאוחר לקראת חג החירות - פסח 2017.

לצערי נכשלת כישלון מביש והעדפת להיכנס למחילת השפנים של קודמיך, הנוהגים כבובות שעווה של השב''כ. אתה חוזר כתוכי על סיפורי הבדים של השב''כ, כאילו נשקפת סכנה ביטחונית ממרדכי ואנונו. צריך להיות שוטה מוחלט על מנת להאמין שלאחר 30 שנות היעדרות מהכור, וגילוי כל המידע שהיה לו לסאנדיי טיימס הלונדוני, הוא מחזיק בידו מידע סודי שלא ידוע כבר מזה זמן רב לציבור הרחב.

אתה וחבריך שמים ללעג את המילה צדק. במקום לשפוט משפט צדק, אתם פועלים ככנופיה מאפיוזית המתעללת במרדכי ואנונו, כאשר ראשי השב''כ והמלמ''ב משמשים כמנהיגי הכנופיה. שופטים הנוהגים כפושעים, הם תופעה מוכרת במשטרי עריצות. בימים אלה, כשמציינים את יום השואה, היסטוריה הייתה נראית אחרת אילו בבג''ץ הגרמני בשנות ה-‏30, היו יושבים שופטים בעלי מצפון הומאניסטי, ולא משתפי פעולה עם הרוע.

כאזרח בעל תודעה דמוקרטית, מילא ואנונו את חובתו האזרחית ... הוֹכֵחַ תּוֹכִיחַ אֶת עֲמִיתֶךָ...(ויקרא י''ט, יז). הוא זכה להוקרה בינלאומית והוא חתנם של פרסי שלום, בהם הנובל האלטרנטיבי, פרס השלום הדני ופרס השלום על שם ג'ון לנון. שמו מופיע תדיר ברשימת המועמדים לפרס נובל לשלום. חשיבות פעילותו למען עולם חופשי מנשק גרעיני מתבלטת בימים אלו של חרדה בינלאומית ממלחמת עולם שלישית, כאשר ידיים בעייתיות אוחזות בנשק גרעיני. במקום להעלות את ואנונו על נס, אתם משיתים עליו עינוי דין, פוגעים בזכותו הטבעית לחירות ולקיום חיי משפחה עם בת זוגו האצילה ועל כך אני מקווה תיתנו את הדין.

בבוז הראוי,
גדעון ספירו


משאל-עם בטורקיה

מזל טוב, יש לנו סולטאן חדש. ברוב דחוק החליט העם הטורקי לוותר על הדמוקרטיה ולהמליך עליו מנהיג בעל נטיות רודניות. המשאל אופיין בנתונים המוכרים מארצות אחרות: אוכלוסייה כפרית פחות משכילה ויותר ענייה - בחרה בסולטאן, ואילו תושבי הערים הגדולות, איסטנבול, איזמיר ואנקרה, שם מתרכזת אוכלוסיית המעמד הבינוני - היותר משכילה - דחתה ברוב מוחץ את החוקה החדשה המעניקה סמכויות דיקטטוריות לארדואן.

תסמונת זו אפיינה גם את הבחירות האחרונות בארה''ב, ואך טבעי בהקשר זה שנשיא ארה''ב דונלנד טראמפ היה המנהיג הראשון בעולם המערבי שברך את ארדואן על נצחונו.

אני מנחש שנתניהו, כשהוא חוזר הביתה מעמל היום, מוריד את העניבה, כוסית שמפניה ורודה בידי אשתו וענני סיגר ריחני באוויר, הוא מפנטז באוזניה על תכניתו להפוך את ישראל למלוכה. משאל עם יאשר זאת ללא בעיות, זולת שמאל ליברלי הולך ופוחת.
יום אחד נקום לצלילי הכתרתו של המלך נתניהו הראשון. מאחר ומלוכה עוברת בירושה נקבל בעסקת חבילה שני נסיכים. סמכויות המלך מפורטות בספר תורת המלך.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


איזה יופי של מאמר
אלברט שבות (יום שלישי, 02/05/2017 שעה 21:55) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבעיה שאין מאחרי המאמר איש שאפשר להגיב לו. פעם עוד הגיב ספירו לתגובות קוראיו, היום הוא צל שכותב ואני לא בטוח אם הוא בעצמו כותב.
_new_ הוספת תגובהזר פרחים לביבי
בצלאל פאר (שבת, 06/05/2017 שעה 15:34) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שהפגין שיקולך דעת, הבנת המציאות ונחישות.
זיגמר גבריאל שבר את הקוד הדיפלומטי לאחר שלא נענה לבקשת נתניהו עוד כשבוע לפני הביקור, לבטל את פגישתו עם ארגונים קיקיונים סוררים בעת שהוא מגיע לביקור רישמי בארץ. גבריאל משיקוליו האינטרסנטיים בלבד החליט ל'שחק גבר', תיזמן את הפגישה על ''שוברים שתיקה'' ו''בצלם'' לסוף ביקורו בארץ, כאילו ניסה לעבוד על נתניהו בעיניים.

מיהו אותו הגבריאל? בן לקצין וואפן אס. אס שהעריץ את אביו. כשנודע לגבריאל בביקור ב'יד ושם' שאישתו הראשונה ואם בת בכורתו היא בעצם יהודיה נפרד ממנה. עיוות דעתו הפוליטית-מוסרית נחשפה כשבמרץ 2012, לאחר ביקור בחברון ובשטחי הרשות הפלסטינית, כתב בפייסבוק שלו שהפלסטינים בחברון מופלים באופן שיטתי וקרא לישראל ''משטר אפרטהייד''. על כך הוא זכה לביקורת חריפה מרוב ראשי המפלגות בגרמניה, כולל ממרקל.
ביקורו ביום שני של נשיא גרמניה בישראל אמור להתנהל כשורה וכמתוכנן, על אף שנפוצו שמועות שגם הוא הולך להפגש עם 'שוברים שתיקה'. בינתיים נמסרה מלישכתו הודעה שלא מתוכננת לו פגישה כזו. אני מניח שאילו באמת רצה, נתניהו העמיד לו תנאי או נתניהו או שוברים שתיקה. נשיא גרמניה בחר נכון כמתבקש.
_new_ הוספת תגובהמופע הצביעות של ספירו
בצלאל פאר (שבת, 06/05/2017 שעה 15:52) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם היהודים באמת ''נרצחו ע''י משטר עריצות גזעני ששלט בגרמניה הנאצית''?
ככה מוחק ספירו את ההיסטוריה הנוראה מכל ומוחל לעם הגרמני וליתר עמי אירופה שלקחו חלק בהשמדת היהודים בשמחה ובששון?
לא ''המשטר'' רצח כי אם האנשים רצחו. אנשים אפורים שחלקם בכלל לא ראה יהודים מימיו עד שלבש מדים כדי לרצוח יהודים. פולנים, ליטאים, אוקראיינים מן הכפרים והשדות, מהרחוב שליד, התגייסו למאמץ החיסול הטוטלי של היהודים.
אז בא לנו ספירו ומטיף איך לזכור ולהזכיר את אשר אירע?

לא הדתה ולא בבלתה, אנחנו זוכרים ולא שוכחים בכל שפה ובכל טקסט, גם אם ייכתב בו ''על קידוש השם''.

ממשלת ישראל אחראית להגן עלינו, עלי ועל ספירו, גם כנגד רצונו, מפני הטרור האסלאמי הגזעני. וישראל תעשה כל שביכולתה ובמיטב שיקולה, את אשר צריך לעשות, גם אם ספירו ודומיו יקראו לזה בשקר גזענות ואפרטהייד. להשמיד טרוריסטים שבאים לרצוח אותך זו לא גזענות. אם היה ליהודים צבא בשנות ה-‏40, בטח ספירו היה קורא לצבא הזה ''צבא הרצח'' על שהוא מחסל נאצים. למזלנו הנאצים של היום, הטרוריסטים הפלסטינים, פחות חזקים ופחות חכמים מאבותיהם הרוחניים הגרמנים. וכמובן, ליהודים יש מדינה, יש צבא ויש יכולת. ואם ספירו היה צודק באווילותו וישראל היתה אכן מדינה נאצית גזענית, כמו שהוא אומר, אז כבר מזמן לא היתה ''הבעיה הפלסטינית'', כי הגזענים היהודים כבר מזמן היו משמידים את הפלסטינים.

העובדה שזה לא קרה מעיד כי גדעון ספירו הוא ספירלה או ספירע לה. ספירו מוזיל את השואה בכך שהוא משווה את היהודים של היום לנאצים של אז. חבל שהוא לא מקשיב לחבריו הערבים הנאצים ברמאללה ובעזה.
_new_ הוספת תגובההנבלואנונו
בצלאל פאר (שבת, 06/05/2017 שעה 15:57) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

טעתה ישראל שלא חיסלה את הנבלואנונו באיטליה וגמרה את הסיפור בצורה ראויה. ככה היא נותנת למסיתים מקצועיים מלאכה לשנים רבות.

כמובן שלגדעון ספירו אין טיעון אחד רציונלי התומך במאבקו. אבל מה לעשות, הסיזיפי הזה לא מרחם על עצמו והוא נהנה לבוז ולקלס. בטח גם יש לו רווח קטן מפירסומיו.
_new_ הוספת תגובהפנטזיה של משאל
בצלאל פאר (שבת, 06/05/2017 שעה 15:59) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נתניהו מפנטז?
נראה שספירו מפנטז.
_new_ הוספת תגובהתגיד בצלאל
אלברט שבות (יום שלישי, 09/05/2017 שעה 17:40)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לך לא מפריע שאתה מגיב לאוויר...? לי מפריע.
_new_ הוספת תגובהתגיד בצלאל
בצלאל פאר (יום שישי, 26/05/2017 שעה 7:44)
בתשובה לאלברט שבות
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא, לא כל כך מפריע. איכפת לי להשיב לטענותיו ולו רק אם אחד נוסף יקרא... גם אם זה ספירו עצמו.

אני מניח שבעתיד כשמישהו יחפש במילת מפתח את אחד מהערבים הרלוונטיים כמו ''ספירו'', ''כיבוש'', ''צדק עולמי'', ''פלסטינים'', ''פאשיזם'', ''נאציזם'', ''גרמניה'', ''ברלין'', יהיה סיכוי ולו קטן שגם אשכול זה יעלה בגורל ויבהיר למלעיזים שדיברי ספירו אינם קדושים ושהם לא נוצקו בבתי המאפה של ההיסטוריה, אלא שהם רק בושלו ותובלו במילייה פוליטית כבדת עיטורים-עצמיים, המבטאים השקפה פוליטית צרה ושולית שמנסה למכור את עצמה בשם ערכים נעלים, שאינם משותפים כלל עם אותה מילייה.
_new_ הוספת תגובהבאותה מידה זה יכול לקרות לבצלאל פאר
דוד סיון (יום שישי, 26/05/2017 שעה 11:55)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. מה שאתה מעריך יקרה לדברים שספירו כתב יכול בהחלט לקרות לדברי התגובה שלך:
- ''שהם לא נוצקו בבית המאפה של ההיסטוריה,...''
- ''שהם רק בושלו ותובלו במילייה פוליטית כבדת עיטורים-עצמיים, המבטאים השקפה פוליטית צרה ושולית שמנסה למכור את עצמה בשם ערכים נעלים, שאינם משותפים כלל עם אותה מילייה''.

ב. יתכן שזה יקרה לדברים שכתבת, שכל אחד אחר כתב, גם בלי כמעט חיפוש...
_new_ הוספת תגובהבאותה מידה זה יכול לקרות לבצלאל פאר
אלברט שבות (יום שישי, 26/05/2017 שעה 15:24)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הקורא יחליט דוד.
_new_ הוספת תגובהבאותה מידה זה יכול לקרות לבצלאל פאר
דוד סיון (יום שישי, 26/05/2017 שעה 17:01)
בתשובה לאלברט שבות
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יופי אלברט שהצלחת להבין את מה שכתבתי.
_new_ הוספת תגובהתגיד בצלאל
אלברט שבות (יום שישי, 26/05/2017 שעה 15:25)
בתשובה לבצלאל פאר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאפו גדול על תשובה מקיפה ומרעננת. קניתי.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי