פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
דרך הטיפול במנהרות מחדל או לא?
חדשות / המערכת (יום חמישי, 24/07/2014 שעה 10:00)


דרך הטיפול במנהרות מחדל או לא?לא להאמין...
בימים האחרונים גילה הציבור הישראלי, לתדהמתו, את ''סיפור המנהרות'' המפתיע, והסיכונים הגדולים שהוא עלול היה להביא ליישובי עוטף עזה. זהו סיפור שגדל במהלך השנים האחרונות בהסתר ומתחת לפני הקרקע, וכמו בסיפור הנוסע השמיני, הגיע לממדים מפלצתיים. החל מ-‏2001, הוא הגיע, בצורה זו או אחרת, אל כל מקבלי ההחלטות בישראל. על-פי גרסתו האחרונה, הנגלית לעינינו במסגרת מבצע ''צוק איתן'', מתברר שמדובר במפלצת מרובת זרועות שבוניה תכננו להפכה לבסיסים של פיגוע המוני באותם ישובים. תוך כדי כך נחשף גם הסיפור של המנהרות הישראלית הטיפוסית. ה''סמוך'' הידוע. כמעט כל שדרת הפיקוד הישראלית זכתה להיות מטרה לפגישות ולשיחות שכנוע.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


עוד חכמולוג
ע.צופיה (יום חמישי, 24/07/2014 שעה 10:13) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

סיפור המנהרות הוא בן כשני עשורים. החל בחפירת מנהרות מתחת ל''ציר פילדלפי'' והתפשט גם לכיוון ישראל.
למרות שידוע כבר שני עשורים שבגלל המבנה המיוחד של הקרקע באזור רצועת עזה הפלשתינאים חופרים וחופרים לא הצליחו עד היום לייצר מנגנון גילוי מוקדם של המנהרות.
בהקבלה ניתן להביא את עניין ה''קאסמים'' והטילים האחרים שרק לאחר כעשר שנים הצליחו לייצר מנגנון הגנה כנגדם- ''כיפת הברזל''.
לאמריקאים הייתה בעיה דומה בוייטנם שגרמה להם אבידות רבות. שמעתי בימים אלו עדות בטלויזיה כי רק לאחר שנים רבות של לימוד אמצעי הגילוי ורק לאחר הזרמת חמרים כימיים למנהרות התופעה נעלמה.
נכון להיום הפתרון למנהרות ולסכנות דומות הוא ההרתעה בלבד. הביצועים במלחמת לבנון השנייה צריכים להיות נר לרגלי קובעי המדיניות הצבאית.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי