פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
זוטות בשולי החדשות
יוסף אליעז (שבת, 23/06/2012 שעה 17:00)


זוטות בשולי החדשות

יוסף אליעזקבורה בישראל

קראנו החודש בחדשות על אזרחית ישראלית שירדה מהארץ, או שסתם חיה בצרפת כבר מזה חמש או שש שנים, שהלכה שם לעולמה.
משפחתה כאן תמהה מדוע המוסד לביטוח לאומי מסרב לממן את הטסתה לישראל וקבורתה כאן. משום מה חשבו בני המשפחה כי על הציבור לממן קבורת ישראלים בישראל לאחר שבחרו שלא לחיות כאן.

בכלל – כבר נוצרה מסורת שיהודים שחיו כל חייהם בחו''ל מבקשים להקבר כאן. חלקם בשל אמונה בתחית המתים, אחרים בשל נוסטלגיות כאלו או אחרות.
אחד השיאים, ממש בגדר אבסורד, היה שהמרגל קלמנוביץ', שריצה בישראל עונש מאסר ולאחר מכן גרף הון בחו''ל ומת בנסיבות לא ברורות כלשהן, ביקש ואכן נקבר בארץ נגדה ריגל...

כל פולחני המתים, וההילולות על קבריהם מנוגדים לרוח היהדות אשר מיחסת למת טומאה ואוסרת על כהנים להכנס לבתי העלמין, ולפי המסורת הנה ברוח זו גם הוסתר מקום קבורתו של גדול הנביאים, משה רבנו, לבל יטמא ויחטא העם סביב קברו.

תאמרו - הרי החרדים עצמם עולים להילולות החל מל''ג בעומר בקבר רשב''י במירון, פסטיבל הבתולות המבקשות נישואין על קבר יונתן בן עוזיאל, הקרנבלים על קברו של הצדיק בבא סאלי בנתיבות ועד למסעות לאומן, שבאוקראינה, לקבר רבי נחמן. ובכן - החרדים עוותו זה מכבר את היהדות, ועתה הם מתגדרים בעשית התורה קרדום לחפור בה, בהדרת נשים, תוך פגיעה בצלם האדם, בהעמקת הַבּוּרוּת, ובהתעשרות מכל מיני הכשרים ובד''צים שרווחים יפים מאד בצדם. עם ישראל חטא , תחת שרביטו של הכהן הראשון, אהרון, בחטא העגל ומזה עשרות שנים מתקיימים אלפי חרדים מאותו פסוק ''לא תבשל גדי בחלב אמו''. אותו עגל אינו עוזב אותנו...

אכן, גם הסקטור החילוני נגוע באותו פולחן מתים. טייקונים משחרים פני רבנים אשר נִיחָנּוּ, לדעתם, בכוחות עליונים, ומסתופפים בחצרותיהם נושאי תרומות נדיבות שלא יראו מס.
גם ממשלותינו כבר שחררו עשרות מרצחים שפוטים תמורת גופות.

באה העת לשוב לדת ישראל, לעבוד את האל בלב שלם וטהור, בחיים מוסריים ללא חיים על-חשבון הציבור שבצבאו מסרבים לשרת, ללא כפיית הדת על אלו שאינם מסתופפים בצלה הכבד כה כיום, תוך כבוד ושוויון זכויות לנשים, ואחרי העבודה ראוי לעסוק בתורה ובמעשי-חסד ולא בהילולות סביב קברים, שאם אכן קבורים בם רבותינו הגדולים משכבר הימים הרי שהמנוחים לבטח מתהפכים בקבריהם .

באה העת לחדול מכל פולחני המתים הזרים לדת ישראל.ומענין לענין שלא באותו ענין:

מדים למשטרת ישראל

השוטרים בזמנו לבשו בגדי חאקי, תוצרת ''אתא'' הזכורה לטוב, כמוהם כחיילים, בגדים שהיו מקובלים בישראל. לימים עבר הצבא לבגדים בצבע זית, שהם נאים יותר אך גם מחממים יותר בקיץ הארוך, והמשטרה עברה לביגוד כחול או תכלת. הבגד היה סביר, לא חם מדי והשוטרים נראו בו טוב.

מישהו החליט שיש להחליף את המדים, והנה הוחלט להלביש את שוטרינו במדים שחורים שעלו הון תועפות (לטענת המשטרה: כחולים כהים, אך נראים שחורים לחלוטין).

צבע המדים אינו מתאים לאקלים. צבע כהה קולט חום, ולטענת מספר שוטרים - הבגד מחמם מאד ואינו מדיף זעה.

בצמרת משטרה טוענים שהמדים הועתקו מארה''ב. אולי. אלא שבארצות הברית אין אנשים הנושאים בלבם את הטראומה של מדי הגסטפו והאס.אס. הרצחניים, אשר מדיהם היו שחורים כמו לִבָּם, ובישרו עינויים ומוות.

אנקדוטה ישנה מספרת שבאחד הימים חזר הנשיא הראשון, ד''ר חיים וייצמן מחו''ל
והמפכ''ל הראשון, יחזקאל סהר, עלה לכבש המטוס לקדם את פניו כשהוא חובש כובע מצחיה משטרתי שֶׁמִצְחַתּוֹ מעוטרת בפסים צהובים.
וייצמן סקר את הכובע ושאל את סהר מה פשר כל הקישוטים. סהר השיב שכך הונהג לגבי הקצונה הבכירה.

תמה וייצמן: ''יחזקאל, ולכובע כזה לא צריך ראש?''....

האם משהו תחת אותם כובעים לבכירים השתנה שם מאז?


אקדחי הלם חשמלי (טויזר) לשוטרים

עבודתם של השוטרים קשה ומסוכנת, ולמרבה הצער שוטרים רבים נפגעו בגופם ואף נפלו במילוי תפקידם. ראוי לציידם בכל אמצעי שיאפשר להם לפעול במינימום סיכון עצמי. אלא שיש בלבי חשש כבד כי באקדחי הלם אלו ייעשה שימוש לרעה, כפי שקרה כבר הרבה במשטרות בארה''ב.

אחת הבעיות הקשות והמסוכנות בגיוס שוטרים הוא להמנע מגיוס שוטרים אלימים, כעי-לב, אשר המדים, הנשק והסמכויות גורמות להם שכרון כח.

החוק בישראל אוסר עינויים. האלימות המיותרת, שלא לצורך, אצל שוטרים מסויימים במשטרה לא נעקרה מהשורש וראינו כבר קטעים מזעזעים בטלויזיה.
כולל קטע בו עברין-חניה שלא הזיז מיד רכבו הוכה באכזריות נוראה באלה ובבעיטות, נעצר ופונה פצוע קשה לבית-החולים. גם קצין בכיר בצה''ל צולם חובט בנשקו בפניו של מפגין זר.

השוטרים חוששים משימוש בנשק חם, כי כל שימוש בו מעורר חקירה וגם תוצאות הירי עלולות להיות קטלניות. והנה עתה מחולק להם אקדח שמאפשר להכניע אדם גם ממרחק סביר ממנו, ולמרבה הצער גם מאפשר להתעלל בו, מבלי להסתכן בחקירת מח''ש. בעניני ירי מח''ש בדרך כלל כן חוקר, שלא כמו בעבירות רבות אחרות.

החשש הוא שעתה שוטרים רבים לא יעמדו בפיתוי וישתמשו שלא לצורך בנשק חדש זה הגורם סבל עצום לנפגע. הייתי מציע למפכ''ל ולשר הממונה לשקול היטב את מי לצייד בנשק זה. אפשר וראוי לצייד רק נושאי דרגה או שוטרים ותיקים שלא היו מעורבים באלימות כלפי אזרחים, הגם שראינו גם קצין בכיר מאד משתמש באלימות קשה, שלא לצורך, באחד הפינויים.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


הערות לזוטות
ע.צופיה (שבת, 23/06/2012 שעה 23:43) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. בנושא הקבורה אני מסכים לכל מילה שכתבת.
ב.בנושא המדים. כפי שכל אחד מאיתנו יודע, ללבוש חלק גדול ביצירת תדמית האדם. כך גם במדי המשטרה. השחור או הכחול כהה נותנים לשוטר תחושה של כוח ומנגד מטילים יראה מסוימת על האזרח.
ג. אלימות במשטרה הייתה תמיד. איני חושב שסטטיסטית יש היום יותר. מנגד, בעידן הטלפונים המצלמים, יש הרבה יותר מודעות לכך והוכחות מוחשיות.
_new_ הוספת תגובההערות לזוטות
יוסף אליעז (יום ראשון, 24/06/2012 שעה 13:54)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חברי, מהנדס הבטיחות יורם אביתר, הגיב על הכתבה, במכתב אלי למייל, כך:

חכמי חלם. לפני שהוציאו 600.000 שקלים לרכישת מדים במשטרת ישראל לא בדקו , שהמדים עשויים מבד פוליאסטר שאינו מאוורר , כולא חום ובעיקר מסוכן כי הוא מתלקח בקלות .
מעלתו היחידה שהוא אינו מתקמט ונשאר מגוהץ תמיד.

זה מה שהכי חשוב , לא רק במשטרה אלא גם בממשלה ושלוחותיה .
ביבי תמיד הולך מעונב , מסורק למשעי ועם חליפה , גם בימי שרב , כמו גם בגין המנוח .
החליפה גורמת לטמפרטורת הגוף וגם כמובן לטמפרטורת המוח לעלות וראינו לפני יומיים בטלוויזיה את ביקור בגין בבופור ושמענו את שאלותיו האידיוטיות .

בפעם היחידה שביבי הסיר את החליפה , לפני שבוע , הוא שבר רגל . אולי הוא גרם לכך במיתכוון כדי לא לקבל את פניו של פוטין.

לרבין למשל , שלבש חליפות רק במעמדים רישמיים וביום יום נהג ללבוש חולצות ספארי נוחות מכותנה , זה לא עזר כי הוא נולד חמום מוח , בלי קשר ללבושו.
בעת הרצחו הוא לבש חליפה אולם ללא שכפץ . אילו היה לובש לא היה נהרג ואולי כן , כי כדור אחד פגע בו מלפנים.

גולדה הייתה קטסטרופה עם בגדים ובלי בגדים.

.בן גוריון שתמיד לבש חאקי , החלטותיו היו בדרך כלל טובות ורק פעם אחת כשלבש חליפה לכבוד פגישתו עם חכמי התורה דאז , נכשל ואת תוצאותיה אנחנו נושאים עד היום.
_new_ הוספת תגובההערות לזוטות
ע.צופיה (יום ראשון, 24/06/2012 שעה 15:33)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ניתוח מעניין.
אני תמיד שאלתי את עצמי מה עובר לאישה בראש כאשר היא, לקראת יציאתה מהבית לאן שהוא, לובשת מכנסיים קצרצרים, חולצה בלי כתפיות ותסרוקת שמזכירה ברדלס.
_new_ הוספת תגובההערות לזוטות
יובל רבינוביץ (יום ראשון, 24/06/2012 שעה 15:33)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מבין מכך שכדאי לחייב את כל מנהיגינו ללבוש אחיד של עירום מלא ואז בהכרח תיווצרנה ההחלטות השקולות ביותר. זהו כמובן גם קוד הלבוש המתאים לשוטרים.

שלא כמו הפוליאסטר, העור אמנם מתקמט, אך התהליך אורך שנים רבות. הבדל נוסף ביחס לפוליאסטר הוא שהתהליך בלתי הפיך.

בשנים האחרונות נראה שהמנהיג שחשף בפני הציבור הכי הרבה את גופו הוא ולדימיר פוטין. זה אמנם כסף קטן לעומת חברת הפרלמנט האיטלקיה לשעבר אילונה סטאלר, המוכרת לציבור יותר בשמה המקצועי צ'יצ'ולינה, שהקפידה בכגון אלה קלה כחמורה ולעתים רחוקות העזה להיראות בציבור כשהיא לבושה.

בן גוריון לא לבש תמיד חאקי והחלטותיו לא היו תמיד טובות, אבל חבל להרוס סיפור טוב עם עובדות.

אני מבין שהכותב זכה לראות את גולדה בלי בגדים. כך כתב. דווקא כאן הייתי שמח לפירוט של הנסיבות ושל ההחלטות שהתקבלו באותו מעמד.
_new_ הוספת תגובההערות לזוטות
יוסף אליעז (יום ראשון, 24/06/2012 שעה 17:16)
בתשובה ליובל רבינוביץ
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ליובל רבינוביץ ברכה,
טוב למצוא הומור גם בפורום רציני...

לא אני כתבתי אלא יורם אביתר, ודוקא את מילותיו על העירום השמטתי.

לענין צ'יצ'ולינה - בקיאות בהיסטוריה של ארץ המגף תמיד מבורכת- ובכן אותה גברת לא סובבה בעירום, כי היא לבשה נחש...

לטובת ידידי מהנדס הבטיחות- גם הפוליאסטר אינו מתחדש. הוא עולה בלהבות. אפשר ואיסור העישון לא היה אלא הליך מקדמי לרכישת מדי הפוליאסטר השחורים לשוטרים...
את הפוליאסטר לא צריך להכניס לריאות - הוא שורף אותן [חלילה] מבחוץ...

לענין ראית גולדה... הרעיון מזעזע. אולי קפלן, שר האוצר המנוח ראה. אבל גם המראה המולבש היה מדאיג.

לגבי החלטותיו של בן-גוריון, בכל הכבוד, אני תמים דעים אתך. הן ביחסו להצלה בשואה, הן לגבי קליטת שארית הפליטה, הן לגבי יצירת המעמד המיוחס של בעלי הפנקס האדום, הן בשנאתו הבלתי מתפשרת לרביזיוניסטים ולכל מי שהיה בדעה שונה או שהתבקש ליטול את מקומו [שרת, אשכול...].
אבל הוא הכריז על הקמת המדינה מול כל הפחדנים והספקנים, ודי בכך לקנות את עולמו !
_new_ הוספת תגובההערות לזוטות
יובל רבינוביץ (יום ראשון, 24/06/2012 שעה 19:41)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בעניין האומץ של בן גוריון, בלי שום סרקאזם, כבר כתבתי פעם: דיון 93
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי