פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
''פישר... רואים בעיות באופק, אך לא מזהים את חומרתן''
חדשות / המערכת (יום ראשון, 18/09/2011 שעה 19:00)


''פישר... רואים בעיות באופק, אך לא מזהים את חומרתן''

ע. צופיהטרם צאתו לועידת קרן המטבע הבינלאומי סקר נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, במסיבת עיתונאים את המצב הכלכלי בארץ ובעולם. הוא הביע דאגה מירידה בפעילות הכלכלית בארה''ב ובאירופה שתשפיע עלינו דרך ירידה בכמות היצוא דבר שירע את מאזן התשלומים ושיעור האבטלה.

ביחס למצב בארץ, הוא מאמין כי מסקנות ועדת טרכטנברג והועדה לצמצום הריכוזיות יטיבו עם החברה הישראלית הן לטווח קצר והן לטווח ארוך (פישר..., הנגיד פישר: ''לא נוכל להמשיך ולהוריד מסים'').חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


הוא ממש תורם לפתרון
גלעד היפתחי (יום ראשון, 18/09/2011 שעה 20:40) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנגיד ''הביע דאגה ממצבה של ארצות הברית וציין כי למרות שלא ניתן לומר בשלב זה שהמצב חמור כמו בשנת 2008, כעת יש פחות כלים להתמודד עם משבר בהיקף שכזה - אם אכן יבוא.'' למרות שהוא מודה ש''המצב הכלכלי הקשה בעולם מתחיל להשפיע כבר על המשק הישראלי.''.... כלומר, המצב הכלכלי כן קשה.הזיגזג הזה מבטא חוסר בהירות.
_new_ הוספת תגובההעיקר שפישר אומר שמצבה הכלכלי הבסיסי של ישראל מבטיח
המסביר לצרחן (יום שני, 19/09/2011 שעה 23:40) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ונותן תקווה שהיא תעבור את המשבר העולמי יחסית בצורה טובה. הוא נתן קרדיט לטיפולם של נתניהו ושטייניץ בשמירת המסגרת ושיבח את העבודה של צוות מומחים בעניין הריכוזיות, בראשות חיים שני מנכ''ל משרד האוצר היוצא, ובהנחיית נתניהו, שטייניץ והוא עצמו, עשו במהלך ה-‏10 החודשים האחרונים. עכשיו הסיכומים עלו לרשת והציבור מתבקש לתת עליהם הערות ב-‏3 השבועות הקרובים ובעוד חודש הצוות יסכם את המסמך עם התיקונים ויעבירו לאישור הממשלה. לאחר מכן יועברו ההמלצות עם טיוטת הצעות החוק הנדרשות לכנסת לצורך השלמת החקיקה בזמן המהיר ביותר.

המסמך הזה מטפל בריכוזיות במשק ובדרך להגביר תחרותיות והוזלת מחירים.
התיקונים האלה הוצגו שבוע לפני שהמלצות ועדת טכטרנברג תוצגנה לממשלה ולציבור. ובהמשך הממשלה תעביר את החקיקה המתאימה בכנסת להשלמת השינוי התהליכי הכלכלה והמדיניות החברתית בישראל. ןעדת טכטנברג תציע שינויים במבנה המיסוי והתקציב שיתנו פתרונות בעניין הגדלת כוח הקנייה של העובדים למחייתם ובהרחבת השירותים הסוציאליים והחינוכיים לילדי ישראל.

בעוד השפעותיה של ועדת טרכטנברג תורגשנה כמעט מיידית הרי שהשפעת חוקי ה(אנטי) ריכוזיות ישפיעו לטווח הבינוני-רחוק יותר.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי