פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
דרישת תשלום במסירה מיוחדת
טלית של תכלת / נסים ישעיהו (יום רביעי, 03/11/2010 שעה 12:00)


דרישת תשלום במסירה מיוחדת

נסים ישעיהואתמול, 1.11.10 הגיע לביתי שליח מיוחד עם מכתב שאין עליו שם או כתובת, והחתים מי מבני ביתי על קבלתו. זה מסוג המכתבים של ''תלוש שוליים לפתיחה''. תלשתי ופתחתי.

מצורף צילום המכתב משני צדדיו.

כאמור, המכתב הגיע לביתי באמצעות שליח ביום א' 1.11.10 וחתמו על קבלתו. אין לי מושג אם בטופס שנחתם יש תאריך המתייחס לזמן החתימה, כי מי מעלה בדעתו לבדוק דבר כזה? רק חשדן כרוני, ואנחנו לא חשדנים. אז חתמו וזהו.

ומדוע חשוב שיהיה מצוין תאריך החתימה? כי התאריך האחרון לתשלום רשום בגוף המכתב: 16.10.10... זה מה שנקרא במקורותינו ''מכתב המזויף מתוכו''. ב-‏1.11 דורשים ממני לשלם עד ה-‏16.10, אם זה לא זיוף – מה זה כן?

חוץ מזה, הרי אי אפשר לשלם ''ובמזומן בלבד'' בשובר שהמועד הנקוב בו חלף מכבר, אז מה – שמו לי פה מוקש בכוונה? בעצם, למה לא? הרי כדי לגזול את כספי, כל הדרכים כשרות בעיניהם. ובמה זה שונה מהשקרים האחרים שהמכתב מלא בהם?

הנה, גם הכותרת שקרית כמובן: ''דרישה נוספת לתשלום'' מעולם לא קיבלתי דרישת תשלום כלשהי בגין הנטען במכתב זה, כך שמבחינתי זו דרישה ראשונה לחלוטין. במכתב טוענים שביום 3.6.10 נשלחה אלי דרישה לתשלום הקנס. אולי נשלחה, אם כי סביר יותר שגם זה לא בדיוק אמת. על כל פנים, אלי מעולם היא לא הגיעה.

הטענה היא שבתאריך 25.8.04 עברתי עבירת חניה כלשהי. אינני זוכר מה היה באותו תאריך, אבל היכן הייתם עד עכשיו? שש שנים אחרי אתם נזכרים?

לטענתם, סכום הקנס המקורי הוא 250 ש''ח. תוספות פיגורים – 263 ש''ח. ובסך הכל עלי לשלם 512 ש''ח (???). אפילו חשבון פשוט הם לא יודעים שם?

צחוק צחוק, אבל זה עצוב מאד. אפשר להעלות השערות שונות בדבר מה שקרה באמת עם אותה חניה שהיתה או לא היתה, אבל השיטה הזאת, שאחרי למעלה משש שנים שולחים דרישת תשלום ''נוספת'' כביכול, דרישה שכוללת כבר תוספת פיגורים דמיונית לחלוטין, מריחה מאד לא טוב.

אני לא מניח שאני הראשון שקיבל דרישת תשלום כזאת ולמרבה הצער, מן הסתם גם לא האחרון. כעת הדילמה לא פשוטה בכלל; לשלם מה שעל פניו אני לא חייב? להילחם על 512 ש''ח? הרי המלחמה תעלה יותר. נו, מן הסתם גם הם לוקחים בחשבון את השיקולים האלה.

ודומני שיותר מזה לא צריך לפרט. הרי כך נוהגות לכאורה גם חלק מחברות הסלולאר ועוד גופים המורשים לדחוף את ידם הארוכה לכיסנו המתרוקן. מישהו אמר לי שקוראים לזה ''שיטת מצליח''. מנסים; הצליח – הצליח. לא הצליח – לא הצליח, אבל שווה לנסות כי להם זה לא עולה כלום. רק אנחנו אלה שמשלמים תמיד.

והכל בחסות, ואפילו בשם, החוק של מדינת ישראל כמובן. אז בהקשר הזה כתבתי כבר כמה מאמרים בעבר, הנה קישורים לחלק מהם:חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


היתה או לא היתה העבירה?
דוד סיון (יום רביעי, 03/11/2010 שעה 13:42) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השאלה המרכזית בכל הסיפור הזה היא: היתה או לא היתה העבירה?

אם היתה הרי שהפרשנות של כל הסובב את המכתב שונה ממה שהצגת. לפי המכתב מדובר בחניה עם גלגלים על המדרכה. עניין הזמן שעבר ממועד העבירה מוסבר בעובדה שכנראה היה צורך להגיש תביעה משפטית ולבתי המשפט לוקח זמן רב עד שמוציאים פסק דין.

בהנחה שמדובר בעבירת החניה הרי שדרישת התשלום הראשונה הוצגה כבר בדו''ח שהוצג על מכוניתך. מאדם מבוגר מצפים שידע אם מותר או אסור לחנות במקום כלשהו. לכן לדעתי עניין התזכורות הוא שולי כי האחריות לתשלום הקנס היא על מי שחנה בניגוד לחוק.
_new_ הוספת תגובההיתה או לא היתה העבירה???
נסים ישעיהו (יום רביעי, 03/11/2010 שעה 14:21)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד.

כתבתי בפירוש שאינני זוכר מה היה באותו תאריך. אולי מישהו היה שם עם הרכב שלי וכו', אינני מתווכח עם עצם הטענה על חניה לא חוקית כי זה לא העניין.

דרישה ''נוספת'' כאשר לא קדמה לה שום דרישה, זה עניין אחד.

הזמן שחלף גם הוא עניין ואפילו עקרוני. בשש השנים שחלפו לא קיבלתי שום זימון למשפט בעניין זה.

חוץ מזה, כידוע, בעקבות כל קנס כזה נשלחת בתוך זמן קצר דרישת תשלום בדואר. כי מה יעשה מי שהושת עליו קנס ומישהו חמד לצון ואימץ לעצמו את הניר שהוצמד לשמשתו?

במקרה הזה - לא היה שום דבר. שום דרישת תשלום.

כאמור בגוף הרשימה, אפשר להעלות השערות בדבר מה שקרה באמת. כמו למשל: מישהו, נניח הבן שלי, קיבל דו''ח וכדי לחסוך ממני עגמת נפש, שילם אותו בלי ליידע אותי... אינני יודע כי עוד לא הספקתי לחקור, אבל מי שומר קבלות כאלה שש שנים?

חוץ מזה, ברירת משפט זה לא המתנה של שנים. לא הודעת על רצונך להישפט במשך זמן נתון - רואים אותך כאילו הודית ועליך לשלם.
_new_ הוספת תגובההיתה או לא היתה העבירה???
דוד סיון (יום רביעי, 03/11/2010 שעה 18:28)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

על פי המכתב נפתח תיק בית משפט ויש לו מספר. יתכן שגם היה הליך משפטי. לא?

אני מקוה שאתה שומר קבלות וחשבונות של המשתלה ליותר מ-‏6 שנים.
_new_ הוספת תגובההיתה או לא היתה העבירה???
נסים ישעיהו (יום רביעי, 03/11/2010 שעה 20:11)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בס''ד.

על פי המכתב - אכן. במציאות - לא היה הליך משפטי או לפחות איש לא טרח לעדכן אותי על כך. המכתב הזה הוא ההתוודעות הראשונה שלי לכך שרכב שלי חנה ברחוב יסוד המעלה בתאריך כלשהו. אם הוא אכן חנה, כי מעולם לא ראיתי דו''ח בעניין.
_new_ הוספת תגובההיתה או לא היתה העבירה?
דוד סיון (יום חמישי, 04/11/2010 שעה 5:59)
בתשובה לנסים ישעיהו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. לא ראית את הדו''ח אבל לפי המכתב הרכב חנה בניגוד לחוק. מי שודאי היה צריך לעדכן אותך הוא מי שהחנה אותו שם - מישהו שנהג ברשותך. לא?

2. העובדה שלא ראית דו''ח ואינך יודע על ''בעית החניה''
היא בעיה שלך עם ''בר הרשות'' ולא של הרשויות.

הנקודה שהדגשתי (גם בהודעות קודמות) היא שקודם, לפני שמתלוננים על השלטון עלינו לבדוק את עצמנו.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי