פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
ארה''ב גירשה ומגרשת מהגרים לא חוקיים
חדשות / המערכת (יום חמישי, 07/10/2010 שעה 15:00)


ארה''ב גירשה ומגרשת מהגרים לא חוקייםעל רקע התסיסה בעולם המערבי ביחס לכמות המהגרים הלא- חוקיים והויכוח הציבורי הער בישראל על גירוש ילדי העובדים הזרים הלא-חוקיים, מעניינת הידיעה הזו:
הרשויות בארצות הברית גירשו במהלך השנה האחרונה 393 אלף מהגרים בלתי חוקיים. גורמים במשרד לביטחון פנים בארה''ב שפרסמו הלילה (ד') את הנתון, אמרו כי אמנם מדובר בעלייה קטנה אך בכל זאת נקבע שיא חדש. מהנתונים הרשמיים עלה כי למעלה מ-‏195 אלף מתוכם - כמחצית מהמגורשים - הורשעו בביצוע פשע כלשהו, עלייה של כמעט 44% מהשנה הקודמת.

ממשל אובמה נתון תחת לחצים לשפר את אכיפת חוקי ההגירה, כדי לצמצם זרם הברחת המהגרים והסמים ממכסיקו השכנה. סוגיה בוערת נוספת היא אוכלוסיית המהגרים הבלתי חוקיים במדינה, שגודלה מוערך בכ-‏11 מיליון בני אדם... הנתונים מתייחסים לתקופה שבין ספטמבר 2009 לספטמבר 2010.
כדאי לשים לב שהאירוע חל בתקופת כהונתו של הנשיא אובמה שהבטיח למצוא פתרון להגירה הבלתי חוקית לארה''ב, ולא בזמן הנשיא הקודם, בוש, שהבטיח להלחם בהגירה הבלתי חוקית.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


כמה עולה היום פיל טוב?
מיכאל שרון (יום חמישי, 07/10/2010 שעה 21:17) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהלפי דעתי העובדים הזרים עובדים טוב ובמעט כסף
מיכאל שרון (יום חמישי, 07/10/2010 שעה 21:25) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זה דבר טוב מאד. והילדים שלהם ילחמו בצה''ל. אבל יותר חשוב היום איך עושים קצת כסף. עד עכשו עסקתי בסחר בפילים, פיל זאת חיה חכמה, אבל כבר לא מעוניינים בפילים. אז מה עושים?
_new_ הוספת תגובהלפי דעתי העובדים הזרים עובדים טוב ובמעט כסף
איתן אדיר (יום שישי, 15/10/2010 שעה 18:15)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז תעבור לסחור בעובדים זרים.
_new_ הוספת תגובהאבל אני רגיל לפילים. לא עושים בעיות.
מיכאל שרון (שבת, 16/10/2010 שעה 12:49)
בתשובה לאיתן אדיר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עובד זר - אף פעם אי אפשר לדעת איתו..
_new_ הוספת תגובהאובמה התעלם בתחילת דרכו מהתמודדות אמיתית עם תופעת המהגרים
איתן אדיר (יום שישי, 15/10/2010 שעה 18:15) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ההצלחות בתפיסת המהגרים, שרובם נתפסו בגלל אירועים פליליים, אינה תוצאה ישירה של השקעת הממשל המרכזי אלא דווקא של מושלי מדינות, בעיקר הדרומיות והרפובליקניות.
פרוייקטי הגידור החלו בתקופת כהונתו השניה של בוש, אם כי הם נעשו בעצלתיים. גם הוגדלה כמות המרשלים ואנשי משמר הגבול (Border Patrol). מושלת אריזונה הרפובליקנית העבירה הקיץ חוק שמתיר לשוטרים לעצור, לחפש בגופם ובריכבם של חשודים בעבירה כדי לתת להם מנוף משפטי לבדוק רישיונות שהות ועבודה לעובדים זרים. החוק הזה התקבל בכעס גדול מאוד אצל אובמה. מעניין שרוב הסנטורים וחברי הקונגרס הקמוקרטים שתקו או אפילו הביעו תמיכה במהלך, כי חשוב להם מאוד, מאז עבר ה-Stimulous package בסוף שנה שעברה בצורה די שערורייתית ולא דמוקרטית (החוק בעל אלפי הדפים הונח בבתי הקונגרס ביום שישי הערב ואובמה התעקש שההצבאה תהיה במוצאי יום ראשון, כאשר הנבחרים, גם אם רצו, לא היו יכולים לקרוא את כל החוק, לנתח ולבדוק א תוכנו. ואובמה הפעיל לחצים אדירים על הדמוקרטים להצביע בעד, וחלקם הצביעו בניגד לעמדתם). קרוב לטריליון דולר הוזרמו למשק בצורה די שערורייתית והרסנית, ולאחר שנתיים המשק האמריקאי עדיין לא מראה ניצני יציאה מהמשבר. מספר המובטלים הפורמלי לספטמבר (3 חודשי בטלה) עלה ל-‏9.6% (המובטלים לאחר 3 חודשים נגרעים מרשומת המובלטלים!), החוב החיצוני של ארה''ב עלה מעט ורק לבנקים יש פריחה כלשהיא.

אז למה אני מזכיר את זה, כי ככה נוהג אובמה גם בעניין עצירת מהגרי העבודה. בשנו הראשונה הוא לא התמודד כלל עם הבעיה ורק התנהגותם העצמאים של מושלי מדינות הגבול, בעיקר זו של אריזונה, אילץ אותו לעשות צעדים בכיוון. ואכן הוא הקצה יותר כספים לגיוס אנשי 'משמר הגבול' והגדיל את ההשתתפות בתקציב הפדרלי בבניית גדר בגבול עם מקסיקו. הפרוייקט הזה מתבצע כרגע בשטח ועדיין לא הושלם. גם חיילים נשלחים לתקופת מה לפעילות בגבול (למשל באריזונה ובקליפורניה, לפחות). הם לא מחכים לשמוע מהי מדיניותו המהוססת של אובמה בעניין הזה.

אובמה ניסה או מנסה לדחוף חוק ללגליזציה של שהות המהגרים הלא חוקיים בארה''ב, קרוב לודאי מתוך הנחה שמובטחות לו עוד כמה מיליוני קולות ב-‏2012. כרגע, לפני הבחירות בנובמבר, הוא השהה את עיסוקו בעניין כדי לא לפגוע יותר במועמדים הדמוקרטיים.
_new_ הוספת תגובהאובמה התעלם בתחילת דרכו מהתמודדות אמיתית עם תופעת המהגרים
ע.צופיה (יום שישי, 15/10/2010 שעה 18:48)
בתשובה לאיתן אדיר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אך הוא ''חוטף'' מהלטינים.
_new_ הוספת תגובהאובמה התעלם בתחילת דרכו מהתמודדות אמיתית עם תופעת המהגרים
איתן אדיר (שבת, 16/10/2010 שעה 9:25)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ועכשיו הוא מתארגן לשנתיים קשות כדי להחזירם לאובמה. לכן הוא מעדיף לדשדש בעניין מבריחי הגבול, נותן לרשויות החוק לטפל בהם רק משום שאין לו כוח מעשי למנוע מהם לפעול לפי החוק, והוא נערך בהערכות חירום מזה יותר מחודש למזער את המפלה שהדמוקרטים הולכים לחטוף בבחירות בעוד כחודש.

צריך לזכור מה ששכתי לציין קודם שחוק הבריאות הממלכתי שהוא הצליח להעביר במחטף של סוף שבוע לא מצליח ממש להתממש כמתוכנן. הציבור מבין שגונבים את דעתם, דורשים היום במצב הכלכלי הקשה שבו נמצאת אמריקה שיפקידו כל שנה כמה אלפי דולרים לחשבון הביטוח כשאת ראשית השירות במסגרת הביטוח הם יזכו לראות רק ב-‏2013 ואילך בהדרגה. כלומר הם מבינים שהופלו למלכודת:
1. אובמה מכוון את תחילת מימוש הביטוח הכללי רק לאחר שיעמוד לבחירות ב-‏2012 כי הוא לא רוצה שכשלון בביצוע ישפיע על בחירתו.
2. קרוב ל-‏20 פרקליטי מדינה בארה''ב הגישו תביעה לביהמ''ש העליון בדרישה לבטל את חוק הבריאות הממלכתי בטענה שהוא אינו עומד בעקרונות החוקה האמריקאית. לטענתם הביטוח חייב להיות רצוני-התנדבותי ואין לכפות אותו על האזרח. צריך לזכור שמעל 60% מהאזרחים לא רוצים את הביטוח הכללי.
3. הרפובליקנים משלבים בבחירות הארציות השנה כמה לאטינוס צעירים. למרות שזה לא יזום מלמעלה, המפלגה מפרגנת ועוזרת להם. ההליכה של הלאטינוס אחר מועמדים רפובליקנים מעידה על שבירה של חלקם לכיוון הרפובליקני.
4. אנחנו רואים גם שחורים שמתנגדים לדרכו האידיאולוגית של אובמה הצלחתם בבחירות תיתן לנו לבחון גם בנטיית ליבם של הקבוצה השחורה.
5. נייר הלקמוס של הסכסוך הערבי-ישראלי - מסתבר שככל שנשי ארה''ב כושל בעמידה בהבטחותיו לבוחר האמריקאי הוא נשאב, מרצונו או שלא מרצונו, להיכנס עמוק יותר לסכסוך שלנו. תמיד נדמה לחכם התורן בוושינגטון שהוא יוכל לתקן את המצב ולצבור אהדה, בעוד שלמעשה מתברר שכל נשיא שהתערב יותר - קילקל יותר. לכן אני חושש, שגם לאחר שאובמה ייחש בבחירות הקרובות לא תהיה לו ברירה אלא להראות לכל העולם שהוא לא מבין דבר במזרח התיכון. לא איכפת לו אם הוא יקלקל בטווח ארוך, מה שחשוב לו זה להרוויח קצת כאן ועכשיו. ואנחנו כרגיל נשלם על זה.
_new_ הוספת תגובהאובמה התעלם בתחילת דרכו מהתמודדות אמיתית עם תופעת המהגרים
ע.צופיה (שבת, 16/10/2010 שעה 10:31)
בתשובה לאיתן אדיר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני מתמצא בנושאים פנים אמריקאים.
הבחירות הקרובות קריטיות מנקודת המבט הישראלית.
אם אובמה ייכשל כשלון חרוץ בבחירות אמצע הקדנציה, הוא יאלץ להתאמץ מאוד בכדי להיבחר שנית.
עלינו גם לזכור כי כאשר נשיא אמריקאי מצליח (יחסית) בקדנציה הראשונה אין לו מתמודדים חזקים לקדנציה השנייה כי הם מעדיפים לשמור על כספם להתמודדות עם מועמד חדש, לעומת זאת ,כאשר נראה כי הנשיא המכהן ''מקרטע'' הרי קמים לו מתחרים חזקים הן במפלגתו והן במפלגה היריבה.
לי נראה כברור כי ליהודים יש משקל גדול מאוד בהצלחה או כשלון של מועמד דמוקרטי. לכן הנשיא אובמה, אם יכשל כשלון גדול בבחירות הקרובות יאלץ ל''רכוש'' מחדש את אהדת הציבור היהודי, דבר שכרוך ביחס מטיב עם ישראל.
מה יקרה כאשר יבחר לקדנציה שנייה? עדיף שלא יבחר.
אובמה הוא נשיא יומרני שעשה הרבה טעויות. הוא לא נראה לי כאדם שלומד מטעויותיו.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי