פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
קבורתו של שבתאי קלמנוביץ בארץ
יוסף אליעז (יום ראשון, 08/11/2009 שעה 7:00)


קבורתו של שבתאי קלמנוביץ בארץ

מדינת ישראל כבית קברות לכל עם ישראל?

יוסף אליעזחלק ממסורת ישראל היא מין אמונה ב''גלגול מחילות'', לאמור: בבוא יום תְּחִיַת-המתים יקומו כל מֵתֵּי ישראל לתחיה. אלו שקבורים בחו''ל יאלצו לעבור ''גלגול מחילות'' עד שיגיעו וישובו לחיים בארץ-ישראל.
אינני יודע מנין מסורת זו ומתי הפכה מסיפור עתידני לחלק מהמסורת; אף אינני יודע אם זו הסיבה שיהודים כה רבים, שחיו כל חייהם בחו''ל, ושם עשו את הונם וְחֵיְלָם, מבקשים להִקבֵר בארץ הקודש. היו ימים ויהודים באירופה היו רוכשים שקית עפר מא''י, על-מנת שזו תוטמן בקברם בגולה.
כל הענין מוזר מעט, משום שבעיקריה של דת ישראל מיוחסת טומאה רבה למתים, נאסר לגעת בהם, שלא לצרכי טהרה וקבורה. לכהנים נאסרה כליל הכניסה לבתי-הקברות, ולפי אותה מסורת גם הֶעֱלִים הקב''ה את מקום קבורתו של משה רבנו, על מנת שהעם לא יפקוד את קברו ולא יפתח סביבו טכסים.

בעניני הקבורה חלו התפתחויות מוזרות, שלפי מיטב הבנתי הם זרים לדת ישראל. מצד אחד למדנו מהגויים סביבנו את המנהג לעלות לקברי צדיקים ולחגוג על קברותיהם, שלא לדבר על הטקסים המיוחדים שהתפתחו סביב קבר הרשב''י, רבי שמעון בר-יוחאי, שאף גוזזים על קברו, בתספורת ראשונה, את שערם של בני-השלוש, טכס המעביר צמרמורת של זכר אליל הבעל בגיא בן הינום. ה''בָּאבּוֹת'' לסוגיהם פיתחו מאד את טכסי ה''הילולות'' על קברי בני-משפחתם, שם מרקדות בתולות עם בחורים, מתקיימת כֵּרָה ענקית והצדיקים לבטח מתהפכים למטה בקברם.
{מנהג מוזר אחר הוא הטיסה לקברי צדיקים בחו''ל. לא רבים חוגגים על קבריהם של גדולי ישראל כמו הרמב''ם, ר' יוסף קארו, הגאון מוילנא, אך הטיסה לעיר אוּמָן באוקראינה, להילולות על קבר רבי נ-נח-נחמן מברסלאב הפכו חזון עממי נפוץ, ובין העולים לרגל [למטוס?} גם שרים וחברי-כנסת. מה לזה ולדת ישראל? אולי לאריה דרעי פתרונים.]

באופן זה שטחים נרחבים בא''י הפכו לבתי קברות. כמו בירושלים: כל הר הזיתים, הר המנוחות, הר הרצל ועוד בתי קברות רבים ברחבי המדינה ''העולים על גדותיהם'', אשר בִּשְׁבִילֵיהֶם נחפרים קברים ונדרשים עוד ועוד שטחים הנלקחים מן החיים לטובת המתים. כמובן שהאוחזים בקופות הדת, החברות קדישא גחש''א, עשו ועושים קופות נאות מעסקי-המתים, ולוחמי נטורי-קרתא ודומיהם מצאו בקעות להתגדר בהן, ועם מציאת עצם הם מונעים חפירות ארכיאולוגיות, סלילת כבישים או הקמת מתקנים רפואיים מוגנים לפצועי קווי-העימות. בשם המתים הם פוגעים בחיים, אבל אצלנו הרי הכל מותר, ביחוד לאלה.

בימים אלו פולחני המתים הגיעו לשיא חדש של חוסר-טעם, עם הבאת ארונו של קלמנוביץ לקבורה בישראל. כאן לא מדובר ביהודי רגיל מהגולה, המאמין, משום-מה, שראוי לו להִקבר בארץ אבותיו, אותה אולי לא פקד מעולם בחייו.
כאן מדובר ביהודי אשר ריגל נגד מדינת ישראל, נידון והורשע בדינו. מה משמעות קבורתו כאן? חזרה למקום הפשע?
כן, תאמרו שאם היה מת בכלא היה בלאו-הכי נקבר בישראל. נכון הדבר. הגם שהמנוח הזה חזר למדינה ששלחה אותו לרגל נגדנו, עשה שם חַיִל בעסקים מסוימים שכנראה גם הביאו למותו. הוא בחר לחיות שם- האָמנם ראוי היה לקָברו כאן? אפילו שביקש זאת ואפילו שהוריו טמונים בישראל? מבחינה משפטית אין כל מניעה לכך. כמו שהשיב אותו רבי
לאותה אשה ששאלה אם תבשיל, שנפל לסיר לילה מלא, כשר לאכילה: ''כשר, אבל מסריח...''

ובצד עצם העלאת גופתו לקבר בישראל תמוהה עלי החגיגה התקשורתית בלוויה: כה רבים ונכבדים באו ללוות מרגל שריגל נגדנו. מילא בני משפחתו וסניגוריו, אך מה עם היתר? כלום לא נתערבבו לכם מושגי בראשית? איש זה לא רק ריגל מטעם הק.ג.ב. בישראל אלא גם הכתים ריבואות של עולי-רוסיה בממשו חשש עמום כי בקרב עליה נפלאה זו גם הטמיעו גופי המודיעין הרוסי את שליחיהם. מה אתם אומרים? סתם נותר לי טעם רע בפה? תהי נשמתו צרורה.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


אין ספק,עבודת האלילים פשתה
ע.צופיה (יום ראשון, 08/11/2009 שעה 7:48) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בקרב הציבור החרדי והדתי בכלל.
מנהגי הסגידה לקברים מעלים מזכרונות על אלו שהשתטחו תחת כל עץ רענן ואבן יפה.
לגבי קלמנוביץ. זכות השיבה אינה מוגבלת לחיים אלא מותרת גם למתים.
ובכלל, הוא ריצה את עונשו ושילם את חובו לחברה.
_new_ הוספת תגובההכותב צודק, אבל אם נותנים לחיים
עמיש (יום ראשון, 08/11/2009 שעה 13:42) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כמו טייטל, גולדשטיין או דמיאן קרליק לעלות לארץ אז איני מוצא שום מניעה להבאת פגר שפעם נקרא שבתאי קלמנוביץ
_new_ הוספת תגובההכותב צודק, אבל אם נותנים לחיים
פקיד צמרת (יום שני, 09/11/2009 שעה 1:31)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנחנו זורקים פרחים על הקבר של רבין.
_new_ הוספת תגובהנושא הקבורה הפך לעבודת אלילים
שמעון מנדס (יום ראשון, 08/11/2009 שעה 23:58) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל הנושא של תחיית המתים הוא עבודת אלילים. אנחנו ההרי העתקנו את זה מן המצרים. היהדות החרדית לקחה משל של אדם חכם, הנביא יחזקאל, ועשתה ממנו אמונה שלמה. כל בר דעת בימים ההם לא היה מעלה על דעתו את האפשרות שהיהודים ישובו להקים להם מדינה. אבל הנביא יחזקאל האמין גם האמין. לכן המשיל את העצמות היבשות הקמות לתחיה.

כאשר המחבר אומר שהעתקנו את המנהג של השטתחות על קברים מן השכנים - אינני יודע באיזה שכנים מדובר. אצל הערבים הקבורה היא זמנית. בתי הקברות שלהם בעיירותיהם לא גדלו ולא התרחבו. הם נשארו באותם מימדים. עבורם בית קברות זה אבדן שטח. כאשר באים לקבור מת, הם שולפים את העצמות מן הקבר הוותיק ביותר ומפנים מקום לנפטר החדש.

אצלנו המדינה נותנת קרקע חינם. לכן זה הפך לתעשיה שלמה. אילו המדינה הנהיגה תשלום שכירות עבור הקבר, ורמת השכירות תעלה עם השנים בטור גיאומטרי - כולם יוותרו על הקברים.

יש בית קברות כזה ברומא. בשנה הראשונה חלקת הקבר ניתנת במחיר זול. אחר כך השכירות השנתית, בעבור חלקת הקבר, עולה באופן מתון בחמש השנים הראשונות. בחמש השנים השניות דמי השכירות עולים יותר. ומעל לעשר שנים המחירים מאד גבוהים. כך שגם העשירים מוותרים.
_new_ הוספת תגובהאבל עולים לקבר להזכר בניפטר
מיכאל שרון (יום שני, 09/11/2009 שעה 0:49)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אדם שאהבו אותו - רוצים לעלות לקברו, זה זכר מוחשי. אנשים אפילו זוכרים קבר של חתול אהוב. זה עניין של סנטימנט, אולי דווקא הריטואל ממסמס את זה. אפשר גם קרמטוריום - למשל אשה שאפר בעלה המת בעציץ בחדר השינה. אין כאן פולחן אלא סנטימנט. וגם שליטים וגדולי אומה נוהגים להקים להם גל עד שמתחתיו - עצמותיהם.

הגוף הוא יחודי על כל רקמותיו ועצמותיו, יחודי לאדם מסויים, מסמל את הקיום. אנו זקוקים לדברים קונקרטיים, שכן האהבה היא קונקרטית.
_new_ הוספת תגובההקבר הוירטואלי של חתולי Fatcat באנגליה
מיכאל שרון (יום שני, 09/11/2009 שעה 0:58)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מזמן שהייתי שם
_new_ הוספת תגובהומה עם cloning ?
מיכאל שרון (יום שני, 09/11/2009 שעה 1:33)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

I once had a cat named Fatcat that I loved very much
When he died, I left myself a bunch of his white hair
Will there ever be time when I can make him alive again?

_new_ הוספת תגובהנושא הקבורה הפך לעבודת אלילים
פקיד צמרת (יום שני, 09/11/2009 שעה 1:34)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נדמה לי שאתה טועה,שמעון.
תחיית המתים היא המצאה יהודית
שהנוצרים העתיקו מאיתנו ומה שאמר
יחזקאל פשוט התממש,מתממש וישתממש.
_new_ הוספת תגובהנושא הקבורה הפך לעבודת אלילים
שמעון מנדס (יום שני, 09/11/2009 שעה 9:29)
בתשובה לפקיד צמרת
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי משנינו טועה?

נדמה לי שאפילו בתורה כתוב שהפרעונים קדמו לנו. משה גדל בארמון פרעוני כנסיך מצרי, והוא הביא את ההשפעה ההיא משם. שלא לדבר על העם עצמו שגדל וצמח בצל השכנות המצרית על אמונתה ותחלואיה.

בתקופת יחזקאל, כאשר עם ישראל היה שבר אחד גדול, מישהו היה מתאר לעצמו שהעם יקום לתחיה בארצו? לכן הנביא בחר במשל העצמות היבשות. זה כוחו של ממשיל. העם הוכיח שהוא עמד בתלאות הגלות אלפיים שנה ולבסוף קם והיה. מבחינתי נבואת יחזקאל הנביא הגשימה את עצמה.

אתה מזכיר לי את שעורי הגמרא שהשתתפתי בהם לפני כחמש עשרה שנים.בשעור האחרון שבו השתתפתי למדנו על דיני קרבנות. דהיינו, סוגי הקרבנות כגון קרבן חטאת, קרבן הפסח, זבח, עולה, שלמים וגו'; ואופן התזת הדם על המזבח בכל מקרה ומקרה. בסיום השעור שאלתי את הרב: האם אנו לומדים היום את דיני הגמרא, כדי לדעת מה היה בעבר? או מתוך מגמה שאנו נחזור להקריב קרבנות? והוא השיב: מתוך מגמה להחזיר עטרה לישנה. ואם גמרתי עם למודי הגמרא.

גם כאן, אם אתה חושב שעדיין הנבואה הזו צריכה להתגשם - אז הדיון בינינו נמצא על קווים מקבילים. איך אמר המורה שהיה עולה חדש מרוסיה? ''דְוָוא קווים מקבילים לעולם ניקגדה ייפגשו''.
_new_ הוספת תגובהנושא הקבורה הפך לעבודת אלילים
פְּקִיד צַמֶּרֶת (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 23:05)
בתשובה לשמעון מנדס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה זה ש''הפרעונים קדמו לנו''?
יש הבדל גדול בין דת פגנית פרעונית שמספרת שהמלכים עתידים לחזור ובגלל שלא מאמינים כל כך לשיטה היו משאירים להם הרבה מזון, תכשיטים ואפילו חיות בתוך הקבר שבפירמידה, לבין התפיסה היהודית שתחיית המתים תהיה לכל נפש.
למה אתה נמצא ב''קווים מקבילים'' כשאתה בעצמך קובע ש''מבחינתי נבואת יחזקאל הנביא הגשימה את עצמה''. מעניין שדווקא לא לפי העולה החדש מרוסיה אלא לפי איינשטיין קווים מקבילים בסופו של דבר נפגשים, כי ביקום יש מוקדי משיכה, אם כוכבים ואם 'חורים שחורים', http://img208.exs.cx/img208/9504/bloggrela6ap.gif ש''מעקלים'' אותם...
_new_ הוספת תגובהקבורה ותחית המתים
יוסף אליעז (יום שלישי, 10/11/2009 שעה 1:47) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תודה לכל הכותבים על תגובותיהם.
איש מכם לא התיחס לדברי על טומאת המתים שהיא קו מרכזי ביהדות והיא אינה מתישבת עם כל פולחן המתים שהורגלנו בו. איש גם טרם התיחס לנושא מקום קבורתו של משה רבנו.חשבו נא שוב על נקודות אלו.
היה פעם מנכ''ל במשרד הדתות ושמו כהנא, בימים העליזים בהם ''המזרחי'' או המפד''ל שלטו באותו משרד מיותר, כהנא ראה צורך נפשי ולאומי להמציא מקומות קבורה של גדולי ישראל. מאחר וחלפו מאות ואלפי שנים מאז הפטירה ומאחר והעם חי בגולה, נשתכחו מקומות הקבורה ולא היה להם שום סימן או זכר.הלך אותו כהנא ו''אימץ'' קברי-שייח' שונים ברחבי ישראל והכריז עליהם, כולל שילוט, כעל קברי חכמינו. בכך הפקיע אותם מהמוסלמים, שאגב כן נוהגים להשתטח על קברי גדוליהם. אכן יש מקומות ספורים, כמו קבר הרשב''י במירון, שלגבם יש מסורת המצביעה על מקום קבורתם, אך רוב רובם אינם אלא פרי דמיונם של כהנא הנכבד ודומיו.
דומה שעולים ממרוקו נזקקו מאד לקברי צדיקים, לפי שאמצו מנהגים מארץ גלותם. כאן באו צאצאיו של הרב הגדול הבבא סלי ממשפחת אבוחצירא לעזרתם ויסדו מקדש-מעט בנתיבות. ראו אחרים כי טוב, והקימו גם הם ''חצרות'' וקברים-לצורך-עליה-לרגל כמו ''הרנטגן''. אחרים זכו ב''התגלות'' פתאומית של מי מאבותיהם ובקצרה- חגיגה גדולהוקופה גדולה עוד יותר.
קבוצה אחרת, ''החסידים'', מקטנות מחונכים להעריץ את ''הרבי'' שלהם. אם כמעט והאלילו אותו בחייו מדוע לא יהללוהו גם אחר מותו? גם הם מצאו להם קברים להשתטח עליהם, אם בישראל, אם באומן, ואם בפרברי ניו-יורק. כידוע דוקא חסידי חב''ד [להזכירכם:ר''ת '' חכמה בינה ודעת''] הלכו, בחלקם אמנם, צעד קדימה והכריזו כי רבם הוא הוא המשיח, דבר שהוברר להם בעיקר אחר מותו.
טוב, פולחן ''התמוז'' המת ומתעורר לתחיה מוכר לנו עוד מבבל, ובעקבותיו הרעיון עבר לנצרות ולאגדת הפניקס, ''עוף החול''.
כבוד לאדם הוא כבוד לאישיותו, לתכניו ולעזבונו הרוחני או המוסרי. לא לשרידי גופו.אלו הופכים לעפר ואפר. גדול ומוסרי בעיני מי שתורם אבריו להשתלה, או את גופו למדע, ממי שמעדיף להזין רימות ותולעים, אך זה כבר ענין אחר.
בימי התנאים נהגו לקבור במערות קבורה, חלקן קיימות עד היום בסנהדריה [''קברות התנאים''} שבירושלים ובמערות בית-גוברין. המנוח היה מוטמן באדמה ולאחר שנותרו ממנו רק עצמות היו אלו נאספות ומוטמנות בגלוסקמא בתוך מערת הקבר המשפחתית. לא כרו לו קבר קבוע נפרד ולא ערכו הילולות שביב עצמותיו.
לדעתי בא הזמן להפרד ממנהגי-הגויים הללו שפשו בנו, ולהפסיק ליבא גופות לקבורה של אנשים שלא היתה להם כל זיקה לא''י בחייהפם.
ומה עוד מוזר? - שהגענו לדיונים אלו בשל הבאת גופתו של המרגל קלמנוביץ להקבר בטכס גדול ורב-משתתפים (!) בארץ נגדה ריגל. אסיים כמו בכתבה המקורית: תהא נשמתו צרורה.
_new_ הוספת תגובהקשקוש מקושקש
יענקלה (יום שלישי, 10/11/2009 שעה 3:23)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ציון הקברים העתיקים , כולם, מתועדים בעשרות כתובים, כולל ציון מקום, עדויות, ספרי מטיילים, וספרי צליינים.
דברי הלעז של אליעז לא נכונים ונובעים מבורות ומרוע גרידא או מיומרנות חסרת בסיס.
יואיל נא המלעיז להוכיח מקרה אחד בו קבר מסויים הינו ''קבר שייך'' כדבריו.
לכל קבר,שהוכרז, נמצא במשרד הדתות תעוד רב, המוכיח למעלה מכל ספק שמדובר בקבר צדיק כלשהו.העבודה שנעשתה על ידי משרד הדתות היתה דקדקנית ופרטנית ביותר.
קברים רבים , אף נפסלו מלהיות מוכרים ככברי צדיק כלשהו מפני שלא היה תעוד מספק.

ההתנשאות של המלעיז אליעז על יוצאי מרוקו ש''נזקקו מאד לקברי צדיקים'' כדבריו מיותרת ומבוססת על גזענותו בורותו ודעות קדומות אחרות.
יואיל נא מר אליעז לפקוד כל שנה את קברו של הקדוש רבין, ואת בית הקברות בכנרת שם קבורים עסקני השמאל, ויניח לקברי הצדיקים הפזורים בארץ ישראל ליהודים הדבקים במסורתם.
_new_ הוספת תגובהקשקוש מקושקש
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שלישי, 10/11/2009 שעה 8:02)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנא הסבר מניין בא ליהדות מנהג ההשתתחות על קברים ?
ועוד הסבר לי , מדוע כשמתגלה קבר באתר בניה או סלילת כביש יש לבנות מעליו מרווח אויר לטהרה , אם הקברים אינם טמאים ?
_new_ הוספת תגובהקשקוש מקושקש
יענקלה (יום שלישי, 10/11/2009 שעה 10:11)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שאלה טובה שגם אני לעיתים תמה מה מקור המנהג לעלות או להשתטח על קברי צדיקים.
אני מפנה אותך לאחד מהדיונים הרבים בנושא :
בנושא מרווח טהרה נראה לי שמדובר בענין שנקרא טומאת כהנים - כהן אסור במגע עם קברים בכלל או מתים בפרט. , שפותרים אותו על ידי יצירת חלל בין הקבר לבין פני הקרקע.
_new_ הוספת תגובהירחם השם איזה שטויות...
עמיש (יום שלישי, 10/11/2009 שעה 9:39)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

למשל קבר מרדכי ואסתר.
לא זו בלבד שאלו הן דמויות ספרותיות שלא היו ולא נבראו אלא שגם מצאו את קבריהם בגליל.
אם זו אינה שטות מטופשת אז אין לדעת שטות מהי.
וכנ''ל ''קבר שמשון'' שפתאום מצאו אותו בין צרעה לאשתעול.

קברי שיך יש לך כמובן בקבר יוסף בשכם, ''קבר בנימין'' ליד כפר סבא ועוד אי אלו.
_new_ הוספת תגובהירחם השם איזה שטויות...
יענקלה (יום שלישי, 10/11/2009 שעה 10:16)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כשארצה לשאול בעניין קללות , גידופים שפת רחוב וכאלה , אפנה אליך.

אולם בעניני קברי צדיקים כנראה שהידע שלך ניזון מאותו מקור שם אתה פולט את דברי ההבל שלך.
_new_ הוספת תגובהירחם השם איזה שטויות...
עמיש (יום שלישי, 10/11/2009 שעה 12:29)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בקיצור - אתה באמת מאמין שמרדכי ואסתר קבורים בגליל...
כנראה שאת ההבלים הללו מייצרים עבור חסידים שוטים מסוגך.
_new_ הוספת תגובהקבר מרדכי ואסתר נימצאים באיראן והם אתר רישמי אירני
מיכאל שרון (יום שלישי, 10/11/2009 שעה 21:10)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאין גבול לישראבלוף?
מיכאל שרון (יום שלישי, 10/11/2009 שעה 21:15)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהאין גבול לישראבלוף?
יענקלה (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 7:11)
בתשובה למיכאל שרון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שלא להזכיר את האליל שלך יש''ו שהאכיל אלפי אנשים מלחם אחד, טייל על המיים, נולד לבתולה, ועוד ספורי ניסים ונפלאות.
_new_ הוספת תגובהאין גבול לישראבלוף?
(יום רביעי, 11/11/2009 שעה 19:19)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הבעיה איננה עם סיפורי אגדות
כל אחד יכול לפרש אותם כרצונו
אבל אם הטענה שהוא נולד לבתולה
איך אפשר לטעון באותה נשימה
שהוא נצר לדוד המלך
(מצד אביו)
ולכן משיח
הבעיה איננה עם אגדות של פעם
אלא עם ההגיון של היום
_new_ הוספת תגובהירחם השם איזה שטויות...
יענקלה (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 6:53)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קברי צדיקים:
פוקדים אותם יום יום יהודים.
המסורת קיימת כבר כבר מאות ואלפי שנים, סביר שהמסורת המתמידה הזו בעלת שרשים עמוקים הנעוצים היטב בקרקע המציאות- ובעיקר מציינים את הקשר החזק בין היהודים, עם ישראל, לארצו , למסורתו ולדתו.
המגמה לכנות קברים מקודשים אלה ''קברי שייך'' אפיינית לקבוצה חתרנית אליה משתייך עמיש, - קבוצה שמשום מה מטרתה לשלול מהיהודים את מורשתם, מסורתם, וארצם.
אנשים אלה מקדשים בכל האמצעים הברחת גבול של אפריקאים , דרך הגבול המצרי , ומנהלת קמפיינים להשארותם של מהגרים מוסלמים לא חוקיים או עובדים זרים.
הם גם מברכים על העלתם של מאות אלפי גויים מדורי דורות מברית המועצות לשעבר, למרות שחלקם חסרי כל קשר ליהדות
רובם גם אדישים לגורלה של מדינת ישראל- שלא לאמר אנטישמים.
מטרתם לדלל את היהודים באוכלוסיה הכללית, כדי לקדם חזון של ''מדינת כל אזרחיה''.

שלילת הקשר בין עם ישראל לדתו, לארצו ולמורשתו באה בחבילה אחת עם האג'נדה של השמאל הפוסט ציוני.

לפני מספר שנים בקרתי בסין בקברי המלכים ליד בייג'ין.
מוליכי הקבוצה היו מדריכה ומדריך סינים צעירים.
מספר ישראלים, החלו להתלוצץ על המלך שייסד את סין לפני שלושת אלפים שנה כשספרו לנו שנהג להוציא את מתנגדיו להורג על ידי קשירה בכבל של ידיהם רגליהם וראשם לסוסים והדהרת הסוסים לכוונים שונים.
התגובה של המדריכים הסיניים היתה :.
הם פנו לישראלים האלה, ודרשו לכבד את מסורתם כי המקום מקודש להם, ''אנחנו עם עתיק , אנו מצפים מכם הישראלים כבני עם עתיק, עם מסורת מקודשת לכבד את מורשתנו ''.

אחרי הגערה הזו התנהגו הנאורים די יפה עד שהגיעו למסעדה
והחלו לבלוס את השרצים- כמו כל נאור ממוצע.
_new_ הוספת תגובהזה שיש יהודים תמימים
עמיש (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 8:22)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמאמינים בסיפורי מעשיות ובקדושתם של פגרים וקברים לא מחייב גם את האחרים.
כולנו צריכים לקוות שהמאמינים האומללים הללו יצאו יום אחד מחשכת הבורות הפרימיטיבית הזו ויהפכו לאנשים שניתן לסמוך עליהם בבניין העם והארץ.
_new_ הוספת תגובהזה שיש יהודים תמימים
(יום רביעי, 11/11/2009 שעה 19:16)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

היה רושם מסויים, מוטעה כנראה
שאתה מבין משהו בהיסטוריה
אבל ידוע מצד שני
שתאוות הלב ממשכנות את השכל
ועושות ממנו מיונז
לכן אחת משתי האפשרויות
מתארת את מצבך
כי ''ניתן לסמוך עליהם בבנין העם הארץ''
מי שבנה את העם והארץ הם היהודים לאורך 4000 שנים
לא הישראלים הזמניים של היום או
הרפורמיסטים אחיהם בגולה.
שנותנים לגיטימציה להתבוללות
מחר הם לא יהיו פה כי הם מושמדים בהמוניהם ובעליזות
גוברת והולכת
( ראה גם דבריו של סיוון בענין הרצל
ותבין יותר טוב
את עצמך)
לרפורמים אין דור שלישי ורביעי
והישראלים זה מקרה פרטי של
מצור.
ברגע שהם יוצאים מפה הם הופכים רובם ככולם
ל''רם עמנואל''
שילדיו כבר באויר
והנכדים
מפרכסים
_new_ הוספת תגובהאו שהם נהפכים לרבי מלובאביץ'
עמיש (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 19:37)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שעשה עיסקה עם הנאצים וברח כשחסידיו נשארו מאחרו וששמר על התחת של עצמו באמריקע בעוד שהוא שולח את הציוניסטים החילוניים לשמור על ארץ ישראל.
מי שבנה את מדינת ישראל הם הציונים של מאה ומשהו השנים האחרונות, התרומה של אנשי השטעטל הסתכמה לכל היותר בגפילטע פיש וגם זה לא בטוח.
_new_ הוספת תגובהאו שהם נהפכים לרבי מלובאביץ'
(יום רביעי, 11/11/2009 שעה 19:44)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

תסביר את עצמך
עמיש
ותפרט
זה נשמע ממש מענין

אתה לא מתכוון במקרה לאורן
ולשומר הצעיר בפראג?
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
עמיש (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 19:47)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אוכלים חמין וגפילטע והולכים להפליץ בבית הכנסת.
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
ע.צופיה (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 21:58)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שכחת את הבוגרים בכולל שדופקים את ילדי הישיבה בשרותים.
ספינר אוהב את הבוגרים האלה. הדמיון שלו משתולל במחשבה עליהם.
צריכת המיונז שלו גדלה פלאים.
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
עמיש (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 22:00)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מצטער, אבל לפעמים אני שוכח...
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
פְּקִיד צַמֶּרֶת (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 23:10)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

במה זה שונה מתיכוני הקיבוצים?
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
ע.צופיה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 23:14)
בתשובה לפְּקִיד צַמֶּרֶת
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שם אין ספינר והשרותים יותר נקיים.
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (שבת, 14/11/2009 שעה 6:49)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בשרותים של הישיבה ובשרותים חילוניים דופקים אותה כמות יחסית של ילדים .
אבל ברציחות החילוניים מנצחים בגדול .
רק הערבים רוצחים יותר . למעשה פי שלוש מהיהודים .
על דפיקת ילדים במגזר הערבי לא שומעים כי זה סטאנדרט .
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
ע.צופיה (שבת, 14/11/2009 שעה 9:52)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמת לב שכל רוצח, נתעב ככל שיהיה מיד חוזר בתשובה ומופיע עם כיפה בציבור?
האם ניתן להסיק מכך שהדת היהדית היא מפלטו החם של כל רוצח?
או שהרצח מוכיח לו שבעצם היה דתי-חרדי מוסווה בדמות חילוני?
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (שבת, 14/11/2009 שעה 10:25)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעשה זה שאתה מציג הוא הוכחה לכך שלעבריינים נראה כי התחזות לאדם דתי מועילה בהפחתת העונש . אין זו הוכחה לכל דבר אחר .
זאת ועוד
העובדה שעברינים ''כאילו חזרו בתשובה'' עם מעצרם היא עדות לכך שלא היו דתיים בשעת הפשיעה .
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
ע.צופיה (שבת, 14/11/2009 שעה 16:21)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מדוע התחזות לאדם דתי-חרדי היא סגולה להפחתת העונש?
האם הרצח גרם להם להארה ולגילוי השכינה?
האם יש משהו בפשע גורם להזדהות עם הדת?
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום ראשון, 15/11/2009 שעה 4:45)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בבקשה על תפנה אלי בציניות , אם אתה מוצא לראוי להתכתב איתי .

שים לב שבהודעתי כתבתי . . . ''לעברינים נראה'' . . .
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
ע.צופיה (יום ראשון, 15/11/2009 שעה 6:39)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אולי זאת ציניות, אך עדיין אני שואל אותך, מדוע נראה לעבריינים שהופעה כדתי או חרדי בבית משפט תקל בעונשם?
עצם ההתנהגות הזו היא ציניות,אך השאלה עומדת בעינה ואולי תנסה לשם שינוי לענות בכנות.
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
(יום ראשון, 15/11/2009 שעה 6:53)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יתכן והתשובה לכך היא
ברצון להזדהות עם ציבור גדול
ודומיננטי
דוקא ברגעים של חולשה
(המאסר והמשפט)
יש כנראה גם הרבה אירגונים דתיים
שמגישים עזרה וסעד
בבחינת '' משגב לדך''
יתכן מאוד שלפני שישים שנה
היו הנאשמים האלה
לובשים חולצה כחולה עם שרוך לבן
וצועקים יחי סטאלין
במקום להניח תפילין
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
ע.צופיה (יום ראשון, 15/11/2009 שעה 14:28)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואולי עורכי דינם סיפרו להם שהשופטים ''רכים'' יותר עם פושעים חרדיים ודתיים (ויש כאלה בשפע אדיר)או שעל רקע אמונתי, פשעם יתקבל ביתר הבנה על ידי השופטים.
בכל אופן זה מדגיש את האופי הכללי של העדה החרדית.
ראה הברבריות של יום השבת האחרון, זה הפך מעשה קודש להפגין בשבת,תחילף לעלייה לתורה, כנראה.
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
(יום ראשון, 15/11/2009 שעה 14:50)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יתכן
כמו כל אבסורד
אבל לא נשמע לי הגיוני
הרי לטענתך רוב העם הם חילונים
שונאי דתיים
ואז גם חתך השופטים הוא כזה
הרי זכורה לך ההפגנה של הדתיים נגד הבג''ץ
הפגנה של יותר מ 600 אלף יהודים.
כל פושע
גם כלכלי יודע
שהשופטים הם בצד החילוני
וכי הם מלאים שנאה
בדיוק כפי שאתה מבטא אותך
בבתי השימוש של הישיבות
אז למה הפושעים כן חובשים כיפה?
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
ע.צופיה (יום ראשון, 15/11/2009 שעה 20:48)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ראשית חילונים לא שונאים חרדים, ההיפך הוא,חרדים שונאים חילונים.
שנית, לא חזיתי ולא שמעתי על הפגנה של 600000 יהודים. זה אולי בדמיונם הפורה של החרדים אך במציאות אין דבר שדמה לזה.
אם השופטים ב''צד'' של החילונים ושונאים את החרדים והדתיים ,איזו סיבה יש לפושעים למהר ולהיות דתיים או חילונים?
_new_ הוספת תגובהמה יש לפרט?
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום ראשון, 15/11/2009 שעה 8:54)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני תמיד עונה לפי מה שאני חושב . לפי דעתי זו כנות .

עברינים חושבים שהתנהגות כאילו הם שומרי מצוות מאותת שהם מלאי חרטה על מעשיהם הרעים .
זה נובע מעצם המבנה של חזרה בתשובה . החזרה בתשובה היא חרטה על אי שמירת החוקים הדתיים וכך התנהגות של חוזר בתשובה היא אשליה של חרטה על אי שמירת החוקים האזרחיים .

ניסיון חייהם של העברינים מראה שהתחזות לאדם מתחרט מסייעת להם בהקטנת עונש וסממנים חיצוניים של חרטה קל להשיג עם כיפה גדולה והמנעות מגילוח . זה כמובן אינו חזרה בתשובה . זו רק התחזות .

באופן צמוד לדברי שלמעלה אני חייב להוסיף כי חרטה היא דרישה ראשונית לסלחנות . עובדה היא שחנינה שמעניק נשיא המדינה ניתנת רק למי שמביעים חרטה בבקשתם לחנינה . זה גם כאשר אין חרטה אמיתית וגם כאשר אין חזרה לאורח חיים דתי .
_new_ הוספת תגובהאין כאן שום חזרה בתשובה
עמיש (יום ראשון, 15/11/2009 שעה 9:07)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

רבים מאד מן העבריינים הללו הם אנשים מאמינים שמקיימים לא מעט מצוות, כולל צומות, שמירת כשרות ושאר מנהגי עבודת אלים ואלילים.
בעת שהם בצרה זה הגיוני מצידם לפנות לעזרת האלוהים שלהם.
_new_ הוספת תגובהאין כאן שום חזרה בתשובה
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום ראשון, 15/11/2009 שעה 9:21)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש קושי אמיתי להראות את מבוכי הנפש .
אין רואים את מחשבות האדם ואת אמונותיו .
מה שניתן לראות זה מראהו החיצוני והתנהגותו .
ניתן גם לשמוע את דבריו .
כל אלה יכולים להיות אמיתיים או מזוייפים .
זה מה שהעבריינים עושים . מזייפים מראה חיצוני לצורך אשליית מערכת המשפט . הם משתדלים להשלות את המשטרה , הפרקליטות והשופטים .
אני אפילו מוכן לקבל שחלק מהעברינים הם ''עובדי אלילים'' . כאשר להגדרה זו נופלים מעשים של שימוש בקמיעות , נישוק מזוזות וזריקת נרות למדורה . כך גם מילמול מטבעות לשון . אנשי דת אמיתיים דוגמת הרמבם ואחרים רואים בכל אלה מעשה פסול המנוגד לדת ישראל ולתורת משה .

גניבה , רצח , חמדת רכוש הזולת ואישתו הם עבירות שהעובר אותן אינו ''שומר מצוות'' .
אפילו קיום הצווי ''לא יהיה לך אלהים אחרים על פני'' לא ניתן לזיהוי במראה החיצוני .

מאחר ובתורת משה היהודים מצווים לגדל זקן ופיאות ללבוש ציצית וארבע כנפות ופוסקים מאוחרים מצווים על חבישת כיפה הרי שבזה כבר יש את האלמנטים של התחפושת . אין אלה עדות לאמונה בדת היהודית .
_new_ הוספת תגובהשטויות
עמיש (יום ראשון, 15/11/2009 שעה 10:15)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קיום או אי קיום מצוות שבין אדם לחברו אינם משנים ולא כלום מבחינת הדתיות.

אפילו יגעל עמיר נחשב לדתי
_new_ הוספת תגובהשטויות
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום ראשון, 15/11/2009 שעה 16:58)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יגאל אמיר הוא שומר מצוות אשר לא שמר על המצווה ''לא תרצח'' .
_new_ הוספת תגובהשטויות
(יום ראשון, 15/11/2009 שעה 19:29)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם אתה בטוח בכל מאת ה % שהוא הרוצח?
או שהוא היורה היחידי?
_new_ הוספת תגובהשטויות
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שני, 16/11/2009 שעה 7:05)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין לי אלא את אשר לפני .
אני לא הייתי בכלל בתל אביב ביום ההפגנה והרצח .
כל ידיעותי הן המידע הציבורי .
יש לך עדויות סותרות ?
_new_ הוספת תגובהשטויות
(יום שני, 16/11/2009 שעה 11:56)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כידוע התפרסמו הרבה ספרים, מאמרים וגם
עדויות
שסותרות את המירקם הרשמי
אני מתמצא הרבה יותר טוב ממני
באינטרנט ותוכל
לקבל את החומר
קראתי גם באתר של נחום שחף כמה הערות על המצב
שמעוררות גלים של סימני שאלה
_new_ הוספת תגובהשטויות
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שני, 16/11/2009 שעה 16:07)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין ספק שהרוצח הוא יגאל עמיר .
השאלה הגדולה היא האם הוא שליח ?
העובדה שלא ירה בפרס היא דבר תמוהה .
_new_ הוספת תגובהשטויות
(יום שני, 16/11/2009 שעה 16:55)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש סימנים שרבין חטף כדור
גם מהחזית
ולא רק מהגב
_new_ הוספת תגובהשטויות
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שני, 16/11/2009 שעה 17:28)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יש הוכחות או רק שמועות ?
_new_ הוספת תגובהשטויות
ע.צופיה (יום ראשון, 15/11/2009 שעה 20:50)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מפלגה,אתה צודק!
יגאל עמיר שמר תרי''ב מצוות ומצווה אחת הוא לא שמר, אז על מה בכלל הצעקה?
הרי חילוני כמוני לא שומר על ת''ר מצוות ולא מכניסים אותו לכלא אז את עמיר הכניסו על מצווה אחת?
חוסר צדק מוחלט!
_new_ הוספת תגובהאל תתחיל עכשיו עם זה
עמיש (יום ראשון, 15/11/2009 שעה 21:23)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם תלך לכלא אתה משאיר אותי לבד עם כל האנשים המשונים הללו.
_new_ הוספת תגובהאל תתחיל עכשיו עם זה
דוד סיון (יום שני, 16/11/2009 שעה 5:26)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה לא כל כך לבד...
_new_ הוספת תגובהאל תתחיל עכשיו עם זה
ע.צופיה (יום שני, 16/11/2009 שעה 6:19)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם שם (בכלא) יש משונים, גם להם צריך ךדאוג.
_new_ הוספת תגובהאל תתחיל עכשיו עם זה
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שני, 16/11/2009 שעה 7:15)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ד'יזראלי אמר פעם שהוא מורח את המלכה ויקטוריה בחנופה עם כף טייחים .
זה מה שעשו לרבין כמה אנשים כולל ביילין , שריד ולהט .
רבין האמין שכולם אוהבים אותו ואת מעשיו . במיוחד להט שהודה בזה פעם באופן נדיר .
דיקטטורים סובלים מפראנויה בעוצמות שונות וניסיונות להרגם נתקלים בהגנות הנובעות מפראנויה זו .
לרבין היה נדמה שהאהבה הישראלית והאופי היהודי לא מאפשרים רצח ראש ממשלה . הוא טעה .
אל תשכח שמשונה זה ''לא כמו הרוב'' .

אז אני יכול לכתוב שבנקודה זו דווקא רבין היה משונה !
_new_ הוספת תגובההקנאה דוברת מגרונך
יענקלה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 6:35)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מנה ראשונה געפילטע פיש
מנה שניה מרק עם קרעפאלאך
מנות ביניים , כבד קצוץ, קורקבנים צלויים, רגך קרושה, ועוד , קוגל איטריות
מנה עיקרית, חמין עם קישקע.
קינוח- קומפוט תפוחי עץ קר עם נטפי שזיפים.
ברכת המזון
זמירות.
שמחת השבת .
ןאחר כך עייפים הולכים לישון עם גברת.

ואתה שתמשיך לאכול קוסקוס משקית.
_new_ הוספת תגובההקנאה דוברת מגרונך
(יום חמישי, 12/11/2009 שעה 13:41)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה עם תה ורוגאלאך?
_new_ הוספת תגובהאו שהם נהפכים לרבי מלובאביץ'
ע.צופיה (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 22:08)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובהזה שיש יהודים תמימים
יענקלה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 4:44)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל אחד מאמין במה שהוא רוצה.
אתה ועוד כמה מאמינים במעשיות ובסיפורי סבתא על חלוצים וחלוצות ואבא קריניצי .
לעומת זאת יש כמה מאות מליונים יהודים ונוצרים שמאמינים בתנ''ך .
_new_ הוספת תגובהקשקוש מקושקש
יוסף אליעז (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 16:43)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ליענקִילה -למרות סגנונך המשתלח] הדברים ידועים ואין אני צריך להוכיחם. פנה ל''וואקף'' ויענוך. רצית דוגמא? ניקח מקום מכובד ביותר: '' קבר דוד המלך '' בהר ציון בירושלים. אין שום תיעוד אמיתי שדוד נקבר שם, אבל לפני 1967 לא היתה לנו גישה לקברים שסביב ירושלים העתיקה,אז מישהו המציא את קבר דוד בהר ציון.
טומאת המתים ביהדות מנוגדת למנהג הגויים להשתטח על קברים.
לגבי יהדות מרוקו המבורכת- מנין לך מאיזו גלות באתי?
יש לך לשון משתלחת ועדיף שלא אעוץ לך מה לעשות בה.
יצחק רבין לא היה קדוש בחייו ולא הפך קדוש במותו. הוא היה ''רק'' מפקד חטיבת פלמ''ח במלחמת החרור, רמטכ''ל של צה''ל שהכין כיאות את הצבא למחמה, היה שגריר נפלא באו''מ, וראש ממשלה בישראל. לא נמניתי על מפלגתו ולא הייתי במבאי ביתו אך כאב לי רצח מתועב של יהודי בכלל, ושל איש רב-זכויותץ כזה בפרט. אינני מתרשם שאתה מבין גדול בדת ישראל, [או בכל תחום אחר], אך דת ישראל קבעה יום צום ומספד למותו של מנהיג פוליטי אף שהתחרה ביוצאי בית-דוד.
ובכן- אולי שמעת על צום גדליה?
הקברים ליד 'אהלו' שלשפת הכנרת אכן נאים הם, והגישה פתוחה אליהם. איש אינו מייחס להם קדושה. מי שכיבד אנשים אלו בחייהם בא מעת לעת לפקוד את קבריהם, אך אינו משתטח על קבריהם ואינו מבקש מהם שיהיו שליחיו בפני בורא עולם.
אם תבקש יפה אוכל לפקוד את קברך, אך לא אשתטח עליו.
כתחכם מעט אולי תלמד לכתוב עניינית, להתיחס לכתוב ולא לכותב,בעיקר כשאינך מכירו. נחמד מאד להסתתר תחת אנונימיות ומשם, ממסתרים, להטיח תפלות באנשים הכותבים בשמם. בסולם יעקב אתה עומד ניצב מלוא גומד קומתך מתחת לשלב התחתון.
אני מבקש סליחה מעצמי שעניתי לך. השתטח והצלח...
_new_ הוספת תגובהקשקוש מקושקש
יענקלה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 4:36)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

וואו אכן נעלב כדבעי, משוררנו הנמלץ איש האשכולות יוסף אליאב.
אכן די היה בסיכה קטנה לנעוץ בך - או יותר נכון בצורת ההתבטאות שלך והאגו הנמלץ שלך נפגע,וחש להגנתו יוסף אליעז, ומכאן פליטה של תשפוכת משפטים רגשניים ונמלצים וכו' .
והיו מטרות להשתלחות שלי כלפיך.

1- כל צורת התבטאותך מעלה , שאיש תרבות אתה בעיניך ולכן , עליך לכבד מסורות וטקסים של אחרים אפילו אם הם נראים לך מוזרים מגוחכים או חסרי ערך.
לאחר הם בעלי משמעות וחשובים מאוד.
מן הסתם לא תעיז ללעוג בראש חוצות לקבוצת ערבים הכורעים לכוון מכה, או לנוצרים האוכלים לחם ממאפית אנג'ל ומאמינים שזהו בשרו של ישו.
באותה דרך , עליך לכבד מנהגים של יהודים דתיים .
2- צורת התבטאותך המתנשאית על יוצאי מרוקו או גלויות אחרות מגונה בעיני ומוטב שאפילו גאוני דור ומשוררי הדלות כמוך ימנעו מהתבטאויות גזעניות .
3- הביקורות שלך על מנהג עליה לרגל לקברי צדיקים, בין אם קברים אלה אותנטים או לא לא לעניין מפני שהם מקודשים ובעלי משמעות בעיני האחר.
דווקא לעניין קבר דוד שהבאת כדוגמא , רוב היהודים שוללים את המסורת של קבר דוד והוא דוקא מקודש אצל הנוצרים שמאמינים ששם נערכה גם הסעודה האחרונה של ישו. גם מסורות מוסלמיות רבות משייכות את המקום כקבר דוד.
_new_ הוספת תגובהקשקוש מקושקש
יוסף אליעז (שבת, 23/08/2014 שעה 1:14)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

איני יודע מי אתה יענקלה, ומדוע אתה בוש בשמך המלא [בעצם - יש סיבה שלא תזדהה אם אלו דבריך...] איני יודע אם קבלת חינוך דתי, כמוני, או שאתה מאותם ''חוזרים בתשובה'' קנאים, שהרי אין דתי יותר מן המומר...ניחא.

התקשקשת וניסית להעליב, ולמעשה אינך ראוי לתשובה.
אם יש בך אינו הבנה בדת ישראל אתה חייב לדעת שטומאת המת היא הטומאה החמורה ביותר. כל מגע עמו אסור, מעבר לעבודות הטהרה והליכי הקבורה, ומנהג ישראל לשבת ''עליו'' שבעה.

אין בדת ישראל עליה לקברים ובוודאי לא הלולות על קברי צדיקים, לבטח לא כפי שחוגגים היום עם מוזיקה וריקודים.

יחזקאל הנביא דיבר על תשועת העם, לא תשועת הגוף האנושי של המת. מישהו הכניס ליהדות את המובן המוטעה, ולכן אותם נבערים מדעת, כמוך, לא יתרמו איבר כדי להציל נפש מישראל, שזו אחת המצוות הגדולות ביותר, ויעדיפו לקבור אותו איבר חיוני למען יאכל על-ידי הרימות ושאריותיו ירקבו, בכדי שישמשו לעתיד לבוא ב''תחית ההמתים'' - גם זו אמונה זרה שחדרה ליהדות מבבל, ואין לה זכר בתורה הכתובה או במסורת ישראל לפני בית שני.

היהדות הבחינה בין הגוף לבין הנשמה. לגבי הגוף נאמר בפשטות: ''מעפר באת ולעפר תשוב'', הא ותו לא.

כתב למעלה מי שכתב שעם הפרעונים קברו מזון, נשק, תכשיטים, עבדים ולעתים את פלגשיהם האומללות. מנהג ברברי נורא. אולם אלו לא נקברו עמו למען ישוב ארצה אלא למען יהיו עמו וישרתוהו ב''עולם הבא'' אליו הוא הולך.

איך אמר אלברט איינשטיין: ''לשני דברים אין סוף ואין גבול: לחלל החיצון ןלטפשותם של אנשים, ואינני בטוח לגבי החלל''.

יענקלה יקירי - נראה כאילו אינשטיין הכיר אותך.
_new_ הוספת תגובהקבורה ותחית המתים
(יום שלישי, 10/11/2009 שעה 17:46)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם אברהם אבינו לא שילם
במיטב כספו העובר לסוחר עבור
מערת המכפלה?
זה נחשב בעיניך פולחן מתים?
או אופן הבאתו של יוסף לקבורה בא''י?
_new_ הוספת תגובהקבורה ותחית המתים
יענקלה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 6:46)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

המעניין הוא שאת קברם של שרה ואברהם פוקדים כבר 3000 שנה.
למשל
השבת- שבת חיי שרה,
צפויים עשרות אלפי מבקרים בחברון.

ואת מקום הטמנת פיגריהם של ראשי השמאל לא באים לבקר. למרות המליונים שהושקעו.
_new_ הוספת תגובהקבורה ותחית המתים
(יום שלישי, 10/11/2009 שעה 17:51)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נכון שבדורות האחרונים -
ישראלים בעיקר -
מתייחסים אל מנהיגיהם כאל
ערימות זבל
ולכן כל ''פולחן'' מיותר בעיניהם
מלבד
פולחן עשית התחמיץ לבהמות
אבל במסורת ישראל
ואצל יהודים דתים
מנהיגי העם היו אנשים של קדושה
מורמים מעם
עטופים בקדושה
מודל חיקוי נערץ לכל הדורות
את זה חילוני לא מסוגל להבין ולקבל
כפי שרואים
הם בעד הרפורמה
_new_ הוספת תגובהבעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
עמיש (יום שלישי, 10/11/2009 שעה 17:58)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

להרמון של אחשוורוש.

ממש צדיק הדור.
_new_ הוספת תגובהבעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
(יום שלישי, 10/11/2009 שעה 18:08)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרגע אמרת שזה בסך הכל
סיפור למפגרים...
תחליט איפה אתה נמצא ולאיזה צד אתה נופל
כשהרוח נושבת
והשמש
שמש העמים
זורחת
_new_ הוספת תגובהאני בצד של אלה שצוחקים
עמיש (יום שלישי, 10/11/2009 שעה 18:17)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מן הטפשים שמאמינים לסיפורי סבתא
_new_ הוספת תגובהאני בצד של אלה שצוחקים
(יום שלישי, 10/11/2009 שעה 19:07)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מי כמוך יודע
מי היתה הסבתא שלך
תשתדל לא להכניס אותנו
ואת המדינה
לסיפוריה
_new_ הוספת תגובהאני גם יודע
עמיש (יום שלישי, 10/11/2009 שעה 19:58)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרבה דברים על אחותך, אנא אל תגרום לי לחשוב עליה
_new_ הוספת תגובהבעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
ע.צופיה (יום שלישי, 10/11/2009 שעה 20:23)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שלא להזכיר את הרב אליאור חן יקיר האמהות בעדה החרדית.
_new_ הוספת תגובהבעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
יענקלה (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 7:08)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ולא להזכיר את אסף גולדרינג , יקיר שלום עכשיו והשמאל שחנק את בתו בשקית ניילון.
_new_ הוספת תגובהבעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
ע.צופיה (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 7:44)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יקירים יש בשני הצדדים, יפה שאתה מכיר בכך, בעבר היית חד צדדי, כל שינוי אצלך הוא לטובה.
_new_ הוספת תגובהבעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
יענקלה (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 8:51)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מסכים אותך לחלוטין ולכן לא מבין את הזכרתו של אליאור חן , אם יימצא חייב בדין בקונטקסט הזה.
_new_ הוספת תגובהבעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
ע.צופיה (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 15:11)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

גם אסף גולדינג לא נמצא חייב בדין.
_new_ הוספת תגובהבעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
יענקלה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 4:37)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל הודה והתוודה.
אליאור חן עומד על חפותו
_new_ הוספת תגובהבעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
ע.צופיה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 7:12)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אמא טאליבן וכל חברותיה לתא מתגוללות מצחוק למקרא פיסת החוכמה שנפלטה ממך.
_new_ הוספת תגובהבעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
יענקלה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 9:35)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמחתי לגלות שאתה יודע בזמן אמת הכיצד מתנהגת אמא טליבאן כשהיא מעיינת בעינה הצופיה בפורום ארץ הצבי.
ואולי אתה אמא טליבאן או אחת מחברותיה לתא?
_new_ הוספת תגובהבעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
ע.צופיה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 16:34)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מחליף אצלה את הרב אליאור.
המקום בברזיל שמור עבורי.
_new_ הוספת תגובהבעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
(יום חמישי, 12/11/2009 שעה 13:41)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי אסתר ''נמכרה'' להיות מלכה
על האימפריה העולמית
ומרדכי הפך להיות
היוסף
של הממלכה
זה בערך מסמן מה שעושים היהודים
בכל ארץ של גויים
מאז ומעולם
מאז שאין יהודים בגרמניה
היא נפלה
ומאז שאין כמעט יהודים באירופה
היא הולכת ומתאסלמת
החלל הזה שנוצר בעזיבתם של היהודים
הולך ונהפך במהירות
לחללים.
היום ישראלים מוכרים עצמם בשביל
לרקוד עם כוכבים
ולהתנשק עם מאדונה
_new_ הוספת תגובהבינתיים הדתיים מעריצים את מרדכי
עמיש (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 8:20)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמכר את אסתר לגויים ואף מצאו את קברו בגליל.
כשימצאו אנשים העולים לקברם של גולדרינגים תוכל לשוב על דוגמת ההבל הזו.
_new_ הוספת תגובהבינתיים הדתיים מעריצים את מרדכי
יענקלה (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 8:48)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אז למה הילדות החילוניות בעיר במושב ובקיבוץ מתחפשות למלכת אסתר?
ולמה אתה אוכל אזני המן?

לגולדרינג אף אחד לא יעלה לקבר גם לא מאלצים אותנו, לנקוט בצעדי אבל כלשהם.

לקבר מרדכי ואסתר, מי שרוצה עולה , ומי שלא, לא.
כל אחד עושה מה שהוא רוצה.
_new_ הוספת תגובהבמקום להשתטח על קיברה של אסתר המלכה
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 8:51)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מעונין להשתטח על אסתר=מדונה הזמרת .
אפשר לסייע לי ?
_new_ הוספת תגובהפנה לגורו של הקבלה הרב ברג שמדונה נתנה לו כמה מליונים
מיכאל שרון (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 10:59)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שיבנה בית ספר לילדים בעלי נכויות, והכסף נעלם. בתחילה מדונה זעמה ''איפוא הכסף'' ואחר הישתיקו את העניין. עכשו הוא מארגן עליות לרגל של מדונה.
_new_ הוספת תגובהבמקום להשתטח על קיברה של אסתר המלכה
ע.צופיה (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 15:13)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כפי שאמר ברנרד: הכל ענין של כסף.
אתה צודק,אין לך מספיק לכן צריך לסייע לך.
אישית,איני מבין מה כל כך מרתק בלהשתטח על אסתר-מדונה?
קנה מזרון טוב, יעלה פחות ויחזיק יותר.
_new_ הוספת תגובהבמקום להשתטח על קיברה של אסתר המלכה
(יום רביעי, 11/11/2009 שעה 19:24)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א אבנרי מספק לך כל שבוע מצע נפלא
לטפס עליו
למה לך מדונות?
לא מצאתי את תגובת בענינו השבוע
התעייפת?
_new_ הוספת תגובהבמקום להשתטח על קיברה של אסתר המלכה
יענקלה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 6:36)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אפשר לסייע.שלחתי לך חבילת וייגרה
_new_ הוספת תגובההם גם מתחפשים לסופרמן או ספיידר מן
עמיש (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 8:58)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אנחנו יודעים להבדיל בין אגדות לבין מציאות
_new_ הוספת תגובה[•] בעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
יענקלה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 6:55)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עמיש , בגילך הגיע הזמן שתפנים.
שכולן ז...ת
אבל יש כאלה כמו בקיבוצים שעושות את זה מאחורי הרפת בחינם ומתוך אילוץ או הישרדות [•]...
ויש כאלה חכמות כמו אסתר שצ'יק צ'אק הופכות את המלך לסנג'ר שלהם.
_new_ הוספת תגובה[•] בעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
ע.צופיה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 7:14)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ומה עם כל הבתולות שמסתובבות עם האברכים בגני רמת-גן ותל-אביב?
כדאי, יענקלה, שתעשה שם סיבוב בשעות הלילה המוקדמות.
_new_ הוספת תגובה[•] בעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
יענקלה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 7:26)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין לי מה לעשות? איזה בתולה תסתכל עלי?
_new_ הוספת תגובהבעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
דוד סיון (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 7:54)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מכיר אחת שהסתכלה עליך לפני זמן מה.
_new_ הוספת תגובה[•] בעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
ע.צופיה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 7:57)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם היית תלמיד חכם וחרמן......
_new_ הוספת תגובהספור ששמעתי מאלמנה אחת ממוצא רומני
יענקלה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 9:29)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מעשה בזוג שנשבעו אחד לשניה שאם חס ושלום אחד מהם ימות, יבוא לנשאר עלי אדמות בחלום ויספר לו מה קורה בעולם הבא.
נפטר הבעל ראשונה והאלמה ביגונה נהגה לפקוד את בית הרב כדי לשאוב ממנו עצות.
בפגישה הראשונה טפח על כתפה.
בפגישה השניה העיז ואף ליטף את ידה
בפגישה השלישית נישק על לחיה
בפגישה הרביעית הציע לה לעשות יחד חיים שהרי אלמנה היא ומותרת- נעתרה לו ועשו חיים משוגעים.
באותו לילה הגיע בעלה לחלום ואמר לה- מה אני אגיד לך כאן מה זה משעמם.
_new_ הוספת תגובהספור ששמעתי מאלמנה אחת ממוצא רומני
ע.צופיה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 16:40)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לכן כולם מעדיפים ללכת לגהינום,שם הרי עושים חיים משוגעים.
סיפר אחד שחזר משם שביום ראשון כולם מהמרים בקזינו, מה זה מהמרים? כמו משוגעים,הרי הם בגהינום מה יהיה גרוע יותר.
ביום שני הם שותים, מה זה שותים? גרוזינים קטנים על ידם.וכן הלאה והלאה כל יום משהו אחר, נכון יש קצת זפת, אבל זה תוצרת ישראל וזה לא נורא כל כך, רימו את אלוהים באחוז הזפת והחברה חוגגים.
לכן אני מבין את הרב הזה, לעשות קצת חיים בעולם הזה ולחגוג בגהינום בעולם הבא.
_new_ הוספת תגובה[•] בעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
יענקלה (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 9:16)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כן, אבל זאת שאתה מכיר כבר לא היתה בתולה במיוחד.
_new_ הוספת תגובה[•] בעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
דוד סיון (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 9:30)
בתשובה ליענקלה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אינני מדבר על זאת אלא על אחרת...
_new_ הוספת תגובהבעיקר מרדכי שמכר את בת חסותו
(יום חמישי, 12/11/2009 שעה 13:45)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עיוור לא יודע שהוא עיוור
וחירש לא יודע שהוא חירש
וטיפש לא יודע שהוא טיפש
כל אלה חושבים שזהו מנהגו של העולם
לכן הם לא מבינים מהו ומיהו
מרדכי
הם חושבים -במקסימום היכולת שלהם
שהוא אולי רבין או פרס
או קצב
המום שלהם פוסל אותם
את זה מבין אפילו סיוון
שיהיו בריאים
ואז נדבר
_new_ הוספת תגובההפוסל, ספינר, במומו הפרטי פוסל!
דוד סיון (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 14:11)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הפקת מיונז היא מקסימום היכולת שלו...!
_new_ הוספת תגובההאין גבול לשטויות?
עמיש (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 14:20)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עוור לא יודע שהוא עוור?
חרש לא יודע שהוא חרש?

מאיפה שאבת את ההבלים הללו?
_new_ הוספת תגובההאין גבול לשטויות?
(יום חמישי, 12/11/2009 שעה 14:38)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה צודק בשאלתך
גם נכדתי בת החמש שאלה אותי - הכיצד?
ואז הסברתי לה:
בארץ העיוורים, עיוור לא יודע שהוא עיוור
ובארץ החירשים
חירש לא יודע שהוא חירש...

אם עדין אינך מבין
אפנה אותך לנכדתי
היא תסביר
_new_ הוספת תגובהזה שאתה משטה בנכדתך
עמיש (יום חמישי, 12/11/2009 שעה 16:42)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זו בעיה שלך.
אין ארץ עוורים
ואין ארץ חירשים.
_new_ הוספת תגובהזה שאתה משטה בנכדתך
(יום חמישי, 12/11/2009 שעה 17:42)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הנה
עמיש
סופסוף תפסת
טיפש לא יודע שהוא טיפש
וצבוע עלוב נפש
חושב שהוא
קרדינאל
שופט בעליון
או נאור
_new_ הוספת תגובהזה שאתה משטה בנכדתך
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (שבת, 14/11/2009 שעה 7:11)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ארץ של עיוורים היא משל בלבד . כך גם משל היא ארץ החרשים . אבל ארץ הטיפשים ? גדולה ועצומה . מחצית הישראלים אזרחים בה !
_new_ הוספת תגובהקבורה ותחית המתים
יוסף אליעז (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 16:58)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לספינר. אני מכבד מאד את מסורת ישראל, כולל הצִווִּי הדתי לעשות כל מאמץ סביר להביא מת יהודי לקבר ישראל [לא תמורת מחבלים רצחניים חיים, כפי שנעשה מול החיזבאללה].
אולם- קבורה לחוד, ופולחנים על הקברים לחוד. לא קראת אצלי מילה נגד הבאה לקבר ישראל. הגעתי לנושא בשל הענין המוזר של הבאת מרגל שריגל נגדנו, חי בחו''ל, עשה חייל בחו''ל ונרצח בחו''ל -לקבורה במדינה נגדה ריגל. הא ותו לא.
להסרת ספק- כל אדם, למעט אלו שמעדיפים דרך אחרת לטיפול בגופתם, כמו מנהגי השריפה בהודו או במערב, וביחוד אדם יהודי, שדתו מצווה על הבאתו לקבר ישראל, ראוי לקברו בצורה מכובדת. אך קבר אינו מקדש, וגם אינו מקום להילולות. סלח לי- אבל נדמה לי שבנושא זה איבדנו את הצפון...
אגב- מישהו מכיר את המושג היהודי ''זבחי מתים''?
_new_ הוספת תגובהקבורה ותחית המתים
(יום רביעי, 11/11/2009 שעה 18:48)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כולם מכבדים את המסורת, כולל האפיקורסים הגדולים
ושונאי ישראל
הם רק לא מכבדים את אלה שמכבדים ומקיימים את המסורת
וזה ההבדל הקטן.
באשר לזבחי מתים
אולי פסוק אחד יאיר את התמונה,
שנאמר, רשעים בחייהם נקראים מתים
כלומר שמדובר פה דוקא בחיים ולא במתים
מקווה שהרמז הזה מועיל לך.
_new_ הוספת תגובהקבורה ותחית המתים
(יום רביעי, 11/11/2009 שעה 19:05)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השתטחות על הקברים
היא בעיני מקבילה לביטוי
יצק מים על ידיו
שזה בראש ובראשונה ביטוי
לביטול עצמי כלפי מורינו ורבותינו
וזה בעצם סוד החיים שלנו
שהביאנו עד לפה.
שים לב שמאז הציונות החילונית
חדרה לעם ישראל
הכל מישמש או מיונז
אין שום דבר מכובד
או ''קדוש''

מלבד כסף, מניות,וקרקעות לספסור
בקיצור
נהפכנו למיונז
ורוקדים עם כוכבים
תלמיד חכם היה פעם
ה-מודל לחיקוי
בעם ישראל.
ואם אתה חושב שלא היתה
ביקורת לשמה, נוקבת וחודרנית
אכזרית עד טיפת האמת האחרונה
אני מציע לך לעיין ב-
ב''ב עג ב'
הצפרדע והאילן
בברכה
_new_ הוספת תגובהבטח בטח
עמיש (יום רביעי, 11/11/2009 שעה 19:14)
בתשובה לspinner013@gmail.com
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מאז שהציונות הצילה את עם ישראל והיהדות לא קרה שום דבר חוץ מהקמת מדינה, חוץ מקליטת עליה, חוץ מחינוך, חוץ מאוניברסיטאות, חוץ מהצלחה כלכלית, חוץ מצבא הגנה, חוץ ממדע, חוץ מכלום.

ממש לא קרה שום דבר, אותו השטעטל, אותה טפשות פרימיטיבית, הכל כמו שהיה פעם בימים הטובים לפני שאנשים הבינו שהדת מוליכה אותם לאבדון.
_new_ הוספת תגובהבטח בטח
(יום רביעי, 11/11/2009 שעה 19:31)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מצער, עמיש
זה לא היסטוריה
זו סתם היסטאריה

תנסה שוב
אחרי שתירגע קצת
בינתים
תנשום עמוק
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי