פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
הפגנת ענק נגד ארה''ב
המערכת (יום רביעי, 22/05/2002 שעה 1:58)


ביקורו של נשיא ארה''ב, ג'ורג' בוש, באירופה יפתח היום בתחנתו הראשונה בברלין, כשאת פניו מקדמות ההפגנות האנטי אמריקאיות הגדולות ביותר שהיו באירופה בכלל ובבירה הגרמנית בפרט למן מלחמת וויאטנאם.

למעלה ממאה אירגונים שונים חובקי יבשת אירופה קוראים להפגנת הענק נגדו ונגד מדיניות מימשלו, כשהדגש המרכזי מתרכז בנושאים הרס אפגניסטן במסגרת המלחמה בטרור, פרישתה של ארה''ב מהסכם קיוטו לצמצום הזיהום ולמען איכות הסביבה בעולם, וככל הנראה גם בשל תמיכתה הבלתי מסוייגת של ארה''ב בישראל.

לצד ארגוני מתנגדי גלובליזציה, אנארכיסטים, אוטונומים, ארגוני איכות הסביבה, ארגונים הומניטריים ואחרים, משתתפים בהפגנה זו גם נציגי השלטון בגרמניה בדמות נציגים ממפלגת הירוקים (Die Grünen), לצד מפלגות אופוזיציה כמפלגה הסוציאליסטית החדשה (PDS). בהפגנה ישתתפו כפי הנראה גם ארגונים פלסטינאים ומוסלמיים שונים.

משטרת ברלין נערכת בהערכות שיא של למעלה מעשרת אלפים שוטרים ואנשי משמר הגבול הגרמני כדי להתמודד עם ההתפרעויות הצפויות בסיומה של הפגנת ענק זו.

קישורים:
דווח רשת החדשות הגרמנית N-TV
דווח סוכנות הידיעות רויטר'ס
דווח עיתון ''הארץ'' בנדון


חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


ברית בלתי קדושה
אלכסנדר מאן (יום רביעי, 22/05/2002 שעה 9:11) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין זו רק ההפגנה הגדולה ביותר נגד מדיניות ארה''ב ומימשלו של בוש, אלא גם הבעת העמדה האנטי-אמריקאית הברורה ביותר מצד חוגים רבים ביבשת אירופה נגד שורה של נושאים שונים במדיניות החוץ והפנים האמריקאית.

מסתבר כי השנאה והעוינות לארה''ב יוצרת שותפות אד הוק בין גורמים שונים, אשר בימים כתיקונם אינם נוהגים לשתף פעולה ישירה; מסתבר כי נציגי המפלגה הלאומנית הגרמנית (NPD), לצד קבוצות ניאו-נאציות מסורתיות עומדים לקחת חלק בהפגנה זו.

הנקודה הישראלית בסיפור זה הינה ברורה למדי: כמעט כל הקבוצות שנמנו ברשימה החלקית והמצומצמת ברשימת החדשות, נוקטות בפעילות ביקורתית קשה וחד צדדית בלבד נגד ישראל במקרה הטוב, עד לעוינות מוחלטת ושליללתה הגורפת במקרה הרע. יש לשער שנושא ישראל יובא אף הוא כאייטם צדדי אך חשוב ביותר בהפגנת המונים זו.
_new_ הוספת תגובההאם יש בעיה? האם בידינו הפתרון?
יובל רבינוביץ (יום רביעי, 22/05/2002 שעה 16:30)
בתשובה לאלכסנדר מאן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האם מאמצת אירופה את נראטיב 'השטן הגדול והשטן הקטן' מבית מדרשו של חומייני המנוח?
נראה שבשנים הקרובות שוב יהיה מעניין להיות יהודי באירופה. יתכן שדווקא בישראל יהיה המקום הבטוח ביותר ליהודי העולם, ולא בפעם הראשונה.

בכל אופן, כנראה שהבית הלאומי לעם היהודי ימתין לאוכלוסייתו הפוטנציאלית כאן, למרות הרוחות הפוסט-ציוניות המנשבות בכל מקום.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי