פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
נקודת חן
יובל רבינוביץ (יום חמישי, 28/02/2002 שעה 22:03)


היכן הדרך היפה ביותר במדינת ישראל?

בכל פעם שאני נוסע בכביש מספר 31, בין צומת שוקת לצומת להבים שבנגב, אני חושב על כך. זוהי דרך מרהיבה. הנוף משתנה בחדות לאורך דרך שאורכה כ- 15 קילומטרים. מתחילים בנוף מדברי, ממשיכים לאורך יישובים בדואים עם בתים נמוכים בצבע אדמה, המשך הדרך חצוב בהר ואפשר לראות בדפנותיו את השכבות שנערמו בקליפת כדור הארץ במשך עידנים רבים. לאחר מכן עוברים ליד יער. יער אמיתי, ירוק עד, הוא יער להב. ירוק נרחב ונצחי שכזה הייתי מצפה למצוא בשווייץ. לא בישראל. בהמשך עוברים ליד להבים, יישוב קהילתי 'סטנדרטי', כלומר - יפה. ומסיימים בכביש מספר 40, שהוא כביש מהיר.

רוב האנשים המתגוררים במרכז נוסעים בדרך זו לראשונה ממערב למזרח, וסדר הנופים הוא הפוך מהנ''ל, כמובן.

מלה של אזהרה: בשעות הלילה אין טעם לחפש את כל הנ''ל. בלילה זוהי דרך מפותלת ומסוכנת. היא חשוכה ויש בה תנועה דו כיוונית. שומר נפשו ירחק.

המלצות למקומות נוספים יתקבלו בברכה.

חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


על דרכים ודרך ארץ
אלכסנדר מאן (יום חמישי, 28/02/2002 שעה 23:56) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הדרכים והנופים בישראל יפים ביותר, ודומה כי על כך מסכימים גם מבקרים שונים מחו''ל, אשר מגיעים למקום זה מסיבות מקצועיות גרידא.

הבעייה המרכזית הקיימת בדרכי וכבישי ישראל היא הטינופת הרבה המונחת בצידי הדרך. בעיניים אירופאיות נראה דבר זה כחילול קודש אמיתי, ולדעתי בצדק.
מדוע קיימים לאורך כבישי ישראל מצבורי אשפה שונים, מיטלטלין חלודים וזרוקים כגון מכונות כביסה, מקררים, צמיגים ישנים ועוד כהנה וכהנה?

מדוע מדשדשים ברוח אלפי שקיות ניילון מכוערות, צמודות ודבוקות לצמחים, עצים, חלוקי אבן ועוד?
מדוע מזדרות במקומות שונים גדרות תיל חלודות והרוסות עם רשת קרועה ומפוזרת לכל כוון, אשר אינן משרתות איש? מדוע בוחרים נהגי ישראל לרוקן את אשפת ריכבם ולרוקן שמנים שונים ומזיקים בצידי הדרך?
שאלות על גבי שאלות...

_______________________________________________

הדרך היפה ביותר בישראל לגביי, אשר גורמת לי להתרוממות הרוח ולהרגשה מיוחדת במינה היא הדרך בכביש 767, שמתפצל מכביש 65 בצומת כפר תבור וממשיך לאורך שדמות דבורה, יבניאל עד בואכה למושבה כינרת.

דרך זו עוברת במקומות מרהיבים ועוצרי נשימה על רקע אגם הכינרת ונוף תנ''כי מרשים. נסיעה איטית בכביש זה נותנת ומעבירה תחושת זמן אחרת, אשר מתחברת היטב למקורות יהודיים ונוצריים שונים. דרך זו יפה בכל עונות השנה, ובביקוריי האחרונים בישראל דאגתי תמיד שלא לוותר על מסלול יפהיפה זה.

אלכסנדר מאן
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי