פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
''מגן הדמוקרטיה'' והלשעברים
עגל הזהב / דוד סיון (שבת, 06/11/2004 שעה 19:22)


''מגן הדמוקרטיה'' והלשעברים

ד''ר דוד סיון
מני מזוז
היועץ המשפטי החדש, מני מזוז, החליט לעשות מעשה שיתכן ויהפוך לנקודת ציון בדברי ימי השלטון בישראל. לפי ההנחיות החדשות שלו:
''... ייאסר על השרים, סגני השרים והמנכ''לים לטפל באופן אישי בפניות של חברי מרכז המפלגה לקידום צרכים אישיים או עסקיים.''
נחמיה שטרסלר, מושחתים נתפסתם
הזעקה של ''נפגעי'' ההוראה יצאה לאוויר העולם עוד לפני שההוראה עמדה במבחן מעשי.

הנושא השני תפס את תשומת ליבי לפני כשבוע: סכומי העתק שאנחנו, עם ישראל, צריכים לשלם לאבטחת ראשי ממשלה לשעבר כאשר הם יוצאים למסעות עסקים בחו''ל. זה מנקר עניים ונראה מוזר, אבל זה מרגיז כאשר אותם אלו שמאשרים את תקציבי האבטחה לא מוכנים לאשר תקציבי סיעוד.


''מגן הדמוקרטיה'' ומשרתיו

ההחלטה של היועץ המשפטי בחר לעסוק בנושא שיתכן ולא מכוסה בצורה טובה על ידי החוק. המצב הוא כזה שבעלי עמדה מפלגתית (חברי מרכז...) יכולים לעשות לביתם בזכות מעשי תיווך ו''עזרה'' לחברים באמצעות השרים ובכירי משרדיהם. הכוונה היא כמובן להוריד את הלחץ מן השרים לערב שיקולים זרים בתהליך קבלת ההחלטות שלהם. זמן קצר לאחר הפירסום נשמעו זעקות רמות נגד היועץ.


עוזי כהןראשון הזועקים, כך נראה, היה לא אחר מאשר עוזי כהן שההנחיות כאילו התאימו למעשיו (פרשת וולפסון, פרשת מיזוג הרשויות המקומיות ועוד). ''מני מזוז פוגע בדמוקרטיה...'' הוא זעק (הדמוקרטיה של עוזי כהן). הוא גם הוסיף וטען שהיועץ גורם לאפליה משום שגם בתקופת מפא''י, לפני יותר מדור, נהגו כך והיועץ של אז לא אמר דבר. לא ממש חשוב שמפלגתו של עוזי כהן עלתה לשלטון גם בגלל הפנקס האדום וההבטחה לנקות את האורוות.

זה לא ממש מפתיע שהוא מתלונן בקול גדול. הרי הוא ומקורביו עומדים להפסיד מקור הכנסה, לא תקין, אבל שמן וקל. העגלים רוצים להמשיך לינוק למרות שזמן הגמילה הגיע וחלף מזמן (לפני שנות דור). מה שלא ברור מדוע השרים ובכירי המערכת הפוליטית מבקשים להמשיך ו''לסדר'' לעוזי וחבריו מקורות הכנסה על חשבון הציבור. הגדיל לעשות השר הבכיר אהוד אולמרט. הוא בחר להעלות את טענותיו של עוזי כהן על מכתב ששלח ליועץ (אולמרט למזוז: הנחיותיך פוגעות בציבור ישר ונאמן).


אהוד אולמרטזו לא הפעם הראשונה שאולמרט בוחר להתעמת עם היועץ המשפטי כאשר החלטותיו לא נראות לו או פוגעות באינטרס שלו. הפעם בין יתר טענותיו הוא מציין שהיועץ:
  1. פוגע קשה בתדמיתם של אנשים רבים מאד.
  2. ''לאורך השנים סייעתי .... ואמשיך לעשות כן ביושר...... גם אם 'רחמנא ליצלן'..'' מדובר בחברי ליכוד.
  3. הוא גם מודיע ליועץ שהוא סומך על שיקול דעתו ושל חבריו שלא לערב אינטרס זר.
  4. בכלל התופעה הזאת שמקורה בשלטון מפא''י כבר עברה מן העולם.
    בקיצור אהוד אולמרט מ – פ – ח – ד מעוזי כהן וחברי המרכז במיוחד שמועד הבחירות מתקרב. מה שמאד בולט בדברי השר היא הכוונה לצפצף על ההנחיות – לצפצף על הרצון שלנו במערכת שלטונית נקיה.


שלא נטעה אולמרט לא לבד וברור שאם היועץ רוצה שלהנחיות שלו יהיה תוקף הוא יצטרך לעמוד ערני על המשמר. הוא הרי שמע בכנס שדרות את יושב ראש הכנסת ראובן ריבלין אומר (אם מני מזוז מוטרד מהשחיתות השלטונית): ''האם בעיניכם ג'ובים למקורבים פוליטיים או מקרים של פרוטקציה פה ושם הם המקום שבו צריך למקד את כל האנרגיה הזו של מלחמה בשחיתות?'' זה אותו ריבלין שבתקופת כהונתו במשרד התקשורת בחר דוקא להתעמת פרוטקציונר.


הלשעברים

מדי פעם עולה בהקשר זה או אחר עניין עלותם לציבור של בכירי המערכת הפוליטית לשעבר. קודם הם נהנים מתנאי שכר ''מובחרים'' כדי שיוכלו להקדיש את מירב זמנם לשליחותם. בהנחה, די מפוקפקת לאור החלק הקודם, שהנימוק הוא אכן בעל משקל חיובי הרי שאין צורך להמשיך ולממן את חייהם לאחר שיצאו לפנסיה שגם היא מאד מיוחדת ביחס למה שעובד מדינה רגיל זכאי.


אהוד ברקבימים האחרונים עלתה שוב על הפרק שאלת אבטחתו של אהוד ברק שעושה לביתו (הרבה כסף) ברחבי העולם (אושרו עוד חצי מיליון). חברי ועדת הכספים מחו אבל אישרו. לאור עמדתי הרי ברור שלא היה צריך לאשר את תיקצוב אבטחתו בעיסוקיו הפרטיים. מעבר לכך, הרי הכנסותיו ותעסוקתו נובעות מהזכות שקיבל מעם ישראל לכהן במשרה הרמה – מעין תגמול על ההכשרה שאיפשרנו לו לעבור. מכאן שכבר השקענו בו מספיק ודי במיוחד שהיקף ההכנסות שלו מאפשר את מימון האבטחה בעת מסעות העסקים שלו.


יצחק שמירחבר הכנסת חיים כץ הגיש הצעת חוק שתגביל את ימי האבטחה שיקבלו הלשעברים. אבל אני מנחש שהחוק לא יגיע למעמד הקריאה השלישית או שיוציאו ממנו את עיקר ההגבלות. מה שיותר צורם שראש ממשלה לשעבר אחד מקבל סיוע רב למרות שהוא יכול ואילו לראש ממשלה לשעבר אחר, יצחק שמיר, לא רוצים לתת (הבקשה של שמיר).

מדוע אנחנו (באמצעות ועדת הכספים) מוכנים לממן אבטחה אבל לא צרכי סיעוד?
האם זה שיצחק שמיר יותר מבוגר (89) עושה את ההבדל?חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


אני הייתי מרחיב את ההנחייה
שין התימני (שבת, 06/11/2004 שעה 21:06) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

והייתי אוסר על כל אדם לפנות לנושא משרה ציבורית בעל פה ומחייב פנייה כזו בכתב בלבד.

בכתבה על נוחי דנקנר שפורסמה השבת ב''ידיעות אחרונות'' נאמר בריש גלי, שנוחי מקורב לנתניהו וכי אם ירצה לפגוש אותו - יקבל אותו נתניהו מיידית.

ברור שעם קשר כזה בין בעל הון ובין איש ציבור יש - וחייבת להיות - השפעה של בעל ההון על איש הציבור, השפעה שאינה נתונה ל''סתם'' אדם.

כדי לצמצם לפחות את השפעת בעל ההון חשוב מאד להטיל את האיסור הנ''ל ולהופכו לעבירה פלילית.

איסור כזה יהווה נדבך נוסף, חשוב מאד לדעתי, בעיקרון השקיפות, שהינו עיקרון חשוב ביותר המבטיח ביקורת על פעולות אנשי הציבור ומעודד מינהל תקין ושיוויוני.

אבל, במצבנו הנוכחי קשה לי מאד להאמין, שמישהו רציני יעז אפילו רק להציע איסור כזה, וחבל.
_new_ הוספת תגובהצריך לעגן בחוק את מינוי חברי המפלגה
אפריימק'ה (יום ראשון, 07/11/2004 שעה 6:48) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לתפקידי מפתח המדינה ובלבד שהם עומדים בקריטריונים המקצועיים לבצע את התפקיד. ככה נהוג גם באמריקה הגדולה, הדמוקרטית והטובה.

אינני יודע למה כל הממשלות כולם צריכות לעבות עם אותו סגל מקצועי בכיר שבד''כ לא מזדהה עם כל הממשלות המתפקדות, ומכאן שגם אינו עובד בקורדינציה עם המדיניות החוקית של הממשלה. מה הטעם לקבל החלטות בממשלה אם הן לא מבוצעות כרוחן ובמלואן ע''י משרדי הממשלה וגם אין גוף מבקר הבודק שההחלטות אכן בוצעו. ככה מתמוססים להן הרבה החלטות והמדיניות הממשלתית לא יוצאת לפועל, או שלא יוצאת לפועל במלואה וכרוחה.
_new_ הוספת תגובהאני חושב שאתה מגזים
דוד סיון (יום ראשון, 07/11/2004 שעה 14:52)
בתשובה לאפריימק'ה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

החלטות ממשלה מבוצעות על ידי עובדי הציבור ללא קשר לאיזה מפלגה הם שייכים. אם מדיניות ממשלתית לא יוצאת לפעול אז ברוב המקרים אין לזה קשר עם השקפת העולם של עובדי הציבור.

בכל מקרה, אם קיימים מקרים בודדים כאלו, הכשלת ביצוע החלטות ממשלה זו עילה מספקת לפיטורין ואולי גם העמדה לדין.
_new_ הוספת תגובהכמה הערות מעשיות
אליצור סגל (יום ראשון, 07/11/2004 שעה 16:13)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
השבוע תידון בודת שרים לעניני חקיקה הצעה של ח''כ גלדעד ארדן להוציא מנוסח החוק את הדרישה שלפעיל מפלגתי יהיו כישורים עודפים כדי להתמנות.
אני מניח שהצעד הבא יהיה ביטול ועדת רביבו.
לדעתי שני הצעדים הללו הם הכרחיים.
המצב הנוכחי הוא שהשרות הציבורי סגור בפני אנשי ימין ביחוד אם הם ליכודניקים. לעומת זאת יותר מפעם אחת מונו מנויים חסיר כישורים מהשמאל. הדוגמא הבוטה היא מלצרית חסרת כל הכשרה קודמת שמונתה לעמוד בראש פרויקט התיירות לשנת אלפיים הבג''ץ אישר אתמינויה מלצרית זו היא נכדתו של יצחק רבין וזה כישור האחד והיחיד ואין בלתו שהיה לה. כמובן אגב שהפרויקט נכשל.
השיטה שאותה צריך לאמץ היא שיטה אמריקאית טהורה היינו החלפת כל המנגנון הציבורי כולו כאשר השלטון מתחלף.
כמובן שבד בבד צריך לקצץ בו בשיעור ניכר סביבות חמישים אחוז.
אליצור
_new_ הוספת תגובההכוונות של אנשים בליכוד ברורות
דוד סיון (יום ראשון, 07/11/2004 שעה 17:49)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם הם היו טוענים שהם רוצים לנקות את השיטה הייתי אומר ניחא. אבל לצערי הניקיון הוא לא המטרה שלהם אלא להכשיר שרצים. הבעיה אינה אם השירות הציבורי פתוח ולמי אלא איך מונעים שהוא יאוייש באמצעים מושחתים על ידי מושחתים. לא משנה מאיזה מפלגה הם.

האמירה שלך ''שהשרות הציבורי סגור בפני אנשי ימין....'' לא נראית לי כתאור של מדוייק של המציאות - ואני קצת מכיר את המערכת מבפנים. לעומת זאת אני סורבתי לתפקיד בעזרת טענה שהמתנחלים לא יאהבו אותי בתפקיד (אם תתעקש מאד אולי אוכל להביא עדות של האדם שאמר זאת אז).

נדמה לי שאתה מגזים שבשיטה האמריקאית מחליפים את כל השירות הציבורי. עם החלפת השלטון מתחלפים כמה אלפי אנשים שיושבים בעמדות מפתח או בכירות. אין החלפה של כל המנגנון. בארץ קיימת שיטה אחרת אבל גם היא מאפשרת החלפת לא מעט אנשים (משרות אמון ועוד). אני חושב שהמספר היחסי הוא לא שונה מהנהוג בארה''ב.

הנקודה הכי חשובה בעיני היא שיוזמות החקיקה והטענות נובעות מרצון להפוך את השרות הציבורי לסידור עבודה. אבל תפקידו של השרות הציבורי הוא לשרת את העם לא את חברי המפלגה............
_new_ הוספת תגובההכוונות של אנשים בליכוד ברורות
אליצור סגל (יום ראשון, 07/11/2004 שעה 18:03)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
ענינית אתה צודק - הכונה המקורים שלהם היא להפוך את השרות הציבורי לסידור עבודה - כך לפחות זה נראה לי.
אבל, יש בזה אמת בסיסית - האנשים אינם רובוטים בעל השקפות עולם מסוימות אינו יכול לבצע לפחות לא באותה מסירות השקפת עולם הפוכה ולכן צריך להחליף את המנגנון כל פעם שמתחלפת ממשלה.
נסוף לכך שר צריך לשלם מחיר ציבורי ופוליטי אם מדיניותו נכשלה ולהפך לקבל דוינדנד פולטי אם הצליח לכן צריך לתת לו את הכלים לנהל מדיניות והכלי הבסיס ביותר שיוכל להקים את הצוות שלו - זה אלמנטרי. אי אפשר לדרוש ממנו אחריות בלי לתתלו את הכלים לביצוע.לכן צריך להחליף את כל השרות הציבורי כלומר בעצם את כל מי שהשרים רוצים להחליף כדי לנהל את המדיניות שלשמה בחרו בהם האזרחים.
אליצור
_new_ הוספת תגובהענינית העמדה שלך לא מוצאת חן בעיני
דוד סיון (יום ראשון, 07/11/2004 שעה 18:26)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

האמירות הללו ששרים לא יכולים לבצע את תפקידם בגלל שיש במערכת הציבורית אנשים עם השקפת עולם אחרת היא ממש לא רצינית. אני טוען שאין צורך להחליף מנגנון בכלל, אבל מוכן לקבל שיש חלק מה שנקרא ''משרות אמון'' שיתחלפו עם השר.

כל עוד עובד עושה את עבודתו אין שום סיבה להחליף אותו אלא אם מחפשים עובד יותר זול או רוצים לתת את העבודה לחבר. מי שרוצה לתת את העבודה דוקא לחבר כדאי לו לזכור גם לבדוק שהחבר אכן כשיר ויכול לעשות את העבודה. אם זה עסק פרטי כך אכן יהיה. אם החבר לא עומד בדרישות הוא לא ישאר הרבה זמן.

לעומת זאת המערכת הציבורית צריכה להתגבר ולהסתדר עם החבר. לא רק זה אלא שמוצאים תירוצים שאחרת שר לא יכול למלא את תפקידו. זה לא נכון, זה לא אלמנטרי ולא ציפורים.

מה שאתה מתאר לא יעמוד במבחן המציאות. אני לא מאמין שבישראל ישנה בעיה שהשקפת עולם מפריעה לבן אדם לעשות את תפקידו. אם יש בעיה כזו היא שולית ביותר (מבחינה כמותית) והיא בדרך כלל מוצאת את פתרונה.
_new_ הוספת תגובהענינית העמדה שלך לא מוצאת חן בעיני
אליצור סגל (יום ראשון, 07/11/2004 שעה 18:35)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
למה המערכת הציבורית צריכה להסתדר עם החבר? אם הוא אינו ממלא את תפקידו השר יחליף אותו אחרת השר עצמו יעוף. ואם השר לא יחליף אותו השר באמת יעוף ואז יבוא שר אחר שיעיף אותו.
בכל מקרה לא ועדת רביבו שהיא עצמה נגועה פוליטית תקבע האם עובד יכול למלא את תפקידו אלא השר הזקוק למי שיבצע משימה מסוימת.
השאלה האם זה יעמוד במבחן המציאות אינה ברור גם לי מה שכן ברור לי שהשיטה הנוחכית אינה ראויה ופועלת סלקטיבית.
אליצור
_new_ הוספת תגובהמה שאתה מציע הוא מקור לבעיה
דוד סיון (יום ראשון, 07/11/2004 שעה 20:40)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

החבר בדברי הוא המינוי הפוליטי שאתה מציע להטיל על המערכת הציבורית. אתה צריך לקרוא את הקטע כהמשך של הפיסרה הקודמת.

צר לי אני לא הייתי רוצה שהמערכת הציבורית תגיע למקומות שדבריך רומזים. אתה בהחלט דואג שעמדה פוליטית תקבע מי יהיו העובדים במערכת שצריכה לשרת את העם. דבריך נשמעים כאילו אתה רוצה להכשיר מינויים על זכויות פוליטיות. זה אסור שיקרה לנו.

אני לא בטוח איזה מנגנון צריך לטפל בזאת. אם ועדת רביבו נגועה בשיקולים זרים ועבודתה לא נעשית ברוח החוק אז צריך לתקן זאת. אבל כמו שאמרתי הבעיה עם עמדתך היא לא המנגנון אלא המטרה אליה אתה שואף - משהו כמו אם מפא''י שעפו לפני שנים עשו את זה צריך לאפשר זאת למי שבשלטון עכשיו. זוהי בדיוק הכוונה של מכתבו של אהוד אולמרט.

כמה עצוב. אתה מכיר כמוני בנזקי השחיתות והשיקולים הזרים אבל מחפש דרכים להכשיר את השרץ.
_new_ הוספת תגובהמה שאתה מציע הוא מקור לבעיה
אליצור סגל (יום ראשון, 07/11/2004 שעה 21:12)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
תראה, אילו ראיתי דרך פשוטה לתקן את הבעיה - למשל לעבור למחשוב מלא, הייתי תומך בה.

אבל בפועל אני לא רואה דרך אחרת. צריך לפעול בשני כיונים

האחד, לקצץ באופן דרסטי את המנהל הציבורי ואת השפעתו על חיי האזרחים
השני להכפיף אותו לשרים הממונים - ופרוש הדבר שכל שר יכול לבחור עם מי הוא רוצה לעבוד. הציבור צריך לבוא חשבון עם שר שמשרדו אינו פועל כיאות.
באשר לרשות השידור זה גוף שלא צריך להיות קיים צריך להביא למצב שכל מי שמשל אגרה למדינה מקבל תדר ומשדר מה שהוא רוצה ואם יש לו הכנסות עליו גם לשלם מסים. כפי שאתה יודע כבר ממאמרים קודמים אינני חושב שהשמאל אשם בכך שלא זה המצב בזה הימין דוקא אשם.
באשר לועדת רביבו היא הדוגמא הגרועה ביותר לצביעות מחוצפת המתובלת ומטובלת בצדקנות את הועדה הזו צריך לבטל ויפה שעה אחת קודם.
אליצור
_new_ הוספת תגובההמנהל הציבורי כפוף לשרים
דוד סיון (יום שני, 08/11/2004 שעה 8:40)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אתה צודק שצריך לצמצם את השרות הציבורי אבל זה נכון בלי שום קשר לקיום מדיניות של השרים. זה נכון בגלל הפעולה ההפוכה של ''היד הנעלמה''.

כבר כתבתי שאני מכיר את השרות הציבורי מבפנים בכמה תחומים. אני גם יודע שברוב המקרים של חילופי שר, אין בעיות של יכולת ליישם מדיניות שנובעות מהיות עובדי הציבור מהשקפת עולם אחרת. אני גם יודע שיש לשרים בעיות עם מגבלות החוק וטוב שכך.

זה לא עובדי הציבור.
_new_ הוספת תגובההמנהל הציבורי כפוף לשרים
אליצור סגל (יום שני, 08/11/2004 שעה 13:15)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
יכול להיות שאתה צודק - אני כתבתי מנקודת המבט שלי ואולי היא טעונה בדיקה.
בכל אופן אביא דוגמאות שאינן קשורות לענין אבל נותנות אור מסוים על הנושא.
האחד זבולון אורלב המכריז בכל הזדמנות שהוא יושב בממשל כדי להכישל את ההתנתקות - לדעתי זה נוגד מנהל תקין שהוא פעול בניגוד למדיניות הממשלה. וטוב עשה שרון שפיטר שרים שהצביעו נגד בכנסת כיון שאי אפשר לרקוד על שתי חתונות.
שנית מנכ''ל משרד השיכון שמונה על ידי אפי איתם שהתפטר כאשר נכנסה ציפי לבני בטענה שאינו מוכן לעבוד עם תוכנית ההתנתקות וזאת למרות שנתבקש להשאר ונאמר לו שיוכל לפעול כהבנתו כלומר יוכל כמנכ''ל לפעול נגד מדיניות האמורה להיות רשמית.
מי שמבצע מדיניות מסומית זכותו לפעול עם אנשים המזדהים עם המדיניות הזו.
אבל כמובן8 שגם אני מודע היטב לכך שיש כאן גם מקורבים וכד'
אליצור
_new_ הוספת תגובהמספר הערות
דוד סיון (יום שני, 08/11/2004 שעה 15:35)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. זבולון אורלב הוא פוליטיקאי ולא עובד ציבור רגיל ולכן
לא ממש שייך לדיון שלנו.
2. ברמת מנכ''ל ברוב המקרים (בעיקר אם מדובר במשרד מדיני)
המנכ''ל הולך עם השר.
3. מנכ''ל של משרד ממשלתי שפועל בניגוד למצפונו עדין יכול
לעשות את תפקידו כראוי (כפי שהוגדר בחוק). אם היה נשאר לא היה מתאפשר לו לפעול נגד המדיניות של השר אבל בין זה
לבין מצפונו יש עדין מה לעשות.

4. ברמת מנכ''ל וכמה מהעמדות הבכירות אין ספק שבסופו של דבר הם יצטרכו ללכת בעקבות השר שהביאם. אבל עובדי ציבור רגילים חייבים לבצע את מדיניות השר (הרי אסור להם להציג עמדה פוליטית)........
_new_ הוספת תגובהבורותך זועקת לשמיים
רמי נוידרפר (יום שלישי, 09/11/2004 שעה 1:10)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

זבולון אורלב הוא שר - לא עובד ציבור
מנכ''ל נחשב ל''משרת אמון'' שמותר ואף רצוי למנות אליה מקורבים לשר ותומכים בהשקפת עולמו
_new_ הוספת תגובהויתר הפקידים הקטנים
אינסוף לחותם (יום שלישי, 09/11/2004 שעה 8:08)
בתשובה לרמי נוידרפר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הם משרתים ב''משרת לא אמון''?

אם כן צריכים להחליף גם אותם.
_new_ הוספת תגובהבורותך זועקת לשמיים
אליצור סגל (יום שלישי, 09/11/2004 שעה 8:39)
בתשובה לרמי נוידרפר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
לא קראת את מה שכתבתי - כתבתי שזה לא נוגע לענין אבל מאיר את הנושא מצד נוסף.
כמו תמיד, אתה לא קורא על מה מדובר אבל מחשיב את עצמך לנאור שכל מי שחושב וכל שכן שאומר אחרת ממנו הוא בור.
כך אתה תמיד - בכל נושא, בכל ענין, בכל זמן.
אליצור
_new_ הוספת תגובהבורותו זועקת לשמיים
אינסוף לחותם (יום שלישי, 09/11/2004 שעה 10:17)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כנוח להם הם מתעלמים מהמסרים החדים שלנו.
_new_ הוספת תגובהשקרים וכזבים
רמי נוידרפר (יום ראשון, 07/11/2004 שעה 19:06)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הטענה שלאחר 27 שנות שלטון ''סגור השירות הציבורי בפני אנשי ימין'' היא כזב גלוי וידוע.
רוב השרות הציבורי מאויש על ידי אנשי ימין.
משרדים רבים כגון הדתות והפנים מאוישים על ידי אנשי ש''ס ומפד''ל עד היום ברובם הגדול.
השערוריות של מינויים פוליטיים שחשף מבקר המדינה אינן אלא קצה הקרחון.

השיטה הקיימת לכאורה בארה''ב לטענת סגל אינה קיימת בשום מקום. אין שום סיבה שפקידים מקצועיים במשרד התקשורת, הבריאות , החקלאות, או האוצר ימונו משיקולים פוליטיים.

גם בארצות הברית השכבה שמוחלפת על ידי ממשל חדש היא דקה ביותר והיא מקבילה לנושאי ''משרות אמון'' בארץ

שר יכול לממש את מדיניותו גם ללא מינויים פוליטיים - קחו לדוגמה את השר נתניהו ( שאני מסתייג ממדיניותו באופן נחרץ) שמצטיין בכך שכל מינוייו באוצר הם מקצועיים בלבד - אנשים חרוצים מסורים ומוכשרים המתמנים לתפקידם בגלל כיוריהם ולא בגלל שהדוד של אשתם הוא חבר מרכז הליכוד מגדרה.

עובדי האוצר , למרות שאני מניח שחלקם הגדול אינם מצביע ימין , עושים את מלאכתם במסירות ובכישרון.

מינויים פוליטיים הם מפתח לעובדים עצלים , מושחתים , שכל דאגתם תהיה לעשות מה שיותר לכיסם עד שהשר הממונה יוחלף.

ועל הנימוק הפסול ''שגם הסמולנים עשו מינויים פוליטיים'' חבל בכלל להשחית מילים.

ובכךך - הרי בעיני סגל שרון וחבורתו אינם אלא ''סמולנים'' פסולים, אזי מדוע הוא אץ לאפשר להם למנות את תומכיהם למשרות ממשלתיות?
_new_ הוספת תגובהשקרים וכזבים
אליצור סגל (יום ראשון, 07/11/2004 שעה 19:42)
בתשובה לרמי נוידרפר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
לדעתך צריך לאסור על הימין להשתתף בכלל בפוליטיקה כך שאני לא מופתע מדבריך - הם המשך של הרעיון הזה.
וחוץ מזה סגנון שלך מדבר בעד עצמו וגם הוא מתאים לך ולאישיותך.
בעבר הייתי נוטה להשיב לך כפי שראוי להשיב לכל רודן קומניסטי פשיסטי מצוי אבל היום אני חושב שחבל על הזמן. סגנונך ודעותיך מדברים בעד עצמם.
אליצור
_new_ הוספת תגובהתשובה לא ענינית לטיעוני שקשה להפריכם
רמי נוידרפר (יום ראשון, 07/11/2004 שעה 19:55)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שלא היתה בהם מילה כנגד ה''ימין''.

ובאשר לטענתך על היותי ''רודן קומוניסטי פשיסטי מצוי'' - אין לי אלא לגחך.
_new_ הוספת תגובהיצחק שמיר - שערוריה ופגיעה בפרטיות
רמי נוידרפר (יום ראשון, 07/11/2004 שעה 19:13) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

יצחק שמיר ( שתיעבתי את מדיניותו ) היה ועודנו אדם ישר וחרוץ , אדם שכל חייו עשה רק למען המדינה, מעולם לא ניצל את כשריו לעשיית רווחים מפוקפקים, מעולם לא הפגין את היהירות המתנשאת וקשרי ההון לשלטון שאותם ניצלו כל הבאים אחריו - רבין פרס ברק נתניהו ושרון.

יצחק שמיר, מבחינת בצניעות וניושרה היה אחרון הענקים ( דריהר כבר יעשה ממני מטעמים - בתיאבון )

הוא חי כל חייו בצניעות , הסתפק במועט, וחינך את ילדיו ובני משפחתו לנתינה לזולת ולפעילות למען המדינה .

באחרית ימיו חולה יצחק שמיר ונזקק לטיםול סיעודי. טיפול כזה עולה עשרות אלפי שקלים לחודש וכנראה שהוא מתקשה לעמוד בו.

בני משפחתו פנו לסיוע המדינה, לפנים מורת הדין. ללא קשר לשאלה אם צריך לעזור לו ( ןאני חושב שצריך) הרי פרסום העניין היה מעשה שפל ומגונה ופגיעה ללא לצורך באדם ישר ברגעים הקשים ביותק שלו.

מי שאחראי לזה ראוי לקריאות בוז
_new_ הוספת תגובהמספיק להתממות
אלי (יום שלישי, 09/11/2004 שעה 20:12) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מה שמפא''י עושה 56 שנים מותר גם לימין לעשות.אין שום סיבה שכל מוקדי הכוח במדינה יאויישו ע''י אשכנזים סמולנים.
אנחנו לא בדרום אפריקה,למגינת ליבם של האשכנזים הסמולנים.
_new_ הוספת תגובהמפא''י כבר לא קיימת שנות דור
דוד סיון (יום שלישי, 09/11/2004 שעה 20:43)
בתשובה לאלי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

מפא''י היא לא סיבה לכתיבת שטויות של תמיכה בשחיתות.
אם אתה רוצה להיות גנב ו-או מושחת אתה לא צריך גנבים אחרים.

אני נגד המושחתים גם אם הם באים מהלא אשכנזים - גם זה לא עושה אותם לגיטימיים.
_new_ הוספת תגובהלדעתי זו אינה שחיתות
אליצור סגל (יום שלישי, 09/11/2004 שעה 22:19)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לק''י
לדעתי זו אינה שחיתות. זכותו של שר למנות את מי שהוא מעונין לעבוד איתו. מה גם שהשר משלם בראשו את המחיר אם המדיניות נכשלת.
ממילא מפא''י נהגה נכון. ולא היתה שם שום שחיתות.
הצביעות מתחילה מכך שמה שנכון למפא''י נכון גם לליכוד. אבל על הליכוד מנסים לאסור את מה שמובן מאליו כאשר מדובר באחרים.
אליצור
_new_ הוספת תגובהאני חושב שהתגובה של אלי
דוד סיון (יום שלישי, 09/11/2004 שעה 23:16)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עסקה בלגיטימציה לשחיתות. אני נגד.
הוא עסק בגזענות (מה שאסור או מותר
לאשכנזים סמולנים''...). אני נגד

אתה יכול לחשוב באופן חופשי על מה ואיך שאתה רוצה.
רק כדאי לך גם לזכור שזה אחד הגורמים שהעיף את מפא''י
לאבדון. ובכל מקרה גורם שמאד מזיק להתפתחות החברתית,
פוליטית, כלכלית ולכן אני נגד אם מימין או משמאל.

התנהלות כזאת יוצרת תוצאות ההיפך מהכוונה של היזם
במדיניות הציבורית (החופש לבחור, עמ' 33).

אני חושש שלך ולרבים בימין, וגם בשמאל, העיקרון הזה
לא מספיק ברור. אבל שיהיה.....
_new_ הוספת תגובההאשכנזים הסמולנים הרסו את המדינה
אינסוף לחותם (יום רביעי, 10/11/2004 שעה 6:45)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אבל משאירים אליטה צרה השומרת על ההון הציבורי אצלה בכיס. ככה רק הם מחזיקים בבנקים, בחברת החשמל ובכל המקומות בהם עושים כסף קל על חשבוננו.
היום מי ששולט במדינה זה אותם סמולנים לבנים אבל הפעם בשם הליכוד המזוייף. שום דבר לא השתנה. אתם תמיד לא תתנו למזרחיים את המגיע להם ולא תתנו להם להתקדם בתפקידים הציבוריים כי אתם רוצים לשמור על השמנת לעצמכם.
_new_ הוספת תגובההאשכנזים הסמולנים הרסו את המדינה
יובל רבינוביץ (יום רביעי, 10/11/2004 שעה 9:22)
בתשובה לאינסוף לחותם
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא נכון. לא לעצמנו, אלא לעצמי. המדינה עובדת עבורי ומעבירה לי את כל הכסף.
_new_ הוספת תגובהאליצור, הנה דוגמה שכביכול תומכת בעמדתך
דוד סיון (יום רביעי, 10/11/2004 שעה 18:25)
בתשובה לאליצור סגל
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

השר פורז החליף את הרצל גדז' המנכ''ל של מינהל האוכלוסין כי לא ביצע את מדיניותו. בחר פורז באדם אחר שגם הוא לא מקיים את מדיניותו: ''שר הפנים פורז יזם רפורמות במדיניות ההגירה - פקידיו לא ממהרים ליישמן'' (http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...). אבל מצד שני בדרך כלל עובדי משרדי הממשלה מקיימים את הוראות השר.
_new_ הוספת תגובה
חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי