פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
כעשרים יום לבחירות – טור בתר-פורימי
יוסף אליעז (יום שני, 01/03/2021 שעה 8:00)


כעשרים יום לבחירות – טור בתר-פורימי

יוסף אליעזהבחירות בפתח, כל העם במתח ואתה תָּמֵהַּ מי בצמרת משתעשע מי עוד מתחפש ומי כבר לא מחפש הבה נהיה רֵיאָלִים בכיסאות המוזיקליים.

חמישה ראשי ממשלה בפוטנציאל מצפים שהעם יכיר בגדולתם: יאיר לפיד מ'יש עתיד'; נפתלי בנט מ'ימינה'; גדעון סער מ'תקוה חדשה'; בני גנץ מ'כחול לבן' וגם אביגדור ליברמן מ'ישראל שלנו'. דא עקא שאיש מהם אינו מסוגל להתגבר על האגו שלו עצמו ולאחד את רשימתו עם רשימה שערכיה קרובים לערכיו והפיצול ביניהם עלול להיות בעוכריהם וגם בעוכרינו. כך עלול נתניהו, ששבענו ממנו, להישאר בשלטון.

ברחובות עוד מתגלגלים שרידי הפרסומות של ראשי ממשלה פוטנציאלים שכבר הסירו מועמדותם: בוז'י הרצוג, רון חולדאי; עמיר פרץ; בוגי יעלון וגם בסתר אהוד ברק, שלפתע נעלם ונאלם.
לירון זֵלִיכָה מטרה יותר מצומצמת: לשמש כשר אוצר; למירב מיכאלי מ'העבודה'– להיות ראש האופוזיציה; להורוביץ מ'מרצ '– להיבחר בכלל לכנסת.

ישראל נקטה בימים טובים יותר בעמימות. הן בעניין הכור בדימונה והן לגבי פעולות צבאיות ופוליטיות עלומות כיום ביבי מעלים מהציבור ומעמיתיו בממשלה את מהלכיו ואת מעשיו, כך היה בענין הזמנת הצוללות וספינות השטח, כך היה בעניני המטוסים 35-F לאמירויות וכך בהזמנת וחלוקת החיסונים.
מי שלמדו את תורת העמימות הם נפתלי בנט ואיילת שקד אשר מעלימים מציבור הבוחרים את כוונותיהם: האם יצטרפו שוב לנתניהו עליו המליצו בכל הבחירות הקודמות או שיחברו הפעם לגדעון סער או ליאיר לפיד. [רשימה שמסתירה לאן פניה אינה ראויה לאמון הבוחר].

האינפלציה במועמדים הכתה בנו: 39 רשימות, רובן קיקיוניות שעצם הגשתן ורישומן הוא מטרד גרידא. זה היה נחמד עד פורים ו'פורים שׁוּשָׁן', שיש רשימות כמו 'הפיראטים' ודומותיה – אולם מחר כבר יום חול ובאה העת לארוז את התחפושות לפורים הבא או לבחירות הבאות, [מה שיבוא קודם]...

כבר הצעתי בבחירות הקודמות, ואני שב ומציע, לבחור בשתי מעטפות: אחת לכנסת הקרובה ואחת לזו שתיבחר בבחירות החמישיות ששוב נחבאות אחר כתלנו ואולי כבר נראות בפתח. אפשר כך לחסוך ''סיבוב'' בחירות מיותר נוסף.

אתה מסתכל על הממשלה ''הפריטטית'' הנכה שכאילו שולטת כיום. היא נראתה כמרבה רגליים (72 רגליים ל-‏36 שרים). מרוב רגליים היא התקשתה לצעוד ושריה התמחו ב''לשים רגליים'' זה לזה וזו לזה. ביבי וגנץ נטלו שוב ושוב על עצמם מספר תיקים מיניסטריונים לכל אחד מהם כאשר חלק מהשרים נטש את הממשלה הכושלת כמו מספינה טובעת.

נתניהו הטרוד באישומיו שוקל ראשית לכל דבר את שיקוליו האישיים ושיקולי טובת משפחתו, בשאר הזמן הוא עוסק כמעט בלעדית בתעמולת בחירות. בכישרונו הידוע הוא מרבה בראיונות והופך כל ראיון לתעמולת בחירות גסה.
יום אחד הוא מכריז על סיפוח ולמחרת על מדינה פלסטינית. אצלו הכל דיבורים.
תשאל מדוע ביבי לבדו נושא בעול מסע הבחירות של הליכוד? כי הוא הבין שאותם ברנשים עלובים שמינה לשרים בממשלה אינם מתאימים לכלום, כלשונו באישומיו: ''אין כלום כי לא היה כלום''. הוא מבין שאם יֵחָשְׂפוּ לציבור בתקופה זו הם יפגעו בסיכויי הליכוד לזכות שוב בבחירות, אך עליבותם אינה מונעת מהם, לדעת ביבי , לשמש כְּשָׂרִים בממשלה! אבוי לנו!

הרשימות שהוגשו לוועדת הבחירות אינן מבשרות שיפור ברמת חברי-הכנסת או השרים העתידיים, אלא אם כן המפלגות החדשות, כמו אלו של סער וזליכה או המתחדשות, כמו זו של 'העבודה' בראשות מיכאלי תָּבֵאנָה מועמדים ראויים יותר מאלו שכבר הכרנו.
הבעיה היא שבליכוד, פרט לצירוף מועמד ערבי או ''משוריינת של ביבי'' אין חדש. כך גם ב'יש עתיד' שעד עתה לא ערכה בחירות פנימיות, או במפלגות החרדיות בהן אותם עסקנים עבשים מאיישים שוב ושוב את הרשימות. אין כמעט מועמדים חדשים ראויים יותר.

ביבי ושר אוצרו כץ ממשיכים לִזְרוֹת כספים לכל רוח. באופן מקרי, כמובן, הוחלט בדיוק שלושה שבועות לפני הבחירות לשלם פיצויים לעולי תימן שילדיהם נעלמו...
עתה ''נדיבותו'' של ביבי עלתה על גדותיה והוא מחלק חיסונים שהמדינה קנתה לרשות הפלסטינית על מנת שתשפיע בכוון מסוים מאד על ערביי ישראל ''להצביע נכון'', וזה בנוסף לגשם הנדבות הכספי שביבי המטיר עליהם בחודשיים האחרונים. ביבי גם הועיד בסודי סודות משלוח חיסונים למדינות ידידותיות כמו גואטמלה, שאשת ראש ממשלתה היא ידידה קרובה של ''הגברת'', שאף יצאה לשם לא מכבר לביקור על חשבון הציבור שהוצג כביקור ממלכתי לאותה מדינה רחוקה, אף שהגברת אינה עובדת ציבור אלא רק מתפרנסת ממנו. עתה לא רק הברון רוטשילד או השר משה מוֹנְטִיפְיוֹרִי בלבד יחזיקו בתואר ''הנדיב הידוע'', הנה בבלפור קם להם מתחרה.

אכן הבאנו (או גנבנו) בזמנו מצרפת כמה וכמה דברים טובים, ואין הכוונה לעקרונות החופש והשוויון של המהפכה הצרפתית. קבלנו טנקים קלים מסוג a.m.x 13 כור לדימונה, מטוסי מיראז', ''גנבנו'' את הספינות מִשֶּׁרְבּוּרְג ותוכניות לפיהן בנינו מטוסי כפיר. עתה מבקשים חסידיו של ביבי לְיַבֵּא את ''החוק הצרפתי'' המעניק חסינות לעומד בראש המדינה למשך כהונתו. הם מתעלמים מכך שהנשיאות בצרפת מוגבלת לשתי קדנציות, בעוד שכאן ביבי שולט מכבר עשור ברציפות. יש בצרפת דברים טובים בהרבה, למשל: בשמים טובי ריח ויין או שמפניה מעולים, וגם- אבוי- כורים גרעיניים כמו אלו שסיפקה לעיראק של סדאם ואולי גם לאסד בסוריה. מוטב שתשאירו עתה את טוּב צרפת לצרפתים .

כנראה גם ברשות הַשְּׁנִיָּה (שניה לְמָה? אולי לרשות הפלסטינית?) נואשו מהקורה כאן ועתה והם מעלים פרשות ישנות. בצד פרשיות צבאיות מהעבר עתה מככבת שורת ''''פרומואים'' וכתבות על אריק שרון ז''ל. האיש שהמתנחלים ביהודה ושומרון חשבו להוסיף לשם משפחתו שתי אותיות ולהפוך את שמו מ''שרון'' ל''שומרון'', אך אבוי, הוא הפך מ''בולדוזר'', מחפר של בניה, לְ''שׁוּפֶלְדּוֹזֶר'', יָעֶה מכני לפינוי הריסות, ואסף את שברי בתי המפונים בכוח ובתי הכנסת שֶׁהָרַס בגוש קטיף ובצפון השומרון. (בכלל, בלשון הפוליטיקה של המתנחלים יש חולשה לְצָמָ''ה – ציוד מכני כבד. כבר היה שם מי שגייס טרקטור קָטֶרְפִילֶר 9-D בכדי לעלות בו על בית המשפט העליון...).

ועוד מספר מילים לחרדים. לא רק שהמתפרעים שביניכם מפיצים את מחלת הקורונה לילדיכם, לחבריכם ולשכניכם, בעיקר אלו שגם נמנעים מהחיסון, אלא שבהתפרעויותיכם אתם גורמים לחילול שבת עצום של השוטרים שהם יהודים כמוכם, שנאלצים כל ערב שבת וחג להערך להתפרעויותיכם, ולחלל שבת וחג בגללכם. אתם גם שוכחים שכל אדם, גם שוטר, נברא בצלם, ואתם פוגעים בהם, העוסקים בשמירה עליכם. באבנים ובקבוקים תוך שאתם מחללים בעצמכם את השבתות. לא זאת מצוות שמירת השבת בה נצטווינו.
בה בעת מתפרעיכם משחיתים רכוש, מבעירים פחי אשפה ואף אוטובוסים, בניגוד לאיסור ''בל תשחית'' וגורמים לביזיון התורה ובזיון שָׁמַיִם בפרהסיה.
החשבתם מי הוא אותו יצור עלוב נפש שמאמין שאלוהיו האדיר זקוק שאותו מתפרע יגן עליו ועל תורתו? היכן תורתכם -תורתנו ש''דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום''?

ולסיכום במוצאי החג הנה הקריאה לכל העם: ''הסירו תחפושותיכם ושובו להיות בני-אדם''. אמן.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי