פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
F-35 לאיחוד האמירויות
יוסף אליעז (יום ראשון, 23/08/2020 שעה 9:00)


F-35 לאיחוד האמירויות

יוסף אליעזרבות נכתב על ההסכם החדש בין איחוד האמירויות לבין ישראל. בצד השבחים שהורעפו על בנימין נתניהו נמתחה ביקורת על ההסכמה (המוכחשת על ידי נתניהו) להימנע מסיפוחי שטחים, למגינת לבם של המתנחלים שהולכו על-ידו שולל מבחירות לבחירות. כך היה מאז ומעולם למאמינים במשיחי השקר, ואם נתניהו אינו משיח הרי באמנות השקר אין לו מתחרים.

אלא שגם המתלהבים מההסכם קבלו מקלחת קרה (כמו מ''מכתזית'' לפיזור הפגנות בהפגנות מול מצודת בלפור), כאשר הובהר להם כי במחשכים ניתן אור ירוק, ככל שטראמפ זקוק לאור כזה מנתניהו כשהוא, טראמפ, ערב בחירות ונלחם באבטלה (ופחות בקורונה) ופועל להרחבת היצור והיצוא, ולמכור אותם מטוסים מתקדמים לאיחוד האמירויות בכסף מלא.

המתנגדים לעסקת המטוסים של ארה''ב טוענים בצדק כי מכר מטוסים כאלו לאמירויות תהווה ראשיתו של ''מדרון חלקלק'' ותצדיק דרישה של מדינות ערביות אחרות לקבל אותם מטוסים ולהצטייד בהם, ובכך תופר העליונות הצבאית, והעיקר האווירית של ישראל.

כאמור נתניהו הכחיש מתן אור ירוק כזה, אך הן לא מכבר גם הכחיש את מתן הסכמתו בשם ישראל, ומבלי להיוועץ באיש, לרבות שר הבטחון, הרמטכ''ל ומפקד חיל הים, לאספקת צוללות מתקדמות למצרים, עד שהקנצלרית מרקל אישית חשפה את השקרים של נתניהו.

כואב הלב שאדם כה מוכשר הינו שקרן ולא אמין, והוא מצטיין בשקריו אפילו בין הפוליטיקאים הקטנוניים לסוגיהם. קמצנותו, רדיפתו האינסופית אחרי כסף, כבוד וכח מעבירה אותו על דעתו. בתוך כל פעולה של נתניהו מתגלה ''ביבי'', מין ד''ר ג'קיל ומיסטר הייד. ניתוח פסיכולוגי או פסיכיאטרי, והפעם לא ע''י פסיכולוגית ילדים ביתית, היה מועיל מאד לו ולכל עם ישראל.

אולם הבה נחזור לאותה עסקת מטוסי 35-f למדינות המפרץ. אמנם אין חשש, בטווח הנראה לעיין, שמטוסים של האמירויות יתמודדו עם טייסינו אולם הסכנה הנוספת, מעבר לרחבת התפוצה של מטוסים אלו, היא שהמטוסים יפלו בידי משטר עויין. כבר היו דברים מעולם. אזכיר רק אי-אלו מהם: באביב יחסינו עם אירן סיפקה ארה''ב לארצו של השאח הפרסי את מיטב כלי-הנשק, גם ישראל מכרה לא מעט נשק ואמצעים צבאיים לאירן. והנה תוך יממות מספר נפל שלטון השאח ועל אירן השתלט חומייני וכל מאגרי הנשק, והמטוסים המתקדמים, נפלו בחיקו כביצים עזובות. כך קרה גם במצריים כאשר האחים המוסלמים השתלטו על השלטון, ושוב כל הנשק האמריקאי המשוכלל שסיפקה ארה''ב נפלה בידיהם. בדרך נס לא התמשך שלטונם עד שהגנרל א-סיסי תפס את השלטון.

אנו רואים שהמועמדת הטבעית לקבל מטוסים כאלו מיד אחרי איחוד האמירויות, אם לא קודם, היא סעודיה. גם ממלכה עשירה זו ספגה לא מעט זעזועים פנימיים בתוך המשפחה הענפה של המלוכה, מצד התארגנויות פנימיות שהממלכה הצליחה בינתיים להתמודד עמן, אולם חולשתה ידועה, ראינו זאת בהתקפה הפראית אך המדויקת של אירן, משטחי הכותים בתימן, על מתקני הנפט הסעודיים שלא היו מוגנים וסעודיה לא הגיבה צבאית על תקיפה חמורה זו. וכמו בהתנפלות צְבוֹעִים היא עלולה להיטרף ולהאכל בעודה חיה . גם במפרץ יש כרגע שקט אך יש רמזים לסערה. ככל הידוע בבחריין יש רוב שיעי, שכבר התקומם והשליט הסוני של בחריין נזקק לעזרת כוח מבחוץ כדי להשתלט על המרד.

ארה''ב אינה מקפידה די על סודותיה ועל יסודות עוצמתה. הנה כך גנבה פקיסטן את סודות האטום מארה''ב ובעזרתה האדיבה הצטיידו גם צפון קוריאה בנשק גרעיני וכך גם פעלה הודו להשגת נשק זה. ורק בדרך נס יצא קדאפי הלובי מהמרוץ, אך עיראק וסוריה כבר היו בדרך להצטייד בנשק נורא זה.

הצטיידות מדינות נוספות, ובעיקר במזרח התיכון, בכלי נשק מתקדמים גורעת ותגרע מההרתעה הישראלית, שגם כך לא נותר ממנה הרבה, כאשר מדינתנו מתקשה להתמודד עם ארגוני טרור רצחניים כמו חיזבאללה וחמאס, וכאשר צה''ל ויתר על עקרונות ההתקפה והעברת הלחימה לשטח האויב ובמקום זאת נוקט במגננה (גם בלתי מספקת), בהפצצת מתקנים ריקים של האויב ובקניית שקט יחסי וזמני בשוחד כספי נסיכות קטר, ולא רק בכסף זה.

''כיפת ברזל'' אינה פתרון צבאי וכלכלי לבעיות הרקטות ובלוני המטענים. בעיקר לא תועיל מול מטחים של עשרות רקטות בעת ובעונה אחת. לא ברור מדוע כתב''ם חמוש אינו מסייר בשמי הרצועה ומגיב מיד, באש חיה, לנקודה ממנה נשלחו הטיל או בלוני הנפץ, ובעיקר – בשעות בהן האויב בחר ומתמיד לשלח בנו טילים.

חז''ל אמרו: ''אין אדם דר בכפיפה אחת עם נחש'', הוא הדין, למרבה הצער, גם עם בני-אדם אשר מתגוררים בבית בו מאוחסנים טילים או שממנו משוגרים בלוני נפץ. אוי לרשע ואוי לשכנו. עלינו להעדיף גינויים על פני לוויות של ארחינו וילדינו.

רע מאד יהא אם אויבנו יחזיקו גם במטוסים מתקדמים, תוך ויתור על עליונותנו הצבאית שגם כך מתמוססת מול ארגוני הטרור.

יסלח לי הלורד בלפור המנוח, אבי ''הצהרת בלפור''. אך מאחר והביטוי ''בלפור'' משמש היום ככינוי לביבי וב''ב, ראוי לשנות את שם הרחוב, באופן זמני כמובן, מ''בלפור'' ל''בלופר''! אולי זה יועיל למתנחלים וחסידים שוטים לפקוח עין.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


  לא נכון !  (בצלאל פאר) (2 תגובות בפתיל)

חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי