פורום ארץ הצבי

http://www.faz.co.il/story_8838

10 כזבים שגורים
אורי אבנרי (יום ראשון, 27/05/2018 שעה 8:00)


10 כזבים שגורים

אורי אבנרימכונת התעמולה האדירה הפועלת עכשיו כדי למחוק את האמת על יום הדמים והזוועות בגבול עזה, ממשיכה לפעול במלוא המרץ. לפני שהאמת תימחה ותימחק סופית, כדאי לזכור מספר עובדות, שכל אדם חושב יכול להגיע אליהן בעצמו.
  1. ''אנחנו עזבנו את רצועת-עזה מרצוננו, ומה שקיבלנו זה טרור!'' זוהי אימרה שגורה. האמנם?
האמת היא שאריאל שרון הוציא את צה''ל וההתנחלויות מרצועת-עזה, מפני שמחיר הכיבוש הישיר שם היה גבוה מדי, והוא החליט שזה פשוט לא היה כדאי. אבל הוא לא הוציא את הצבא משם במסגרת הסכם עם גורם פלסטיני כלשהו, הוא פשוט יצא באופן חד צדדי, והשאיר מאחוריו חלל ריק.
  1. את החלל הריק מילאה תנועת החמאס. כפי שאישר באחרונה מחקר טלוויזיוני של רביב דרוקר, חמאס הוקם למעשה על-ידי השב''כ, כדי לחתור תחת שלטונו של יאסר ערפאת. ערפאת נחשב לאוייב המסוכן יותר. על פי העיקרון העתיק ''הפרד ומשול'', ממשלת ישראל הייתה מעוניינת שחמאס ישתלט בעזה.
חיש מהר התברר ל''מומחים'' הישראליים שהייתה זאת שטות, ושחמאס הוא אויב מסוכן יותר מאש''ף. הגולם קם על יוצרו.
  1. ''אחרי שיצאנו מרצוננו מהרצועה, היא הפכה לקן של טרור נגד ישראל.''
האם באמת עזבנו את הרצועה? נכון שהוצאנו משם את צה''ל והמתנחלים, אבל הטלנו עליה מצור מחניק. חיל-הים ניתק את הרצועה מהים, צה''ל הטיל עליה מצור מצפון וממזרח, ומצריים, בעלת-בריתנו הבלתי-רשמית, הטילה עליה מצור (חלקי) מדרום.

ישראל התירה להכניס לרצועה מזון שהספיק בקושי כדי למנוע רעב, אך לא יותר. נמנעה יציאת המוני העובדים, שזרמו לפני כן לעבוד בישראל. אספקת החשמל והמים, התלויה בישראל, צומצמה עד מתחת למינימום הדרוש לחיים נורמליים. על פי כל הדיווחים בישראל ובעולם, החיים ברצועה הפכו לגיהינום, פשוטו כמשמעו.

השלטון הישראלי קיווה שאם המצוקה תגיע לממדים לגמרי בלתי-נסבלים, המוני העזתים יתקוממו נגד חמאס. קרה, כמובן, ההיפך: הזעם הופנה נגד ישראל והכשיר את הקרקע להתקוממות נגדה.
  1. השלטון הישראלי ניתק לגמרי את הקשר בין עזה והגדה, וכך צמחו שתי רשויות פלסטיניות יריבות ועוינות זו לזו בשני השטחים הפלסטיניים. ההנהגה ברמאללה, המקיימת שיתוף-פעולה ביטחוני עם ישראל, שיתפה פעולה עם ישראל גם במאמץ להחניק את הרצועה.
  2. כשהגיעה המצוקה בעזה לשיא בלתי-נסבל, החליט חמאס ליזום שורה של הפגנות המוניות בלתי-חמושות ליד הגדר הישראלית. במקום לציין בבירור שההפגנות מכוונות נגד המצב הזוועתי ברצועה ובעד ביטול המצור, נבחרה הסיסמה ''מצעד השיבה'', כאילו המטרה היא להחזיר את הפליטים לבתיהם בישראל. סיסמה זו נועדה לבייש את ההנהגה של אש''ף ברמאללה, שאינה פועלת בכיוון זה.
אין פלסטיני רציני המאמין במימוש זכות-השיבה. פירושו שחמישה מיליון פליטים יחזרו לכפריהם ולבתיהם ההרוסים, שעליהם נבנו מזמן ישובים יהודים. זה דומה להחזרת מאה מיליון אינדיאנים לקרקעות שנגזלו מאבותיהם, או להחזרת הגרמנים לחבל-הסודטים בצ'כיה.

מדוע המנהיגים הפלסטיניים מכל הפלגים עדיין מחזיקים בסיסמה זו? פשוט מאוד: זהו קלף-מיקוח במשא-ומתן העתידי לשלום. תמורת הוויתור על השיבה ידרשו הפלסטינים הישגים אחרים. קיימתי שיחות אין-ספור עם פלסטינים, מיאסר ערפאת ועד אזרחים פשוטים, והשתכנעתי שהפיתרון יהיה בסוף הכרה ישראלית סמלית ב''זכות'' השיבה, ושיבה ממשית של מספר סימלי, שעליו יהיה צורך לנהל משא-ומתן. עשרת אלפים? מאה אלף? כמה מאות אלפים? זה לא ישנה ממש את מעמד הערבים בישראל.

אבל בישראל מעוררת סיסמה זו פלצות וחרדה. זהו חלום-בלהות ישראלי: שבאחד הימים יסתערו מיליוני פלסטינים על הגבולות כדי לממש את ''השיבה''. סיוט זה התעורר בתת-ההכרה הלאומית ביום השני.

הנהגת חמאס, שאינה יודעת דבר על ישראל, הוציאה את השד הזה מהבקבוק.
  1. ''הם הסתערו על הגדר בכוונה לפרוץ לשטח ישראל ולממש את זכות-השיבה.'' כמה ימים אחרי מעשה מאמינים רוב הישראלית ורבים ברחבי העולם שזה אמנם קרה ביום שני.
זה כזב גמור. ולראייה: ביום שני פעלו מאות צלמים בשני עברי הגדר. אילו הייתה הסתערות כזאת על הגדר, היינו רואים תוך שעות מאות צילומים. אולם לא הוצגה אף תמונה אחת של ההסתערות ההמונית הנוראה. אף לא צילום אחד. פשוט לא היה ולא נברא.
  1. ''מנהיגי חמאס שלחו את האזרחים לסכן את חייהם ליד הגדר, אבל הם עצמם לא סיכנו את חייהם.'' זאת הייתה סיסמת התעמולה הישראלית בראשית ההפגנות. מנהיגי חמאס נעלבו והודיעו שבין ההרוגים ביום שני היו לפחות 50 מאנשיהם. מייד התנפלה התעמולה הישראלית על המציאה ושינתה את גירסתה מהקצה אל הקצה. הסיסמה החדשה: אזרחי עזה בכלל לא השתתפו בהפגנות, אלא רק אנשי חמאס.
כל טכסיסי-התעמולה האלה נבעו מתפיסה ישראלית מסולפת לגמרי של המציאות בעזה. כרגיל, התועמלנים האמינו לתעמולה של עצמם. ההסברה מתייחסת אל חמאס כאל גוף זר, מעין צבא-כיבוש שבא למלא את מקום צבא-הכיבוש הישראלי. אבל חמאס לא הגיע מבחוץ. זוהי תנועה מקומית. ''אנשי החמאס'' אינם גוף נפרד מהאוכלוסייה, אלא הבנים והבנות של המשפחות המקומיות.

אגב, יש ברצועה גם אנשי פת''ח, וגם הם נמצאים בין ההרוגים והפצועים. התינוקת שנחנקה מגז מדמיע, שהפכה לסמל ההפגנה, היא בת משפחה פת''חית.
  1. למחרת הזוועה התחילו קצינים של צה''ל (קציני-הסברה, כמובן) להוביל עיתונאים זרים לאורך הגדר, ומכרו לוקשן בסיטונות.
לפי הסיפור שלהם, המפגינים היו בכלל חמושים. לפלסטינים היו אקדחים, פצצות ומה לא. ירו על ג'יפ של צה''ל – הנה הוא, ג'יפ מנוקב כדורים. הם זרקו גם פצצות. ועוד ועוד.

מוזר שכל אלה לא נראו באלפי התצלומים של יום הזוועה. אף לא אקדח אחד. אף לא רסיס אחד של פצצה. אבל העיתונאים הזרים דיווחו הביתה, כדי להוכיח שהם ניטרליים.
גם תחנות הטלוויזיה הישראליות, שהפכו באותו יום בגלוי לשופרי התעמולה של השלטון, לא הצליחו גם הן להציג ולו תמונה אחת כזאת.
  1. גם התעמולה הכי מוכשרת אינה מסוגלת ליצור יש מאין. בסופו של יום מדברת עובדה פשוטה אחת: 62 הרוגים פלסטיניים, אפס הרוגים בצד הישראלי. כ-‏1500 פצועי-ירי פלסטיניים, אפס פצועים ישראליים. אף לא פצוע אחד!
  2. וזאת עובדת היסוד: אין שוויון בין כובש ונכבש.


http://www.faz.co.il/thread?rep=177802
10 כזבים אבנריים
(יום ראשון, 03/06/2018 שעה 1:18)

1. ''אנחנו עזבנו את רצועת-עזה מרצוננו, ומה שקיבלנו זה טרור!'' שאריאל שרון הוציא את צה''ל וההתנחלויות מרצועת-עזה, ולא חשוב מאיזו סיבה. אין שום הצדקה להמשך הטרור מעזה מרגע שיצאנו, גם אם יצאנו חד צדדית. כי אם היציאה היא נכונה לדעת אבנרי, היא ראויה בכל מחיר. אבל העזתים שיכלו להתחיל ולבנות עזה ולהפוך אותה ל''סינגפור השניה'' החליטו גם בגלל חוסר יכולתם לשלוט ולהקים מדינה וגם בגלל שהקמת מדינה היתה פועלת נגד ''מדיניות השלבים'' שלהם, הם החליטו להמשיך בטרור. מרגע שהחליטו להמשיך בטרור ובחרו עליהם את החמאס, דינם מוות.

2. את החלל הריק מילאה תנועת החמאס. כי ישראל כבר לא היתה בתוך עזה ואזרחי עזה חופשיים ב''דמוקרטיה'' שלהם לבחור את מנהיגיהם שייצגו אותם לפי השקפתם ורצונם.

3. ''אחרי שיצאנו מרצוננו מהרצועה, היא הפכה לקן של טרור נגד ישראל.'' אחרי שאבנרי אומר בסעיף 1 שיצאנו מעזה מיד ב-‏2 הוא שואל אם יצאנו מעזה? לא מוזר? אבל גם הטלנו על עזה 'מצור מחניק' זה משום שאנחנו בחוץ! ואתו 'מצור מחניק' שאיננו מצור ואיננו מזיק [אלא אם כוונתו שהוא מזיק לטרור שלהם], בא בתגובה לטרור שלהם בלבד. ישראל חייבת לפעול נגד הטרור הג'יהאדיסטי בכל דרך שיש לה ולפי שיקול דעתה. מעבר לכך, אם באמת יש מצור, למה אבנרי ותועמלני החמאס בכל העולם לא מאשימים גם את מצרים במה שקורה בעזה? הרי מצרים סגרה את גבולה עם עזה במשך רוב ימות השנה, מכאן שהיא מחניקה הרבה יותר. רק לידיעת אבנרי, ישראל לא מחליטה מה וכמה מזון ייכנס לעזה. בסכסוך אחר בכל העילם המדינה המותקפת היתה מפסיקה את כל אספקתה למדינת האוייב התוקפנית. העזתים מזמינים, והמשאיות מביאות את הזמנותיהם למעבר הגבול. כך גם לגבי המים והחשמל שישראל מספקת לישות האוייב שלה שתוקפת אותה שוב ושוב. ישראל מספקת לפי מה שהם קונים ומשלמים. הרש''פ הוא המשלם, וכהוא לא משלם אין מה לספק לעזתים. כך שיש מקום שיפסיק עם תעמולתו שפוגמת יותר בטיעוניו. לגבי העובדים, למה שישראל בכלל תסכים להכניס אליה עובדים מאזור של האוייב? היא לא מפירה בכך שום חוק או מוסר! זה עצוב שהחמאס שיגר בכוונה רקטות למתקן הפקת החשמל באשקלון שמספק להם 30% מהחשמל ושרפו אותו. זה עצוב ומרגיז עוד יותר שישראל חידשה לעזה את החשמל הזה כבר אחרי יומיים, לאחר שעובדי חברת חשמל סיכנו את חייהם כדי לתקן את הנזקים ולחדש את החשמל לעזה!

4. השלטון הישראלי לא ניתק את הקשר בין עזה לרש''פ כי הריב בתוך עצמם עזה זאת. להזכיר לאבנרי את שהוא מנסה להשכיח, כשהחמאס עלה לשלטון בעזה פרצו מהומות בהם חיסלו אנשי החמאס הרבה תומכי אש''פ. גם המשברים בשנה האחרונה בתגובה לניסיונות הפיוס בינהם עלו בתוהו. אבו מאזן הודיע שהוא לא ישלם את חובות החמאס ולא בעבור המים שלהם. זה ריב בתוך המשפחה ואין ישראל חלק ממנו.

5. החמאס והפגנות בלתי חמושות זה אוקסימורון. ההפגנות היו חמושות והן בוצעו במעין בימוי די רשלני של הפגנות לא-חמושות. כשאנשי חמאס מורידים מדים ומנסים לפרוץ את הגדר הם עדיין אנשי חמאס והם כבר פורעי חוק. אם הם עושים את זה בכלים מלחמתיים כמו נשק, מטעני נפץ, מוקשים ובונגלורים זו כבר מלחמת טרור. וזה מה שהיה.

6. ''הם הסתערו על הגדר בכוונה לפרוץ לשטח ישראל ולממש את זכות-השיבה.' – העובדה שהחמאס לא הצליח לייצר ראשיתו של מומנטום לגיוס המונים והוא כשל בניסיונו לממש ואפילו סימלית את ''זכות השיבה'' אינה מאשרת את הנחת אבנרי שהערבים ירדו מדרישתם לממש את הזכות הזו, לדעתם, אלא רק שכרגיל הם מתקשים לגייס את ההמונים ולא מצליחים להניע ''תהלוכת מיליון לאל-קודס''. האם אבנרי מאשים שוב את ישראל בחוסר היכולת של החמאס לממש את מדיניותו? כל עוד התינוקות בעזה וברש''פ מתחנכות על ''זכות השיבה'', כל עוד מנהיגים קוראים לממש את 'זכות השיבה'', כל עוד ''זכות השיבה'' היא סעיף חשוב בכל האמנות הפוליטיות של ארגוני הטרור למיניהם, ''זכות השיבה'' היא איום, ועלינו לאיים עליהם שיבטלו את הדרישה הזו.

7. מנהיגי ארגוני הטרור התייצבו בימים הראשונים להצגה על רכס שממזרח לגדר במרחק של כחצי קילומטר כשהם מעבירים לצה''ל שהם מתכוונים להגיע לשם, משום שהם לא רצו להסתכן ב-‏0.1% שהם ייפגעו בטעות. ושם הם נשאו את נאומי השנאה המתלהמים ביותר, כולל הקריאה למימוש ''זכות השיבה'' בכל מחיר והזכות שלהם להשמיד את ישראל, כלומר 'היישות הציונית' ה''בלתי לגיטימית''. השתתפו במחזה אנשי טרור ואזרחים [בדרך כלל משפחותיהם]. ''התעמולה'' הישראלית לא התעלמה מזה, ולכן לא ברור למה התועמלן אבנרי טוען שכן.

8. ''למחרת הזוועה'' - - איזו זוועה? האם אבנרי מתכוון לחיסולים של 62 הטרוריסטים? דוברי צה''ל הובילו ומתדרכים כתבים צבאיים וזרים, וצלמים כבר חודשיים. אז על מה אבנרי מתלהם? יש צילומים על הנחת מטענים בגדר ופיצוצן לפני, בזמן ואחרי ''למחרת הזוועה'' של אבנרי. ישראל לא שינתה את מדיניות ההסברה שלה לאורך כל המשבר.

9. גם התעמולה הכי מוכשרת אינה מסוגלת ליצור יש מאין. - - - מאחר שתמיד מאשימים את ישראל שאין לה תעמולה משוכללת ומוכשרת, אני מניח שאבנרי מתכוון לתעמולה של החמאס ושלו שאינם מצליחות למכור את הלוקשים שלהם לאנשי תרבות ואינטליגנציה. אני יודע שהרבה ברשתות החברתיות תוקפים את ישראל, אבל מה לעשות שתקציב התעמולה של הפלסטינים [רוב של אש''פ + ופחות מ-‏10% של החמאס] הוא 75 מיליון דולר [ב-‏2015] ושל ישראל הוא היה 9 מיליון ₪. זה מסביר את הכמות הבלתי פרופורציונלית של סוכני טרור פלסטינים בגולשים במרשתת. ואני מבקש סליחה מאבנרי שאין לנו אפילו לא פצוע אחד! [ואני מקווה שגם לא יהיה].

10. אני שמח שאין שוויון בין כובש לנכבש. אלא שהחמאס ועזה לא כבושים. לכל היותר גם הם חמוצים, כמו אבנרי.


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.