פורום ארץ הצבי

http://www.faz.co.il/story_8687

הנשיא: ''... נסיון מתמשך להחליש את שומרי הסף של הדמוקרטיה...''
חדשות / המערכת (יום שלישי, 24/10/2017 שעה 9:00)


נשיא המדינה: ''... נסיון מתמשך להחליש את שומרי הסף של הדמוקרטיה...''... אנו עדים היום לרוחות של מהפכה או הפיכה שניה. הפעם, שלטון הרוב - הוא השליט הבלעדי. במקום ''היקום השפיט'', אנו מוצאים את ה''יקום הפוליטי''. ותחת המציאות שבה ''הכל שפיט'', צומחת המציאות שבה ''הכל פוליטי''. התקשורת פוליטית, המוסדות הדמוקרטיים – כולם, מהפקדות המקצועית ועד למבקר המדינה פוליטיים, בית המשפט העליון פוליטי, כוחות הביטחון פוליטיים, ואפילו צה''ל, צבא ההגנה לישראל שלנו פוליטי? מלוא כל הארץ ומוסדותיה – פוליטיקה. המהפכה הזאת מבקשת לקרוע סוף סוף, את מסכות הצביעות לכאורה, מעל שומרי הסף כולם. במהפכה הזאת, השליט הוא גם הקורבן. ''אנחנו נראה לכם מה זה'', זהו פס הקול של המהפכה, תמה ממלכתיות מן הארץ ואחרינו המבול.

מכובדותיי, חברות וחברי הכנסת. גבירותי השרות ורבותיי השרים. אין לי אלא לתאר את אשר רואות עיני, במה שנראה כנסיון מתמשך להחליש את שומרי הסף של הדמוקרטיה הישראלית...
נשיא שמזלזל בפוליטיקאים – מזלזל ברצון העם ופוגע בלב הדמוקרטיה. הנשיא ריבלין פגע היום בממלכתיות, כמו שאף נשיא לפניו לא עשה. זה הנאום הכי לא ממלכתי ולא דמוקרטי של נשיא בישראל. הדר בית''רי בוודאי לא היה בו'', תקפה רגב.

מוזר לשמוע את הדברים ממי ששימש שנים רבות כפוליטיקאי ואך לא מכבר נבחר לנשיא על ידי פוליטיקאים. בנאומו היום ירק הנשיא לבאר ממנה שתה,...''


http://www.faz.co.il/thread?rep=177713
אני חושב שנאומו של נתניהו היתה תשובה הולמת לריבלין
בצלאל פאר (יום שישי, 27/10/2017 שעה 22:29)

לא מדובר בשאלה של ''יקום השפיט'' או ''יקום פוליטי'' , אלא כמו שנתניהו אמר, גם זה וגם זה. ויש מאבק מתמיד ונושם בין ''הכל שפיט'', שאהוד ברק לקח אותו על כתפי עצמו בלי כל תיאום עם הרשויות המחוקקת והמבצעת, ובין ''היקום הפוליטי'' שרוצה להחזיר המצב לקדמותו. בישראל יש מצב א-נומלי בו בית המשפט מתערב בענייני חוץ, בטחון, כלכלה, חברה. אין יותר מדיניות בטחון או כלכלה של הממשלה, אלא מדיניות בטחון וחברה שצריכות לעבור אשרור של בית המשפט. ריבלין בעבר היה די בולט בעמדה הזאת, אבל כשהפך לנשיא הוא עבר שינוי פנימי גדול, בו זנח את עמדותיו הפוליטיות והוא מתמקד בתקיפת נתניהו, שהפנה לו עורף והעדיף את דליה איציק כנשיאה ובעבור מציאת חן בעיני חבריו מהשמאל.

http://www.faz.co.il/thread?rep=177715
אתה טועה!
דוד סיון (שבת, 28/10/2017 שעה 7:05)
בתשובה לבצלאל פאר

ריבלין לא נטש את עמדותיו הפוליטיות.הוא פשיט נוהג כפי שנשיא של כל העם צריך.

דרך אגב, השבוע הוא הזכיר פעמיים (בפתיחת מושב הכנסת, ובהשבעת נשיאת העליון החדשה) את הביקורת שלו על בית המשפט העליוןאת


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.