פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
מֵכָל הָאַמּוֹנְיָה במפרץ חיפה
יוסף אליעז (יום ראשון, 12/02/2017 שעה 18:00)


מֵכָל הָאַמּוֹנְיָה במפרץ חיפה

דוגמה לטיב הממשלה

יוסף אליעז– בעקבות מכתבו של ד''ר אושבורן ב''הארץ'' מיום 6.2.2017.

כה כואב הלב על המתרחש במדינתנו. הממשלה מתעלמת מכל הבעיות הבוערות וְרֹאשָׁה, מר בנימין נתניהו עוסק כמעט רק בלחימה בתקשורת ובתחרות עם בנט על תואר ''הסמן הימני''.
מֵיכָל הָאַמּוֹנְיָה בלב מפרץ חיפה הוא רק דוגמא כואבת לאי-תפקוד הממשלה, ולחוסר האכפתיות שלה לשלום אזרחיה, חייהם, כספם ובטיחותם. אפילו אזהרתו המאיימת של נסראללה על פגיעות המיכל וסכנתו ''לא מזיזה'' לנתניהו.
אכן ביבי בלחץ. השבוע התפרסמו דבריו בחקירתו לפיהם לא ידע על נהרות השמפניה, אשר קבלה וכנראה גם לגמה רעייתו. (כעדותם של מני נפתלי ועובדים אחרים) היא גם בטח עישנה את הסיגרים שנשלחו לרחוב בלפור...

ביבי הוא האל שהכזיב, וכל מי שהאמין באישיותו וביכולותיו מאוכזב כפליים.
נתניהו מתגאה בגדר שהקים בדרום. בפטפטנותו והתהדרותו הוא פוגע ביחסים עם מקסיקו הידידותית. כשיש הזדמנות ליחס לעצמו קרדיט - לשם מה לו לעצור ולחשוב מעט? (כמו שהוא חשב על רכבת העמק כשנווט בסביבה... או סבל מפינוי, כמו מפוני עֲמּוֹנָה, משנאלץ להתפנות מארמון-השרד ברחוב בלפור... אוי!) הוא רק שוכח שהורה על הקמת הגדר שנתיים מאוחר מדי, אחרי פניות ללא-ספור אליו ואחרי שמאות-אלפי מהגרי עבודה, גם מארצות אויב מובהקות כמו סודן, נכנסו ארצה באין מפריע. הוא גם מתעלם מהצורך בגידור בגדה ומדי שעה, יומם ולילה, חודרים ''שב''חים'' לתחומי ישראל שבתוך הקו הירוק. אגב - גם לגבם, כמו לגבי מהגרי העבודה, אין שום החלטה ברורה. ביבי לא בנוי למחשבה ולפתרון בעיות עד תומן, נוח לו יותר לטפל בתסמיני המחלה ולא במחלה עצמה. גם אם היא מסכנת את חיי כל תושבי חיפה והקריות.

האיש לא רק קמצן חולני ורודף מתנות כרוני (פרשת עמדי), אלא גם אינו ממלא את תפקידו כראש ממשלה. לממשלה זו אין עקרונות, אין מדיניות, אין מטרות לאומיות.
גם אין לה צוותי חשיבה לְהָתְוָיַת מדיניות או לחשיבה וקביעת מטרות להשגה בנושאי הגנה ובטחון, היא פועלת בשליפה מהמותן לפתרון בעיות חדשות בלי שניתנה הדעת למדיניות הכללית. כך יצאה ישראל למלחמת לבנון השניה ולמלחמת צוק איתן בלי מודיעין מספיק, ובלי חשיבה מוקדמת, אימון הכוחות, בדיקת מְלָאִים ומוכנות הצבא למלחמה.

כך הפקיד ביבי את כל בעיות הדיור בידי השר כחלון בלי לפקח על פעולותיו וכך אִפְשֵׁר לו לאמלל עשרות אלפי אזרחים בחקיקה בלתי-חוקתית, חסרת תועלת, מטופשת וגורמת סבל כמו חוק המס על דירה שלישית, אף שהחוק עבר בכנסת רק בתשלום שלמונים למתנגדי החוק על-מנת שישנו הצבעתם.
אתה תָּמֵהַּ, למראה פעולות של שרים, כמו אריאל, כחלון או התפטרותו של השר גבאי, אם לממשלה זו בכלל יש ראש (תרתי משמע).

מר נתניהו אינו מצליח להחליט, לכל בעיה הוא ממנה ועדה שאינה מתכנסת, אינה דנה ואם כבר ועדה מסוימת קמה ופועלת ומגיש המלצות - הוא וממשלתו מתעלמים מהן, ממש כהתעלמותם מִבִּקוֹרֶת והמלצות מבקר המדינה.

בצרפת המועמד מקרון, שהיה צָפוּי לִהְיוֹת הַמּוֹבִיל בַּבְּחִירוֹת הַקְּרוֹבוֹת לַנְּשִׂיאוּת, אִיבֵּד אֶת יוקרתו וְכַנִּרְאֶה גַּם אֶת סִיכּוּיָיו לְהִיבָּחֵר משנמצא ששילם משכורת מכספי ציבור לרעייתו אף שלא עבדה כלל. כאן ביבי מנהל ממשלה שאינה פועלת, אינה מגיעה להחלטות, ואם קורה ונתקבלה החלטה - אין הממשלה דואגת לְיִשּׂוּם ומימוש ההחלטה.

אנו רואים את מחדל הלחימה במנהרות מעזה, את מחדל אי-עצירת השתלטות הבדואים על אדמות הנגב, את אי-הטיפול בפשיעה הבדואית בנגב - מנהיגה פראית במכוון, הגניבות החקלאיות והעירוניות, ההשתלטות על קרקעות מדינה ועד סחיטת דמי-חסות.

החקלאות מוזנחת, היבוא המתחרה הותר מבלי שנבדקה השפעתו על החקלאות המקומית. מונה שר חקלאות שאין לו מושג או ענין בחקלאות, והוא נותן הליקופטרים שאינם שלו כמתנה לראש ממשלת רוסיה, בהתנהגות מופקרת תוך גרימת נזק גדול לחוקרים ולמדינה. והיו דליקות ענק במדינה. גם אחרי דליקת הכרמל הטראגית בה ניספו 41 איש לא נערכה המערכת לאסון נוסף, אזרחים שביתם נפגע בדליקה האחרונה ממתינים עד היום לשיקום ואין מי שישקמם. נכון, הם גרים בחיפה הָאַמּוֹנִית (מלשון אמוניה) ולא בעמונה, אך גם הם אזרחים הרוצים דבר כה פשוט: לחיות!

כל יום שמיכל האמוניה עומד על תילו הוא עוד יום מיותר בהמשך שלטונה של ממשלה זו.

יוסף אליעז - אזרח שכואב את התדרדרותה של ארץ אהובה זו שאינה זועקת די.
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


  אולי החלטת בית המשפט היא פתרון  (דוד סיון) (4 תגובות בפתיל)
  די מדוייק .  (tamareiran@gmail.com)
  אליעז קשישא-למה אתה כזה פסימי?  (דניאל143)

חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי