פורום ארץ הצבי

http://www.faz.co.il/story_8429

השוויון בפני החוק כאסקופה נדרסת
דוד סיון (יום שישי, 02/12/2016 שעה 10:00)


השוויון בפני החוק כאסקופה נדרסת

ד''ר דוד סיוןהפרשה המתרגשת על נתניהו וסביבתו נחתה על שולחן היועץ לפני חודשים ארוכים. קשה להבין מדוע במקום לפתוח מיד בחקירה בחרה חבורת משפטנים מטעם המדינה — ובראשה מנדלבליט — לדגור על הביצים הלוהטות האלה זמן רב כל כך, מבלי להסביר לציבור במה דברים אמורים.
כאשר מתעורר חשד כלשהו נגד בכירים (נתניהו הוא רק דוגמה) או בעלי אמצעים לאוכפי החוק יש זמן...

כאשר מתעורר חשד שבוזגלו או דוד עברו על החוק המשטרה עשוייה להודיע להם ש'הם אשמים... ועליהם להגיע לתחנה לחקירה'. אם ינסו לגייס עורך דין בזמן הקצר שנותר כדי שיעזור לשמור על זכויותיהם, הם עשויים להיכשל. במקרה כזה הם עשויים לזכות בהתייחסות משפילה בעת 'החקירה' – שתתנהל בחדר בו נוהגים השוטרים בתחנה לבלות את ההפסקות שלהם והחשוד ינזף על כך שבגלל כושר שמיעה לקוי ורעש שעשו השוטרים, לא הצליח לשמוע את 'החוקר'... זה בערך מה שקרה לי לאחר תלונת שווא שהוגשה נגדי במשטרה.

מסתבר ש'הבכירים' שווים יותר. כאשר מדובר בבעלי אמצעים, או בעלי עמדה בכירה (פוליטיקאים ומקורבים) אין דחיפות ויש להם כל הזמן בעולם כדי למצוא עו''ד מתאים ולהתכונן לחקירה; יש להם זמן לתאם עמדות עם מעורבים – לשבש את החקירה באופן חוקי. מנסיון אני יודע שזה אפשרי אם יש לך רק כמה שעות או יום, עד שתתיצב בתחנה.

למעשה לא רק שהשוויון בפני החוק לא מתקיים אלא גם חזקת החפות נרמסת לעיתים.http://www.faz.co.il/thread?rep=177173
כן .
(שבת, 03/12/2016 שעה 8:26)

ׂ

http://www.faz.co.il/thread?rep=177174
כן .
(שבת, 03/12/2016 שעה 8:26)

ׂ

http://www.faz.co.il/thread?rep=177178
תיקון-עידכון
דוד סיון (שבת, 03/12/2016 שעה 10:22)

הכוונה שלי היא שעבור רוב הישראלים
חזקת החפות היא ערך לא קיים.

http://www.faz.co.il/thread?rep=177194
בצלאל פאר (שבת, 03/12/2016 שעה 16:40)

מאחר שינה חזקת החפות, וישנה מתקפה שיטתית, מתוזמנת ומתואמת נגד נתניהו ושרה (עשרות סיפורים ב-‏25 השנים האחרונות) שמכולה יצאה בקושי שטיח או בקבוק, הרי שמערכת המשפט שבעה ומתגוננת מניסיונות להתישה.

יחד עם זאת היועמ''ש לא הפסיק להקים קבוצות בדיקה לטענות שטויות בעלות משקל כבד יחסית, כמו הצוללות. אני בטוח שהבדיקה תוכיח שנתניהו אישית הצית את כל האש בארץ כי הוא רצה להסיט את הויכוח ולהסית נגד הערבים, וככה לפגוע בשמאלנים שמסיתים נגדו.
לא הגיוני?
ככה השמאל עובד.


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.