פורום ארץ הצבי

http://www.faz.co.il/story_7399

המבקר: אין אכיפה פלילית של חוקי התכנון והבניה באיו''ש
חדשות / המערכת (יום שישי, 19/07/2013 שעה 12:00)


המבקר: אין אכיפה פלילית של חוקי התכנון והבניה באיו''שבביקורת עלה, כי המשטרה ויחידת הפיקוח מסרבות מסיבות שונות לטפל במישור הפלילי בעברות של תכנון ובנייה באיו''ש ולפעול נגד עבריינים ישראלים ופלסטינים בתחום זה בטענה שהנושא אינו באחריותם. בפועל משמעות הדברים היא, כי אין באיו''ש גוף המופקד על חקירת עברות של תכנון ובנייה במישור הפלילי.
המשטרה נימקה את הסירוב במחסור בכוח אדם ובעיקר שהתחום אמור להיות מטופל על ידי רשויות מקומיות. יחידת הפיקוח של המנהל האזרחי נימקה את הסירוב במחסור בכוח אדם ומשום החשש שהפקחים ... צפויים להיתקל בהתנגדות עזה מצד מתיישבי איו''ש.

לכן למעשה ... בנובמבר 2012, לא היה גורם כלשהו שמנהל חקירות פליליות בנושא הבנייה הבלתי חוקית באיו''ש. היעדר אכיפה פלילית בתחום עברות התכנון והבנייה באיו''ש תורם להנצחת המצב הקיים באיו''ש של ''איש הישר בעיניו יעשה'' (עמ' 141).http://www.faz.co.il/thread?rep=171046
חוכמה מהכורסא
ע.צופיה (יום שישי, 19/07/2013 שעה 12:36)

מאחר ואין אפשרות מעשית לאכוף את חוקי מדינת ישראל בשטח C כי הדבר יגרום למהומה בינלאומית בקנה מידה גדול. והרשות הפלשתינאית אינה אוכפת את מרותה האזרחית בשטח הבניה והתשתיות ביתר השטחים, הרי אין טעם, לטעמי, לאכוף אותם רק על צד אחד בלבד.
כנראה שנגזר על שטחי יו''ש להיות ''תוהו ובהו'' אזרחי עד להסדר.

http://www.faz.co.il/thread?rep=171049
ומה קורה במדינת ישראל ?
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום שישי, 19/07/2013 שעה 17:32)

במדינת ישראל יש אכיפה בכמות מסויימת .
אבל יש במדינת ישראל עשרות אלפי יחידות דיור שנבנו באופן לא חוקי .
מה נעשה בענין זה ?
גורנישט ! ! ! !
קאלאם פאדי .

ילך המבקר לחפש את אימו בין השיחים...................


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.