פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
בשולי החדשות – גיליוטינה בכיכר
יוסף אליעז (שבת, 13/08/2011 שעה 18:00)


בשולי החדשות – גיליוטינה בכיכר

יוסף אליעזהמחאה החברתית אשר נחגגת (ואין מילה מדויקת יותר) בימים אלו בשדרות רוטשילד בתל-אביב היא לגיטימית, מצביעה על מגוון חוֹלָיִּים בחברה שלנו, חוליים שיש לרפא (ואפשר להתחיל בריפוי מערכת הבריאות).

אלא שהמחאה היא עולל צעיר בן חודש. ידוע הוא שכל רך הנולד זקוק להגנה מפני טפילים אשר נדבקים לעורו הרך, זקוק להגנה מפני מחלות, וירוסים ושאר מרעין בישין.

כמו במשפט שלמה המפורסם – עוד לא ברור מי היא אמו-יולדתו של תינוק זה, כמו שגם לא ברור מי מיניקה אותו. בודאי לא הרפתנים שחילקו שם השבוע חלב-הפגנות מתוצרתם.
ההסתדרות, אמם המגוננת של כל הועדים החזקים שמוצצים את לשדנו, ניסתה ''לתפוס טרמפ'' על המחאה, אך חיש התברר שהפרה של עיני, מזכיר ההסתדרות, רצתה להניק יותר משעגלי-המהפכה רצו לינוק מעטיניה השופעים.

עוד קודם לכן ניסו פוליטיקאים מהשמאל, ולמרבה הפלא בעקבותיהם גם כמה צבועים מקצועיים ממפלגות הקואליציה, בעיקר אלו החוששים משובו של דרעי לפוליטיקה, ניסו לרכב על גל המחאה. בינתיים עלה בידי המוחים לנער מגבם את ''פרשי האפוקליפסה'' המגונים האלו. לפחות הרכיבה אינה נעשית בגלוי ולאור היום.

אולם אותו פוחח שהציב גיליוטינה בכיכר, העטה מעטה של פשע וכלימה על המפגינים.
פשע – כי הגיליוטינה היא מכשיר הוצאה להורג, ובה קיצצו את (ראשי) העשירון העליון בצרפת של לואי ה-‏16. מאחר ועיקר המחאה מופנית כלפי ראש-הממשלה ביבי נתניהו ושר האוצר שטייניץ, ברור שזו הזמנה וקריאה להתזת ראשיהם.

הכלימה היא בכך שהמוחים שוכני-האוהלים לא סילקו מיד סמל רצחני זה משורות אוהליהם ורחצו ידיהם מההסתה לרצח. אולי המפגינים שכחו כי הגיליוטינה, שבאמצעותה היעקובינים ויתר המהפכנים התיזו את ראשי המלך והאצולה בצרפת, התיזה לאחר סבב קל של גלגל ההיסטוריה את ראשי המהפכנים עצמם...

שקלתי לגשת לנקודת המשטרה הקרובה ולהגיש תלונה, אולם מאחר וטרם הזדמנתי למקום הצבת מכשיר ההריגה חששתי שאפשר והמשטרה לא תקבל תלונה ממי שרק קרא בעיתון על העבירה.
עם זה לדעתי חשוב להעמיד לדין את מציב הגיליוטינה על הסתה למרד ולרצח. גם אם היא כבר סולקה.

תמהני היכן ומדוע נעלמו ונאלמו כל המוחים בזעם, ונביאי-התוכחה-מטעם-עצמם, שהאשימו את ביבי וחבריו לדעה ברצח יצחק רבין ז''ל, באשר לא מחו על הצגת תמונתו של הרמטכ''ל וראש-הממשלה המנוח במדים נאציים (מעשה נפשע כשלעצמו). כאשר מוצגת גיליוטינה, מכשיר רצח פוליטי ממש, ברמז לראש (תרתי משמע) הממשלה שנבחר בבחירות דמוקראטיות הכל שפיר ותקין?!

הצגת הגיליוטינה פגעה קשות בגב המוסרי של המפגינים וחבל.
שוב: על המשטרה לחקור ולהעמיד מיד לדין את מציב המכשיר, כי מעשהו הוא הדחה והסתה למצח ולמרד!!

בשולי כתבה זו:
הצפיפות במאהל רוטשילד לא תגבר: לפחות אלעד תשובה, החתן היקר בכל המובנים בחתונה בת שבעת מיליוני השקלים ביער בן-שמן, נראה שלא יטה אוהלו בין המפגינים. קראנו כי בשעטו''מ (תשאלו את אלי ישי, שחובר למפגינים, מה זה) רכש החתן דירה בתריסר מיליוני שקלים ברחוב סירקין 24 בתל-אביב. מזל טוב!

הזכרנו את אריה דרעי, בחור חכם ומוכשר (לא תמיד כשר) השואף לשוב לפוליטיקה. אם זה יקרה ירשם הדבר בתולדותינו לדרעון עולם (לא, אין זו שגיאת כתיב...).
חזרה לפורום

הצגת המאמר בלבד
הדפסת המאמר קפל תגובות פרוש תגובות תגובה למאמר
 
 


  מאמר ברור והגון .  (המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה)
  כמה הערות  (דוד סיון) (3 תגובות בפתיל)
  אילו היה מנהיג פוליטי טיפש כמו ביביהו  (עמיש) (2 תגובות בפתיל)
  הגיליוטינה מסמלת את רצון הקיצונים שבינהם לעשות מהפיכה  (גלעד היפתחי)
  http://www.mideast.co.il/p-2_a-417/  (המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה)
  גליוטינה בכיכר  (יענקלה) (2 תגובות בפתיל)

חפש בתגובות שבדיון זה:     חיפוש מתקדם...

חזרה לפורוםהדפסה עם תגובותתגובה למאמר


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי