פורום ארץ הצבי

http://www.faz.co.il/story_6610

נוצרים תורמים בכוונה להשפיע?
חדשות / המערכת (שבת, 23/07/2011 שעה 8:00)


נוצרים תורמים בכוונה להשפיע?... בין התורמים הגדולים של הישיבה, נמצאת גם כנסייה נוצרית, התורמת שנים רבות לישיבה, ועל אף שסכום הכסף המדויק אינו ברור, ידוע כי הוא מגיע לעשרות אלפי שקלים מדי שנה...
...
… אסור לקבל תרומות מהנוצרים ידידי ישראל. אם יורדים לסוף דעתם, מתברר שהם תורמים לטובת פרויקטים במדינה או פרויקטים תורניים, אבל הכוונה הנסתרת שלהם היא ליצור תלות בממסד הנוצרי ולהשיג יכולת להתוות דרך למדינת ישראל. הם מאמינים שיום אחד יחזור אותו האיש ויופיע בעולם כמנהיג דתי וכמשיח לעם ישראל.

… אני באופן אישי שוחחתי על כך עם הרב מרדכי אליהו לפני שנים רבות, והוא נתן לי את האישור לקבל מהם תרומות…http://www.faz.co.il/thread?rep=162233
צריל לברך על השת''פ הבין דתי הזה
איתן אדיר (שבת, 23/07/2011 שעה 8:40)

שמצביע על שינוי היסטורי מדהים שיכול היה להתרחש רק בעקבות הקמת מדינת היהודים. אני מקווה שמערכת היחסם תתפתח לרמה שכל הנוצרים יחזרו להשקפה הנוצרית הראשונה לפיה הנצרות היא חלק מהיהדות ולפיכך הנוצרות מתקיימת בצל היהדות וכדת של הגויים, ולא דת עליונה שצריכה לנצר את כל העולם. באופן כזה הנצרות פונה ממסלול התנגשות עם היהדות ומסתובבת 180 מעלות למסלול מקביל ליהדות, ובעלת מטרות משותפות של לעשות טוב בעולם.

http://www.faz.co.il/thread?rep=162234
עשרות אלפי שקלים בשנה? מה, זו בדיחה?
ע.צופיה (שבת, 23/07/2011 שעה 9:26)

אתם מאמינים שקונים את מישהו בתרומה כזו?
ממשלת נורוגיה תורמת מיליוני$!!!!!!!!
ככה קונים השפעה!

http://www.faz.co.il/thread?rep=162238
למי איכפת איזה ארגונים דתיים תורמים לארגונים דתיים אחרים?
המסביר לצרחן (שבת, 23/07/2011 שעה 20:22)

נדמה לי שבישראל יש הרדת דת מהמדינה. כל עוד התרומות האלה לא הולכות לארגונים פוליטיים רשמיים או חוץ ממשלתיים, שיעבירו כמה כסף שהם רוצים אחד לשני אבל שזה ייעשה לפי החוק.


מערכת פא"צ אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.